Czarno-biały obraz z Pegasusa
*

Offline Liseq

  • **
  • 229
  • Amarena
    • Nowy kanał
Czarno-biały obraz z Pegasusa
« dnia: Maja 29, 2019, 13:57:26 »
Witajcie!
Chciałem ogarnąć sobie telewizor na zlot. W moje ręce wpadły dwa Elemisy 3750TM. jeden z nich był spalony i po drobnej naprawie, tj wypieprzeniu spalonego Miflexa, wymianie LM317T, z powodu urwanej nóżki, przeczyszczeniu całości alkoholem i wymianie bezpiecznika telewizor ożył. Warto wspomnieć, że wcześniej był podpięty zamoknięty do gniazdka i jak to powiedział poprzedni właściciel "tylko coś pierdolnęło i poszedł dym". Fakt wstał, aczkolwiek obraz jest strasznie niestabilny, kolory się jakby rozjeżdżają w jedną plamę na górze ekranu, czasem migocze. Toteż udało mi się pozyskać, tym razem w pełni sprawny, identyczny egzemplarz, tylko chyba starszy lub nowszy, z uwagi na różnice w budowie płyty głównej. Po wyczyszczeniu i podpięciu do gniazdka, no obraz cudo. Podpiąłem NES'a ładny, choć nieco wyprany z kolorków obraz, rozumiem, że kineskop może być wypalony nieco. Warto wspomnieć że na tamtym uszkodzonym egzemplarzu NES też wyświetlał kolory. No to drugi test, jak poprzednio. Podpiąłem Pegasusa. Kolory szlag trafił... Obydwa telewizory nie są w stanie wyświetlić poprawnie obrazu z mojego IQ-502 rev3. Warto dodać że testowałem tego Pegasusa jeszcze na moim Royal-Luxie i monitorze od komputera i wszystko było ładnie. Tak samo wygląda obraz po kablu antenowym jak przez AV.
I pytanie nasuwa się takie, co może to powodować i czy jest interes grzebać się w tym, czy lepiej od razu szukać innego TV?
Czasami doceniamy niektóre rzeczy dopiero gdy staną się wspomnieniami.

*

Offline MWK

  • Asystent Administratora
  • *****
  • 1401
    • www.mwkpegasus.prv.pl
Odp: Czarno-biały obraz z Pegasusa
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwca 01, 2019, 23:34:09 »
Ja się nie znam totalnie, ale intuicja laika podpowiada mi, że to jednak wina tych Elemisów, nie dają rady jakoś do końca. Trzeaby przetestować jeszcze kilka innych konsol/klonów z tym telewizorem. Jakbyś tam gdzieś kiedyś w przyszłości pobierał od kogokolwiek sprzęt telewizyjny to ustawiaj się, że wpadniesz ze swoim Pegasusem. Podłączysz i sprawdzisz. W ten sposób unikniesz tego typu sytuacji, zmarnowanego czasu i hajsu.

*

Roben

Odp: Czarno-biały obraz z Pegasusa
« Odpowiedź #2 dnia: Lipca 03, 2019, 08:25:42 »
Ponawiam pytanie skoro taki temat mamy.

Zakupiłem ostatnio Elemisa (xD), i też mam problem, bo pan sprzedawca nie poinformował dla mnie że telewizor jest w PAL, dlatego pytam czy jeśli bym zakupił takie coś: https://allegro.pl/oferta/adapter-konwerter-obrazu-dzwieku-pal-na-ntsc-pal-7153117766 to czy zniwelowałbym problem z obrazem, mam Famicoma AV.

EDIT:

Jednak będzie działać jednak nie xD Elemiz do śmietnika xD
« Ostatnia zmiana: Lipca 12, 2019, 06:15:20 wysłana przez Roben »