KrzysioCart Micro SD - rewolucja dla fanów konsoli Pegasus/Famicom
Odp: KrzysioCart Micro SD - rewolucja dla fanów konsoli Pegasus/Famicom
« Odpowiedź #30 dnia: Lutego 26, 2018, 18:40:58 »
W expansion-porcie nie ma wyprowadzonej lini D0 $4016 więc nie ma możliwości, aby pad podpięty do tego portu był widziany jako standardowy PAD1 (nie wiem, które gry pozwalają na podpięcie do tego portu PADA który jest widoczny jako PAD1 ale na pewno nie są to wszystkie gry). Oczywiście mogę dodać obsługę menu zarówno z PAD1 jak i PAD2 (tak, tego typu zmiany można dodać poprzez aktualizację softu z poziomu karty SD)
Zgaduję że masz na myśli pad od Pegasusa z 15-pinową wtyczką, bo niemal każda gra obsługuje pad dedykowany pod exp port (np. Hudson Joycard) jako player 1, za to nie spotkałem się z żadnym multicartem, aby to robił. Kabel od Joycarda chyba ma 6 żył jak dobrze pamiętam zamiast 5, nie potrafię powiedzieć jaką pełnią rolę.

EverDrive obsługuje jakiś z "dźwiękowych" mapperów? VRC6? Zapowiedź,  że KrzysioCart Full będzie obsługiwał wszystkie rodzaje rozszerzonego audio jest ambitna, myślę że jest duża grupa osób która oczekuje na taki bajer we flashcartach, w przeciwieństwie do garstki fanów gier "pirate original" z egzotycznymi mapperami.

*

MaarioS

Odp: KrzysioCart Micro SD - rewolucja dla fanów konsoli Pegasus/Famicom
« Odpowiedź #31 dnia: Lutego 27, 2018, 00:34:20 »
Na Everdrive N8 extra audio z VRC6 działa ale chyba nie do końca w 100% poprawnie z oryginałem i chyba tak zostało do teraz, mapper VRC7 do teraz nie działa chyba wcale. Jeżeli Kriskart czy jak ten się zwie będzie mieć projekt z obsługą wszystkich mapperów z extra audio to jak najbardziej to popieram i też się podpisuję jeżeli to wyjdzie

*

Offline Rascal

  • *
  • 61
  • http://rascal.pl
    • Rascal Blog
Odp: KrzysioCart Micro SD - rewolucja dla fanów konsoli Pegasus/Famicom
« Odpowiedź #32 dnia: Lutego 27, 2018, 17:25:20 »
@MaarioS  działa VCR7. Trochę cicho (jak VCR6) ale działa, nawet ma (w sierpniu poprzedniego roku) pełen support dla tego chipu yamahy.

*

MaarioS

Odp: KrzysioCart Micro SD - rewolucja dla fanów konsoli Pegasus/Famicom
« Odpowiedź #33 dnia: Marca 02, 2018, 11:53:25 »
Ale dlaczego od razu UBER???

*

Offline machbed

  • *
  • 22
  • Elektryk za dychę
Odp: KrzysioCart Micro SD - rewolucja dla fanów konsoli Pegasus/Famicom
« Odpowiedź #34 dnia: Marca 04, 2018, 09:38:45 »
Pytałem kiedyś krzysiobala czy ma zamiar wprowadzić obsługę większej ilości mapperów, w tym VRC6, mówł, że nie, bo nie ma tam już więcej miejsca. Ciekawe czy coś się w tej sprawie zmieniło.
Popełniając setki błędów, okazujesz swoje niechlujstwo, brak zaangażowania w to, co robisz i brak szacunku dla osoby, która ma to czytać.

Odp: KrzysioCart Micro SD - rewolucja dla fanów konsoli Pegasus/Famicom
« Odpowiedź #35 dnia: Marca 04, 2018, 10:55:10 »
Zgaduję że masz na myśli pad od Pegasusa z 15-pinową wtyczką, bo niemal każda gra obsługuje pad dedykowany pod exp port (np. Hudson Joycard) jako player 1, za to nie spotkałem się z żadnym multicartem, aby to robił. Kabel od Joycarda chyba ma 6 żył jak dobrze pamiętam zamiast 5, nie potrafię powiedzieć jaką pełnią rolę.

Jesteś w błędzie.
Tylko gry oryginalnie wydane w Japonii od roku 1986 obsługują port D1 $4016.
Tytuły pisane na NES nie uwzględniają tego portu. Nie mam tu na myśli gier japońskich wydanych w stanach. Zdarzają się wyjątki np. gry od Tengen, ale to przez ścisłą współprace z Namco. Po prostu wymieniali się oprogramowaniem i wzajemnie wspierali(Namco wydawało gry Atari/Tengen w Japonii i vice versa). Doskonałym przykładem dostosowywania oprogramowania jest Battletoads. Japońska wersja ma zmieniony system wyboru gracza 2. Ograniczenia sprzętowe famicoma wymusiły taką zmianę. 

Co do multicartów zdarzają się działające np. dziwaczny 8in1;
1 Chexder
2 Xevious
3 Elevator Action
4 Wrecking Crew
5 Easy Chexeder
6 Super Xevious
7 Chexder 1
8 Chexder 2
Jest tego więcej, ale pisze z głowy i nie pamiętam wszystkiego.

Kabel Hudson Joycard jest na 100% pięciożyłowy, bo mam i sprawdzałem.   
Najlepszym wyjściem było by uwzględnienie D1 $4016 oraz D0 $4017.
Wtedy działały by wszystkie pady 15-pin.

Jeśli chodzi o dodatkowe kanały audio, to jestem sceptyczny.
Gdyby był tylko jeden chip, ale trzeba zaimplementować aż 8 kombinacji;
MMC5, VRC6, VRC7, SunSoft5B, oraz cztery mappery z D7756C na pokładzie(18, 72, 86, 92).


Odp: KrzysioCart Micro SD - rewolucja dla fanów konsoli Pegasus/Famicom
« Odpowiedź #36 dnia: Marca 04, 2018, 20:17:36 »
Jesteś w błędzie.
Tylko gry oryginalnie wydane w Japonii od roku 1986 obsługują port D1 $4016.
Tytuły pisane na NES nie uwzględniają tego portu...
Racja, podczas pisania postu umknęło mi, że to temat o flashcarcie a miałem przed oczami używanie kartridży do Famicoma zapominając o NES. Zamiast roku 1986 spotkałem się z listą gier (Super Mario USA mi się wrył w pamięć z niej), które nie współpracują z kontrolami przez exp port, aż z ciekawości sprawdzę jakiś wczesny tytuł.

...Zdarzają się wyjątki np. gry od Tengen, ale to przez ścisłą współprace z Namco. Po prostu wymieniali się oprogramowaniem i wzajemnie wspierali(Namco wydawało gry Atari/Tengen w Japonii i vice versa). Doskonałym przykładem dostosowywania oprogramowania jest Battletoads. Japońska wersja ma zmieniony system wyboru gracza 2. Ograniczenia sprzętowe famicoma wymusiły taką zmianę...
Aha to stąd dwie różne wersje konkretnej gry. O Battletoads to wiem od Kinamana, że nie miał jak start wcisnąć żeby grać na dwóch hehe.

...Co do multicartów zdarzają się działające np. dziwaczny 8in1;
1 Chexder
2 Xevious
3 Elevator Action
4 Wrecking Crew
5 Easy Chexeder
6 Super Xevious
7 Chexder 1
8 Chexder 2
Jest tego więcej, ale pisze z głowy i nie pamiętam wszystkiego...
Po numerkach przy tytule gry kojarzę że miałem styczność z podobnym, tam jako duplikaty widniał Front Line 1, Front Line 2. W menu było coś w stylu "Push U.D Select...", menu to zwykłe czarne tło i kolorowa lista. Nie testowałem tej konkretnej składanki (nie testowałem wszystkich tych, które mam; jedynie te, które wyglądają na solidniejszą robotę i żadna nie czytała pada) czy odczytuje exp port, jak znajdę ją to sprawdzę.

*

Offline MWK

  • Asystent Administratora
  • *****
  • 1412
    • www.mwkpegasus.prv.pl
Odp: KrzysioCart Micro SD - rewolucja dla fanów konsoli Pegasus/Famicom
« Odpowiedź #37 dnia: Sierpnia 21, 2018, 21:41:17 »
BUG REPORT!
Teenage Mutant Ninja Turtles 3 - The Manhattan Project nie sprawują się prawidłowo na "KrzysioCartcie".

>> https://youtu.be/KXflWko-BB0

Wszystko startuje dobrze, lecz po przejściu pierwszego etapu i pierwszej częsci drugiego - w momencie gdy wskakujemy na łódź podwodną znika statusbar na dole i po przewinięciu mniej więcej 2 długości ekranu gra się zatrzymuje i możemy sobie nadmuchać.



Ponieważ "odkrycie" miało miejsce na wyjeździe to w pierwszej kolejności pomyślałem, że to jakiś zły ROM. Szybko ściągnąłem inny i jednak okazało się, że to nie wina dumpu.
Początkowo myślałem też, że to może być wina konsoli -  miałem tylko Aaronixa.
Gdy wróciłem do domu to uruchomiłem gre na Pegasusie...



... a następnie na oryginalnym Twin "The Beast" Famicomie...



... i w zasadzie wszystko stało się jasne, nie trzeba było angażować pozostałych famiclonów.
Dla formalności przetestowałem jeszcze inne ROMy i Hacki tej gry. Bez jakichkolwiek zmian.

krzysiobal, zdaje się, że Twój wynalazek wymaga poprawek.
Sprawa jest o tyle niepokojąca, że co jeśli jest więcej takich gier, które wysypią się gdzieś w trakcie rozgrywki?
NO CHYBA, że tylko ja mam taki pechowy egzemplarz.
W związku z tym - czy ktoś mógłby przetestować tę gre na swoim krzysztofowymkartridżu?

*

Online Preki

  • **
  • 431
Odp: KrzysioCart Micro SD - rewolucja dla fanów konsoli Pegasus/Famicom
« Odpowiedź #38 dnia: Sierpnia 23, 2018, 11:52:46 »
Znajdzie się chwila bym to sprawdził. A skoro o statusbarach mowa - grając na zlocie w Karnova zauważyłem, że ten element gry jest wyświetlony podwójnie.

No i Tetris Tengenu niby fajnie niby cacy, ale gdy go odpalę na Krzysiokarcie to jest rozsypka pikselowa.

*

Offline MWK

  • Asystent Administratora
  • *****
  • 1412
    • www.mwkpegasus.prv.pl
Odp: KrzysioCart Micro SD - rewolucja dla fanów konsoli Pegasus/Famicom
« Odpowiedź #39 dnia: Sierpnia 23, 2018, 20:36:39 »
Preki, masz rację!
Sprawdziłem przytoczone przez Ciebie tytuły oczywiście tak samo jak i żółwiki, na różnych konsolach, korzystając z różnych romów.
Poniżej screenshoty z Szaraka Pegasusa.

Tetris jest skaszaniony cały:


Natomiast Rumcajs Karnov początkowo był taki jak pisałeś...


...natomiast jak się tylko ruszyłem to tylko pogorszyło sytuację, też się wszystko kaszani:


CZY KTOŚ JESZCZE MÓGŁBY SPRAWDZIĆ POWYŻSZE 3 GRY?!, proszę.

Odp: KrzysioCart Micro SD - rewolucja dla fanów konsoli Pegasus/Famicom
« Odpowiedź #40 dnia: Sierpnia 24, 2018, 00:12:54 »
Karnov powinien mieć przypisany mapper 206, zamiast 4 i w ogóle nie być obsługiwany. Jednak jako, że jest to jednak podzbiór funkcjonalności MMC3, trzeba tylko zmodyfikować grę dodając kilka rozkazów, ustawiających odpowiedni (206 ma ustawiony na sztywno); Poniższa modyfikacja rozwiązuje ten problem

Problemu z grafiką (w przypadku kilku gier) - albo nieprawidłowa deklaracja ilości pamięci w grze, albo nadpisywanie obszary pamięci z grafiką. Jako, że we flashcartach ta pamięć jest typu ROM - grafika zostaje podmazana i się psuje.
W przypadku Tetrisa problem jest pierwszego rodzaju i wystarczy zmodyfikować nagłówek i odpowiednio powielić grafikę - poniższa modyfikacja rozwiązuje problem.
Co ciekawe, są jeszcze dwie inne wersje tego samego Tetrisa które w ogóle nie działają - prawdopodobnie jest to związane z jakimś zabezpieczeniem, które stosowały niektóre gry na mapper 3.

W przypadku Turtles nie testowałem - może ta gra korzysta z innej wersji MMC3, która zgłaszała przerwanie tylko raz w momencie ustawienia licznika scanlinii na 0.
Ustawiłem debuggerze pod emulatorem aby wykrył, kiedy pod adres $c000 jest zapisywana wartość 0 (nr scanlinii do zgłoszenia przerwania) i faktycznie pierwszy moment gdy to się pojawia jest dopiero na łodzi, więc moje przypuszczenia się sprawdziły.
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 24, 2018, 00:27:59 wysłana przez krzysiobal »

*

Offline MWK

  • Asystent Administratora
  • *****
  • 1412
    • www.mwkpegasus.prv.pl
Odp: KrzysioCart Micro SD - rewolucja dla fanów konsoli Pegasus/Famicom
« Odpowiedź #41 dnia: Sierpnia 24, 2018, 21:24:32 »
Planujesz zrobić jeszcze kiedykolwiek jakiś bugfix/update softu, czy to już raczej temat zamknięty?
Pytam, bo takie "ręczne" poprawianie gier do niczego konstruktywnego nie prowadzi...

Odp: KrzysioCart Micro SD - rewolucja dla fanów konsoli Pegasus/Famicom
« Odpowiedź #42 dnia: Sierpnia 25, 2018, 00:12:32 »
Problem leży po stronie gier a nie kardridża więc ja nie mam czego poprawiać.


amen.   //mwk
« Ostatnia zmiana: Sierpnia 25, 2018, 11:51:05 wysłana przez MWK »