Nintendo NES classic mini
Nintendo NES classic mini
« dnia: Lipca 14, 2016, 18:43:29 »
W listopadzie światło dzienne ujrzy zminiaturyzowany NES!
Nius tutaj: http://www.nintendolife.com/news/2016/07/nintendo_entertainment_system_nes_classic_edition_coming_this_november_ships_with_30_games
Wszystko zapowiada się bardzo fajnie, ciekawe tylko w jaki sposób dokupić będzie można dodatkowe gry - domyślam się, że pewnie coś na wzór 3DS'owego eShopu (wszak w pakiecie startowym brakuje np. Contry).
I zapewne dzięki temu rozwiązaniu gry takie jak Crysis Force będą grywalne bez przycinania (o ile wyjdą!).


*

Online Zelas12

  • **
  • 201
  • Zatracony w RETRO.........
Odp: Nintendo NES classic mini
« Odpowiedź #1 dnia: Lipca 16, 2016, 08:48:56 »
No właśnie że z tego co mi wiadomo żadnych gier nie można będzie dokupić. Jest gotowa biblioteka i koniec. Oczywiście biblioteka mi odpowiada bo jest tam moja ulubiona gra. I wiem już jaki prezent dostanę na urodziny.

*

Offline dziat

  • *****
  • 1172
Odp: Nintendo NES classic mini
« Odpowiedź #2 dnia: Lipca 16, 2016, 14:40:04 »
Z tego co widzę na aktualnych doniesieniach, rzeczywiście nie ma opcji rozszerzenia listy gier. Ciekaw jestem czy się to zmieni, bądź czy będą jakieś rozszerzenia sprzętowe.

Niemniej, nawet jeśli lista 30 tytułów będzie zamknięta - Nintendo już wygrało święta.

*

MaarioS

Odp: Nintendo NES classic mini
« Odpowiedź #3 dnia: Lipca 16, 2016, 15:27:18 »
Niemniej, nawet jeśli lista 30 tytułów będzie zamknięta - Nintendo już wygrało święta.

W jakim sensie?? Tym gorszym czy lepszym??

*

Offline Dred

  • ***
  • 509
  • opos maniak komputerowy
Odp: Nintendo NES classic mini
« Odpowiedź #4 dnia: Lipca 16, 2016, 17:02:41 »
pozytywnym.

konsolę kupią:

1) stare pryki, które dorastały wraz z NES-em w latach osiemdziesiątych/dziewięćdziesiątych, które niekoniecznie chcą inwestować w kosztowny oryginalny sprzęt, który i tak (bez modyfikacji) będzie wyglądał jak kupa po podłączeniu do telewizorów HD. z resztą, myślę, że za chwilę przestaną w ogóle dawać w standardzie do najnowszych telewizorów inputy chinchowe i RGB.

2) hipsta dzieciarnia, która dowiedziała się o retro z internetu. a warto zacząć od czegoś łatwiejszego, co daje namiastkę doświadczenia gry na oryginalnym sprzęcie.

3) osoby poboczne, które pod wpływem JUŻ bardzo dużego hajpu w soszal midiach, same zainteresują się tematem i zdecydują się zakupić kąsolkę.

jak o jakiejś grupie docelowej zapomniałem, proszę wypomnieć. xD
« Ostatnia zmiana: Lipca 16, 2016, 17:05:22 wysłana przez Dred »

*

Offline dziat

  • *****
  • 1172
Odp: Nintendo NES classic mini
« Odpowiedź #5 dnia: Lipca 18, 2016, 00:38:58 »
4) Ciekawscy. Ja jestem zwyczajnie ciekaw tego sprzętu, szczególnie tego, na ile modowalny będzie. Obstawiam, że prosta przeróbka pozwoli wrzucić cały romset, tak jak we wszystkich konsolach plug&play. A jeśli nie, to Big N naprawdę ma coś w zanadrzu tego projektu.

*

Offline Duobix

  • **
  • 190
Odp: Nintendo NES classic mini
« Odpowiedź #6 dnia: Lipca 18, 2016, 10:54:02 »
Ja jestem zwyczajnie ciekaw tego sprzętu, szczególnie tego, na ile modowalny będzie.
Mam wielce duże przeczucie, że ten sprzęt to kolejna już iteracja Wii w zmienionej obudowie-byłoby to zrozumiałe, jako że pewnie kod do wszystkiego co zrobili z Virtual Console na Wii już mają + nie ma sensu portować tego raz jeszcze na nową platformę + ostatnie Wii również nie miało możliwości połączenia z netem. Także IMO to jest Wii mini, w którym dla oszczędności kosztów wywalono napęd + możliwość bezprzewodowego połaczenia.

A no i mały bonus odemnie, jako że idąc za ciosem że to VC, spodziewam się za niedługo:
« Ostatnia zmiana: Lipca 18, 2016, 10:56:52 wysłana przez Duobix »

*

Offline Dred

  • ***
  • 509
  • opos maniak komputerowy
Odp: Nintendo NES classic mini
« Odpowiedź #7 dnia: Lipca 18, 2016, 16:14:17 »
Cytuj
4) Ciekawscy. Ja jestem zwyczajnie ciekaw tego sprzętu,
ale Ty niestety już podpadasz pod pierwszą grupę docelową, którymi są:
Cytuj
1) stare pryki, które dorastały wraz z NES-em w latach osiemdziesiątych/dziewięćdziesiątych

Odp: Nintendo NES classic mini
« Odpowiedź #8 dnia: Lipca 25, 2016, 23:46:02 »
Niestety Nintendo Polska potwierdziło na fejsie, że lista 30 tytułów nie będzie możliwa do rozszerzenia. To wielka szkoda  :-\

Odp: Nintendo NES classic mini
« Odpowiedź #9 dnia: Lipca 25, 2016, 23:51:05 »
Nie traktował bym Nintendo Polska jako wiarygodnego źródła...

*

MaarioS

Odp: Nintendo NES classic mini
« Odpowiedź #10 dnia: Lipca 25, 2016, 23:57:45 »
Nie traktował bym Nintendo Polska jako wiarygodnego źródła...

że ale jak to??

*

Offline Duobix

  • **
  • 190
Odp: Nintendo NES classic mini
« Odpowiedź #11 dnia: Lipca 26, 2016, 08:43:32 »
Nie traktował bym Nintendo Polska jako wiarygodnego źródła...

że ale jak to??
Gdyż to nie jest odział Nintendo w Polsce w stylu takim, że Nintendo się u nas pojawiło samo z siebie, tylko czeski dystrybutor (czytaj-czeska firma odpowiedzialna za dystrybucję, coś jak u nas Lucas kiedyś) który z "rozpędu" wydaje też u nas.

Odp: Nintendo NES classic mini
« Odpowiedź #12 dnia: Lipca 26, 2016, 11:40:31 »
dokładnie, stronę na FB prowadzi dystrybutor

Odp: Nintendo NES classic mini
« Odpowiedź #13 dnia: Lipca 26, 2016, 12:36:31 »
A ja w przeciwieństwie do Was nie mam wątpliwości co do odpowiedzi na polskim FB Nintendo. Pytania o to padały przez kilka dni i widać, że admin fanpage'a musiał się grubo zastanowić (czytaj: zasięgnąć wiedzy u źródła) zanim odpowiedział.

*

Offline Rascal

  • *
  • 61
  • http://rascal.pl
    • Rascal Blog
Odp: Nintendo NES classic mini
« Odpowiedź #14 dnia: Stycznia 07, 2017, 20:53:21 »
4) Ciekawscy. Ja jestem zwyczajnie ciekaw tego sprzętu, szczególnie tego, na ile modowalny będzie. Obstawiam, że prosta przeróbka pozwoli wrzucić cały romset, tak jak we wszystkich konsolach plug&play. A jeśli nie, to Big N naprawdę ma coś w zanadrzu tego projektu.
Wrzucałem na czata, ale dam też tutaj. Jednak masz rację: