Famicom AV - co, gdzie, jak, za ile?
*

Offline Dred

  • ***
  • 509
  • opos maniak komputerowy
Odp: Famicom AV - co, gdzie, jak, za ile?
« Odpowiedź #15 dnia: Czerwca 25, 2016, 22:46:16 »
Cytuj
To już sensowniej ogarnąć jakiś na miejscu zamiast się w przejściówki bawić... chyba.
pamiętaj, że zwykła przejściówka, którą kupisz w elektronicznym może Tobie co najwyżej spalić konsolę. jeżeli Pan Kitajczyk da Tobie zasilacz uniwersalny, to może i nawet dobrze działać. ale IMO lepiej dmuchać na zimne i być przygotowanym. zasilacz od Master Systema na prawdę Tobie wystarczy, a z konsolą NIC się nie stanie.

potrzebny byłby Tobie transformator. mam taki, bydle jest piekielnie ciężkie i dosyć duże. takie rzeczy warto kupować tylko w przypadku konsol, które zasilacz mają wbudowany wewnątrz konsoli (PSX, Saturn, Dreamcast, PS2 model pierwszy i tak dalej).

zasilacz do SMS na prawdę wiele potencjalnych problemów rozwiąże.

*

Offline yojc

  • **
  • 108
Odp: Famicom AV - co, gdzie, jak, za ile?
« Odpowiedź #16 dnia: Czerwca 25, 2016, 22:51:54 »
Jesli piszesz o napięciu to o to się upewniłem na samym początku, dorzucany zasilacz jest pod 100-240V, więc pod tym względem jest OK. No ale skoro wtyczka nie ta, to co mi z tego :P
Swoją droga, to jeden z tych ww. podlinkowanych zasilaczy SMS z Allegro daje 10V, a drugi 9V. Oba będą działać? Zdaje się, że oryginalny Famicomowy zasilacz to 9V. W każdym razie i tak zasilacz nabędę jak już dokonam zakupu konsoli, to nie jest deficytowy towar żeby się z tym śpieszyć.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 25, 2016, 22:54:16 wysłana przez yojc »

*

Offline Dred

  • ***
  • 509
  • opos maniak komputerowy
Odp: Famicom AV - co, gdzie, jak, za ile?
« Odpowiedź #17 dnia: Czerwca 25, 2016, 23:01:59 »
nie mam zielonego pojęcia czy wyższe napięcie zrobi konsoli różnicę na dłuższą metę (mógłby jakiś elektronik podpowiedzieć?), lecz mi całkowicie i bez problemu wszystko zawsze działało. Famiego mam od pięciu lat i zawsze sprawował mi się bez najmniejszych problemów.

*

Offline robi

  • *
  • 80
Odp: Famicom AV - co, gdzie, jak, za ile?
« Odpowiedź #18 dnia: Czerwca 25, 2016, 23:10:04 »
w specyfikacji famicoma AV pisze, że potrzebuje on 10 woltowego zasilacza. Ja korzystam z 12 woltowego i nie mam problemów, Machbed który jest elektrykiem napięć wysokich wspominał mi, że tam regulator napięcia jest przystosowany na dużo wyższe napięcia, więc nie ma obaw, MaarioS też to potwierdził.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 25, 2016, 23:16:13 wysłana przez Robi »
''co do tygodnia to polecam w granicach 500-600 zł na zlot zabrać.''

*

MaarioS

Odp: Famicom AV - co, gdzie, jak, za ile?
« Odpowiedź #19 dnia: Czerwca 25, 2016, 23:37:27 »
@yojc: jeżeli chcesz czekać aż sytuacja z kursami się uspokoi to w pewnym sensie ująłbym, że na spokój to możesz (albo- możemy) poczekać kiedy pewnego dnia dostaniemy życie wieczne. Prędzej bym powiedział, że kursy walut stały się niedorzeczne od startu wojny z Ukrainą i trzymają solidny poziom aż do teraz i ani ciut niżej od tamtego momentu

W przypadku zasilacza to zasilacz 9V będzie bez problemu działać, sam takiego używam. Zasilacz 9V może nawet mniej zużywać regulator napięcia w konsoli przez co może się mniej grzać. Zasilacz oryginalny do Famicoma ma 10V, jeżeli chcesz używać 12V to też żaden problem, będzie tak samo działać bez problemu. Standardowo jedynie trzeba pamiętać aby zasilacz dawał co najmniej 850mA i polaryzacja rzecz jasna z - w środku i to jest raczej wszystko co chcesz wiedzieć na temat zasilacza do Famicoma (zasilacz do Segi Master System tak samo można bez problemu używać, nada się)
« Ostatnia zmiana: Czerwca 25, 2016, 23:39:24 wysłana przez MaarioS »

*

Offline yojc

  • **
  • 108
Odp: Famicom AV - co, gdzie, jak, za ile?
« Odpowiedź #20 dnia: Czerwca 26, 2016, 00:15:00 »
Nie no, wiadomo, że od dłuższego czasu jest tragedia z kursami. Bardziej mi chodzi o ten ostatni pik... o ile w ogóle zamierza opaść ;)

Dzięki za info odnośnie zasilacza ;)

*

Offline Dred

  • ***
  • 509
  • opos maniak komputerowy
Odp: Famicom AV - co, gdzie, jak, za ile?
« Odpowiedź #21 dnia: Czerwca 26, 2016, 01:08:55 »
to ja jeszcze dodam, że Fami AV jest niezmiernie małą i lekką konsolą (na zdjęciach może wydawać się większa!) i za zestaw konslo + kabel AV (chyba, że będziesz chciał kupić na miejscu na Allegro - nie będzie z tym kłopotu) nie powinieneś dużo zapłacić, jeżeli chodzi o wysyłkę. nie powinieneś też się obawiać kontroli celnej. jakiś czas temu dosyć ciężką, dużą i grubą książkę z Japonii sprowadzałem i nie przyczepili się.

*

MaarioS

Odp: Famicom AV - co, gdzie, jak, za ile?
« Odpowiedź #22 dnia: Czerwca 26, 2016, 10:50:20 »
Kiedyś już wspomniałem, że kwestia opłat celnych to jest w dużej mierze losowy przypadek, w zależności od wielkości paczki, wagi paczki, zadeklarowanej wartości, od treści na paczce, od humoru celnika itd.itp.etc. Jednak z reguły to dowalają cło przy wysyłkach EMS albo przy jakichś wielkich paczkach z napisaną wartością jakieś ponad 100$ czyli tutaj bym się nie martwił o jakiekolwiek cło, z reguły nie jest dowalane przy takich paczkach. Co do jebaja to nie widzę przeciwwskazań żebyś stamtąd miał kupywać, tak samo zakładasz konto, tak samo używasz paypala, płacisz i po sprawie. Mało tego, na jebaju jakby coś poszło nie tak (czasami zdarza się) że paczka nie dojdzie albo sprzedawca poleci w wuja albo jakiś inny kosmos wybuchnie to bez problemu możesz to zgłosić i szansę na wygranie sprawy masz praktycznie 100% po stronie kupującego. Nie masz co się srać przed jebajem, to jest naprawdę łatwe

Co do akcesoriów to nadmienię tylko jedną dosyć ważną sprawę którą kategorycznie chcę zaznaczyć- co do kabla AV to rzecz jasna możesz go kupić w PL jednak to też może być losowa sprawa i chcę to nadmienić bo już miałem z tym problemem styczność przez długi czas- mianowicie chcę powiedzieć że w kablach AV od Nintendo JEST RÓŻNICA POMIĘDZY KABLAMI AV PAL I NTSC, TUTAJ NADAL ISTNIEJE TEN PODZIAŁ!!! Sam miałem z tym problem, jak podłączysz kabel AV PAL do Famicoma AV to rzecz jasna obraz będziesz mieć ale będzie za ciemny (jest w środku dodatkowy rezystor) a jak kupisz do niego kabel NTSC to będziesz mieć obraz czysty taki jaki powinien być. Zatem razem z Famicomem AV radzę się zaopatrzyć jeszcze dodatkowo w kabel AV (niestety patologiczne Nintendo miało seryjny biznez antyregionalny i jeszcze "zabezpieczenie" musieli dodatkowo zastosować w kablach). Resztę czyli zasilacz + pady bez problemu możesz dokupić w PL/Europie. Taka tylko mała rada ode mnie żeby przynajmniej innym oszczędzić ewentualnych nerwów ;)

*

Offline yojc

  • **
  • 108
Odp: Famicom AV - co, gdzie, jak, za ile?
« Odpowiedź #23 dnia: Czerwca 26, 2016, 12:40:46 »
Dzięki za porady ;)

Korzystając z tego, że mam już założony temat, to mam jeszcze pytanie o Everdrive. Coś mi się kojarzy, że ich oficjalny sklep jest w Polsce, ale nie wysyłają sprzętu do Polski, jedynie za granicę. Prawda to, czy coś mi się przywidziało? Nadal tak jest?

*

Offline MWK

  • Asystent Administratora
  • *****
  • 1412
    • www.mwkpegasus.prv.pl
Odp: Famicom AV - co, gdzie, jak, za ile?
« Odpowiedź #24 dnia: Czerwca 26, 2016, 12:59:52 »
MaarioS, to weź jeszcze napisz PO CZYM ROZPOZNAĆ czy kabel AV jest PAL czy NTSC?

Jeżeli chodzi o cło to w przypadku "naszych" gier jest to mit, jeśli już to płacisz jedynie podatek VAT (23%) od całkowitej wartości przesyłki, ale fakt jest to prawdziwy, że WSZYSTKIE paczki kurierskie, czy to EMS czy UPS czy inne, przechodzą przez skrupulatną kontrolę. Sprzedam Wam patent, każdorazowo nalegajcie/wymagajcie od sprzedającego wypełnienia magicznego kwitu o nazwie "Commercial Invoice", deklaracja starych używanych gier przy maksymalnej kwocie $40 przechodzi przez KAŻDĄ kontrolę jak złoto, nawet jeśli już trafi pod oko inspektora celnego 8)


edit:: yojc, napiszę Ci to co wiem, bo sam sprawdzałem, A NIE, że przeczytałem, czy mi ktoś tam powiedział >> mianowicie, napisałem w tej sprawie bezpośrednio do KRIKzza i odpisał mi w ten sposób, że On sam - jako mieszkanieć Ukrainy - nie ma możliwości prowadzenia takiej sprzedaży i przyjmowania płatności PayPal, dlatego też zajmuje się tym zaprzyjaźniona z Nim firma zewnętrzna, której siedziba mieści się "gdzieś" na terenie UE, aczkolwiek ze względu na to, że mają bardzo złe doświadczenia ze współpracy z Polakami to pod żadnym pozorem nie oferują im sprzedaży a tym samym i wysyłki. Zachęcił do korzystania ze sklepów partnerskich, takich jak przykładowo Stone Age Gamer co jest oczywiście absurdem ponieważ koszta nabycia i wysyłki z USA (łącznie z opłatami celnymi) wyniosą w najlepszym wypadku prawie drugie tyle co sam produkt. W związku z tym wszystkim grzecznie Mu *podziękowałem* i pierdole całe to urządzenie do czasu gdy ta sytuacja się nie zmieni.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 26, 2016, 13:16:51 wysłana przez MWK »

*

MaarioS

Odp: Famicom AV - co, gdzie, jak, za ile?
« Odpowiedź #25 dnia: Czerwca 26, 2016, 13:12:10 »
MaarioS, to weź jeszcze napisz PO CZYM ROZPOZNAĆ czy kabel AV jest PAL czy NTSC?

No właśnie o to chodzi że po niczym, one wyglądają tak samo... Jedynie możesz polegać na prawidłowym opisie aukcji albo dopiero wtedy kiedy ten kabel sam przetestujesz

*

Offline Dred

  • ***
  • 509
  • opos maniak komputerowy
Odp: Famicom AV - co, gdzie, jak, za ile?
« Odpowiedź #26 dnia: Czerwca 26, 2016, 14:48:01 »
ja jeszcze powiem, że nieoryginalne okablowanie działa równie dobrze co oryginalne. porównywałem kiedyś z kablem oryginalnym kablem NTSC od MaarioSa i nie zauważyłem różnicy.

http://allegro.pl/kabel-av-do-n64-ngc-gamecube-snes-nowy-i5806263714.html
http://allegro.pl/kabel-av-3x-chinch-konsole-nintendo-gc-snes-n64-ng-i5950574511.html

*

Offline yojc

  • **
  • 108
Odp: Famicom AV - co, gdzie, jak, za ile?
« Odpowiedź #27 dnia: Czerwca 26, 2016, 15:12:38 »
Kabel wezmę razem z konsolą najprawdopodobniej, bo z tego co widzę, to cenowo wyjdzie na to samo praktycznie.

@MWK: no, to trochę komplikuje sprawę :/ Pamiętam, że na EmuNES jakiś czas temu się zbierała lista chętnych na grupowe zamawianie Everdrive, nawet się dopisałem, ale nikt się potem nie odzywał, więc chyba nic z tego nie wyszło - szkoda.

//edit: a, zapomniałbym. Te zasilacze od SMS działałyby na MT-777DX, czy tam jest inna polaryzacja? Jakby działały to w sumie kupiłbym już teraz i sprawdził z ciekawości, czy rzeczywiście mój Pegasus ma problemy przez zasilacz.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 26, 2016, 15:29:47 wysłana przez yojc »

*

Offline Dred

  • ***
  • 509
  • opos maniak komputerowy
Odp: Famicom AV - co, gdzie, jak, za ile?
« Odpowiedź #28 dnia: Czerwca 26, 2016, 17:18:47 »
Cytuj
Te zasilacze od SMS działałyby na MT-777DX, czy tam jest inna polaryzacja? Jakby działały to w sumie kupiłbym już teraz i sprawdził z ciekawości, czy rzeczywiście mój Pegasus ma problemy przez zasilacz.
tak.

przed chwilą wyciągnąłem z szafy IQ-502, który potrzebuje dokładnie tego samego zasilacza co eMTek, i Famiego EjWi. mają dokładnie takie specyfikacje:

Cytat: IQ-502
INPUT VOLTAGE: DC 9V
MAX CURRENT: 850 mA
POWER CONSUMPTION: 4W
(+)-------(・-------(-)

Cytat: Fami AV
DC 10V
850 mA
(+)-------(・-------(-)

jednak z tego co mówili i Robi i MaarioS wynika, że w rzeczywistości potrzeba Famicomowi jedynie 9V. nie ryzykowałbym jednak i kupił ten słabszy zasilacz. sam kiedyś mojego MT-777DX spaliłem zasilaczem NES-owym. ;_;

sam zakup bardzo Ci się opłaci. będziesz mógł go potem użyć do zasilania szeregu innych konsol (lecę z pamięci):

Sega Mega Drive/Genesis (model 1)
Sega Master System
Sega Game Gear (chyyyyba)
oryginalny Famicom
cała gama Famiclone'ów
Super Famicom (nie mylić z amerykańskim/europejskim SNES-em, on potrzebuje zasilki 12V)
Atari Jaguar
PC Engine (i różne jego dziwaczne warianty)

zasilacza o tych samych parametrach potrzebuje też Mega Drive/Genesis (model 2), Sega 32x i Sega (Mega) CD (model 2), ale różnią się wtyczką na kablu.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 26, 2016, 17:51:08 wysłana przez Dred »

*

Offline Rascal

  • *
  • 61
  • http://rascal.pl
    • Rascal Blog
Odp: Famicom AV - co, gdzie, jak, za ile?
« Odpowiedź #29 dnia: Sierpnia 30, 2018, 08:37:57 »
W końcu udało mi się zakupić Famicoma AV. Myślałem również na Twin Famicomem, ale wybór padł jednak na model AV.
Oprócz oczywistych rzeczy typu 60Hz, gdzie gry nabierają całkiem nowego poziomu dynamiki, chciałem zapytać o jedną rzecz.
Czy to normalne, że kolory są mniej żywe niż na Pegasusie (IQ502v2)? Jakby zupełnie inna paleta barw była używana. Nawet w samym menu Everdrive to widać, gdzie literki są na Pegasusie wyraźnie mocno żółte, a na FC AV już nie aż tak (kabel mam oryginalny, próbowałem też podłączać ten ze SNESa, bo są identyczne).