Famicom AV - brak dźwięku
*

Offline yojc

  • *
  • 89
Famicom AV - brak dźwięku
« dnia: Sierpnia 06, 2018, 19:03:54 »
Nie przedłużając - dzisiaj stałem się posiadaczem Famicoma AV, i mam z nim problem - kompletny brak dźwięku. Zarówno na "lewym", jak i "prawym" kanale całkowita cisza. Kabel który dostałem w zestawie wygląda na oryginalny (ma logo Nintendo) aczkolwiek z wideo są problemy (nie kontaktuje wtyk RCA, trzeba go odpowiednio "dogiąć"), więc podejrzewam, że i audio może być trzepnięte. Pytanie jak się upewnić, że problem jest z kablem, a nie konsolą?

Sprawdziłem na trzech TV (Sharp 21N52-E1, Sharp 14B-SC, Samsung PS51E550), i na wszystkich jest to samo. Niestety nie mam innego kabla AV do testów. Na wszelki wypadek sprawdziłem inny zasilacz, i to samo.

*

MaarioS

Odp: Famicom AV - brak dźwięku
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpnia 06, 2018, 19:21:32 »
Najlepiej sprawdzic multimetrem, zobacz czy jest polaczenie miedzy srodkowymi pinami kabli i wtykiem do konsoli (najlepiej jak wsadzisz drut i podotykasz)

*

Offline yojc

  • *
  • 89
Odp: Famicom AV - brak dźwięku
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpnia 06, 2018, 20:12:22 »
Ciężko powiedzieć, bo pieruńsko mało miejsca jest w tej wtyczce, ale chyba faktycznie wina kabla. Masa jest we wszystkich wtyczkach, "sygnał" tylko we wtyczce wideo. Być może wtyczka od strony Famicoma jest zwyczajnie brudna (wszystkie styki w kartach wymagały solidnego przetarcia...), ale na tyle co mogłem, to ją umyłem - i nic.

Napiszę do sprzedawcy i zobaczymy, co dalej. Tak na zaś - czy kable Nintendo AV z Allegro zadziałają z tą konsolą, czy muszą być jakieś dedykowane (NTSC?)?

*

MaarioS

Odp: Famicom AV - brak dźwięku
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpnia 06, 2018, 20:22:08 »
Ogólnie to kable Nintendo są uniwersalne i pasują do wszystkich konsol, tyle że kable PAL mają dodatkowo rezystor w videło i jak podłączysz kabel PAL to będziesz mieć ciemny obraz, więc lepiej mieć kabel AV NTSC. Może ewentualnie zamienniki prawdopodobnie nie będą mieć żadnego rezystora bo robią wszystko uniwersalnie tak więc prawdopodobnie kabel nie marki Nintendo też podejdzie