Retronizacja 3 ! 11-12 Maj, Pawłowice
*

Offline sjdr

  • *
  • 20
  • Węglojad
Retronizacja 3 ! 11-12 Maj, Pawłowice
« dnia: Kwietnia 27, 2019, 11:37:25 »


O co kaman?

RETROnizacja to multi-platformowe Party! Czyli zlot miłośników i fanatyków sprzętu komputerowego z końcówki ubiegłego wieku! Jeśli wciąż jesteś użytkownikiem komputerów/konsol marki Atari, Commodore, Amiga, Nintendo, Sega, Amstrad, Spectrum itp!, lub jeśli ich nie posiadasz, a masz do nich sentyment z dzieciństwa, to właśnie impreza dla Ciebie!!!

Wyciąg z szafy/strychu/piwnicy swój stary ulubiony komputer i przyjeżdżaj pograć w swoje ulubione gry z ludźmi podobnymi do Ciebie! Nie ma lepszego miejsca na bezpośrednią wymianę doświadczeń związaną z tymi sprzętami! Spotkasz tu nie jednego podobnego do siebie "wariata"! Jeśli nie posiadasz już tego typu eksponatów, spokojnie znajdziesz miejsce przy niejednym stanowisku – gdzie przyjaźni właściciele tych żywych zabytków chętnie pokażą Ci – co tracisz nie posiadając ich u siebie, a zaraz po imprezie – nabierzesz ochoty, żeby wrócić do lat młodości – i sam kupisz sobie ponownie swoją ulubioną maszynę!

RETROnizacja to też miejsce skupiające dużą ilość osób związanych z DEMOSCENĄ na komputery/konsole 8/16 bitowe! Dlatego przygotowywane są pokazy demosceny na Atari, C64, Amiga! Z komentarzem fachowych osób! Przewinie się niejeden, wciąż "czynny" autor jakiejś produkcji! Wymiana doświadczeń - bezcenna!

Spotkasz tu też AUTORÓW gier na ulubione stare komputery! Tak, wciąż powstają wspaniałe tytuły na retro maszyny! Kolejna okazja żeby przybić piątkę z programistami – podpytać u źródła – co w trawie piszczy!

Podczas imprezy tradycyjnie odbędą się turnieje gamingowe (sobota) w których przewidziane są pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe, jak dopiszą SPONSORZY ;) A dopisywali zawsze! :D I tym razem rywalizować będziemy w następujące tytuły:

* Sensible World Of Soccer (Amiga) – myślisz że jesteś prze-kozakiem? Nie napalaj się za bardzo, poziom tego turnieju miażdży! Zabierz ze sobą gacie na zmianę i paczkę chusteczek, na otarcie łez!

* Crazy Priest (Amiga) – nawet nie mów że nie znasz tej gry! Maksimum zabawy w najprostszej formule! Full contact! Czy uda Ci się wygrać z AUTOREM tego tytułu? Gra we dwóch wyciśnie z Ciebie masę śmiechu i łez radości!

* International Karate (Atari XL/XE) – w tym turnieju, możecie wyrównać swoje rachunki, bez rozlewu krwi! Za to z połamaniem joyi!

* Microprose Soccer (Commodore 64) – tu Atarowcy pokażą Commodziarzom, gdzie ich miejsce w ich ulubionym piłkarskim tytule! ;)

* Crash Team Racing (PSX) – turniej dla najmłodszych! Rywalizacja naszych pociech w te zwariowane wyścigi! Dla każdego małolata biorącego udział – gwarantowane słodkie upominki!

Ukoronowaniem dnia pierwszego (soboty) będzie KONCERT znakomitego muzyka, który w swojej muzyce wykorzystuje stare komputery, dlatego pasuje do nas jak złoto! Ludzie kręcący się w klimatach już pewnie wiedzą, że chodzi tu o KATOD-a!!! Tak! Kopnął mnie i Was zaszczyt, że ten wybitny muzyk (nie żartuję) zagra dla NAS koncert! Masa brzmień SID-owskich, momentami mocna gitara i to wszystko grane na żywo! Jak ktoś z Was nie zna KATOD-a, to niech nawet się do tego nie przyznaje, tylko w domowym zaciszu nadrabia zaległości!

https://www.youtube.com/channel/UCfmeDQSOO8NbjJ4lX2uQIHg

https://www.facebook.com/KATODmusic

KATOD lada dzień wydaje nową płytę! Zapewniam, że będzie możliwość kupna bezpośrednio od Mistrza, zarówno nowego krążka jak i starszych wydawnictw! Przemiły człowiek, z każdym chętnym zamieni zdanie i da ze sobą zrobić pamiątkową fotkę, o podpisaniu płyt/kaset nawet nie wspominając! ;)

Jeśli nie interesują Cię stare komputery i zgryźliwi tetrycy – a lubisz DOBRĄ muzykę – jak widzisz - to również miejsce dla Ciebie!!!

Dobra zabawa w przemiłym towarzystwie gwarantowana!!! W "internetach" bez problemu każdy chętny znajdzie, jak wyglądał koncert zespołu "Brothers In ATR's" na drugiej edycji imprezy!

https://youtu.be/0stT_HIBxhI

Żeby towarzystwo za szybo się nie rozjechało i w miłym towarzystwie spędziło dalszą część imprezy, na scenie zaraz po Mariuszu zagości YONE! W środowisku Amigowym znany jako – LOKATY!

Jego historia związana z muzyką elektroniczną opisują przede wszystkim dwa słowa - "Demoscena" oraz "Amiga". Na przełomie mileniów, gdy internet był w powijakach na obszarze Polski, kontakt z tym rodzajem muzyki zapewniał właśnie komputer Amiga, a treści dostarczało środowisko demoscenowe. Jak się okazało, demoscena przez długi czas romansowała z nurtem psychedelic, który to ostatecznie pochłonął go bez reszty za sprawą takich osobistości jak Andromeda (Skip), Artha, wcześniejsze dokonania solowe członków formacji Aural Planet, czy - nieco później - Remote Access. Równolegle, prężnie działające okoliczne kluby dostarczały wrażeń w klimatach Drum'n'Base, tym samym zawiązując wielką sympatię do różnego rodzaju "łamańców".
Dziś z ramienia kolektywu Deepersense, podczas imprez szerzy idee głębokich i atmosferycznych brzmień głownie na obszarze Śląska oraz gościnne w audycjach Progressive Structures na łamach radia internetowego houseradio.pl.

Tak więc bijamy się do takich klimatów:

https://www.mixcloud.com/deepersensepl/deepersense-pres-yone-progressive-structures-081-october-2018/
https://soundcloud.com/yone/yone-onebyone
https://soundcloud.com/chillin_yone/chillin-yone-bright-smooth-beats


Przy muzyce YONE-go bawimy się do ostatniego niedobitka!!!


Kiedy, gdzie i za ile?


11-12 MAJ 2019! Oficjalny start: sobota 9.00!

Osiedlowy Dom Kultury, ul. LWP 11, PAWŁOWICE (śląskie)


Wejściówka jak zawsze – 30 zł, i żeby nie było, że jakaś dyskryminacja ;) - towarzyszących Wam kobiet i dzieci nie kasujemy! Impreza jest zamknięta dla ludzi "z zewnątrz"!

W promieniu 0,5 km od party place, znajduje się wszystko co potrzeba do szczęścia: pizzeria/bar, sklep monopolowy, lodziarnia, apteka ;), dyskont, warzywniaki i piekarnie! Dla dzieci w zasięgu wzroku, duży i bezpieczny plac zabaw/siłownia, tor do jeżdżenia na rowerze/rolkach/deskorolce, miasteczko rowerowe.

Na zewnątrz, pod lokalem przewidziany jest grill, tak więc spokojnie można zaopatrzyć się w swoje mięcho i elegancko je opierniczyć na ruszcie. Ktoś chętny na miejscu wypić kawę/herbatę? Załatwię czajnik bezprzewodowy! Zabierzcie ze sobą kubki, łyżki i wszystko co Wam potrzebne!
Skoro to impreza DWUDNIOWA, mam nadzieję, że znajdzie się grono osób chętnych dotrzymać mi towarzystwa od piątku do niedzieli! W okolicy jest problem z miejscami noclegowymi, ale są! Dla chętnych osób, szczegóły mogę przedstawić na priv! Dla hard-coreowych załogantów jest możliwość przekimania na SALI! Naprawdę nie jest tak źle! Parę osób już to sprawdziło na swoich plecach – i okazało się że przeżyły! Żeby nie kimać na podłodze, załatwię materace – takie jak są na salach gimnastycznych! Także, wystarczy jakiś śpiwór i podusia z Waszej strony! Oczywiście w lokalu są toalety i umywalki, niestety nie ma prysznica...

Jak komuś takie warunki koczownicze nie odpowiadają, a chcą zabawić dłużej, jak pisałem wcześniej, pomogę w znalezieniu noclegu w okolicznych hotelach!


Zapraszam wszystkich pozytywnie zakręconych ludzi!


RETROnizacja to gwarancja znakomitej zabawy w doborowym towarzystwie!

"Miliony" uczestników poprzednich edycji nie mogą się mylić!

W "internetach" nie mogą kłamać! ;)

Wasz organizator:

Konrad aka Renton, nie mam FB, ale w razie pytań - znajdziesz mnie na messengerze pod xywą: Konrad Jabłoński :) lub pisz na maila: renton@retronizacja.pl

Do zobaczenia!!!

https://www.facebook.com/events/341616793231866/

tutaj kilka filmików z poprzednich edycji :)
https://www.youtube.com/watch?v=7Wcx06aaUQ0
https://www.youtube.com/watch?v=pIHeP8Rto8U

od siebie biore wiadomo psone (byc moze z PSIO jeżeli dojdzie na czas), Dreamcasta z gdemu , na nastepny dzien (niedziela) nes i snes z everdrivami i cośtam jeszcze ^^

Pozdrawiam i zapraszam serdecznie :D
Co ma górnik po śmierci ? Trzy dni wolnego i znów pod ziemie.