FamiCON The 13th [09-14 Lipca 2021]
*

Roben

Odp: FamiCON The 13th [09-14 Lipca 2021]
« Odpowiedź #45 dnia: Marca 08, 2021, 09:18:38 »
MWK, no BYQ ale nie każdy ma papamobil i przyjedzie.
Ostatnio z rocketem rozmawialiśmy i można spróbować z OSP w Milanówku. Dobra sale mają, rocket weź zapostuj. Lokalizacja de Besta i nie daleko PKP.

*

Offline rocket

  • Asystent Moderatora
  • *****
  • 110
Odp: FamiCON The 13th [09-14 Lipca 2021]
« Odpowiedź #46 dnia: Marca 09, 2021, 20:40:06 »
No i jest wisienka na torcie
OSP Milanówek

Cytuję opis z stronki google:

"Sala na terenie jednostki OSP Milanówek Możliwość wynajęcia na imprezy okolicznościowe: urodziny, rocznice, spotkania firmowe, wesela oraz wiele innych. Na wyposażeniu: stoły, krzesła, zastawa stołowa. Możliwość wynajmu wraz z kuchnią."

Wnętrze sali można zobaczyć tutaj:
https://g.co/kgs/VG7TJ6

Remiza znajduje się 300m od stacji PKP

Najprościej dojechać pociągiem do Warszawy Zachodniej bądź Centralnej i stamtąd Koleją mazowiecką wprost do Milanówka, który jest 30 min. Drogi od Warszawy.

W sąsiędztwie OSP znajduje się sporo barów i restauracji min.

Orientalczyk Nam  Ninh


Onur Grill & domowe jedzenie


Oprócz znajdzie się także włoski vibe, kebab, sushi a nawet i ramen.

Co do sklepów wielkoformatowych, to dyspozycji mamy Biedronkę która jest w odległości 900m od partyplace, oraz tesco które jest trochę dalej




Dla tych którym nie chcę się drałować takiej drogi jest okoliczne źródełko o nazwie "SETKA", bądź odrobinę dalej żabka.

 
Co do altany, to brak info.







*

Offline Krisuroku

  • *
  • 562
  • くりすろく
    • Krisuroku Twitch
Odp: FamiCON The 13th [09-14 Lipca 2021]
« Odpowiedź #47 dnia: Marca 09, 2021, 23:01:43 »
Póki co Milanówek wydaje się w moich oczach najbardziej atrakcyjnym party place ;)
Nie w tym roku! XD

*

Offline daf

  • *****
  • 1743
Odp: FamiCON The 13th [09-14 Lipca 2021]
« Odpowiedź #48 dnia: Marca 10, 2021, 08:04:03 »
Sala w Radziejowicach wg mnie najlepsza (ale mówię to na podstawie 3 zdjęć). Szkoda tylko, że teren okalający chyba ją eliminuje... Wokół jakichś fabryk, chyba bez jakiegoś zazielenienia wokół i pewnie też bez altany.

Brak altany może też być problemem Milanówka - nie wiem, jest to jakoś wyhaczone, że jest gdzie tam usiąść obok remizy podczas deszczu? Po zdjęciach i na Google Maps ciężko coś tam wyłapać. Sala sama w sobie słaba (te jarzeniówki z zimnym światłem jakieś takie...), ale to chyba nie ma co w tym roku wielce wybrzydzać.

A Laski? Jak dla mnie w tej chwili byłyby najbardziej na rękę.

*

Offline Preki

  • **
  • 431
Odp: FamiCON The 13th [09-14 Lipca 2021]
« Odpowiedź #49 dnia: Marca 10, 2021, 11:17:55 »
Milanówek - że sam o tym nie pomyślałem bo miejscówkę mijam dość regularnie jeżdżąc służbowo. Na dniach przyjrzę się jaki jest stan obecny, ale raczej nie różni się wiele od tego co jest na mapach Google.
A Laski? Jak dla mnie w tej chwili byłyby najbardziej na rękę.
Właśnie, czemu nie można do Lasków wrócić?

*

Offline daf

  • *****
  • 1743
Odp: FamiCON The 13th [09-14 Lipca 2021]
« Odpowiedź #50 dnia: Marca 10, 2021, 11:27:31 »
W Milanówku chodzi bardziej o teren, który znajduje się za budynkiem, patrząc od ulicy. Czy jest tam trochę ciszy, jakiś taras, cokolwiek? Masz może w takim razie możliwość zajrzeć tam i zorientować się, zrobić parę zdjęć? Czy raczej mijasz trainem i raczej nie da się wyskoczyć w biegu? xD

*

Offline Preki

  • **
  • 431
Odp: FamiCON The 13th [09-14 Lipca 2021]
« Odpowiedź #51 dnia: Marca 10, 2021, 11:33:07 »
Oczywiście że mijam na biegu, ale starczy by rzucić okiem jak to to obecnie wygląda. Albo faktycznie któregoś dnia pojadę tam prywatnie by obejrzeć miejsce na własne oczodoły.
« Ostatnia zmiana: Marca 10, 2021, 12:10:45 wysłana przez Preki »

*

Offline OsA

  • ***
  • 587
    • #58OsA
Odp: FamiCON The 13th [09-14 Lipca 2021]
« Odpowiedź #52 dnia: Marca 10, 2021, 15:44:01 »
Po przejrzeniu wszystkich remiz z tego wątku... Niestety żadna nie dorównuje temu co było w Laskach czy w Nowej Wsi.
Nie wiedzieliśmy, że tworzymy wspomnienia. Po prostu dobrze się bawiliśmy.

*

Offline Zelas12

  • **
  • 201
  • Zatracony w RETRO.........
Odp: FamiCON The 13th [09-14 Lipca 2021]
« Odpowiedź #53 dnia: Marca 11, 2021, 23:04:19 »
Może trzeba zrobić sondyje żeby wiedzieć kto w ogóle będzie kto ma zamiar przyjechać a kto się zastanawia???

*

Offline daf

  • *****
  • 1743
Odp: FamiCON The 13th [09-14 Lipca 2021]
« Odpowiedź #54 dnia: Marca 12, 2021, 08:05:04 »
Rocket znalazł wczoraj jeszcze jedną opcję i mimo jej sporych minusów zapostuję o tym, bo... osobiście ma ona coś w sobie i mi się podoba.

OSP CIEKSYN






Google Maps: https://www.google.pl/maps/@52.5752734,20.6693264,3a,75y,59.55h,82.77t/data=!3m6!1e1!3m4!1soauWlDU4DMjR5_s_4elcNA!2e0!7i13312!8i6656?hl=pl

Jakie to minusy, zapytacie. Wystarczy wejść w powyższy link i rozejrzeć się dookoła. Szczere zadupie, zero logistyki wokół, totalna pustka. Czyli również zero marketów, restauracji, jedynie wiejskie GSy z ciepłym Charnaziem. Zapewne to wyeliminuje tę miejscówkę (na Google Maps szukałem tego miejsca z 10 minut), ale mimo wszystko walę to tutaj. Nie wiem, jest coś w tym zadupiu zachęcającego, że jednorazowo mógłbym tam z Wami pojechać i totalnie się wyciszyć od cywilizacji. Gorzej, że wtedy dyżur kierowców musiałby naprawdę funkcjonować.

Cytat: dziat
- do 12.03 wrzucajcie swoje typy remiz i oceniajcie pozostałe opcje - im suciej opisane, i więcej głosów, tym mniej zaskoczenia i smutku;
- z tego ulepimy głosowanie na najlepsze 3 remizy, i po 12.03 razem z Rocket ruszamy w wojaż poszukiwania tej jednej jedynej - jak mają wolny nasz termin, to jedziemy tam na wizję lokalną;
Czyli zaczynamy działać na ostro.

*

Offline OsA

  • ***
  • 587
    • #58OsA
Odp: FamiCON The 13th [09-14 Lipca 2021]
« Odpowiedź #55 dnia: Marca 12, 2021, 12:38:07 »
Jeśli chodzi o powyższą propozycję to nie ma takiej tragedii, ale w skrócie moja opinia;

+ jest coś zadaszone a'la scena na dworze - powiedzmy że "altana"
+ jest Lewiatan człowieku bliziutko 240m. Profesjonalna sieciówka, więc lodówki będą z harnasiem
+ ok 2km są jakieś dwie knajpy. Nie wiem czy to będzie czynne, ale możliwe że tak: Barceluna i Bar w Borkowie
+ blisko rzeka, jakby ktoś chciał się orzeźwić/wykąpać.
+ totalne zadupie to w sumie jest nawet plus
+ jest mikrofala/piecyk


- mało miejsca. Właściwie jest tylko kawałeczek miejsca przed remizą i zapewne zajmią je zaparkowane auta. Zero miejsca za remizą.
- blisko kościół
- Sala dość wąska i długa




Może to zasługa tych pięknych letnich zdjęć na maps google, ale rzeczywiście ma swój urok ta sala.
Byłem kiedyś na festiwalu na podobnym zadupiu (nawet większym) i na pewno wystepuje wtedy dość mocna "integracja" miejscowi VS my. Więc pytanie jacy są Ci miejscowi? Czy spoko, wyluzowani ludzie i można będzie wypić z miejscową gawiedzią piwko pod sklepem opowiadając co my tam właściwie robimy w tej remizie?!?!? Czy też będą wytykać nas palcami idąc w niedziele do Kościoła i mówiąc swoim pociechom: Jak się nie będziesz uczyć, to będziesz taki jak oni.
Nie wiedzieliśmy, że tworzymy wspomnienia. Po prostu dobrze się bawiliśmy.

*

Offline Preki

  • **
  • 431
Odp: FamiCON The 13th [09-14 Lipca 2021]
« Odpowiedź #56 dnia: Marca 13, 2021, 13:25:00 »
No więc po robocie skoczyłem sobie do Milanówka.  I tak lekkimi poetyckimi słowami opisując - dupy to nie urywa. Na początku powiem że nie spotkałem ani jednej żywej duszy pomimo licznych pojazdów zaparkowanych na terenie remizy, a próbowałem się dobić do drzwi dzwoniąc, pukając - bez skutku. Obiektu typu altana nie uświadczyłem, teren dużo mniejszy niż w Nowej Wsi, podobnie jak sala. W dodatku zbyt blisko cywilizacji co powodowało by narzekanie okolicznej ludności na gruz. Zdjęć czy filmików nie ma - nie chciałem bez uprzedniego ugadania z chłopkami strażakami kręcić się po terenie i pstrykać foto.

*

Offline dziat

  • *****
  • 1172
Odp: FamiCON The 13th [09-14 Lipca 2021]
« Odpowiedź #57 dnia: Marca 15, 2021, 19:31:32 »
Zebrałem w kupę kilka remiz które wyglądają na godne uwagi. Najlepsza na nasze potrzeby jest OSP Milanówek, ale nadal jest tam wiele niewiadomych. Wrzucam tabelkę z linkiem do remizy - tych które najbardziej mi się podobają z wrzuconych tu wcześniej, i tych z gorączkowych poszukiwań wczoraj: https://docs.google.com/spreadsheets/d/1RWF3gf1Ws6UY75n6_PvHihd_Izd2qV6vcZkc0XtvE0E/edit?usp=sharing
dopisujcie swoje, i dopisujcie kto gdzie zadzwoni, jest nas tyle, że jak każdy wykona jeden telefon to w dzień będzie wiadomo co i jak. Wystarczy nam info czy mają salę i czy wynajmą nam w naszym terminie, resztę - jak miejscówka godna uwagi - załatwimy na miejscu.

Chcemy z Rocketem na dniach ruszyć w tournee po tych godnych uwagi z salą i chętnych na najem na wizję lokalną

*

Offline Mcin

  • ***
  • 816
  • أَلْقُنْتْرابَنْديطا
Odp: FamiCON The 13th [09-14 Lipca 2021]
« Odpowiedź #58 dnia: Marca 20, 2021, 17:51:39 »
Posprawdzałem tereny swojej okolicy. szukanie remizy to jak z szukaniem laski na całe życie - jak miła to niemądra, jak mądra to nieładna, a jak przypadkiem spełnia wszystkie wymagania to... zajęta.
Na razie udało mi się dodzwonić do OSP Zawady (koło radzymina, nie mylić z tymi koło Kampinosu)https://polska.geoportal2.pl/map/www/mapa.php?link=1001694FF77https://www.gov.pl/photo/f2bef9a8-327d-40fb-89e4-7968c5347843
Na razie jeszcze nie mam konkretnej informacji, czy mają termin wolny i to na razie największy problem... drugi taki, że znaleźć tam informacje, zdjęcia aktualne o tej remizie to problem spory, są wybitnie nieinternetowi.

Z dojazdem nie powinno być wielkiego problemu, co prawda ciuchcie rzadko jeżdżą przez Radzymin, ale przyspieszony autobus 738 z Warszawy Wschodniej śmiga co pół godziny, stamtąd busik do zawad albo, na upartego, na piechtę.https://radzymin.pl/asp/pl_start.asp?typ=14&menu=21&strona=1

dajcie znać, czy kontynuujemy sprawdzanie Zawad czy zaniechać.

w razie co rozesłałem jeszcze kilka maili, jak ktoś się jeszcze odezwie- dam znać.
PS co do obecnych propozycji - mi najbardziej leży ten Cieksyn, ale przy tej lokalizacji dał bym prawo weta ludziom z najgorszym dojazdem.

*

Offline Preki

  • **
  • 431
Odp: FamiCON The 13th [09-14 Lipca 2021]
« Odpowiedź #59 dnia: Marca 20, 2021, 19:03:34 »
Do Radzymina już od niedawna jeździ przecież SKM, mają lepsze połączenia niż sporo większy Wyszków położony wcale nie tak dalej. Na pewno lepiej z dojazdem tam, niż do tamtej miejscówki pod Nasielskiem gdzie są zdaje się trzy pary dziennie i jeszcze na stacji Nasielsk (zgodnie z nazwą znajdującej się w miejscowości Pieścirogi) trzeba się przesiąść. W sumie i tak nic trudnego, gorzej jak ktoś chce przywieźć ze sobą nieco więcej gruzu, wtedy tylko papamobil (stawiam dobre piwo wariatowi który przywiezie pociągiem CRT-ka jak ja rok temu).