Gry planszowe/ karciane [REKOMENDACJE]
*

Offline żur0

  • Administrator
  • *****
  • 960
  • Piszcie posty Kamraci Pegasusa!
    • Contrabanda. O Retro. Po Bandzie.
Gry planszowe/ karciane [REKOMENDACJE]
« dnia: Stycznia 06, 2016, 20:15:17 »
Panowie, założyłem ogólny temat dotyczący gier planszowych, tudzież karcianych.  Z tego co się orientuję mamy chyba odrodzenie na rynku "papierowych gier". W tym wątku,  można rozmawiać o tego typu produkcjach i dzielić się rekomendacjami. Wiem, że na forum są miłośnicy tego typu rozrywki :)

Od siebie chciałbym polecić wspaniałą grę karcianą "Zaginione Miasta". Zasady są dosyć proste i szybko się je przyswaja. Gra przeznaczona jest dla dwóch osób,  karty i mata są wykonane solidnie. Z pozoru prosta, ale wciąga jak diabli! Postaram się napisać coś więcej w domu :) Pełna rozgrywka trwa w granicach 45 minut. Cena: około 60 zł.

*

Offline Dred

  • ***
  • 509
  • opos maniak komputerowy
Odp: Gry planszowe/ karciane [REKOMENDACJE]
« Odpowiedź #1 dnia: Stycznia 06, 2016, 21:40:42 »
w bardzo wczesnej mojej młodości grywałem w "Magię i miecz", pamiętam to właściwie jak przez mgłę.

pamiętam nawet, że kiedyś skonstruowaliśmy z siostrą klona M&M osadzonego w bliżej nieokreślonym uniwersum, które zamieszkują bohaterowie kreskówek z Cartoon Network. xD kiedyś w jakiś chipsach dodawali karty do zbierania z Dexterami i Atomówkami i tam jeszcze na kartach były też siakieś współczynniki (siła, zdrowie... nie pamiętam). w każdym razie idealnie pasowały do naszego konceptu...

...w sumie to nawet było połączenie Monopoly z M&M. nawet questy konstruowaliśmy. xD

w późnej mojej podstawówce zaliczyłem partyjkę przy podstawce D&D.

podczas mojego pierwszego spotkania z tym słynnym Helperem na bezalkoholowej popijawie (sic) z poznańskimi mangospierdoxami, ów jegomość zaprezentował nam "Sabotażystę". ni to karcianka, ni to planszówka, taki miks...

w zamierzchłych czasach pierwszych emisji Pokemonów również bawiłem się w karciankę Poksową. również niewiele z tego pamiętam.

moja wiedza jest znikoma, wręcz zerowa... przyjemnie mi się grało w D&D.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 06, 2016, 21:43:29 wysłana przez Dred »

Odp: Gry planszowe/ karciane [REKOMENDACJE]
« Odpowiedź #2 dnia: Stycznia 07, 2016, 00:06:17 »
w zamierzchłych czasach pierwszych emisji Pokemonów również bawiłem się w karciankę Poksową.
Pokemony > Majt en Medżik
Poki są proste jak kanalizacja w namiocie, szybkie i wciągające rozgrywki. Mi się bardzo podobały.

Neuroshima Hex była planszówką, która mnie wkręciła najbardziej. Bez klepsydr, kości i zbędnych pierdół, nieduża plansza. Strategia z elementem losowości, jedna rozgrywka zamyka się w godzinie. Jeśli ktoś lubi szachy, ale słabo mu idą to gra zdecydowanie dla niego!