Szukamy remizy na zlot numer 15
*

Offline dziat

  • *****
  • 1173
Szukamy remizy na zlot numer 15
« dnia: Listopada 04, 2022, 20:11:22 »
Contrabando, niestety, rwetes, żal i trwoga rozrywa moje serce - Nowa Wieś na 99% nie będzie dostępna w przyszłym roku dla nas. Dzieje się tak przez jej wyłączenie z najmu o którym rozmawialiśmy w kuluarach ostatniego zlotu, niestety, ten scenariusz się ziszcza, a organizacji wydarzenia na jednym procencie nie możemy opierać.

Toteż, pozostając w klimacie ostatniego spotkania: ogłasza się wezwanie do broni szanownych towarzyszy i wymaga dyspozycyjności kolektywu. Partia wzywa do zaangażowania każdego ogniwa partii w poszukiwanie nowego miejsca, warunki które musi spełniać takowe:
- łatwość lokalizacyjna - myślimy o miejscu które ma dojazd zarówno samochodowy, jak i komunikacją zbiorową,
- odpowiednią wielkość i uposażenie w prąd, bieżącą wodę, gaz, klimatyzację, minimum dwie łazienki, miejsce do spedzania na dworze i odległość od innych zabudowań, a także scenę,
- bliskość sklepów wielkopowierzchniowych i gastronomii,
- odpowiedniego najmującego i okolice - dla kontekstu, proszę wyobrazić sobie sobotnią noc na zlocie w tej lokacji i jeżeli nikt na nią nie zwróci uwagi ze strony najmującego czy okolicy na hałas, to miejsce jest rokujące,
- kwotę najmu - nie chodzi o pałac, a o remizę, bo mamy cztery tysiące na to. Nie patrzymy na pałace tylko lokacje w naszym budżecie, orientacyjna cena nam wystarczy,
- wszystko pozostałe czego potrzebujemy do dobrej zabawy - byliście na zlocie, wiecie co powinna mieć remiza.

Szukamy w obrębie województwa mazowieckiego, im bliżej stolicy, tym lepiej bo to łatwość komunikacyjna - do stolicy dojeżdża wszystko, w stolicy mamy sprzęt i bliskosc miasta stołecznego pozwala nam na szybką interwencje w jakiejkolwiek sprawie.

Proszę o wrzucanie punktów na mapie ze wstępnym rozpisem pytań pomocniczych powyżej i dostępnością w naszym terminie, z tego będziemy wybierać demokratycznie miejsca które warszawskie ogniwo kolektywu zwiedzi i zda relacje. Chciałbym pierwszą fazę poszukiwań zamknąć do końca listopada, na początku grudnia ruszyć w podróż i przed końcem roku zarezerwować partyplace. Ja mam parę miejsc po znajomych, z którymi postaram się do Was wrócić już wkrótce.

*

Offline OsA

  • ***
  • 592
    • #58OsA
Odp: Szukamy remizy na zlot numer 15
« Odpowiedź #1 dnia: Listopada 04, 2022, 21:04:48 »
Nie wiem dlacczego, ale spodziewałem się takiego scenariusza.


A jeśli chodzi o wybór miejsca - to warto przede wszystkim przypomnieć miejsca sprzed Famiconu 13, gdy również szukaliśmy remizy. Wtedy padło na baccarę, ale było więcej propozycji.
No i zawsze warto szukać jeszcze innych, ale z tego co pamiętam właśnie z szukania przed F13 to niestety nie było to takie łatwe, przynajmniej w mazowieckim bazując na mapach google. Wątpie aby przez 2 lata coś się w tym temacie zmieniło.


Przysiąde kiedy w robocie w wolnej chwili i popatrze po wsiach i OSP.
Nie wiedzieliśmy, że tworzymy wspomnienia. Po prostu dobrze się bawiliśmy.

Odp: Szukamy remizy na zlot numer 15
« Odpowiedź #2 dnia: Listopada 05, 2022, 10:15:18 »
Ja jestem dobrej myśli że mogło coś się zmienić na lepsze z miejscówkami - przy szukaniu tej na F#13 trwał w najlepsze jobel na punkcie reżimu sanitarnego.

*

Offline Mcin

  • ***
  • 819
  • أَلْقُنْتْرابَنْديطا
Odp: Szukamy remizy na zlot numer 15
« Odpowiedź #3 dnia: Listopada 05, 2022, 16:27:05 »
Ja już obdzwoniłem OSP Klembów - niestety, nie wynajmują długoterminowo.
Jeśli nie znajdzie się remiza, co myślicie o szukani hali gimnastycznej szkoły czy jakiegoś hotelu pracowniczego?

*

Offline daf

  • *****
  • 1751
Odp: Szukamy remizy na zlot numer 15
« Odpowiedź #4 dnia: Listopada 05, 2022, 18:33:24 »
Na razie będziemy szukać wśród miejsc, gdzie prosto z dużej sali można wyjść do schowanego od ludzi podwórka, na którym będzie można napić się piwa.

*

Offline OsA

  • ***
  • 592
    • #58OsA
Odp: Szukamy remizy na zlot numer 15
« Odpowiedź #5 dnia: Listopada 07, 2022, 10:46:01 »
1.
Ochotnicza Straż Pożarna w Korytowie
https://pl-pl.facebook.com/Sala-Weselna-Osp-Korytów-161495010713037/about/
+ jakieś podwórko za salą (altana?)
+ względnie blisko PKP (3,5km - Żyrardów)
+ 2,5km do kąpieliska Zalew Żyrardowski
- nie wiadomo czy to w ogóle aktywne
- wszędzie wokoło domy
- brak w bliskiej odległości knajp/sklepów

2.
OSP Cieksyn
Było odwiedzane i brane pod uwagę na Famicon 13 i nawet w ankiecie przegrał tylko jednym głosem z Baccarą. Wziętę z postu Martinu sprzed Famiconu 13:
PLUSY:
+ miejsce - cisza, spokój, oddalone od zgiełku miasta
+ prysznic
+ zadaszona altana bardzo blisko wejścia
+ duża sala
+ przemiła Pani, której jeśli kiedyś się tam pojawimy, kupimy w podziękowaniu jakiś 8 bitowy klon :)
+ sklepy
+ miejsca parkingowe
+ miejsca na namioty
+ cena - jeśli nowy zarząd (koniec kwietnia wybory) nie będzie miał zastrzeżeń do niej, to naprawdę konkurencyjna
+ jest Pani sprzątająca, do ustalenia
+ blisko dworzec PKP
+ pobliskie sklepy
+ jedzenie na zamówienie
+ pobliskie miejsca wypoczynkowe, czysta rzeka do kąpieli
+ lodówki/szafy chłodzące sztuk 3
MINUSY:
- kilka pobliskich domów
- blisko kościoła, a wieś wygląda na biorącą gorący udział w programie rządowym PLEBANIA+ Łącznie z Panią prowadzącą. Nie żeby mi to przeszkadzało - ale wiemy jak z nami jest ::) Dodatkowo wzmianka o księdzu, któremu mogłaby przeszkadzać muzyka
- covid - nie wiedzą, w 100% uzależnieni od ustaleń
- śmieci - nie mają koszy - po imprezach zabierają je do domu. Ja do domu 3dniowych śmieci brać nie będę - więc trzeba by ustalić z jakąś firmą wywóz


Co by się nie działo - ja i tak jestem za Cieksynem (i z tego co wiem nie tylko ja). Nie udało się 2 lata wstecz - może uda się tym razem.
Duża część osób miała przeciwskazania związane z tym, że to wioska, blisko Kościół, itp. Z doświadczenia wiem, że ludzie ze wsi są przyjaźnie nastawieni do tego typu rzeczy i to dla nich nie lada atrakcja, że przyjechali do ich wioski jakieś miastowe z całej Polski. Myślę, że była by okazja do wielu ciekawych rozmów w/pod sklepem.
Jeszcze z tego co pamiętam - była kwestia tego, że wywala korki czasami = stara instalacja = ryzyko przeciążenia. Więc punkt a) może się coś zmieniło. I punkt b) skoro są tam organizowane wesela to jednak w jakiś sposób sala jest przygotowana na duże obciążenia wydaje mi sie. Problem do przeskoczenia.


Nie wiedzieliśmy, że tworzymy wspomnienia. Po prostu dobrze się bawiliśmy.

*

Offline daf

  • *****
  • 1751
Odp: Szukamy remizy na zlot numer 15
« Odpowiedź #6 dnia: Listopada 08, 2022, 10:35:09 »
Także mi zawsze w sercu ten Cieksyn dzwonił. Już nawet przed rewizją osobistą w postaci Rocketa i Martina, a gdy dodatkowo chłopaki odwiedzili to miejsce i wydali pozytywny wyrok (na musztardę), tym bardziej robi się z tego całkiem ciekawa i solidna opcja. Jedyną większą przeszkodą (w teorii, bo w praktyce pewnie wyniknie ich dużo więcej, jak zawsze) wydają się być te śmieci. Koszt dodatkowego wywozu może wynieść całkiem sporo, a dodatkowo trzeba będzie ogarniać te wielkie worki, żeby się z nich nie przesypywało, jak to zazwyczaj na fCONach bywa - będzie trzeba respektować schludność motzno.

Będziemy pewnie jeszcze szukać paru konkurencyjnych opcji, ale Cieksyn ma już na starcie parę punków więcej, bo ktoś z nas to już widział i dobrze ocenił.

Co do Korytowa, ciężko mi się wypowiedzieć, ponieważ mało zdjęć i info na tym facebooku Na mapie lokalizacja wygląda bardzo fajnie (no i leży nad Pisią Gągoliną - zawsze mi się na nazwa podobała), ale już sama bliska lokalizacja raczej mało komfortowa - wygląda, jak środek wioski, tak jak zresztą pisałeś w minusach: https://www.google.pl/maps/@52.0247917,20.4749006,3a,87.4y,233.6h,81.4t/data=!3m6!1e1!3m4!1s90hO5qdLjah63Q7UTO6VZg!2e0!7i13312!8i6656?hl=pl
« Ostatnia zmiana: Listopada 10, 2022, 10:18:01 wysłana przez daf »

*

Offline OsA

  • ***
  • 592
    • #58OsA
Odp: Szukamy remizy na zlot numer 15
« Odpowiedź #7 dnia: Listopada 08, 2022, 14:23:15 »
Tak, dokładnie.  Korytowo zupełnie nie ma tego klimatu, który ma Cieksyn.
Powiem więcej przejrzałem jakieś 20 remiz typowo wiejskich i żadna z nich  nie ma podjazdu do Cieksyna pod względem klimatu.  Ja po prostu już oczami wyobraźni widzę to wszystko w Cieksynie.
Dlatego też, ponieważ jestem spaczony - kończę szukanie.


Ale oczywiście jeśli znajdziecie coś ciekawego i jednak tam się odbędzie zlot - to nie widzę nic naprzeciwko. W końcu tak też było 2 lata temu z Baccarą.


Fakt, kwestia śmieci to jest mały problem, ale myślę, że jak najbardziej do przeskoczenia, zwłaszcza że z tego co pisali chłopy 2 lata temu - cena za sam wynajem remizy była bardzo atrakcyjna i o wiele niższa niż w Nowej Wsi czy Laskach.
Nie wiedzieliśmy, że tworzymy wspomnienia. Po prostu dobrze się bawiliśmy.

*

Offline Krisuroku

  • *
  • 562
  • くりすろく
    • Krisuroku Twitch
Odp: Szukamy remizy na zlot numer 15
« Odpowiedź #8 dnia: Listopada 08, 2022, 19:34:26 »
Jestem przekonany, że Cieksyn wygra tę walkę.
Ogółem rozwaliło mnie Korytów ulicą XD Było by inne miejsce niż Nowa Wieś a jednak gówno (Główna 132) jak nic. XD
Nie w tym roku! XD

*

Offline Martin

  • **
  • 120
  • Oldschool come back!
    • Zapraszam do obejrzenia mojej kolekcji:
Odp: Szukamy remizy na zlot numer 15
« Odpowiedź #9 dnia: Listopada 09, 2022, 16:21:13 »
Cieksyn miał świetny, wiejski klimat. Siedząc tam kilka dni, pomimo, że jest to zlot konsolowy, będziemy się czuli jak na jakiś agrowczasach. :) Warto zajrzeć w te nasze notatki i w razie co je uaktualnić, dowiedzieć się, co się zmieniło na plus (np śmieci/elektryka), co na minus (dam sobie rękę uciąć, że koszty będą większe w tych czasach).
Zapraszam do obejrzenia mojej kolekcji:

*

Offline dziat

  • *****
  • 1173
Odp: Szukamy remizy na zlot numer 15
« Odpowiedź #10 dnia: Grudnia 02, 2022, 08:45:48 »
Wrzucam lokacje od siebie - OSP Glinice Wielkie:
https://postimg.cc/gallery/s3t4hD8

+ znajomi - znajomych,
+ wsi spokojna, wsi wesoła,
+ mają mało najmów i są do dogadania się z warunkami,
+ świeżo po remoncie,
+ są dwie sale (10x10m i 4x8m),
+ między dwoma dużymi miejscowościami - Nasielsk i Pułtusk,

- będziemy mieli określone pole namiotowe,
- brak sceny,
- nie wiem jak z podpieciem prysznica - dopiero ustale na miejscu,
- odległość od obu PKP ~15 minut autem,
- jeden spożywczy we wiosce, większe sklepy to Pułtusk & Nasielsk.

Także pomimo mojej sympatii do klimatu miejsca i nazwy miejscowości - wygląda to tak se.

OsA, gadałeś z Korytowem i Cieksynem jak oni z chęcią na najem i jakie stawki mają? Celuje w 10 albo 17 grudnia żeby wyruszać na wizytację K.O.R.B.Y, jak ktoś coś ma dorzucić jeszcze, to poproszę do poniedziałku




*

Offline OsA

  • ***
  • 592
    • #58OsA
Odp: Szukamy remizy na zlot numer 15
« Odpowiedź #11 dnia: Grudnia 08, 2022, 12:54:53 »
Do nikogo nie dzwoniłem. Moja telefonowa fobia skutecznie mnie od tego powstrzymuje.


Ale skoro byli chętni 2 lata temu (Cieksyn) to wydaje mi się, że będą i w tym roku. Stawki z pewnością niższe niż OSP Nowa Wieś, bo to jednak większe zadupie i choćby dlatego. 


Więc najlepiej po prostu zadzwonić od razu i ugadać się na obejrzenie sali + pogadać na żywo, bo to jednak zawsze inaczej.

Nie wiedzieliśmy, że tworzymy wspomnienia. Po prostu dobrze się bawiliśmy.

*

Offline dziat

  • *****
  • 1173
Odp: Szukamy remizy na zlot numer 15
« Odpowiedź #12 dnia: Grudnia 17, 2022, 17:28:11 »
Sytuacja na froncie wygląda tak - Glinice podziękowały za naszą ofertę, mieli jakieś problemy z imprezami stacjonującymi z noclegiem, i nie możemy tam nocować.


Byliśmy dzisiaj w Cieksynie. Miejsce po remoncie wygląda dobrze, okolica również, trochę się przekonałem in plus, trochę wzmocniłem in minus, moje podsumowanie poniżej - część rzeczy to i plus, i minus:
Plusy:
- odległość PKP - dosłownie tuż obok nas (co prawda to nie jest tak wygodna stacja jak Nowa Wieś a przesiadkowa, ale nadal),
- trzy sklepy na wiosce - w tym Lewiatan (dwa pozostałe to jakieś popierdółki),
- blisko woda. Najmujacy mają jakiś tajny spocik nad nią w którym będziemy mogli balować do woli,
- wsi spokojna, wsi wesoła,
- obiekt w trakcie remontu,
- świetnie wyposażona kuchnia z chłodnia, zamykanym magazynkiem,
- sanitariat - prysznic wewnątrz i 3 kible,
- ludzie chcący wynająć miejsce - co (nadal) zaskakujące - to spory atut,
- poczciwi właściciele, wyglądają na wyrozumiałych. Nie kumają co my mamy za pomysł z tym złotem, ale skoro chcemy wynająć na tydzień za te ~450 złoty za dzień z mediami i sprzątaniem, to fajną inicjatywę mamy i jesteśmy pasjonaty,
- duży parking i wystarczające pole namiotowe,
- nie wygląda to na drogie miejsce,
- dobre położenie gniazdek i nowa instalacja elektryczna,
- weranda z przodu - pojemna na 10 osób i może urośnie,
- altana przy wejściu,


Minusy:
- kościół na przestrzał przez pole od remizy, dom parafialny jeszcze bliżej (200m?),
- to środek wioski, z przodu pole które będzie rezonować jak megafon, z tyłu dom na domu,
- miejsce po remoncie,
- cicha wioska,
- odległość do większych sklepów - Nasielsk, czyli trasa na samochód,
- brak sklepu nocnego i stacji paliw że sklepem,
- brak gastronomii z dowozem (coś jest nad wodą, ale czy będzie w sezonie - pozostaje czekać na sezon),
- z plebanem im tam po drodze,
- pole namiotowe na środku działki - nie osłonięte niczym,
- odległość od stolicy - przy transporcie będzie jezdzenia i wydatków na paliwo jak przy Błędowie - w chuj,
- brak sceny,
- miejsce na projektor to nowa ściana - jest w jasnym kolorze, ale nie wrzucimy na nią płachty,
- jedno pomieszczenie wewnątrz - ciasne, ale wystarczające na salę do grania,
- weranda z przodu i generalnie miejsce, w którym widać nas jak na dłoni,
- zależy im na 2h otwartych aby dzieciaki z wioski wpadły - może i fajnie, ja w tym widzę ogarnianie butelek ze stanowisk i 2h grzeczności,
- ta butla z gazem z przodu...


Po nowym roku będą mieli cennik. Oceniam surowo swoim spaczonym wzrokiem - to może być dobre miejsce jak będziemy grzeczni, inaczej pleban może nas tam ukrzyżować

*

Offline Martin

  • **
  • 120
  • Oldschool come back!
    • Zapraszam do obejrzenia mojej kolekcji:
Odp: Szukamy remizy na zlot numer 15
« Odpowiedź #13 dnia: Grudnia 18, 2022, 22:34:09 »
Czyli praktycznie te same wnioski, które mieliśmy w 2021 + plusy dodatnie jak nowa instalacja elektryczna. Słowa naprawdę nie oddają tego, jak wiejski w pełnym tego słowa znaczeniu jest tam klimat. Rozmawiając z tą Kobitką czujesz się jak na planie Plebanii. Inicjatywa 2h otwartych dla nowego pokolenia graczy - świetna sprawa. Cała reszta "kontaktów" z miejscowymi, szczególnie tym księdzem, który cytuje "będzie miał na Was patrzenie" przeraża tak jak półtora roku temu. xD A szkoda, bo miejsce jest piękne, szczególnie jak zajeżdżasz tam w ciepłą porę.
Zapraszam do obejrzenia mojej kolekcji:

*

Offline Krisuroku

  • *
  • 562
  • くりすろく
    • Krisuroku Twitch
Odp: Szukamy remizy na zlot numer 15
« Odpowiedź #14 dnia: Grudnia 19, 2022, 08:06:07 »
Cieksyn byłby super ale wszyscy dobrze wiemy, że grzecznie nie będzie.
No i nie mówię tu nawet o darciu japy w środku nocy, lub śpiewaniu "Jak się masz!" XD
Nie w tym roku! XD