Co ostatnio przeszliście??
Odp: Co ostatnio przeszliście??
« Odpowiedź #60 dnia: Kwietnia 07, 2018, 04:51:25 »
Ja ostatnio pocisnąłem zaległe Mega Many (tj. 4, 5 i 6), ale nie "na raz", robiłem sobie po robocie tak z 2, 3 levele i zapisywałem password.

Niedługo powtórzę na streamie, dzisiaj pękł Mega Man 1 i 3 na begazuzie

A z nie-NESowych to w końcu zrobiłem pierwszego Quake'a. Co prawda w ostatnim epizodzie dopadł mnie nieszczęsny glitch z utratą run i musiałem użyć cheatu, by je odzyskać, ale czuję się usprawiedliwiony, bo wszystko jest na "taśmach prawdy" :)

EDIT:
Udało mi się w końcu pocisnąć każdego z NESowych Mega Manów "na raz" - bez korzystania z passwordów. Wszystkie oprócz 2 (dźwięk niedostosowany do PAL) i 6 (brak wersji PAL) ukończyłem na Pegasusie.
https://www.youtube.com/watch?v=16_q2rwzdQg&list=PLNBzulLWhXW90VoVvKrs49oaCqEj9iWYF

Strasznie mnie teraz kusi seria MM na Game Boya.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 16, 2018, 00:52:58 wysłana przez Gustlik »

Odp: Co ostatnio przeszliście??
« Odpowiedź #61 dnia: Kwietnia 16, 2018, 00:49:58 »
Z racji, że cisnę ostatnio wszystkie Mega Many z "podstawowej" serii, rozwaliłem po raz pierwszy w życiu MM7 - co prawda gra SNESowa, ale to najtrudniejszy Mega Man w jakiego dotychczas grałem. Spędziłem niemal 7 godzin z tą grą i zdecydowanie poziom idzie w górę w stosunku do NESowych gier z tej serii. Ostatnia walka z Wily'm doprowadziła mnie do szewskiej pasji, ale w końcu udało się:
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 16, 2018, 00:51:52 wysłana przez Gustlik »

*

MaarioS

Odp: Co ostatnio przeszliście??
« Odpowiedź #62 dnia: Kwietnia 22, 2018, 01:27:03 »
NARESZCIE W KOŃCU przeszedłem tą nikczemną grę crapa która się nazywa Astro Robo SASA. Czy ktokolwiek kojarzy i grał??


Znałem tego nikczemnego crapa od szczyla i w ostatnich worldach robi się niedorzecznie ciężki i niemożliwy do przejścia. Oglądałem jakiegoś seryjnego gejmera japońca i znalazłem radę i exploity na to- jedynie da się tą grę przejść TYLKO jak się włączy grę na 2 playerach i za wszelką cenę przeżyje playera nr 2 jak najdłużej i wtedy dostaje się ammo 2.5x razy więcej co jest w ostatnich levelach niezbędne. Szkoda że to jest gra którą trzeba tak hackować naokoło ale jednak da się

*

Offline MWK

  • Asystent Administratora
  • *****
  • 1412
    • www.mwkpegasus.prv.pl
Odp: Co ostatnio przeszliście??
« Odpowiedź #63 dnia: Kwietnia 22, 2018, 17:52:31 »
Ło kłerwa Panie! Dałeś radę skończyć tego crapa nad crapy!! Mega Osiągnięcie!!!
MaarioS, Moje najgłębsze wyrazy szacunku (za wytrwałość) oraz kondolencji (za te wszystkie szare komórki, które w trakcie obumarły) 8)

U mnie SaSa zawsze zaczynała się i kończyła po pierwszych 3 sekundach gry - drugiego tak niegrywalnego tytułu na Famicom chyba nie ma, już Drzwiczki są bardziejsze od tego (hello Nielogiczny).

*

MaarioS

Odp: Co ostatnio przeszliście??
« Odpowiedź #64 dnia: Kwietnia 22, 2018, 18:49:39 »
Bez przesady, nie powiedziałbym że to jest dosadne kompletne G, to jest nawet ciekawy klon balloon fighta (z gnatami). Problem jest taki, że w standardowym trybie 1 player gra robi się niedorzecznie trudna w ostatnich levelach że przejście jest niemożliwe i szanse na to są równe 0 (bo brakuje ammo)

Odp: Co ostatnio przeszliście??
« Odpowiedź #65 dnia: Kwietnia 22, 2018, 20:20:35 »
Kolejne 2 Mega Many padły:
Mega Man - Dr. Wily's Revenge
Street Fighter x Mega Man - "zwykły" ending
W sumie zrobiłem 11 gier z Mega Człowiekiem, teraz planuję skończyć resztę z serii na Game Boya, następnie MM9 i 10, a jak już wyjdzie to 11.

Odp: Co ostatnio przeszliście??
« Odpowiedź #66 dnia: Maja 10, 2018, 03:58:41 »
No i padła cała seria Rockman, zarówno na NES, jak i na Game Boya, plus do tego 7 i 8 na SNESa i PS1.
https://www.youtube.com/watch?v=16_q2rwzdQg&index=1&list=PLNBzulLWhXW90VoVvKrs49oaCqEj9iWYF

I w końcu naprawiłem Wii, czas więc zmierzyć się z 9 i 10.
EDIT: No i padły 9 i 10. W 10tce jest jeszcze tryb HARD, który odblokowuje się po przejściu normala. Czas się z tym zmierzyć.
« Ostatnia zmiana: Maja 13, 2018, 14:00:30 wysłana przez Gustlik »

*

Roben

Odp: Co ostatnio przeszliście??
« Odpowiedź #67 dnia: Czerwca 03, 2018, 14:18:57 »
Dzisiaj dla próby sobie odpaliłem Joy Mech Fight na FCEUXie żeby sprawdzić jak sprawuje się mój nowy nabytek to jest Pad SFC30PRO od 8Bitdo.

*

Offline Qurek

  • *****
  • 429
Odp: Co ostatnio przeszliście??
« Odpowiedź #68 dnia: Czerwca 17, 2018, 23:32:57 »
A ja sobie ostatnio ogrywam moją składankę z AliExpress pt. 400in1. Poza Adventure Island IV które już dawno temu ukończyłem i popełniłem jakiś tekst o nim, w ten weekend podołałem dwóm grom.
Pierwsza z nich to "Bonk's Adventure" gra o chłopcu z wodogłowiem. Bonk jest chyba swego rodzaju maskotką konsoli PcEngine (Jap.) aka TurbograFX16 (US) (swoją drogą chyba druga po Nintendo marka z biblioteką przekozackich gier). Bonk z pozoru wydawał się trudny ze względu na specyficzne sterowanie, które gdy już się opanuje gra robi się dziecinnie prosta. Bardzo ciekawa pozycja do ukończenia której serdecznie namawiam.
Druga gra to "Ninja Crusaders" od "Sammy". Dziwna firma robiąca gry z pozoru dobre, ale po jakimś czasie mam wrażenie jakbym obcował z czymś z niższej półki. Mają również dziwną tendencję do robienia ogromnego przeskoku w kwestii poziomu trudności, co dało mi się we znaki już przy okazji ogrywania Silk Worm, ale na szczęście w Ninja Crusaders nie polecieli aż tak mocno po bandzie i grę udało się ukończyć, aczkolwiek nie bez kilku fucków zamelodeklamowanych gdzieś pod nosem podczas entego podejścia do ostatniego poziomu. Gra generalnie jest jakby klonem Ninja Gaiden, ale ... cóż to trochę tak jakby porównać oryginalnego Famicoma AV do PolyStation Gargiego ;). Nie jest to na szczęście aż taki crap, żeby nie móc się z nim przynajmniej zapoznać i chociaż raz ukończyć. Nie należę do ludzi o umiejętnościach pokroju Maariosa, więc jeżeli ja położyłem tą grę w zaledwie kilka godzin, to myślę, że wielu z Was poradzi sobie z nią bez problemu.

*

Offline Preki

  • **
  • 431
Odp: Co ostatnio przeszliście??
« Odpowiedź #69 dnia: Lipca 23, 2018, 16:40:01 »
W końcu przeszedłem oryginalną Laylę. Pamiętam jak rok temu zaczynałem przechodzić na zlocie, po dojściu do piątej asteroidy zapisałem kod i kontynuowałem na emulatorze w domu, by dojść do ostatniego poziomu z którym miałem niemałe problemy, aż dzisiaj, na swoim własnym Famicomie, udało mi się. Wątpię jednak, abym tę grę przeszedł w jednym podejściu kiedyś, choć na tegorocznym FConie dałem radę dociągnąć do siódmej szóstej asteroidy.

Edit 24.07.2018
Przed chwilą ogarnąłem tę grę w której chodzimy Dukiem Nukemem i rzucamy bumerangami czyli Power Blade. W przeciwieństwie do innych tytułów Natsume nie przyprawia o chęć rzucenia padem/konsolą/krzesłem/telewizorem, ale skoki potrafią być wkurzające. Straciłem więcej żyć spadając w przepaść niż dając się załatwić jakiemukolwiek wrogowi.
« Ostatnia zmiana: Lipca 24, 2018, 21:32:05 wysłana przez Preki »

*

MaarioS

Odp: Co ostatnio przeszliście??
« Odpowiedź #70 dnia: Sierpnia 09, 2018, 14:07:50 »
JA PIER... czy ktokolwiek grał w Dodge Danpei 2?? Mordowałem się chyba 2 dni i nareszcie przeszedłem.... pierwszą walkę czyli tak naprawdę level 1 ale czuję się jakbym przeszedł całą grę albo co najmniej strasznie twardego ostatniego bossa. Co prawda jakaś specyficzna dziwna gra RPG sportowa ale namordowała mnie strasznie, aż się zastanawiam czy warto to w ogóle przechodzić dalej, masakra

Tak przy okazji to zbiegiem okoliczności to podczas pisania tego posta przeszedłem jeszcze walkę nr 2 która była w dziwny sposób jakoś naprawdę łatwa

*

Offline MWK

  • Asystent Administratora
  • *****
  • 1412
    • www.mwkpegasus.prv.pl
Odp: Co ostatnio przeszliście??
« Odpowiedź #71 dnia: Sierpnia 12, 2018, 13:49:13 »
No słabo MaarioS, słabo... ja przeszedłem całą grę w jakieś 8 minut  8) 8) 8)


*

MaarioS

Odp: Co ostatnio przeszliście??
« Odpowiedź #72 dnia: Sierpnia 15, 2018, 14:30:13 »
Właśnie przed chwilą przeszedłem... Zafajdane Puzzle Koksa

*

Offline MWK

  • Asystent Administratora
  • *****
  • 1412
    • www.mwkpegasus.prv.pl
Odp: Co ostatnio przeszliście??
« Odpowiedź #73 dnia: Sierpnia 21, 2018, 21:55:38 »
HAHA, to tak dla tych, którzy są ciekawi co powiedziałby Koks gdyby dosłownie jeszcze raz na chwile stanął pomiędzy nami i się odezwał 8)
Dzięki za tę wiadomość zza światów MaarioS - DOSKONAŁA ROBOTA!

Odp: Co ostatnio przeszliście??
« Odpowiedź #74 dnia: Sierpnia 24, 2018, 01:59:54 »
Bucky O'Hare padł. Jakoś wcześniej nie miałem okazji ukończyć tej gierki:
https://www.twitch.tv/videos/300227578