NESE-001 Front Load Mod
*

Offline Dleit

  • *
  • 19
NESE-001 Front Load Mod
« dnia: Kwietnia 30, 2021, 23:03:19 »
POCZĄTEK :
Witam chciałbym podzielić się swoim małym projektem modyfikacji oryginalnego NESE-001. Projekt jest w fazie testów docelowo chce wykonać dwie konsole .
HISTORIA :
Miałem wiele klonów famicom. CoolBaby RS-40 słabe kolory. Coolbaby C37 RS-3 118 HD całkiem niezły ale na glucie i często się zawiesza
( nie wiem dlaczego ale w Battletoads na drugiej mapie się zawiesza i to niezależnie jakiego rom-a / kartridża użyje).
RetroUSB AVS 185 USD i wysyłka na dzień dzisiejszy późne lato 2021.( zamówione dwie sztuki )

Zdecydowałem że oryginalny system będzie najlepszym wyborem.
Wybrałem model NESE-001 bo ma wszystko co trzeba. Wymienne kontrolery. 72 Pin Cartridge Slot (44zł na allegro).Sama konstrukcja konsoli jest spójna widać że Nintendo w 1983 wydając system postawiło sobie jeden cel ,, to ma być poważny solidny sprzęt do grania " Mineło 36 lat od wydania i konsola nadal działa z małymi problemami. Pomijając to że Nes jest dosyć duży ( to samo co PS4 ) jego piętą achillesową jest,, zero insertion force'' mechanizm instalacji  kartridża który przypominał  stare odtwarzacze VCR  .


Grę wsuwamy pod kątem łapiąc dolne piny potem naciskając w dół blokujemy kartridż  uzyskując pełne połączenie z 72 pianami .
Taka metoda instalacji sprawia że dolne piny szybko się zużywają odginając się i powodując problemy  z prawidłowym wyświetlaniem gry.
Na forum https://www.reddit.com/ użytkownicy piszą że przez pół roku wymieniają przeważnie 3 takie konektory .

Ten problem rozwiązał Kickstarter panowie z  https://www.arcadeworks.net  stworzyli Blinking Light Win - Replacement NES 72 Pin Connector ( 30 USD + przesyłka )
Niestety gdy zaczynałem nie mieli w sprzedaży tego wynalazku.(udało mi się kupić dwie sztuki ale w monecie pisania tego posta na www sprzedane :P )Założenie jest proste zmienić podajnik by wsuwać grę bezpośrednio od przodu. 
Sprężyny usunięte zamiast tego dwie śruby z nakrętkami na sztywno.
Cały przód wycięty. 
Mała rzecz a dzięki temu dolne piny nie odginają się aż tak mocno. Jest dostęp wiec można nawet poprawić / wyczyścić połączenia. Całość to ręczna robota taśma malarska pomagała uzyskać proste linię .Nową górną pokrywę pomogła wykonać lokalna firma.(Z dedykacją dla mojego gołąbka) Najcieńsza blacha jaką mieli 1.5 mm .Zawiasy i śruby kupiłem w lokalnym sklepie z meblami.Najwięcej czasu zajęło malowanie i nakładanie okleiny Carbon ( Świetna sprawa nakładają ją na samochody. Gdy musiałem poprawić ledwo odkleiłem po użyciu suszarki do włosów. )    
PODSUMOWANIE :
Całość wyszła całkiem nieźle. Zauważyłem poprawę. Gry ładują się bez błędów graficznych (97% czasem żel włożę  kartridż) .
 Zachęciłam do podzielenia się opinią . 
*

Offline MWK

  • Asystent Administratora
  • *****
  • 1401
    • www.mwkpegasus.prv.pl
Odp: NESE-001 Front Load Mod
« Odpowiedź #1 dnia: Maja 01, 2021, 02:26:14 »
Noo, tym razem prawilny czarny karbon, bardzo zacna robota, gratuluję Dleit, no i ta klapa rodem z AVS  8)
Dziękówa za obszerne fotosprawozdanie, ale...


PODSUMOWANIE :
Całość wyszła całkiem nieźle. Zauważyłem poprawę. Gry ładują się bez błędów graficznych (97% czasem żel włożę  kartridż) .
 Zachęciłam do podzielenia się opinią . 


C O