Łódzki Festiwal Fantastyki Kapitularz [23-25.09]
*

Offline Dred

  • ***
  • 509
  • opos maniak komputerowy
Odp: Łódzki Festiwal Fantastyki Kapitularz [23-25.09]
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpnia 26, 2016, 02:10:31 »
Cytuj
2) OK. Ja proponuję kosmetyczne zmiany w pierwszym temacie:
"Pegasus - pradziadek rodzimego rynku konsolowego. Wciąż żywy" - zmiana w tytule kosmetyczna pod rozpiskę prelekcji - "wciąż żywy" określa że mamy do przedstawienia też coś aktualnego, nie tylko historię. Przejdziemy od początków konsoli aż po dziś - gdzie dziś to będzie cała Contrabanda, gry Dizzyego, i pozostałe nasze projekty, jeszcze te jako EMU-NES.
otóż taki jest i mój zamysł. na zmianę nazwy się zgadzam.
Cytuj
ten "Retro znowu w modzie" trochę za bardzo mi pachnie grami indie. Jakbyś miał go wypełnić w punktach treścią, o czym byśmy mówili?
przecież już pisałem... stricte panel dyskusyjny. my właściwie nie musimy nic mówić. rzucamy tezami-hasłami i prosimy ludzi, aby się wypowiedzieli. reszta sama się toczy. jedyne co musielibyśmy robić, to moderować dyskusję.

to jest na tyle aktualny temat, że wiele osób będzie się chciało wypowiedzieć i będzie miało coś ciekawego do powiedzienia. reszta się sama potoczy.
Cytuj
sami sobie tam zrobimy imprezę ;)
tego się boję. xD
Cytuj
Do mnie się odezwał, więc ja to ogarnę, Dred :)
spoczkens.

spytaj się o nazwisko tej Katarzyny.

btw, moglibyśmy się wszystkim "dokładkiej" zając po siódmym września, a nawet i parę dni później? studencki wrzesień motzno.

a Metal Slader Glory samo się nie przetłumaczy.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 26, 2016, 02:55:05 wysłana przez Dred »

*

Offline Duobix

  • **
  • 190
Odp: Łódzki Festiwal Fantastyki Kapitularz [23-25.09]
« Odpowiedź #16 dnia: Sierpnia 27, 2016, 22:31:57 »
Panowie, tak z 10 postów temu stworzyliście zroumienie na poziomie smyrania się gołymi klatami, także bardziej nie musicie pisać że się rozumiecie xD
Ja proponuję pół litra wódki na dzień przed imprezą wraz z tendencyjnym i ustawianym znalezieniem paru obrazków wybijając to wszystko ogórcem na klawiaturze. W sumie sam bym się zastanawiał czy by nie wpaść.

*

Offline dziat

  • *****
  • 1172
Odp: Łódzki Festiwal Fantastyki Kapitularz [23-25.09]
« Odpowiedź #17 dnia: Sierpnia 30, 2016, 09:01:51 »
Up. To Ignus podał namiar. Dzięki Ignus!
I odpowiedź:
"Szanowny Panie Tomaszu,

postaram się przekazać odpowiedź w ciągu najbliższych dwóch dni. Tematy potrzebne będą najpóźniej w piątek, ponieważ w sobotę zatwierdzamy ogólny wygląd programu.

Z wyrazami szacunku,"
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 30, 2016, 13:50:21 wysłana przez dziat »

*

Offline dziat

  • *****
  • 1172
Odp: Łódzki Festiwal Fantastyki Kapitularz [23-25.09]
« Odpowiedź #18 dnia: Sierpnia 30, 2016, 20:25:38 »
Poważny up - stąd nowy post.
"Szanowny Panie Tomaszu,

mogę na chwilę obecną przekazać Panu odpowiedź na pytanie, jaką tematykę będą przedstawiać nasi prelegenci (na informację odnośnie Starych Gier i Komputerów wciąż sam jeszcze czekam). Mamy potwierdzone następujące prelekcje:
1. "Wanna make games" - prelekcja Łukasza Nizika (Junior Engine Programmera w CD Projekt RED) odnośnie tworzenia gier wideo
2. "Gry Przygodowe. A z czym to się je?" - prelekcja poświęcona grom przygodowym - czym są, dlaczego dawniej cieszyły się większą popularnością, jakie produkcje można polecić na początek
3. "Przyszłość i perspektywy technologii VR" - prelekcja Pawła Grabarczyka 
4. Dwie prelekcje poświęcone tematyce World of Warcraft + "konkurs wiedzy o świecie Warcrafta"
5. "Początki polskich gier komputerowych" - prelekcja poświęcona historii polskiej branży gier
6. "Czym jest gra osobista - studium przypadku Neverending Nightmares" oraz "Gra ze strachem - środki wywoływania lęku u odbiorcy w grach video" - prelekcje Marcina M. Chojnackiego z projektu Grakademia
7. "Grać i zwariować - szaleństwo w grach grozy" oraz "Zombie w grach wideo" - prelekcje Dominiki Staszenko z projektu Grakademia

Ze względu na to, że niestety ani Szymon Liebert, ani Tomasz Drabik nie będą w stanie pojawić się na festiwalu, Krzysztof "NRGeek" Micielski zaproponował możliwość przeprowadzenia panelu z innymi chętnymi osobami. Mamy jeszcze prelekcję od Adama "Mroowy" Antolskiego, czekamy jednak na przekazanie konkretnych informacji na jej temat. O pozostałych kwestiach będę Pana informował w miarę możliwości. Gdyby miał Pan jeszcze dodatkowe pytania, to proszę oczywiście pisać."

*

Offline dziat

  • *****
  • 1172
Odp: Łódzki Festiwal Fantastyki Kapitularz [23-25.09]
« Odpowiedź #19 dnia: Września 01, 2016, 00:59:10 »
I jeszcze raz: jedziemy tam z Dredem. Właśnie potwierdzam temat: "Pegasus - pradziadek rodzimego rynku konsolowego. Wciąż żywy"
« Ostatnia zmiana: Września 01, 2016, 01:01:02 wysłana przez dziat »

*

Online daf

  • *****
  • 1743
Odp: Łódzki Festiwal Fantastyki Kapitularz [23-25.09]
« Odpowiedź #20 dnia: Września 07, 2016, 19:23:29 »
Panowie, czy potrzebujecie jakichś pomocy w postaci wydruków, posterów, roll-upów, bądź innych wytworów poligraficznych? Jakby coś - służę pomocą.

*

Offline dziat

  • *****
  • 1172
Odp: Łódzki Festiwal Fantastyki Kapitularz [23-25.09]
« Odpowiedź #21 dnia: Września 07, 2016, 19:26:56 »
Pytałem ich o to i moglibyśmy rollupa wstawić na czas mówienia. Troche za dużo zabawy :) ale bardzo bym chciał abyśmy obaj byli w koszulkach ContraBanda. Dred, co Ty na to? Mam dobrą drukarnie w wawie która to machnie w chwilę.

*

Offline Dred

  • ***
  • 509
  • opos maniak komputerowy
Odp: Łódzki Festiwal Fantastyki Kapitularz [23-25.09]
« Odpowiedź #22 dnia: Września 07, 2016, 21:51:53 »
dla mnie wszystko spoko, ale jest jedno "ale". ni mom piniondzorów:(

*

Offline dziat

  • *****
  • 1172
Odp: Łódzki Festiwal Fantastyki Kapitularz [23-25.09]
« Odpowiedź #23 dnia: Września 07, 2016, 22:14:21 »
Mówiłeś że będziesz miał na ten wyjazd. Kołuj, wiele nie trzeba - stawiam że mając półtorej stówki i dobro Ignusa (nocleg u niegp) zjemy, upijemy się i dobrze poimprezujemy.

*

Offline Dred

  • ***
  • 509
  • opos maniak komputerowy
Odp: Łódzki Festiwal Fantastyki Kapitularz [23-25.09]
« Odpowiedź #24 dnia: Września 07, 2016, 23:20:07 »
nie mówie o wyjeździe. nie chcę generować dodatkowych kosztów w stylu "koszulka na prelekcję".

*

Offline dziat

  • *****
  • 1172
Odp: Łódzki Festiwal Fantastyki Kapitularz [23-25.09]
« Odpowiedź #25 dnia: Września 08, 2016, 11:45:39 »
OK. Ja sobie zrobię :)

edit: wow, stalo się - spieli program. Jest tutaj: https://drive.google.com/file/d/0B2SpJnWpIhtkWUVad3dfOXdPZkk/view?usp=sharing
TL;DR potwierdzenie prelekcji poniżej. Nie mamy wjazdu za friko, a 15 PLN obniżkę :D
 
"Szanowni Państwo,

w poniższej wiadomości przesyłam Państwu wstępny program Bloku Komputerowego z punktami programu o godzinach, które Państwo mi zgłaszali (wstępny pod tym względem, że oficjalna wersja jeszcze nie została zaprezentowana na głównej stronie festiwalu - w związku z powyższym chciałbym Państwa poprosić o nieudostępnianie tego pliku). Oprócz programu bloku, chciałbym przekazać również parę informacji odnośnie akredytacji i przysługujących zniżek:

"Kapitularz dzieli się na dwie części – bezpłatną oraz płatną.

W części bezpłatnej odbywa się część pokazów, znajduje się tam także stoisko Łódzkiego Portu Gier oraz strefa dla dzieci.

Zakup wejściówki uprawnia do wejścia do części płatnej, w której znajduje się większość atrakcji – spotkania, prelekcje oraz konkursy znaleźć możemy właśnie tam.

Akredytacja pełna (trzydniowa – piątek, sobota i niedziela) – 50zł.

piątek – 20zł
sobota - 30zł
niedziela – 20zł
Zniżki liczone są od pełnej ceny akredytacji. Zakupu akredytacji można dokonać wyłącznie podczas trwania konwentu. Nie będzie możliwości płatności kartą za akredytację.

Zniżki
Twórcy programu

za prowadzenie jednego punktu programu – 30% zniżki od ceny pełnej akredytacji
za prowadzenie dwóch punktów programu – 60% zniżki od ceny pełnej akredytacji
za prowadzenie trzech i więcej godzin programu – 100% zniżki od ceny pełnej akredytacji"
Jeżeli będziecie mieli Państwo jakieś uwagi odnośnie programu, bardzo proszę o odpowiedź. Postaramy się o zapewnienie wszelkiego sprzętu, o który Państwo prosili w swoich zgłoszeniach.
Z wyrazami szacunku,

Konrad Suprun

Koordynator Bloku Komputerowego"
« Ostatnia zmiana: Września 08, 2016, 12:44:38 wysłana przez dziat »

*

Offline Dred

  • ***
  • 509
  • opos maniak komputerowy
Odp: Łódzki Festiwal Fantastyki Kapitularz [23-25.09]
« Odpowiedź #26 dnia: Września 08, 2016, 17:27:05 »
mówiłem, żeby więcej zgłosić! xD ale nie, jedna starczy. yeah, right...

*

Offline Dred

  • ***
  • 509
  • opos maniak komputerowy
Odp: Łódzki Festiwal Fantastyki Kapitularz [23-25.09]
« Odpowiedź #27 dnia: Września 08, 2016, 17:37:08 »
zgłoś mu, proszę, jeszcze na szybcika ten panel dyskusyjny o którym wielokrotnie wspominałem i będzie pełny zwrot.

ja na prawdę mam ograniczony budżet i chcę zbędne koszta ograniczyć do minimum.

zapożyczenie się absolutnie nie wchodzi w grę. ni chuja
« Ostatnia zmiana: Września 08, 2016, 18:00:08 wysłana przez Dred »

*

Offline Dred

  • ***
  • 509
  • opos maniak komputerowy
Odp: Łódzki Festiwal Fantastyki Kapitularz [23-25.09]
« Odpowiedź #28 dnia: Września 20, 2016, 00:54:54 »
dziat mi mówi, żebym tutaj zaprezentował konspekt naszej gadaniny... well, na moje to nie ma oczym tu mówić, ale spoko.

generalnie już raz takie coś prowadziłem, a w sumie dwa. drugi raz był improwizowany.

-> hello, dzień dobry. przedstawiamy się.
-> 20-30 minut o początkach Nintendo, o Famicomie i NES-ie, wieńczę wspomnieniem o dalszych sukcesach Ninny (SNES, Game Boy, DS, Wii, Pokemony)
-> 30-40 minut o samym Pegasusie, o Bobmarku, o świetności, o Kaczorze Donaldzie, Złotej Piątce, bazarach, Tomelu i o zmierzchu całości
-> 10 minut prezentacja galerii klonów Famicoma
-> 20 minut prezentacja i opowieści o najważniejszych grach
-> 10-20 minut, opowieść o tym, że Pegasus wiecznie żyw

jak zostanie coś czasu na górkę (co jest prawie pewne), to się włączy ludzi, żeby sami się wykazali i podzielili się własnymi wspomnieniami związanymi z Pegasusem, czyli zamienimy prelekcję w panel dyskusyjny

ostatnie 5 minut na ew. pytania

tyle. zero filozofii, to jak matura ustna z polskiego, tylko trwa dwie godziny. xD i nie musisz się zbytnio spinać (chyba że Wy na serio z tym streamem... ;_;).

dajcie w ogóle propozycje, o jakich grach powinniśmy wspomnieć. i dlaczego jedyną o której zamierzam mówić to Donald Duck. xD

*

MaarioS

Odp: Łódzki Festiwal Fantastyki Kapitularz [23-25.09]
« Odpowiedź #29 dnia: Września 20, 2016, 14:32:46 »
Dlaczego tak się podniecasz tym Donald Duckiem?? Przecież to jest ch@jowe, skup się na grze która jest bardziej godna uwagi i bardziej rozpoznawalna