Exciting Rally: World Rally Championship
*

Offline żur0

  • Administrator
  • *****
  • 960
  • Piszcie posty Kamraci Pegasusa!
    • Contrabanda. O Retro. Po Bandzie.
Exciting Rally: World Rally Championship
« dnia: Kwietnia 11, 2016, 09:47:11 »

Exciting Rally: World Rally Championship  [1991/1992]

Jedna z absolutnie najciekawszych gier wyścigowych na Famicoma w mojej ocenie. Zetknąłem się z nią stosunkowo późno - mniej więcej w tym samym czacie królował Colin McRae Rally 2 , dla mnie Collinem było wówczas World Rally Championship. Piękne trasy, charakterystyczne sterowanie, różne nawierzchnie, a do tego złożoność rozgrywki. Naprawdę czuć klimat WRC! Jako ciekawostkę można napisać, że gra nigdy nie została wydana w Ameryce Północnej. Co ciekawe gra swoją premierę miała na początku w Europie i Australii, dopiero kilka miesięcy później w Japonii.

Odp: Exciting Rally: World Rally Championship
« Odpowiedź #1 dnia: Kwietnia 11, 2016, 09:52:58 »
Co ciekawe gra swoją premierę miała na początku w Europie i Australii, dopiero kilka miesięcy później w Japonii.

Dużo jest takich gier? Ciekawe, czy istnieją ekskluzywy na rynek niejapoński.

*

Offline daf

  • *****
  • 1743
Odp: Exciting Rally: World Rally Championship
« Odpowiedź #2 dnia: Kwietnia 11, 2016, 17:06:48 »
Grałem dosyć sporo. To była jedna z gier, przy których wracałem do Pegasusa po erze Segi Mega Drive. Pamiętam, jak pożyczyłem ten kartridż od kumpla z bloku w okresie gimnazjum. Często graliśmy też razem, na jego GLK. ;)

Gra jest całkiem niezła, dopracowana pod względem tras, opcji i szeroko pojętego realizmu, ale brakuje mi tu najważniejszej cechy - odczucia przyjemności z jazdy. Mamy bardzo mało czasu na reakcję, więc często przy zakrętach wpadamy na bandy i w pobocze. Jakoś nie udało mi się wyczuć zbyt dobrze tej gry, nawet po kilku tygodniach grania. Całe to sterowanie, włączanie wstecznego, itp... Męczące. Realizm na tak, grywalność na nie.
No i należy wspomnieć też o fakcie, że opcji do wyboru jest tutaj tyle, że za każdym razem miałem problemy żeby przez nie przebrnąć i w końcu zacząć grać. ;)

Ogólnie rzecz biorąc, z całej gry najbardziej zapamiętałem tę scenę:



Nie to, żebym jakoś często ją widział (bo trzeba być zdolnym, żeby do niej doprowadzić), ale jakoś tak wryło się to "Oh my god" w pamięć. ;)

*

Offline Dred

  • ***
  • 509
  • opos maniak komputerowy
Odp: Exciting Rally: World Rally Championship
« Odpowiedź #3 dnia: Kwietnia 12, 2016, 00:12:34 »
Cytuj
Dużo jest takich gier? Ciekawe, czy istnieją ekskluzywy na rynek niejapoński.
nie licząc pirate originalsów od Sachen na rynek chińskotajwański... Konami wypuściło Noah's Ark tylko w Europie, podobnież Hudson ze swoją Piękną i bestyją.

polecam skorzystać z tej bazy danych i pobawić się kryteriami wykonywania wyszukiwania. gier takich jest paradoksalnie dużo więcej.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 12, 2016, 00:20:54 wysłana przez Dred »