Co teraz oglądasz?
*

Offline Arek

  • **
  • 126
Odp: Co teraz oglądasz?
« Odpowiedź #15 dnia: Stycznia 21, 2021, 14:49:33 »
Podpisuję się pod propozycją Ćwirka z "Cobra Kai". Warto dodać, że jest to część uniwersum "Karate Kid" (tak, coś takiego istnieje!)

*

Offline MWK

  • Asystent Administratora
  • *****
  • 1412
    • www.mwkpegasus.prv.pl
Odp: Co teraz oglądasz?
« Odpowiedź #16 dnia: Września 16, 2021, 21:25:36 »
Od jakichś kilku lat z doskoku oglądam tych przekozaków, bo tam typek przeprowadza fajne eksperymenty paranaukowe i na pograniczu absurdu. Z czasem zauważyłem lekki dygres w kierunku urbexu, eksploracji, ALE co ostatnio odjebali przy reaktorze piątym w Czarnobylu, to myślałem, że już Famicon 15 oglądam 8)


Dla niecierpliwych, akcja zaczyna się w tym momencie >> https://youtu.be/7TljY9-JtpA?t=604

Polecam! Tam ziomek Quasimodo jest ;-)

*

Offline sdm

  • **
  • 182
Odp: Co teraz oglądasz?
« Odpowiedź #17 dnia: Stycznia 07, 2022, 21:06:52 »
https://files.fm/u/zyqkaxtr3#/view/yufqp7nsq

>> http://contrabanda.eu/chmura/Pegasus.mp4

mwk edit:: wybacz Siudym, ale wrzuciłem plik do nas, bo tego tam się oglądać nie da...

edit: I słusznie ;) Bo to hosting plików, upload właśnie do ściągnięcia.
« Ostatnia zmiana: Stycznia 09, 2022, 17:49:51 wysłana przez sdm »

*

Offline MWK

  • Asystent Administratora
  • *****
  • 1412
    • www.mwkpegasus.prv.pl
Odp: Co teraz oglądasz?
« Odpowiedź #18 dnia: Stycznia 08, 2022, 22:23:54 »

W momencie gdy kilka ładnych lat temu zaczęły się pokazywać jakieś buble, bajki dla dzieci, teatrzyki i growe pseudokontynuacje dwóch pierwszych filmów Ghostbusters, całkowicie zarzuciłem i zapomniałem o temacie. To była porażka i upokorzenie nie tylko fanów ale i sagi.
Aż tu nagle, dosłownie przypadkowo, rutynowo przeglądając nowe torrenty, mym oczom ukazał się znajomy tytuł z dość sztampowo brzmiącym "podtytułem" Afterlife. Nie ukrywam, że moja pierwsza myśl była powrotem do niedalekiej "tęczowej" przeszłości serii i już oczami wyobraźni rysowałem sobie następny kiczowaty obraz tanich dowcipów połączonych z równie tandetnymi efektami specjalnymi.
Niemniej jednak zainteresowałem się tym filmem na tyle, aby dać mu szansę, wszak w przeciwieństwie do poprzednich wytworów maści wszelakiej, o tym filmie absolutnie nigdzie nie słyszałem, ani nie przeczytałem - słowem - zupełnie jakby jego premiera przeszła gdzieś bokiem (a może to ja aż tak bardzo przestałem się interesować tematem kinematografii...).

Słuchajcie (a raczej czytajcie). Nie będę nic tutaj spoilerował, ani nic wiele opisywał, ale już w trakcie oglądania nie byłem w stanie wyjść z podziwu jak dobry jest to film! Serio! Po raz pierwszy od czasów jedynki poczułem, że oglądam coś konkretnego. Coś, co może śmiało (wreszcie) obnosić się mianem Prawdziwego Sequelu.
Ghostbusters II można w tym momencie niejako pominąć, bo mimo iż Dziedzictwo uwzględnia istnienie dwójki, to jednak nawiązuje bezpośrednio do wydarzeń z pierwszej części.

Film wciąga od samego początku. Scenariusz jest według mnie doskonały. Młody Reitman spisał się na piątkę zarówno jako reżyser jak i współpisarz. Obsada jest również bardzo dobra, mało tego, mimo iż główną bohaterką jest dziewczynka, która siłą rzeczy musi mieć jakiś "supporting cast" w swoim wieku, to jednak ani ona, ani reszta ludzików nie drażnią/denerwują swoimi zachowaniami, odzywkami, linijkami. Nawet pewne... jakby to ująć... bajkowe elementy nie przeszkadzają i nie budzą zażenowania. Wszystko ma tu swoje miejsce i czas, jest spójne i poukładane, zaś fabuła - mimo iż znawcy pierwszej części doskonale znają jej elementy tudzież mogą spodziewać się co nastąpi - bardzo fajnie się rozkręca i buduje napięcie.

Na koniec napiszę, że w filmie występuje cała masa smaczków i ukłonów w stronę przeszłości. Jak wspomniałem nie będę spoilerował, ale mamy tutaj chyba wszystko co wywołuje uśmiech na twarzy, od powrotu do starych rekwizytów z jedynki, przez prawilne, bo te same efekty dźwiękowe, muzyczne oraz wizualne, aż po ... OK NAPISZĘ TO! aż po ukochane powracające twarze (oglądajcie koniecznie cały film, łącznie z napisami końcowymi i po) :-)

Polecam Bardzo Gorąco wszystkim miłośnikom staroszkolnych pogromców duchów! Gwarantuję dobrą zabawę 8)


*

Offline Arek

  • **
  • 126
Odp: Co teraz oglądasz?
« Odpowiedź #19 dnia: Stycznia 09, 2022, 12:09:48 »
Marku, jak ja muszę się zgodzić! Wczoraj dafowi zachwalałem ten film! Mam bardzo podobne przemyślenia do Twoich. Bawiłem się tym bardziej dobrze, że niedawno po raz nie wiem który odświeżyłem sobie "jedynkę". Nowy film jest potraktowany wielką miłością do klasyków, nic tam nie jest wpychane na siłę. No i jest to film po prostu wzruszający, ale nie zagrywa tylko i wyłącznie nostalgią. Chciałbym, żeby ta produkcja była punktem wyjścia do rozwinięcia tego fantastycznego uniwersum w kolejnych filmach a może... w serialu!

*

Offline daf

  • *****
  • 1743
Odp: Co teraz oglądasz?
« Odpowiedź #20 dnia: Stycznia 09, 2022, 14:20:13 »
Zachwalałeś, fakt. I ponieważ oboje zachwalacie, to na pewno obejrzę go przy najbliższej możliwej okazji.

*

Offline MWK

  • Asystent Administratora
  • *****
  • 1412
    • www.mwkpegasus.prv.pl
Odp: Co teraz oglądasz?
« Odpowiedź #21 dnia: Stycznia 30, 2022, 01:11:41 »
No i jak tam DAF, obejrzałeś? Jeżeli tak, to jak Ci się podobało?

Tymczasem...

Tym razem krótko. POLECAM KURWA! 8)

W filmie, poza samym poniekąd pozytywnie absurdalnym "modus operandi", chyba najbardziej spodobała mi się obsada - mamy tutaj typowego Janusza w roli głównej, idealnie wręcz pasującym do przyczajonej postaci, którą gra (wbrew utartej narracji, do której przyzwyczaił nas Hollywood), jest staruszek Krzychu doc Brown z powrotu do przeszłości, jest również RZA z legendarnego Wu-Tang Clanu oraz mój osobisty faworyt w roli antagonisty, ziomuś do złudzenia przypominający Pana Frycza, jak gdyby żywcem wyjętego z serialu Ślepnąc od świateł. Zajebisty filmek!

*

Offline żur0

  • Administrator
  • *****
  • 960
  • Piszcie posty Kamraci Pegasusa!
    • Contrabanda. O Retro. Po Bandzie.
Odp: Co teraz oglądasz?
« Odpowiedź #22 dnia: Stycznia 30, 2022, 20:59:23 »
Oglądałem!
Dobre rozróby tam!

*

Offline OsA

  • ***
  • 587
    • #58OsA
Odp: Co teraz oglądasz?
« Odpowiedź #23 dnia: Stycznia 31, 2022, 09:35:29 »
Nobody również oglądałem. Świetny film. 9/10.


Ja ze swojej strony polecę kilka takich naj filmów z ostatnich miesięcy:



Contratiempo (2016)
Świetny film! Niesamowita zabawa z widzem, do samego końca (no może nie do samego) nie wiadomo jak się skończy. Trzyma w napięciu, naprawde polecam dla fanów kryminału. Jeden z najlepszych filmów w tym gatunku. 10/10


Jestem Bogiem (2011)
Eddie Morra jest niespełnionym, pogrążonym w depresji pisarzem. Eksperymentalny narkotyk, NZT, powoduje, iż staje się on geniuszem i człowiekiem sukcesu.
9/10


Wyścig z czasem (2011)
Pomysł mega! Realizacja mega! Scenariusz bardzo dobry. Kilka niedociągnięć fabularnych, ale można przymknąć oko i generalnie film zrobił na mnie piorunujące wrażenie. Polecam! 10/10.


Jumanji: Przygoda w dżungli (2017)
4 lata wzbraniałem się przed obejrzeniem tego filmu i w końcu nadszedł na niego czas. Jestem fanem jedynki, oceniłem ją na 9/10 i spodziewałem się totalnego gówna, a tutaj... SZOK! Świetne dostosowanie filmu do dzisiejszych czasów, świetna historia, świetny humor, piękne zdjęcia. Po prostu wyszło idealnie. 9/10!


Infiltracja (2006)
Świetny! Świetny! Trzyma w napięciu do samego końca. Polecam! 10/10


Człowiek z marmuru (1976)
Film, który odstraszał mnie spory okres czasu, a okazał się niesamowitą historią! Naprawdę czapki z głów, światy poziom! 9/10
Nie wiedzieliśmy, że tworzymy wspomnienia. Po prostu dobrze się bawiliśmy.

*

Offline sdm

  • **
  • 182
Odp: Co teraz oglądasz?
« Odpowiedź #24 dnia: Lutego 20, 2022, 15:55:08 »
"The Mysterious PEGASUS - A Post-Soviet Nintendo Console !? - Gaming History Documentary"


*

Offline MWK

  • Asystent Administratora
  • *****
  • 1412
    • www.mwkpegasus.prv.pl
Odp: Co teraz oglądasz?
« Odpowiedź #25 dnia: Lutego 20, 2022, 20:21:19 »
pierdolenie o magdalenie...

*

Offline Mcin

  • ***
  • 813
  • أَلْقُنْتْرابَنْديطا
Odp: Co teraz oglądasz?
« Odpowiedź #26 dnia: Lutego 20, 2022, 21:59:58 »
tak po tytule stawiam, że nie warto włączać.

Odp: Co teraz oglądasz?
« Odpowiedź #27 dnia: Lutego 21, 2022, 16:44:02 »
Ja po miniaturce stwiedzam, że nie warto włączać.



Wolałem przejrzeć topowe komentarze pod filmem.

*

Offline sdm

  • **
  • 182
Odp: Co teraz oglądasz?
« Odpowiedź #28 dnia: Lutego 21, 2022, 17:07:12 »
Pewnie poszło w świat jakie ceny ludzie płacą za pirackie wersje gier na famicom czy samych podróbek konsoli - dlatego "zagraniczni" postanowili zagłębić się w temat.  ;)

- Do you know that in Poland people pay more for pirates on Famicom than for the originals?
- Impossible! I need to check.
« Ostatnia zmiana: Lutego 21, 2022, 17:10:14 wysłana przez sdm »

*

Offline Mcin

  • ***
  • 813
  • أَلْقُنْتْرابَنْديطا
Odp: Co teraz oglądasz?
« Odpowiedź #29 dnia: Lutego 21, 2022, 23:11:25 »
Z glukiem to samo było z dekadę wcześniej, o ile wierzyć doniesieniom hiszpańskich towarzyszy.