FamiCON 11: Tatarek Team [5 - 10 LIPCA, OSP NOWA WIEŚ POD WARSZAWĄ]
*

Offline dziat

  • *****
  • 1172
Szanowni Contrabandyci, mam zaszczyt ogłosić start działania przy kolejnym zlocie!
DATA ZLOTU - 5 - 10 LIPCA

W tym roku wracamy do Nowej Wsi, sz-pan Jerzy Pomierzy potwierdził mi telefonicznie że przyjmie Contrabandę z otwartymi ramionami, lekko zaskoczony naszą sekciarską siłą do balowania pięć dni z rzędu, jedenasty rok z rzędu. A gdy mu powiedziałem że było w historii też więcej - to już w ogóle. 

Po pierwsze primo, umowę na najem podpisujemy w lutym, wtedy też zrobię rekonesans na miejscu uwieczniony sesją zdjęciową. Pan Jerzy jednak wzbudza we mnie tak wielką sympatię, że ufam mu że możemy kasę zbierać od dnia dzisiejszego (bo stawkę mamy taką, jak na fCON9), wrzucam zatem rozpiskę ile i na co potrzebujemy:
- 3500 PLN - remiza i media,
- 200 PLN - transport sprzętu ze stolicy do remizy;
- 200 PLN - sprzątanie remizy;
- 800 PLN - fundusz gruzowy - trochę chemii gospodarczej i srajtaśm, na gadżety, na trochę jedzonek, na najem kolumn (400PLN), generalnie, na co będzie nam potrzeba.

update ze zlotu:
3500 PLN - remiza i media;
200 PLN - sprzątanie remizy;
577 PLN - najem audio i mikrofonów;
600 PLN - transport rzeczy;
300 PLN - namiot prysznicowy;
250 PLN - chemia i plastiki jednorazowe;
110 PLN - szlaufy i przelotki ;
95 PLN - popsuty mikrofon z wypożyczalni


Łącznie daje nam to kwotę 4700 PLN, z rekordowo wysokim funduszem gruzowym i budżetem całego zlotu. Zbieramy się jedenaście lat, od co najmniej pięciu lat zlot się udaje zamknąć bez zbierania do kapelusza, i mamy zajebiście dużą zakładkę w postaci 1351 PLN, więc jak całe lata szczypaliśmy się z nim, tak w tym roku nadal będziemy, ale znacznie mniej.
Całkowita kwota zbiórki na jedenasty zlot to 3349 PLN po odjęciu oszczędności z fCON10, klasycznie przeliczam to na 30 osób, czyli składka na ten rok za cały zlot to 110 PLN / 5 dni, i 22 PLN za dzień na zlocie.
Jak co roku, wpłaty zbieram do końca czerwca, jak ktoś będzie musiał wpłacić na miejscu, damy radę - ale niech da mi znać odpowiednio wcześniej!

Numer konta do wpłat:  49 1140 2004 0000 3202 7153 1483
W tytule przelewu: f#11 NICK ILOŚĆ DNI

Lista weranderów:
- dziat - 5 dni, 110 PLN;
- MWK - 5 dni, 110 PLN;
- daf - 5 dni, 110 PLN;
- Gargi - 5 dni, 110 PLN;
- Krisuroku - 5 dni, 110 PLN;
- Kaplitov - 5 dni, 110 PLN;
- OsA - 5 dni, 110 PLN;
- Senshu - 5 dni, 110 PLN;
- Lio - 5 dni, 110 PLN;
- Roben - 5 dni, 110 PLN;
- Żuro - 5 dni, 110 PLN;
- pawgal - 4 dni, 88 PLN;
- 1990in1 - 2 dni, 44 PLN;
- Nielogiczny - 5 dni, 110 PLN;
- MaarioS - 5 dni, 110 PLN;
- Rocket - 5 dni, 110 PLN;
- eltomas - 5 dni, 110 PLN;
- kompot - 5 dni, 110 PLN;
- YERZMYEY - 3 dni, 66 PLN;
- Zitz - 2 dni, 44 PLN;
- Jockey - 3 dni, 66 PLN;
- BartekGM - 3 dni, 66PLN;
- Justynka czyli Rafał, 5 dni, 110 PLN;
- Arek - 5 dni, 110 PLN;
- Duobix - 3 dni, 66 PLN;
- Preki - 5 dni, 110 PLN;
- machbed - 4 dni, 88 PLN;
- Mejs - 5 dni, 110 PLN;
- Gajwer - 5 dni, 110 PLN;
- Dred - 5 dni, 110 PLN;
- Mono - 3 dni, 66 PLN;
- Qurek - 3 dni, 66 PLN;
- Zelas - 5 dni, 110 PLN;
- Jesionen - 1 dzień, 22 PLN;
- barman - 1 dzień, 22 PLN;
- Linmar - 1 dzień, 22 PLN;
- baner - 1 dzień, 22 PLN;
- Matioz - 1 dzień, 22 PLN;
- Candle - 2 dni, 50 PLN;
- Draco - 2 dni, 50 PLN;
- Spajder - 3 dni, 66 PLN;
- Blade - 2 dni, 44 PLN;
- Piła*T - 2 dni, 44 PLN;
- Vinyl - 1 dzień, 22 PLN;
- kwiatek - 1 dzień, 22 PLN;
- Angelika - 1 dzień, 22 PLN;

Zbiórka zamknięa 12.07: 3620 PLN zebrane ze składek + 1351 PLN zakładki = 4971 PLN / 5632 PLN potrzebne do organizacji DZIURA BUDŻETOWA 661 PLN

Wszystkich planujących obecność zapraszam do dwóch pozostałych wątków:
1) dyżur sprzątania i kierowców na zlocie: http://forum.contrabanda.eu/index.php?topic=979.new#new
2) temat dot zapotrzebowania na sprzęt, i tego, co kto zabiera: http://forum.contrabanda.eu/index.php?topic=980.new#new

Niebawem pojawi się wątek z atrakcjami który już tradycyjnie pozostawiam w rękach dafa a tego posta będę poszerzał w przypadku jakichkolwiek organizacyjnych zmian i ustaw podjętych przez komitet organizacyjny zlotu WÓDKAZOO. Nie wierzę że to już jedenasty rok!
Tymczasem, kłania się dziat pełen nadziei, że zlot jedenasty remizę roz...pierdzieli.
« Ostatnia zmiana: Lipca 12, 2019, 19:16:26 wysłana przez dziat »

*

Online daf

  • *****
  • 1743
Odp: FamiCON 11: Tatarek Team
« Odpowiedź #1 dnia: Stycznia 26, 2019, 21:42:38 »
Bardzo Ci dziękuję za tradycyjne zaangażowanie i zaklepanie miejscówy, dziat! Pengę już oczywiście wpłaciłem, a wątek z harmonogramem też już wisi - zachęcam do wpisywania się, póki terminy wolne. Świetna sprawa, że robimy to po raz kolejny z takim samym zaangażowaniem (no, prawie z takim samym...)!

Moje pytania/prośby do Pana Jerzego - czy gniazdo os zostało już zlikwidowane oraz czy można się spodziewać jakichś lepszych, stabilniejszych ławek pod altanką? Nie mówię, że ma te ławki kupować specjalnie dla nas, ale może akurat będzie miał jakiś dostęp. Jakby pojawiły się jakieś problemy oraz wątpliwości, KORBA zostanie uruchomiona po raz kolejny.

*

Offline Liseq

  • **
  • 230
  • Amarena
    • Nowy kanał
Odp: FamiCON 11: Tatarek Team
« Odpowiedź #2 dnia: Stycznia 26, 2019, 22:14:28 »
Generalnie sprawa wygląda tak, co do wpłaty to pojawi się ona ode mnie dopiero po urodzinach (po 15 lutego), dopiero kupiłem auto i trochę słabo stoję z kasą w tym momencie, ale już uprzedzam, iż wpłata ode mnie poleci za cały zlocik ;)


A co do kosztów transportu, to na 99% będę już autem na F#11 i zawiozę Ci co trzeba do remizy za friko! Ale to potwierdzę dopiero za jakiś czas, ale na razie zostawmy to jako pewnik ;)
Jak również bardzo chętnie pomogę jeśli chodzi o organizacje burdelniku w remizie. Bardzo dobrze czuję się w takich kwestiach, gdy mogę pomóc coś rozstawiać czy coś, także możecie na mnie liczyć. Jeśli tylko będę mógł w czymś pomóc walcie śmiało do mnie, zrobię co będę w stanie. (Sprzątanie remizy też macie jak pewnik, nawet się nigdzie nie wpisuję xD).


Także od siebie w wielkim skrócie pozostawiam praktycznie 100% pomoc z transportem klamotów do remizy, sprzątanko oraz wszelką pomoc jakiej będzie tylko kto potrzebował! :)
Czasami doceniamy niektóre rzeczy dopiero gdy staną się wspomnieniami.

*

Offline dziat

  • *****
  • 1172
Odp: FamiCON 11: Tatarek Team
« Odpowiedź #3 dnia: Stycznia 26, 2019, 22:58:00 »

daf, osy na bank nie przetrwały dwóch zim, ale mogą się pojawić latem. Tuż przed lipcem przyjadę jeszcze na rekonesans i to sprawdzę. O ławeczki poproszę, gość jest na tyle ogarnięty że pewnie coś zorganizuje, jeśli nie, kupię trochę drewna i sam zbije - myślę, że tak wyjdzie najtaniej. No i tak, KORBA, WÓDKAZOO w połowie to kombatanci w spoczynku...

Gajwer, klawo, pogadamy jeszcze o tym. Zawsze robiliśmy transporty czekoladowym vanem, bądź jakimś innym transporterem, bo można całość wziąć na raz - ale jak to odpowiednio zgramy czasowo to i mniejszą furką damy radę. Będziemy myśleć!



Wysłane z mojego Mi MIX 2S przy użyciu Tapatalka


*

Offline żur0

  • Administrator
  • *****
  • 960
  • Piszcie posty Kamraci Pegasusa!
    • Contrabanda. O Retro. Po Bandzie.
Odp: FamiCON 11: Tatarek Team
« Odpowiedź #4 dnia: Stycznia 27, 2019, 00:09:46 »
Jedną z kluczowych spraw podczas organizacji zlotu w Nowej Wsi jest temat altany. Trzeba sobie powiedzieć jasno, że w swoim pierwszym podejściu do zastąpienia słynnej laszczańskiej werandy, altana wypadła bardzo blado. Kilka osób doszukiwało się problemu niskiego obłożenia altany jej odległością od drzwi remizy. Ja uważam, że na jej średni odbiór złożyły się jeszcze przynajmniej trzy czynniki:

1/ Brak odpowiedniego osprzętu w postaci wygodnych ławek! Tutaj trzeba coś podziałać, bo wierzę że gdyby nie biedny krajobraz tej altany to mogłoby tam siedzieć dużo więcej z nas. Pamiętam, że sami jakoś organizowaliśmy te ławki robiąc podpórki z pustaków. Przydałyby się jakieś dwie wygodne ławki z oparciem. To naprawdę dużo daje.

2/ Brak oświetlenia! Drugi z kluczowych punktów, który miał moim zdaniem bardzo duży wpływ  na frekwencję. Musisz Tomek zorientować się czy tam jest światło i czy nam je włączą. Nikt nie będzie przesiadywał tam po ciemku. Jeśli nie ma światła i nam go nie udostępnią to postaram się sam załatwić jakiś rodzaj oświetlenia, dzięki któremu będziemy mogli posiedzieć komfortowo tam 3-4 godziny w nocy. Światło to też możliwość nagrywania wszelkiego rodzaju gruzu, nikt po ciemku nie będzie kręcił, a wiadomo, że na werandzie odbywają się gruzy największe, pełne najznamienitszych przemówień i niezwykłych oskarżeń wobec świata niepegasusowego.

3/ Nieodpowiedzialne pozostawienie roju os w dachu. Trochę się powinni wstydzić strażacy,  że takie rzeczy na terenie remizy się zdarzyły, bo to oni często pomagają w usuwaniu tego typu spraw. Dodam tylko, że byłem osobą, którą jedna z tych os uwaliła w stopę co ku@#sko bolało. Na szczęście nie mam skłonności do wielkiego puchnięcia etc., ale chodzić skutecznie nie mogłem kilka dni. Lepiej nie myśleć co by się stało, gdyby okazało się, że uwaliła kogoś kto jest podatny na  wstrząs anafilaktyczny. Żarty żarciki, ale mielibyśmy gorąco i jazdę na szpital. Ten punkt jest do bezwzględnego załatwienia i my jako organizatorzy nie możemy się zgodzić na odbiór remizy z jakimikolwiek rojem os czy szerszeni.

To są moje najważniejsze spostrzeżenia.

Let's Make ContrAltana Great Again!
« Ostatnia zmiana: Stycznia 27, 2019, 00:12:07 wysłana przez żur0 »

*

Roben

Odp: FamiCON 11: Tatarek Team
« Odpowiedź #5 dnia: Stycznia 28, 2019, 16:42:10 »
3/ Nieodpowiedzialne pozostawienie roju os w dachu. Trochę się powinni wstydzić strażacy,  że takie rzeczy na terenie remizy się zdarzyły, bo to oni często pomagają w usuwaniu tego typu spraw. Dodam tylko, że byłem osobą, którą jedna z tych os uwaliła w stopę co ku@#sko bolało. Na szczęście nie mam skłonności do wielkiego puchnięcia etc., ale chodzić skutecznie nie mogłem kilka dni. Lepiej nie myśleć co by się stało, gdyby okazało się, że uwaliła kogoś kto jest podatny na  wstrząs anafilaktyczny. Żarty żarciki, ale mielibyśmy gorąco i jazdę na szpital. Ten punkt jest do bezwzględnego załatwienia i my jako organizatorzy nie możemy się zgodzić na odbiór remizy z jakimikolwiek rojem os czy szerszeni.
W tej kwesti akurat musze powiedzieć ze straz sie tym nie zajmuje. Nie wiem czy tylko tak u mnie w zawce ale tym zajmuja sie firmy deratyzacyjne. Znajomy ktory jezdzi na zurawiach tez mialntaka firme i jakndzwonili do strazy to straz ich odsylala na nr telefonu do dsratyzacji i kolega mial kilka telefonow na dzien. To zalezy czy jerzy sie z osami zmierzy mimo ze malo kto w to wierzy.


*

Offline dziat

  • *****
  • 1172
Odp: FamiCON 11: Tatarek Team
« Odpowiedź #6 dnia: Stycznia 30, 2019, 19:37:31 »
Piotrek, zgadzam się z wszystkimi trzema punktami, i załatwię je od razu przy podpisaniu umowy :)
Jak nie mają tych ławek - w najgorszym wypadku je zbijemy, światło myślę że nam poprowadzą (tam coś było spierdolone z nim pamiętam, więc wystarczy żeby to naprawili), a i osy nam nie będą straszne w tym roku!

Wysłane z mojego Mi MIX 2S przy użyciu Tapatalka


*

Offline Gargi

  • **
  • 139
Odp: FamiCON 11: Tatarek Team
« Odpowiedź #7 dnia: Lutego 03, 2019, 15:52:02 »
Witajcie! Cieszę się bardzo, już wpłaciłem pieniążki! Szacunek Dziadku za coroczne ogarnianie sprawy, tym bardziej, że zawsze dbasz o ekonomię, nawet nie staram się wytłumaczyć znajomym spoza naszej sekty, w jaki sposób można spędzić 5 dniowy urlop pod Warszawą w cenie 110 zł :-). Myślę, że każdy to bardzo docenia no i dzięki temu też, każdy może sobie w miarę swobodnie pozwolić na przyjazd.

*

Offline Krisuroku

  • *
  • 562
  • くりすろく
    • Krisuroku Twitch
Odp: FamiCON 11: Tatarek Team
« Odpowiedź #8 dnia: Lutego 08, 2019, 17:37:09 »
Przekalkulowałem sobie to i owo :P Informuję, że za zlocik wpłacę na początku marca ;)
Nie w tym roku! XD

*

Offline Martin

  • **
  • 120
  • Oldschool come back!
    • Zapraszam do obejrzenia mojej kolekcji:
Odp: FamiCON 11: Tatarek Team
« Odpowiedź #9 dnia: Lutego 20, 2019, 20:28:01 »
Ekipa Poznańska (PozNINJAki) pojawia się w pełnym komplecie (a Sandał Marcel się zastanawia :P). :)
Cieszymy się bardzo na kolejne wspólne spotkanie i niebawem zaczynamy treningi! :)

Będziemy na zlocie od piątku do niedzieli.
« Ostatnia zmiana: Lutego 20, 2019, 20:31:08 wysłana przez Martin »
Zapraszam do obejrzenia mojej kolekcji:

*

Offline żur0

  • Administrator
  • *****
  • 960
  • Piszcie posty Kamraci Pegasusa!
    • Contrabanda. O Retro. Po Bandzie.
Odp: FamiCON 11: Tatarek Team
« Odpowiedź #10 dnia: Lutego 22, 2019, 07:51:27 »
Zajebiście! :)  O to właśnie chodzi, żebyśmy co rok się meldowali i dobrze bawili :)

*

Offline Liseq

  • **
  • 230
  • Amarena
    • Nowy kanał
Odp: FamiCON 11: Tatarek Team
« Odpowiedź #11 dnia: Marca 02, 2019, 18:00:35 »
Kilka kwestii ode mnie, które mogę Wam zagwarantować.


Co do altanki przede wszystkim. Jeśli chodzi o oświetlenie to mogę wziąć ze sobą kilkanaście metrów kabla (najgorsze jest tylko to, że nie wiem ile go potrzeba zabrać, jak będziecie tam na rekonesansie oszacujcie mi proszę tę odległość. Nie było mnie na F#9 i ciężko mi tak oszacować). Do przewodu mam oprawkę z gwintem, którą już można na luzie zamocować pod sufitem, nawet jakiś haczyk czy coś. Tę kwestię jeszcze przemyślę i zabiorę stosowne klamoty. Jeśli tylko nie będzie padać jak w zeszłym roku to konstrukcja spisze się świetnie, a jeśli będzie padać to wtedy coś wymyślę stosownego aby nie zmokło i nie zrobiło zwarcia.
Ławki - kwestia ławek jest taka, że no niestety całych ławek do A3 nie wepchnę bo bym je przywiózł x) Ale w każdym razie wezmę wszystko co by się mogło przydać do popełnienia takich ławek tam na miejscu. Jeśli tylko się dorwę do jakiś desek i do drewna ogólnie to będą ławeczki PRIMA SORT. No może nie prima sort, ale stabilne i wytrzymają jeszcze pewnie na następny zlot jeśli ktoś ich nie spali w ognisku ;)
Tylko z osami Wam nijak nie pomogę, to już kwestia po stronie strażaków, oni są od pozbywania się takich rzeczy ;b
A jeśli tylko cokolwiek jeszcze trzeba ogarnąć z remizą czy wkoło remizy piszcie do mnie, postaram sie rozbić mój obóz pod koniec dnia zero, no chyba że wyjdzie tak, iż ktoś mnie poprosi o wcześniejszy przyjazd aby coś zwieść czy coś. Ja od siebie zabiorę "zestaw młodego technika", tak na wszelki wypadek (poniekąd żem Gajwer ;bb).


Przy okazji z kwestii organizacyjnych, wspominałeś kiedyś Dziatku, żeby zgłaszać przed zlotem wszelkie schorzenia i inne upośledzenia. Nie wiem gdzie to napisać, więc wepchnę tutaj (jeśli to nie tu a na PW czy cokolwiek to po prostu usuńcie ten akapit ;b). Aczkolwiek do rzeczy, badałem się ostatnio w kierunku alergii. Z poważniejszych alergii pokarmowych mam tylko na truskawki, maliny i czekoladę. Do tego jeszcze jakieś wziewne, ale no na to nic nie poradzimy. Jeśli bym zaczął bardziej kaszleć czy bym omdlał proszę mnie tylko wynieść w jakieś miejsce na świeżym powietrzu i podąc szklankę wody i zaraz dojdę do siebie. Może do zlotu się doproszę o jakieś leki...
Czasami doceniamy niektóre rzeczy dopiero gdy staną się wspomnieniami.

*

Roben

Odp: FamiCON 11: Tatarek Team
« Odpowiedź #12 dnia: Marca 03, 2019, 08:56:47 »
W kwestii Alergii nie masz sie o co obawiać, większość terenu to kostka brukowa, zaś za remizą masz normalnie mini-werande, może nie taka jak w Laskach.  Plusem jest to że niedaleko jest Pruszków, wiec nie brakuje tam Aptek, Biedronek czy nawet zjeść psznie schaba u Parasola.

Chyba że masz uczulenia na Osy, bo tam dużo ich lata. Ale mamy ze sobą Jakuba więc tam niby sztame trzymamy z osami, ale to różnie bywa.

*

Offline dziat

  • *****
  • 1172
Odp: FamiCON 11: Tatarek Team
« Odpowiedź #13 dnia: Marca 06, 2019, 17:50:25 »
Gajwer, dzięki za inicjatywę, super że masz na to taki pomysł. Mam nadzieję że nie będzie konieczności wprowadzania aż takiej kombinatoryki, ale jakby co - będę pamiętał i nie omieszkam się skorzystać jeśli Jerzy Pomierzy nie da rady dowieźć ławek ani oświetlenia. Dzięki też że napisałeś parę słów o swojej alergii, nie sądzę aby zdarzyło się coś co Ci zaszkodzi, ale jeśli chodzi o bezpieczeństwo na zlocie, zawsze lepiej dmuchać na zimne.

Kolejny wpłacający wpadł, tym samym do ufundowania zlotu pozostała nam równowartość telewizora z promocji w markecie elektronicznym.

Wysłane z mojego Mi MIX 2S przy użyciu Tapatalka


*

Offline OsA

  • ***
  • 587
    • #58OsA
Odp: FamiCON 11: Tatarek Team
« Odpowiedź #14 dnia: Marca 07, 2019, 07:11:45 »
A tak z ciekawości - kiedy to podpisanie umowy (miało być w lutym)??


I jak byś był dziat - to zrobił byś też foto terenów plenerowych za remizą. Jakoś nie mogę sobie przypomnieć jak to dokładnie wyglądało i ile tam było miejsca, a myślałem nad jeszcze jedną atrakcją, choć nie wiem czy starczy mi czasu żeby to wykombinować.
Nie wiedzieliśmy, że tworzymy wspomnienia. Po prostu dobrze się bawiliśmy.