Looney Tunes czyli bajki naszych czasów
*

Offline lubone

 • **
 • 272
Looney Tunes czyli bajki naszych czasów
« dnia: Stycznia 19, 2021, 20:58:05 »
Siema.

Ostatnio złapałem fazę na oglądanie bajek z dzieciństwa. Looney Tunes, w rolach głównych Królik Bugs, Struś Pędziwiatr, Kaczor Daffy itd. Bajki trwają ok 7 minut i są po polsku. Dla chcących przypomnieć sobie nostalgiczne bajki naszych czasów przesyłam linka do playlisty na YouTube:

https://youtube.com/playlist?list=PL5xtfUfbQTwgXoxdxcMb_IjK5JPfXIgSA

Miłego oglądania Contrabandyci! 8)
« Ostatnia zmiana: Stycznia 20, 2021, 13:43:34 wysłana przez daf »

*

Offline daf

 • *****
 • 1626
Odp: Looney Tunes czyli bajki naszych czasów
« Odpowiedź #1 dnia: Stycznia 20, 2021, 13:43:22 »
Looney Tunes to dla mnie najlepsze filmy animowane, jakie oglądałem. Sentyment mam ogromny. W końcu mój nick wziął się od jednego z głównych bohaterów.

Odp: Looney Tunes czyli bajki naszych czasów
« Odpowiedź #2 dnia: Stycznia 20, 2021, 13:43:59 »
Było oglądane na odkodowanym paśmie Canal+

*

Offline lubone

 • **
 • 272
Odp: Looney Tunes czyli bajki naszych czasów
« Odpowiedź #3 dnia: Stycznia 20, 2021, 21:49:38 »
Świetna sprawa. Też najbardziej lubię te bajki... Mielismy je nagrane na VHS'ach... Odpalaliśmy na magnetowidzie SHARP. Najpierw po włączeniu trackingiem usuwało się zakłócenia w postaci poziomego, migającego paska na środku ekranu... I można było to godzinami oglądać  ;)

*

Offline Preki

 • **
 • 363
Odp: Looney Tunes czyli bajki naszych czasów
« Odpowiedź #4 dnia: Stycznia 20, 2021, 22:13:58 »
Dzięki lubone, akurat brat mnie męczył żeby eee... zdobyć trochę tych kreskówek dla niego, koniecznie po polsku bo on angielskiego nie kuma, a tym bardziej jego berbeć który za parę lat będzie je pewnie oglądał.  Nie wiedziałem też, że odcinek "Komandos Daffy" został przetłumaczony na polski, widocznie na nikim nie robiły wrażenia gesty "5 piw poproszę", hajlowanie czy austriacki malarz pojawiający się na końcu.  Na zachodzie kreskówki propagandowe z różnymi postaciami (Kaczorem Donaldem, Popeye'm) z okresu 2WŚ  po zakończeniu tejże były od razu uznane za politycznie niepoprawne i nie puszczane ogólnie w telewizji, ale jakoś tam pokątnie się uchowały stanowiąc ciekawą pamiątkę tego nieciekawego okresu. Nie przejrzałem jeszcze do końca tej listy, ale pamiętam jak właśnie na Canal+ u wujka oglądało się te kreskówki i w pamięć mi zapadła jedna gdzie Yosemite Sam gościł u siebie w zamku Królika Bugsa, który go coraz bardziej wkurzał i Sam próbował się go pozbyć, oczywiście samemu wpadając w pułapki, w tym dwa razy pod rząd w dziurę w podłodze :D Wersję angielską kojarzę ale bym sobie przypomniał jak to brzmiało po polsku. Jeszcze jak przez mgłę pamiętam odcinek, w którym na Kota Sylwestra spadł fortepian i potem zamiast zębów miał klawisze (wiem wiem, dość częsta klisza w animacji amerykańskiej), za dzieciaka było to dla mnie nieco schizowate i to w złym tego słowa znaczeniu :P No trochę tych bajek było, ta lista, którą zarzuciłeś to zapewne mały procent wszystkich Zwariowanych Melodii.

daf, tak żem coś czuł xD

*

Offline lubone

 • **
 • 272
Odp: Looney Tunes czyli bajki naszych czasów
« Odpowiedź #5 dnia: Stycznia 23, 2021, 08:33:09 »
Nie ma sprawy Preki, cieszę się, że mogłem pomóc.
Zaintrygowałeś mnie tematem Drugiej Wojny Światowej i przypomniała mi się kreskówka o tym temacie... Cenzura jest motywem przewodnim. Znalazłem ją na YouTube, przesyłam linka. Myślę, że to Cię zainteresuje:

https://youtu.be/xltO0Xcdm1s

Odp: Looney Tunes czyli bajki naszych czasów
« Odpowiedź #6 dnia: Stycznia 23, 2021, 12:34:55 »
Aż sobie odpalę i przypomnę tą piękną kreskę :D Dzięki Lubone. Ostatnio przypomniałem sobie serial "Drużyna RR" , oczywiście grane na pegasus było później :D

*

Offline lubone

 • **
 • 272
Odp: Looney Tunes czyli bajki naszych czasów
« Odpowiedź #7 dnia: Stycznia 23, 2021, 22:54:42 »
Nie ma sprawy :) Chip i Dale to klasyka! Jak skończę Zwariowane Melodie na pewno też obejrzę.

Jeszcze po głowie chodzi mi Scooby-Doo... Prosta, szablonowa bajka... Co odcinek ten sam schemat... Ale za to jaki klimat.

Jeśli macie jakieś dobre źródła do starych kreskówek to piszcie tutaj, chętnie przygarnę...  ;)