FreePSXBoot i Unirom
*

Offline Mcin

  • ***
  • 813
  • أَلْقُنْتْرابَنْديطا
FreePSXBoot i Unirom
« dnia: Kwietnia 08, 2024, 20:53:47 »
To pierwsze to Softmod pozwalający na odpalanie piratów i importów bez przerabiania playstacji. Wystarczy karta pamięci z nagranym programem, przy czym są dedykowane peer iteracja biosu i gniazdo karty pamięci. trzeba to jakoś nagrać na memorke, ja użyłem... spiraconego PSXa XD

to drugie to dysk bootujący i zestaw narzędzi, pozwala np. na nagranie FreePXBoot na memorkę XD a jak odpalisz freepsx boot z memorki, to uruchamia się unirom.

minus - musisz odpalić najpierw kartę pamięci, dopiero potem odpalasz pirata.

można też chyba wymusić ntsc w grach eu/azja albo pal w grach USA/JP, ale nie teżciłem.

ogólnie chyba najpesza opcja do odpalania tłumaczeń, hackow i home brewe jak ktoś chce mieć 100% ori konsolkę.

Co ciekawe, mod jest całkiem nowy, i korzysta z odkryć tzw tonyhaxa, czyli odpowiednio spreparowanego sejwa do tony hawka. ponoć w alien ressurection coś podobnego można było robić.

https://github.com/brad-lin/FreePSXBoot?tab=readme-ov-file
https://github.com/JonathanDotCel/unirom8_bootdisc_and_firmware_for_ps1


*

Offline Duobix

  • **
  • 190
Odp: FreePSXBoot i Unirom
« Odpowiedź #1 dnia: Kwietnia 09, 2024, 11:02:25 »
Mały tip odnośnie grania na PSX w importy USA/JP: bodaj nie da się tego zrobić na kablu composite, jest potrzebne eurozłącze - inaczej gry będą w kolorze tęczy.

*

Offline Mcin

  • ***
  • 813
  • أَلْقُنْتْرابَنْديطا
Odp: FreePSXBoot i Unirom
« Odpowiedź #2 dnia: Kwietnia 11, 2024, 21:53:08 »
importów usa nie mam ale battle arena tonshinden jp normalnie wyglądało
z opisu oficjalnego uniboota:
Cytuj
PAL/NTSC switch / region override Allows you to force the video mode of a game to PAL or NTSC.
 
  • PAL->NTSC will be the slightly higher PAL resolution with the slightly higher NTSC framerate.
  • NTSC-PAL will be the slightly lower NTSC resolution with the slightly lower PAL framerate.
There's a clear winner there.
 <blockquote> Help! It's black and white!
 </blockquote> Some hardware just can't handle the slightly off-spec video output from one machine doing the other's output.
 You can use a better scaler, DFO mod, etc or just enjoy it like an old black n white movie.
Note: This feature is unlikely to work with homebrew that doesn't use the official PSYQ SDK.
Sprawdziłem na swoim niemodowanym 9002 i wszystko było ok, jedynie lekkie odchylenia, będące dopuszczalnym błedem NTSC.
Pewnie skalery/LCD będą bardziej czułe niż analogowe TV.

Odp: FreePSXBoot i Unirom
« Odpowiedź #3 dnia: Kwietnia 12, 2024, 15:50:42 »
Nie widzę informacji czy te softmody ogarniają gry z LibCryptem.

Jak tak, to zachęci mnie żeby tego spróbować.

*

Offline Mcin

  • ***
  • 813
  • أَلْقُنْتْرابَنْديطا
Odp: FreePSXBoot i Unirom
« Odpowiedź #4 dnia: Kwietnia 12, 2024, 22:30:30 »
To jest dobre pytanie.

Spróbowałem odpalić cokolwiek przez uniboota na moim 7000, ale na kitajcach nie chce działać: https://github.com/brad-lin/FreePSXBoot/issues/113

z gier ntsc-j nie mam nic co by miało libcrypta.

odpaliłem wypalonego spyro 3, czyli grę znaną z nienawiści do hakierów, na niezmodowanym 9002 przez uniboota, pograłem 5 minut i nic z tego.
No, ale może ściągnąłem spatchowane ISO.

jak masz metodę, jak to zweryfikować na 100%, sprawdzę dalej.

Odp: FreePSXBoot i Unirom
« Odpowiedź #5 dnia: Kwietnia 13, 2024, 09:58:05 »
Gry Capcomu: Biohazard 3, Dino Crisis 1 japoniec

LibCrypt odpala się już na ekranie "This game contains scenes of explicit violence and gore".