Mesen 2.0
*

Online Mcin

  • ***
  • 817
  • أَلْقُنْتْرابَنْديطا
Mesen 2.0
« dnia: Lipca 11, 2023, 00:00:21 »
Tak, najlepszy (w mojej prywatnej opinii) emulator NES na windows dostaje wersje 2.0... Na razie jest w trakcie produkcji i nie ma changelogu czy chociażby listy wspieranych mapperów. Największa zmiana - multiplatformowość, mam jednocześnie emulator NES, SNES, GB.

https://github.com/SourMesen/Mesen2

Co na plus to widać, że ziomek zapiernicza i regularnie coś fixuje. Ja mam zaufanie do typa.

*

Offline Mati

  • *
  • 437
  • Gilop
Odp: Mesen 2.0
« Odpowiedź #1 dnia: Lipca 11, 2023, 00:27:17 »
O, mówisz, że może być wg ciebie coś lepszego od Nestopii? Ja szczerze mówiąc się ciągle na niej zatrzymałem, bo generalnie nie używam emu bo gram na Edku jedynie do nsf chociaż ostatnio to i też nie, Virtuansf player, fajne można remixy na tym robić przy okazji. No może emu to do gamegenie i sprawdzania romów. Ciekawe może warto obserwować sprawę.

*

Offline Duobix

  • **
  • 190
Odp: Mesen 2.0
« Odpowiedź #2 dnia: Lipca 11, 2023, 14:22:27 »
Ja z Mesena korzystam już jakiś czas przy jakiś produkcjach Nesowo/Famicomowych - ten emu niemal 1:1 symuluje wszystkie
dziwne rzeczy, które ten sprzęt odwala. Miło słyszeć że ciągle jest rozwijany.

Odp: Mesen 2.0
« Odpowiedź #3 dnia: Lipca 12, 2023, 08:00:43 »
To zaskakujące, bo do SNES był osobny emulator Mesen-S a tutaj plany żeby to scalić w jedną aplikację.

To już był najlepszy emulator, jedyne czego brakowało to lepszej kompatybilności z egzotycznymi grami - tu rządzi FCEUX z różnymi patchami.
Potwierdzam słowa Duobixa, najlepszy debugger do analizy kodu, grzebania w kodzie.