Pegasus MT-777DX [Ken-Kid? Micro Genius? NTDEC?] - bujanie w oparach absurdu.
*

Offline lubone

  • **
  • 272
Odp: Pegasus MT-777DX [Ken-Kid? Micro Genius? NTDEC?] - bujanie w oparach absurdu.
« Odpowiedź #15 dnia: Kwietnia 14, 2020, 19:39:56 »
Kurka felek, Nielogiczny, świetne informacje wygrzebałeś... Czyli Bobmark również zarejestrował logo Fenix, którego na Tajwanie produkował NTDec... Bardzo ciekawe... Szczerze mówiąc po cichu liczyłem, że będąc na Tajwanie i mając pewne możliwości,  włączysz się do poszukiwań rozwiązania tej zagadki. Ciesze się, że się nie pomyliłem ;) Teoria z firmą produkująca maszyny do szycia jet również bardzo ciekawa... Dla przykładu NTDec dziś produkuje zabawki dla dzieci, a Texet kalkulatory... Dużo zaczyna się układać w temacie. Dzięki, szukamy dalej :)
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 14, 2020, 20:02:24 wysłana przez lubone »

*

Offline daf

  • *****
  • 1743
Odp: Pegasus MT-777DX [Ken-Kid? Micro Genius? NTDEC?] - bujanie w oparach absurdu.
« Odpowiedź #16 dnia: Kwietnia 14, 2020, 20:03:16 »
Cytat: Nielogiczny
Brnąc dalej w absurd, prześledziłem znaki towarowe z frazą Pegasus rejestrowane na Tajwanie. Jeden z nich zarejestrowany w 1989 roku jest łudząco podobny do znaku Pegasus jaki zarejestrował Bobmark w roku 1993 (...). Tyle tylko że brakuje tu punktu zaczepienia gdyż znak tajwański chroniony jest do dzisiaj, a firma będąca w jego posiadaniu jest producentem maszyn do szycia.
Wtrącę tylko swoje trzy grosze i stwierdzę, że logo tajwańskie nie jest dla mnie łudząco podobne do dutkiewiczowego. Dwa różne logotypy. A sama nazwa "Pegasus" jest na świecie bardzo popularna i pewnie służyła setkom różnym firm. Wg mnie przypadek (Przypadek? Sądzę).

Ogólnie przy okazji zabrania głosu pogratuluję bardzo ciekawego tematu, śledzę go z zapartym tchem i czekam, co tam jeszcze Panowie wygrzebiecie z annałów początku lat 90.

*

Offline lubone

  • **
  • 272
Odp: Pegasus MT-777DX [Ken-Kid? Micro Genius? NTDEC?] - bujanie w oparach absurdu.
« Odpowiedź #17 dnia: Kwietnia 16, 2020, 09:34:12 »
daf, dzięki za dobre słowo. Pytanie ile da się jeszcze wygrzebać... Myślę, że krzaczaste azjatyckie strony mogą kryć jeszcze jakieś wiadomości, ale muszę się zebrać w sobie aby zacząć tam kopać :D

Po ostatnich doniesieniach Nielogicznego o znakach towarowych Bobmarku chciałbym zrobić chronologiczne zestawienie zgłoszeń BOBMARKU:

- zgłasza logo U.S. AUTO SERVICE: 1992-02-27,
- zgłasza logo BOBMARK: 1992-07-17,
- zgłasza logo PEGASUS: 1993-04-01,
- zgłasza loga FENIX, CODE MASTERS, CAMERICA, BIG NOSE: 1995-01-12.

Małe podsumowanie co wiemy konsolach BOBMARK'u:
- NINTENDO COMPATIBLE MT-777DX produkowany na Taiwanie, producent nieznany (sprzedawany w opakowaniach bez loga Pegasus i Bobmark),
- PEGASUS MT-777DX produkowany na Taiwanie, producent nieznany (sprzedawany w opakowaniach z logiem Pegasus i Bobmark),
- PEGASUS IQ-502 produkowany był na Taiwanie przez firmę MICRO GENIUS (sprzedawany w opakowaniach z logiem Pegasus i Bobmark),
- PEGASUS MT-888DX (SP-60), producent nieznany (sprzedawany w opakowaniach z logiem Pegasus i Bobmark),
- FENIX NT-102 produkowany był na Taiwanie przez firmę NTDec (sprzedawany w opakowaniach bez loga Pegasus i Bobmark).

Oczywiście są to zgłoszenia symboli, Bobmark prawdopodobnie sprowadzał konsole już wcześniej, a widząc zmiany na rynku, w obawie przed konkurencją i napływem innych azjatyckich konsol zarejestrowane zostały powyższe symbole.

Jak widać, Bobmark korzystał z usług wielu producentów (Micro Genius, NTDec, Code Masters) funkcjonujących w branży gier w latach 90 tych na Taiwanie (i nie tylko). Pytanie, czy MT-777DX wyszedł z jednej z powyższych fabryk... Czy nie?

MWK, reszta ekipy... czy macie wiedzę na temat innych dużych producentów na Taiwanie, którzy mogliby stać za produkcją MT-777DX? Chodzi mi o nazwę firmy, jakiś punkt zaczepienia do dalszych poszukiwań. Jeśli nie możemy znaleźć dowodu na produkcję konsoli przez Micro Genius, czy NTDec... To sensownym byłoby wykluczyć wszystkie inne prawdopodobieństwa... Ale do tego potrzebne będą nazwy dużych producentów, którzy mogliby zająć się eksportem swojego towaru. Dajcie znać.

Ps1: Mam prośbę, Nielogiczny. Czy mógłbyś w wolnej chwili sprawdzić na tej taiwańskiej stronie rządowej, gdzie znalazłeś logo "Pegasus" czy firmy, takie jak:

- Micro Genius 小天才
- NTDEC / Asder 任天堂電子有限公司
- Dar Yar Electronics Co., Ltd 大雅電子股份有限公司
- jeśli kojarzysz jeszcze jakąś z produkcji konsol 8 bit, to też możesz sprawdzić...

Czy firmy te zarejestrowały jakieś znaki handlowe, związane z produkowanym konsolami. Być może tam jest odpowiedź na pochodzenie MT-777DX (SY-700). Nie chodzi o logo firmy, tylko inne symbole (jak np. w przypadku BobMarku Pegasus czy Fenix). Sam próbowałem,  ale mój brak obycia z językami azjatyckim jest przeszkodą nie do przeskoczenia... ???

PS2: Nielogiczny, PEGASUS MFG Co. Ltd., firma japońska z Osaki produkowała na Taiwanie swoje maszyny do szycia już w 1986 roku:





daf, chyba masz rację, z tym logo to będzie ślepy trop... Japońska firma nie robiłaby konkurencji innemu japońskiemu gigantowi, tj. Nintendo.

PS3: Mam potwierdzenie Twojej teorii, Nielogiczny, że Pegasus mógł być marką samą w sobie na Tajwanie, a BobmMark zapożyczył i zarejestrował w Polsce tą nazwę tak jak to robili w pozostałych przypadkach (Camerica, Code Masters itp.). Potwierdzeniem jest film, na którym prezentowany jest jedyny w swoim rodzaju Pegasus MT-777DX sprzedawany w 94 roku w Grecji (był to model SP-60). W filmie prezentowane jest pudełko od konsoli, na której widnieje napis, że właścicielem zarejestrowanej marki Pegasus jest MIRADOR TRADERS, DUBAI (na filmie minuta 3:25). Myślę,  że przedsiębiorczy arabowie zrobili ten sam "myk" co przedstawiciele BobMarku w Polsce i zapożyczyli nazwę od producenta. Logo, o którym debatowaliśmy wcześniej oczywiście się zgadza i znajduje się na opakowaniu nad nazwą "Pegasus". Powyższe fakty pozwalają założyć, że logo będzie należało do producenta. Teraz pozostaje tylko znaleźć właściciela tego logo i mamy odpowiedź :D. Czy ktoś ma jakieś pomysły? Poniżej załączam odnośnik do filmu (uwaga, autor filmu w specyficzny sposób komentuje kolejne sceny filmu, dla ludzi o mocnych nerwach  :D ):

« Ostatnia zmiana: Kwietnia 21, 2020, 19:31:58 wysłana przez lubone »

*

Offline Mcin

  • ***
  • 813
  • أَلْقُنْتْرابَنْديطا
Odp: Pegasus MT-777DX [Ken-Kid? Micro Genius? NTDEC?] - bujanie w oparach absurdu.
« Odpowiedź #18 dnia: Kwietnia 20, 2020, 22:11:15 »
Hm, lata temu ktoś wrzucił na jakieś forum posta, że Pegasusy widywano w krajach arabskich. Potraktowałem to wtedy jako niedającą się potwierdzić ani obalić plotę. Ciekawie łączysz fakty, panie lubone.

Być może chodziło Ci o ten post z Pegasus-Gry z 2016 roku (zupełnie na dole strony). /daf

Na 99% o ten, wielkie dzięki :D
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 21, 2020, 17:36:10 wysłana przez Mcin »

*

Offline lubone

  • **
  • 272
Odp: Pegasus MT-777DX [Ken-Kid? Micro Genius? NTDEC?] - bujanie w oparach absurdu.
« Odpowiedź #19 dnia: Kwietnia 20, 2020, 23:32:25 »
Chciałbym zwrócić waszą uwagę na pewne znalezisko, które bardzo przybliża nas do odnalezienia pochodzenia naszego PEGASUSA!!! Może wspólnie uda nam się potwierdzić poniższą hipotezę:

Bardzo prawdopodobne, że nasz Pegasus to produkt firmy DAR YAR Electronics Co., Ltd (大雅電子股份有限公司), a udział w jego dystrybucji miała firma MIRADOR TRADERS LLC z Dubaju!!!

Bardzo prawdopodobne, że nasze MT'ki wyjeżdżały właśnie z fabryki tego producenta.

Skąd takie przypuszczenie? W mojej poprzedniej wiadomości pisałem o Pegasusie MT-777DX sprzedawanym na rynku greckim (model SP-60). Znalazłem na opakowaniu punkt zaczepienia w postaci dystrybutora o tajemniczej nazwie Mirador Traders z Dubaju, aktualnie MIRADOR TRADERS LLC. Posługiwali się oni na swoich opakowaniach charakterystycznym logo w kształcie "M", o którym pisaliśmy parę postów powyżej. Mirador Traders, Miradeor Traders??? Dwie pierwsze litery nazwy to MT... Czyżby miało to związek z serią famiklonów o numerze modelu zaczynającym się właśnie od liter MT? Przypadek? Może...

Natomiast mając punkt zaczepienia i szukając dalej znalazłem konsolę Dar Yar DY-750 alias PC Boy. Logo Pegasus Mark II było identyczne z logiem znalezionym na greckim MT-777DX. Ponadto papiery do konsoli nie pozostawiają żadnych wątpliwości, na instrukcji figurowało charakterystyczne logo w kształcie "M", które znajduje się również na opakowaniach naszych Pegasusów. W papierach do konsoli jest nazwa wytwórcy / dystrybutora: Mirador Traders, a produkcją konsoli zajmowała się firma Dar Yar Electronics Co. Ltd.

Oczywiście sprawdziłem i firma Mirador Traders funkcjonuje w Dubaju do dziś, a w zakładce "brands listed" figurują nazwy Pegasus oraz Playstation :o Poniżej przesyłam link:

https://www.atninfo.com/co/mirador-traders-llc-dubai-2192

Natomiast poniższy link dowodzi, że firma do dziś działa w branży gier video, tym razem importując konsole oraz akcesoria prosto z Singapuru na kontynent Amerykański:

https://panjiva.com/Mirador-Traders/1566691

Myślę, że MT-777DX swoją nazwę handlową zawdzięczać może właśnie firmie Mirador Traders. Jak wiemy elektronika MT'ka to SY-700, jednak Mirador ładując konsole w charakterystyczne opakowania mogli wprowadzić nazwę, dzięki której łatwiej było im się poruszać na tak bardzo zróżnicowanym rynku famiklonów. Można powiedzieć, że model MT to tak  naprawdę inicjały ogromnej firmy zajmującej się importem / eksportem konsol i akcesoriów z Azji. Stąd MT-777DX, MT-888DX, MT-999DX...

Czy nasz MT wyjechał z fabryki DAR YAR? Bardzo prawdopodobne, w tamtych latach Mirador importował / eksportował właśnie produkty tej firmy, produkowanych pod nazwą Pegasus!!! BobMark sprowadzając pierwszą konsolę (być może z pomocą Mirador) zarejestrował nazwę handlową, a jak już się wcześniej dowiedzieliśmy, korzystał z nazewnictwa swoich dostawców w 1:1 przypadków. Skoro DAR YAR sprzedawało na eksport firmie MIRADOR TRADERS LLC (wtedy Mirror Traders) konsole o nazwie Pegasus, to Bobmark mógł tą nazwę zarejestrować i kolejne konsole bez względu na to od jakiego producenta pochodziły nazywane były u nas Pegasus... (np. Micro Genius IQ-502). To ma sens. I bardzo prawdopodobne, że nazwa, która na świecie zginęła pod naporem masy produkowanych wtedy famiklonów, w naszym kraju dzięki firmie Bobmark stała się legendą. A to wynik rejestrowania przez dystrybutora symboli swoich produktów, sprzedawaniu pod tymi samymi nazwami handlowymi w setkach tysięcy egzemplarzy różnych modeli. Bobmark tak wychował sobie swojego odbiorcę, że każda konsola w Polsce czytająca kartridże była potocznie nazywana "Pegasusem".

Co ciekawe, zanim doszedłem do faktów związanych z producentem DAR YAR ELECTRONICS CO., LTD. oraz do importera / eksportera MIRADOR TRADERS LLC, wiele elementów pasowało mi na to, że to NTDec był producentem. W tym również może być ziarno prawdy... Portal bootleggames podaje, że DAR YARowi zdarzało się eksportować elektronikę NTDec w swoich obudowach, pod swoimi znakami handlowymi:

"Dar Yar was named in Nintendo's lawsuit against NTDEC as having sold 135 of NTDEC's cartridges to an undercover buyer in North Carolina.[9] This would imply that they had been more widely involved in exporting NTDEC products, likely under the Supervision name, further supported by the common appearance of NTDEC multicart PCBs in Supervision cases."

W powyższym chodzi o eksport kartridży z grami, jednak podobnie mogło być konsolami. Jak widać tajwańskie pirackie podziemie było bardzo elastyczne ;) Poniżej link do strony:

https://bootleggames.fandom.com/wiki/Dar_Yar_Electronics

MWK, Nielogiczny, ekipa z Contrabandy, czuję że jesteśmy bliżej niż kiedykolwiek wyjaśnienia pochodzenia naszego nieśmiertelnego MT-777DX!!! Takie wspólne szukanie odpowiedzi na zagadkę pochodzenia naszego Pegasusa przynosi bardzo dobre wyniki. Dlatego bardzo liczę na Wasze opinie ;) Pozdro
« Ostatnia zmiana: Stycznia 23, 2021, 22:25:31 wysłana przez lubone »

*

Offline sdm

  • **
  • 182
Odp: Pegasus MT-777DX [Ken-Kid? Micro Genius? NTDEC?] - bujanie w oparach absurdu.
« Odpowiedź #20 dnia: Kwietnia 21, 2020, 09:43:20 »
Nie bede ukrywal, ze takze interesuje mnie historia MK-777DX bo byla to moja druga famiclonokonsola (uzywana potem najdluzej). Byl to rok chyba 1994, natomiast pierwsza to byl rok o ile pamiec mnie nie myli 1992 i byla to konsola NINTENDO MK III-1500. Miala ona mimo wczesnego roku uklady w jednym sporym chipie (chyba ramy jedynie w DIP, ale nie dam glowy). W srodku drugie zlacze w ktorym wpieta byla plytka z unchained melody 150 in 1 (wiem, ze wersja ta byla dlugo niezdumpowana, bo jak pokazalem na YT filmik chyba 2 lata temu, to mialem mase wiadomosci ze swiata czy moge to zdumpowac). Na boxie od konsoli pisze 1500 games, ale to bylo 150.

Cpu+Ppu bylo podobne lub takie samo (fotki krzysiobal) :
https://obrazki.elektroda.pl/9934159700_1583279705.jpg
https://obrazki.elektroda.pl/3801662800_1583279707.jpg


Tak wyglada konsola, niestety nie znalazlem lepszych - z ciekawostek na boku bylo reklamowe foto konsoli otoczonej innymi kartridzami, do dzis pamietam, ze jeden wygladal jak asterix i byla tam taka postac na nim (nie bylo napisow). To mnie najbrardziej ciekawi do dzis.



« Ostatnia zmiana: Kwietnia 21, 2020, 09:52:56 wysłana przez sdm »

Odp: Pegasus MT-777DX [Ken-Kid? Micro Genius? NTDEC?] - bujanie w oparach absurdu.
« Odpowiedź #21 dnia: Kwietnia 21, 2020, 13:17:18 »
Ps: Mam prośbę,  Nielogiczny. Czy mógłbyś w wolnej chwili sprawdzić na tej taiwańskiej stronie rządowej, gdzie znalazłeś logo "Pegasus" czy firmy, takie jak:

- Micro Genius 小天才
- NTDEC / Asder 任天堂電子有限公司
- Dar Yar Electronics Co., Ltd 大雅電子股份有限公司
- jeśli kojarzysz jeszcze jakąś z produkcji konsol 8 bit, to też możesz sprawdzić...

Czy firmy te zarejestrowały jakieś znaki handlowe, związane z produkowanym konsolami. Być może tam jest odpowiedź na pochodzenie MT-777DX (SY-700). Nie chodzi o logo firmy, tylko inne symbole (jak np. w przypadku BobMarku Pegasus czy Fenix). Sam próbowałem,  ale mój brak obycia z językami azjatyckim jest przeszkodą nie do przeskoczenia... ???


Szukałem już wcześniej wpisując zarówno po angielsku jak i po mandaryńsku, ale bez rezultatów. I właściwie teraz jak się nad tym zastanowić to ma to sens, że te znaki towarowe istniały acz nie zostały zarejestrowane - wszak lepiej było nie upubliczniać połączenia firmy z logiem masowo tłuczonych podróbek by nie dać się łatwo powiązać z produktem w przypadku wysuwanych roszczeń. Stąd też i Pegasus z maszynami do szycia ma sens bycia zarejestrowanym i istotnie myśląc tym torem ten znak towarowy został zarejestrowany gdyż nie był powiązany z konsolami.

*

Offline lubone

  • **
  • 272
Odp: Pegasus MT-777DX [Ken-Kid? Micro Genius? NTDEC?] - bujanie w oparach absurdu.
« Odpowiedź #22 dnia: Kwietnia 21, 2020, 16:25:42 »
Nielogiczny, dokładnie tak, firmy nie chciały zbytnio rzucać się w oczy i stosowały różne triki by nie dać się złapać, a jednocześnie być rozpoznawalnym przez potencjalnych nabywców... Żobacz dla przykładu Mirador Traders LLC.  Zawsze bylo to specyficzne logo w ksztalcie "MT". Jednak na pudełku greckiego MT-777DX podali nazwę "Mirador Traders Dubai", natomiast w instrukcji Dar Yad DY-750 czytamy Miradeor Traders. Tak więc zawsze było choć trochę inaczej by nie dać sobie przypiąć zarzutu o piractwo  :) Szczwane lisy ;)

sdm, jestem pod wrażeniem konsoli, którą wysłałeś... I to logo Nintendo... w tamtych czasach można by się nawet pomylić... Nie będę obstawiać, kto mógł stać za tym piratem, bo to materiał na kolejne poszukiwania. Ale chętnie dowiedzialbym się czegoś więcej o tego typu piratach sygnowanych logo Nintendo... :)

daf, faktycznie ktoś wpadł na ten trop juz w 2016, szkoda że na tamtym forum nie było na tyle zdeterminowanej ekipy, żeby pociągnąć temat i trochę pokopać w sieci... Mam wrażenie, że temat praktycznie został przyjęty bez echa i utonął pomiedzy postami o tym jakiego famiklona kupić... To jest dopiero zagadka do rozwiazania: jakiego klona kupić, taiwan czy chińczyk...  :D

PS: Z kolejnych wyłapanych przeze mnie ciekawostek... Nazwa typu elektroniki na płytkach konsol DAR YAR występuje w tej samej lokalizacji co w naszym Pegasusie MT-777DX, tj. przy slocie kartridży. Dla DAR YAR DY-656 to jest oznaczenie PSL 903, dla Pegasusa MT-777DX jak już wiemy SY-700. Poniżej załączam zdjęcia dla porównania:

DAR YAR DY-656:


PEGASUS MT-777DX:
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 23, 2020, 08:53:02 wysłana przez lubone »

*

Offline MWK

  • Asystent Administratora
  • *****
  • 1412
    • www.mwkpegasus.prv.pl
lubone, gratuluje rozwikłania zagadki tego tajemniczego symbolu, jestem przekonany, że to jest to, albo istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo. Potwierdzeniem tego może być fakt, że Pan Roman Kląskała dał cynk, że ogarnianiem Pegasusa z tajwańskiej strony zajmowało się dwóch hindusów.

Absurdalny trop z maszynami do szycia proponuję zarzucić, to tak jakbym nagle ścignął "polską" firmę sprzedającą elektronarzędzia.



Pod kreską. Jakoś gdzieś ostatnio na allegro typ sprzedawał takiego cudaka, po lewej, po prawej dla porównania Fenix. Ktoś to sobie sam zrobił? Kolejna podróbka podróbki? Przypadek?:


*

Offline lubone

  • **
  • 272
MWK, dzieki za gratulacje, jednak dojście do znaczenia symbolu to nasze wspólne Contrabandyckie dokonanie!!! Gdyby nie Twoje uwagi odnośnie niepewnego pochodzenia symbolu oraz gdyby nie analiza rejestracji symboli Nielogicznego, to pewnie do dziś byłbym przekonany, że to logo należy do Bobmarku... Daliscie punkt zaczepienia, pomysł, a ja zrobilem research ;) Tak więc uznamy to za nasze wspólne, zespołowe, contrabandyckie dokonanie i mały krok do celu, jakim jest odpowiedź na pytanie: "W której fabryce na Tajwanie składano model MT-777DX?" :)

A potwierdzenie od Pana dyrektora Kląskały faktycznie zdaje się nie pozostawiać więcej wątpliwości w kwestii arabskiego importera. Dzieki za to info. Z ciekawości, udało Ci się z nim skontaktować? Czy to jakieś stare info?

Co dalej?... Musimy spróbować odpowiedzieć na odpowiednio zadane pytanie, tj. ktora fabryka składała MT-777DX. Jak wiemy taiwanskie pirackie podziemie było bardzo elastyczne... UMC dostarczał układy, ale nie możemy uznać tej firmy za producenta konsoli. Tak samo firm dostarczających pozostałe podzespoły osobno czy nawet gotową elektronikę. Za producenta uznajemy fabrykę,  która składa i wypuszcza na rynek gotowy produkt... I nawet gdyby dostawcą elektroniki byłby załóżmy NTDec, a całość byłaby składana w gotowy produkt w siedzibie Dar Yar, to za producenta należy uznać tego drugiego. Tak jak z telewizorami... matrycę produkuje LG, a cała reszta producentów ładuje je w swoje produkty... Tak wiec czy Samsung z matrycą LG nie jest Samsungiem? Oczywiście, że jest... I w przypadku MT'ka tak samo trzeba podejść do tematu ;)

Odnośnie dalszych poszukiwań w sieci to mam wrażenie, że ciężko będzie cokolwiek więcej znaleźć po prostu kopiąc. Jest kilka pomysłów, które mogłyby ruszyć temat:

- wywiad z Panem Dyrektorem Kląskałą, o czym juz wczesniej pisaliśmy... jednak jego wiedza odnośnie tego kto dokładnie składał MT'ka po tylu latach może być ograniczona. Dla dystrybutora ważna jest cena produktu i importer, który mu produkt tanio sprowadzi. Nie jest ważne kto produkuje. Tak samo dziś, czy przedsiębiorcy przejmują się kto produkuje np. chińskie zabawki? Nie... Ważne by tanio kupić partię, tanio sprowadzić i sprzedać z odpowiednim zyskiem... A tym bardziej w czasach wolnej amerykanki lat 90tych. Ale może się mylę i bardzo, bardzo jestem za takim wywiadem, który byłby bardzo ciekawy sam w sobie.

- drugi pomysł, nawiązać kontakt bezpośrednio z przedstawicielem Mirador Traders, który miał kontakty bezpośrednio z producentami. Pytanie czy taki arabski biznesmen będzie skory do  zwierzeń i czy po 30 latach ciągłego zarzucania zachodniego świata chińszczyzną będzie miał dane odnośnie swoich kontrahentów sprzed lat. Ponadto dla nas to nostalgia, a dla importera tylko pieniadz i tyle... Moze juz nawet nie kojarzyć tematu. Ale to trzebaby spróbować i się przekonać.  Namiary w necie da się znaleźć.

- przeszukanie azjatyckich, krzaczastych stron. Ja kilka razy podchodziłem do tematu, ale brak mi wytrwałości... Tym bardziej, że sam Google translate kiepsko sobie radzi z krzaczkami. A szukać trzeba w różnych wykazach, archiwach, stronach rządowych. Trudne kopanie w krzakach...

Podsumowując, zrobiliśmy duży krok w przód, ale przed nami nadal sporo znaków zapytania. Jednak wspólnymi siłami myślę, że contrabandycki zespół dojdzie do odpowiedzi na te najważniejsze pytanie, damy radę :) Pozdro!

Ps: Odnośnie Fenixów ze zdjęć.... Po lewej importer - Mirador Traders, po prawej inny importer tej samej konsoli? Hmmm, ciekawe... :D
« Ostatnia zmiana: Maja 07, 2020, 20:58:39 wysłana przez lubone »

*

Offline Mcin

  • ***
  • 813
  • أَلْقُنْتْرابَنْديطا
Pytanie czy taki arabski biznesmen będzie skory do  zwierzeń i czy po 30 latach ciągłego zarzucania zachodniego świata chińszczyzną będzie miał dane odnośnie swoich kontrahentów sprzed lat.
Pytanie, czy to arabski biznesmen czy ktoś inny zarejestrował firmę pod tanią banderą?
Tym bardziej, że sam Google translate kiepsko sobie radzi z krzaczkami.
Ja też absolutnie nie mam cierpliwości do szukania, nie na tę skalę... ale jakby ktoś chciał to kiedyś w robocie musiałem sporo tłumaczyć rożnych dziwnych języków internetowymi narzędziami, i z chińskim, zarówno tradycyjnym, jak i uproszczonym, lepiej dawał radę Bing Translate. Ot, taka rada.

Odp: Pegasus MT-777DX [Ken-Kid? Micro Genius? NTDEC?] - bujanie w oparach absurdu.
« Odpowiedź #26 dnia: Czerwca 21, 2020, 08:17:18 »
Rozmawiałem z właścicielem słynnego sklepu retro w podziemnym Taipei Mallu o tym czy być może on wie coś na temat Pegasusa. I choć człowiek ma ogromną wiedzę o starych konsolach i zdawałoby się, że jako tajwańczyk mógłby wiedzieć coś więcej, to niestety ale nie. Tak, kojarzył, że Pegasus był produkowany na Tajwanie i że wyłącznie na export więc jemu ta konsola nigdy na Tajwanie nie wpadła w ręce i nie wie o niej za wiele poza samym faktem istnienia. Ale to tylko pokazuje, że Pegasus jedynie u nas jest rozpoznawalny i sentymentalny.

*

Roben

Odp: Pegasus MT-777DX [Ken-Kid? Micro Genius? NTDEC?] - bujanie w oparach absurdu.
« Odpowiedź #27 dnia: Czerwca 21, 2020, 09:06:29 »
CSI Contrabanda, ale szanuje takie tematy <3

Jeśli coś by to miało wnieść do tematu (choć chyba tylko zamieszanie) to dziś trafiłem na taką aukcję.

Konsola Micro Genius, pady Dendy, a całość jako IQ-502. Rzuca trochę światła na możliwości jakie roszady i brandowania mogły wychodzić / wychodziły od Micro Geniusa.


*

Offline daf

  • *****
  • 1743
Odp: Pegasus MT-777DX [Ken-Kid? Micro Genius? NTDEC?] - bujanie w oparach absurdu.
« Odpowiedź #29 dnia: Sierpnia 08, 2020, 15:22:06 »
Przez hotlinkowanie zginęło sporo zdjęć z tego wątku... Dacie radę poszukać w swoich wątkach braków i je poprawić?