[GBC] DC/DC converter board
*

Offline MWK

  • Asystent Administratora
  • *****
  • 1412
    • www.mwkpegasus.prv.pl
[GBC] DC/DC converter board
« dnia: Października 11, 2023, 18:16:40 »
Czy ktokolwiek z Was ma jakiekolwiek wiadomości na temat podmiany płytki przetwornika DC/DC oznaczonej w konsoli Game Boy Color jako "U5"? (płyta główna "CGB-CPU-04") A chodzi mi o wymianę nie na "nową-starą" tylko o jakiś współczesny zamiennik.



Wyczytałem w necie, że było coś takiego jak Frogulator, który zastępował cały ten moduł, nowym, eleganckim. Tylko nie wiem czy to aby na pewno o to chodzi, czy to aby nie był mod pod nowe ekrany, a poza tym ten projekt jest już stary i martwy, ale może jest jeszcze coś innego?

Z góry dziękuję i pozdrawiam  8)
« Ostatnia zmiana: Października 11, 2023, 18:27:09 wysłana przez MWK »

*

Offline Duobix

  • **
  • 190
Odp: [GBC] DC/DC converter board
« Odpowiedź #1 dnia: Października 17, 2023, 10:42:04 »
https://handheldlegend.com/products/game-boy-color-cleanpower-regulator?variant=39408069312646
Jest coś takiego - osobiście mam coś takiego u siebie w GBC zamontowane.
Tak jak wspomina sprzedawca- jeśli chcesz oryginalny ekran zachować, to zostawiasz stary regulator, i dolutowywujesz ten nowy,
plus odcinasz pin 7:
"In order to use this regulator with original or FunnyPlaying kits, you will need to leave on the original power board and cut pin 7 on the original power board."

*

Offline MWK

  • Asystent Administratora
  • *****
  • 1412
    • www.mwkpegasus.prv.pl
Odp: [GBC] DC/DC converter board
« Odpowiedź #2 dnia: Października 17, 2023, 18:51:39 »
Dziękuję Duobix, ale chyba nie do końca wyjaśniłem o co chodzi. Interesuje mnie tylko wymiana całości regulatora ponieważ jest zjebany i takie rozwiązania, jak proponowane przez Ciebie, niczego nie rozwiązują :'(

Mam namiar na "dawcę", zobaczymy co z tego wyjdzie. Jeżeli nic, to screenmod + 5V i do widzenia.


edit:: plany się pozmieniały, narazie temat zamknięty, ale mimo wszystko polecam fajną stronkę do ogarniania tajemiczych mikroelementów SMD:

>> https://www.s-manuals.com/smd
« Ostatnia zmiana: Października 22, 2023, 20:57:01 wysłana przez MWK »