Halko (Dzwoni Twój Gilop Po Relacje)
*

Offline MWK

  • Asystent Administratora
  • *****
  • 1412
    • www.mwkpegasus.prv.pl
Odp: Halko (Dzwoni Twój Gilop Po Relacje)
« Odpowiedź #75 dnia: Marca 17, 2019, 23:23:20 »
Ty? A masz na czym? (nie, nie chodzi mi o kran) 8)

*

Roben

Odp: Halko (Dzwoni Twój Gilop Po Relacje)
« Odpowiedź #76 dnia: Marca 17, 2019, 23:31:56 »
Dell Precision M4600
Procesor: Intel i7-2820QM 4 x 2.3GHz (max 3.4GHz) Cache: 8MB
RAM: 8GB DDR3
Dysk: Nowy SSD 256GB
Matryca: 15.6" 1920x1080 MATOWA (Porównywalna z IPS)
Grafika: nVidia Quadro 2000M 2GB + Intel HD 3000


MWK wbij na mess, linka ci podesłałem
mwk edit:: Ret, Szanuję!
« Ostatnia zmiana: Marca 17, 2019, 23:37:31 wysłana przez MWK »

*

Offline Krisuroku

  • *
  • 562
  • くりすろく
    • Krisuroku Twitch
Odp: Halko (Dzwoni Twój Gilop Po Relacje)
« Odpowiedź #77 dnia: Marca 24, 2019, 00:46:52 »
Klonuję w sumie swojego posta z 4 strony ale trudno. Aktualna lista uwzględniająca postęp relacji:

Krisuroku:
- Super Robin Hood Hardcore Tournament 4 --> zmontowane 100%
- Rzut Terminatorem --> zmontowane 100%
- FamiCON Open --> zmontowane 100%
- Konkurs Tatarka --> zmontowane 100%
- CFL 2--> zmontowane 100%

daf:
- Intro --> zmontowane 100%
- Napisy końcowe --> zmontowane ??%
- palenie krooka ??%

MWK
- Gruz --> zmontowane 85%

Roben&Robi
- Chyba sklepią to w całość ??%

TODO
- Koncerty (Yerzmyey/Pin, Robu$, CJ, itd...) ??%
« Ostatnia zmiana: Czerwca 10, 2019, 01:17:19 wysłana przez MWK »
Nie w tym roku! XD

*

Offline MWK

  • Asystent Administratora
  • *****
  • 1412
    • www.mwkpegasus.prv.pl
Odp: Halko (Dzwoni Twój Gilop Po Relacje)
« Odpowiedź #78 dnia: Kwietnia 07, 2019, 21:50:24 »
Krisu, raz jeszcze GIGANTYCZNE dzięki za nieopisaną pomoc!

Prośba do DAFa - Paweł, jak podłączysz dysk to tam jest plik tekstowy ze stanem magazynowym. Weź bardzo proszę ja Ciebie skonfrontuj to z tym co zostało zrobione a co jest do zrobienia, aby była jasność ile jeszcze zostało pracy.

Jesteśmy po skromnej telenaradzie i ja pragnę z tego miejsca RAZ JESZCZE zapytać - Roben, czy czujesz się na siłach aby posklejać materiał w całość ORAZ zrobić to, co ewentualnie zostanie do zrobienia, ale tak szczerze i bez kitu, żeby tego później nie renderować na zlocie w chłodni 8)

*

Roben

Odp: Halko (Dzwoni Twój Gilop Po Relacje)
« Odpowiedź #79 dnia: Kwietnia 09, 2019, 13:04:23 »
Jesteśmy po skromnej telenaradzie i ja pragnę z tego miejsca RAZ JESZCZE zapytać - Roben, czy czujesz się na siłach aby posklejać materiał w całość ORAZ zrobić to, co ewentualnie zostanie do zrobienia, ale tak szczerze i bez kitu, żeby tego później nie renderować na zlocie w chłodni 8)


Tak @MWK, czuje się na siłach, dlatego podejmę wszelkie starania z technicznego aspektu, oczywiście zapraszam Robiego atletę do siebie by pomogł mi w dopasowaniu i drobnej edycji materiału, no i dysk by ktos e koncu musiał dac z filmami.

*

Offline MWK

  • Asystent Administratora
  • *****
  • 1412
    • www.mwkpegasus.prv.pl
Odp: Halko (Dzwoni Twój Gilop Po Relacje)
« Odpowiedź #80 dnia: Kwietnia 09, 2019, 23:20:23 »
Spokojnie, jak już pisałem dysk jest u DAFa i chwile u niego poleży.
Ty lepiej powiedz nam czym to zamierzasz posklejać (czy w gre będzie wchodziła rekompresja czy tylko połączenie plików bez ingerencji w bitrate) i jaki kodek będzie dla Ciebie najodpowiedniejszy?
Proponuję ustalić jeden wspólny "strumień", żeby się nie posypało coś potem niechcący - Krisu, Ty już masz gotowe najwięcej materiału, napisz czym i jak bardzo to kompresujesz na wyjście, ile klatek, itd?

*

Offline Krisuroku

  • *
  • 562
  • くりすろく
    • Krisuroku Twitch
Odp: Halko (Dzwoni Twój Gilop Po Relacje)
« Odpowiedź #81 dnia: Kwietnia 10, 2019, 18:20:03 »
Montowałem filmiki w Cyberlink Power Director 11. Co do bitrate'u to różny mam w filmikach. Wiadomo, że tam gdzie się więcej dzieje na ekranie to jest on troszeczkę wyższy by nie tworzyć niepotrzebnych pasożytniczych pikseli.
Jak już będzie klepana całość to już osoba montująca stwierdzi na ile sobie może z kompresją pozwolić a z tym niestety bywa różnie w zależności od tego co jest na materiałach wideo.
Wydaje mi się, że raczej i tak całość będzie wymagała rekompresji. Jeżeli idzie o te filmiki, które podesłałem już Robenowi, nie kompresowałem ich dodatkowymi programami tylko ustawiałem jakieś wartości bezpośrednio w wyżej wspomnianym programie.
Jeżeli jednak całość miała by zostać poddana dodatkowej kompresji w celu zmniejszenia wagi pliku to zawsze można użyć do tego XMedia Recode.

Dodatkowe informacje:

Rodzielczość: 1280x720
Ilośc klatek na sekundę: 30
Format pliku: mp4
Kodek: MPEG-4 AVC
Nie w tym roku! XD

*

Offline MWK

  • Asystent Administratora
  • *****
  • 1412
    • www.mwkpegasus.prv.pl
Odp: Halko (Dzwoni Twój Gilop Po Relacje)
« Odpowiedź #82 dnia: Kwietnia 10, 2019, 22:22:08 »
Rodzielczość: 1280x720
Ilośc klatek na sekundę: 30
Format pliku: mp4
Kodek: MPEG-4 AVC

O to to to chodziło!
Panowie , trzymajmy się tych "wytycznych" a sklejenie wszystkich części w jeden film będzie łatwe i obejdzie się bez komplikacji.
Krisu wiadoma sprawa, że jeśli chodzi o rekompresję to trzeba dać odpowiednio wyższy bitrate na częściach, które kleimy, aby potem było z czego zejść tak, aby końcowy render całości nie był zbyt stratny na jakości.


edit:: Fajny ten XMedia Recode, ja do tej pory używałem aplikacji od Zune,  też free, w zależności od tego co potrzebowałem zrobić, ale pewnie się przerzucę 8) thx
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 10, 2019, 22:27:00 wysłana przez MWK »

*

Roben

Odp: Halko (Dzwoni Twój Gilop Po Relacje)
« Odpowiedź #83 dnia: Kwietnia 12, 2019, 11:55:47 »
Ja będę montować standardowo w Sony Vegasie, więc nie ma problemu, na SSDku renderowanie bedzie pieniężne więc nie ma co sie martwić ogółem.

*

Offline daf

  • *****
  • 1743
Odp: Halko (Dzwoni Twój Gilop Po Relacje)
« Odpowiedź #84 dnia: Kwietnia 22, 2019, 19:24:21 »
Wstęp relacji (słowo początkowe + "występują") jest gotowy. Creditsami końcowymi zajmę się, gdy wszystkie segmenty będą przez Was zmontowane i będę znać całą użytą ścieżkę dźwiękową. Ale to szybciutko się zrobi.

Dysk jest obecnie w posiadaniu rapera Roberta.

*

Offline MWK

  • Asystent Administratora
  • *****
  • 1412
    • www.mwkpegasus.prv.pl
Odp: Halko (Dzwoni Twój Gilop Po Relacje)
« Odpowiedź #85 dnia: Kwietnia 28, 2019, 10:52:09 »
Zajawka właśnie wjechała na propsie  8)


*

Offline Krisuroku

  • *
  • 562
  • くりすろく
    • Krisuroku Twitch
Odp: Halko (Dzwoni Twój Gilop Po Relacje)
« Odpowiedź #86 dnia: Kwietnia 28, 2019, 19:19:45 »
Ludzie!! Jak ja się nakręciłem tą zajawką!!!! XD Zajebiście Marek! Normalnie jakbym widział prawilny trailer XD
Nie w tym roku! XD

*

Offline daf

  • *****
  • 1743
Odp: Halko (Dzwoni Twój Gilop Po Relacje)
« Odpowiedź #87 dnia: Kwietnia 28, 2019, 22:36:11 »
Są ciary, MWK! Pojechałeś po bandzie, jak zawsze! Zresztą ja już Ci pisałem - dzięki takim rzeczom podnosimy tę poprzeczkę coraz wyżej! Byłem bardzo sceptyczny tej kooperacji przy robieniu relacji zlotowej, ale jak widzę takie coś, to zmieniam zdanie i czekam już na tę sobotę wieczór, gdy odpalimy projektor i będziemy mogli obejrzeć owoc naszej wspólnej, contrabandyckiej pracy. To może być jeden z lepszych filmów!

Mistrzostwo, Bracie. Montaż pierwsza klasa. Mogłoby lecieć w kinie przed blockbusterami. Masz za to butelkę dobrego piva!

*

Offline OsA

  • ***
  • 587
    • #58OsA
Odp: Halko (Dzwoni Twój Gilop Po Relacje)
« Odpowiedź #88 dnia: Kwietnia 29, 2019, 00:21:02 »
Jakby takie cos lecialo w kinie przed filamami to bym chodzil na reklamy.


Rowniez zwracam honor, bo rowniez bylem sceptycznie nastawiony do pomyslu kooperacji, ale widze ze sie mylilem.


Dziekjje panowie i gratuluje wytrwalosci. Czekam z niecierpliwpscia na premiere relacji.




Nie wiedzieliśmy, że tworzymy wspomnienia. Po prostu dobrze się bawiliśmy.

*

Offline MWK

  • Asystent Administratora
  • *****
  • 1412
    • www.mwkpegasus.prv.pl
Odp: Halko (Dzwoni Twój Gilop Po Relacje)
« Odpowiedź #89 dnia: Czerwca 02, 2019, 01:16:50 »
Ponieważ moja część wideorelacji gruzowej ma się na (wreszcie) ukończeniu, to pragnę zaapelować do Was w dwóch sprawach.

1) Ret, podeślij mi proszę ContraBandycki dysk SSD, abym mógł Ci nagrać render i niezwłocznie odesłać.
2) Czy ktoś - z zaangażowanych - ma (zmontowane) materiały z koncert(u/ów)?

Co do relacyji, w tym roku już nie zdążę finansowo się wyrobić z tłocznią (...)

Tak poza konkursem. Jeśli czas pozwoli (około 2 tygodni), to mógłbym spróbować wydać tę wideorelację własnym sumptem w postaci ładnego, jubileuszowego digipacka i przywieźć na zlot. Jeżeli mi się nie uda (czasowo) to zawsze mógłbym potem wrzucić na nasze ContraBandycke Allegro, aby każdy zainteresowany mógł sobie nabyć, naturalnie przy założeniu, że będą chętni, ponieważ z tego co się orientuję, to minimalka to 50 sztuk.
Generalnie odsyłam do tego postu >> http://forum.contrabanda.eu/index.php?topic=874.msg11249#msg11249
« Ostatnia zmiana: Czerwca 02, 2019, 01:24:54 wysłana przez MWK »