Co ostatnio przeszliście??
*

Offline daf

  • *****
  • 1743
Odp: Co ostatnio przeszliście??
« Odpowiedź #135 dnia: Stycznia 25, 2021, 22:37:40 »
O, o, o, Panie Marku! Tale Spina to my na Bydgoskim III zrobili przecież. ;) Graty mimo wszystko, to całkiem wymagająca gra, ciężko się do sterownia przyzwyczaić.

A o Wardnera sie nie bój - z przyjemnością zrobię z Tobą raz jeszcze, w ramach odkurzenia tytułu.

Odp: Co ostatnio przeszliście??
« Odpowiedź #136 dnia: Stycznia 29, 2021, 21:39:42 »
Wardner no Mori... Przypomniałeś mi Daf o tym tytule .. Przeszedłem i polecam wszystkim :)

*

Offline yojc

  • **
  • 108
Odp: Co ostatnio przeszliście??
« Odpowiedź #137 dnia: Lutego 14, 2021, 21:35:03 »
Po nie wiem ilu miesiącach gry (nieregularnej), w końcu zmęczyłem Captain Tsubasa II. Lata temu przeszedłem na emulatorze, i w końcu udało mi się to powtórzyć na prawdziwej konsoli. Kosmos, satysfakcja niesamowita. Nadal nie wiem, czy gorszy jest mecz São Paulo vs. Japonia, czy Japonia vs. Brazylia... o obu bym wolał zapomnieć :P

Wygrana 6-3 w meczu São Paulo vs. Japonia wpadła już w grudniu:
https://www.twitch.tv/videos/855510917

Grając Japonią wygrywałem wszystko jak leci (dosłownie zero porażek), najwyższa wygrana bodajże 13-0 z Vasco da Gama. Schody się zaczęły w ostatnim turnieju, a przede wszystkim od meczu z Holandią były pierwsze porażki. Dotarłem w końcu do Brazylii, ale cóż, łomot to delikatne określenie na to, co mnie spotkało. Trzeba się było jeszcze sporo nalevelować.

Dzisiaj był przełom, bo najpierw zaskakująco gładka wygrana z Niemcami 7-0:
https://www.twitch.tv/videos/914244692

A po paru restartach w końcu się udało... 6-4 z Brazylią:
https://www.twitch.tv/videos/914244693

No i o. To jedna z tych gier, które na papierze raczej mi podejść nie powinny, ale jednak uwielbiam. Nie wyróżnia się ta gra szczególnie w żadnym pojedynczym aspekcie, ale kombinacja wszystkiego stanowi symfonię doznań. Myślę, że spokojnie się łapie do top 20 gier na NES/Famicom.

Jeśli ktoś potrzebuje - mój password na Brazylię:
2QD4w Z3Pdn
PiYk+ xCw

Tsubasa bodajże na 33 (czy tam 34) poziomie i ma zachowanego pierwszego Cyclone Shota, tzn. pierwszy strzał można wykonać z dowolnej pozycji na boisku i zawsze wpadnie do bramki.
« Ostatnia zmiana: Lutego 15, 2021, 12:51:02 wysłana przez yojc »

*

Offline żur0

  • Administrator
  • *****
  • 960
  • Piszcie posty Kamraci Pegasusa!
    • Contrabanda. O Retro. Po Bandzie.
Odp: Co ostatnio przeszliście??
« Odpowiedź #138 dnia: Lutego 16, 2021, 07:45:09 »
Uwielbiam obie gry z tej serii!
Uważam, że jest to jedno z ciekawszych spojrzeń na gameplay piłki nożnej w historii gier. Ponad wszystko najważniejsze są jednak emocje, które obie gry serii dostarczają w ogromnej dawce.
No i zawsze gra się do końca!

*

Offline yojc

  • **
  • 108
Odp: Co ostatnio przeszliście??
« Odpowiedź #139 dnia: Marca 28, 2021, 06:50:13 »
https://www.twitch.tv/videos/965531518

Silver Surfer padł wczoraj. Ten tego... jestem beznadziejny w shmupy a ten tytuł padł trochę od niechcenia (za 4 podejściem, bez żadnego wcześniejszego "treningu"), więc chyba jego reputacja jeśli chodzi o trudność jest trochę przereklamowana :P Już trzecie podejście było prawie zwycięskie, ale się na ostatnim bossie wyłożyłem - no ale pierwszy raz go na oczy widziałem.
« Ostatnia zmiana: Marca 28, 2021, 06:58:49 wysłana przez yojc »

*

Offline MWK

  • Asystent Administratora
  • *****
  • 1412
    • www.mwkpegasus.prv.pl
Odp: Co ostatnio przeszliście??
« Odpowiedź #140 dnia: Marca 28, 2021, 15:55:44 »
Oczywiście, że tak yojc. Jest ciężko, ale bez przesady. Ja również bez jakiejś większej spiny to przeszedłem podczas drugiego zlotu 8)

*

Offline yojc

  • **
  • 108
Odp: Co ostatnio przeszliście??
« Odpowiedź #141 dnia: Kwietnia 09, 2021, 06:10:09 »
Z racji tego, że ostatnio były świeta to jakoś mnie naszło, żeby popykać w Dizzyego... a skończyło się na tym, że zacząłem planować speedrun. Po paru dniach prób jest rezultat - The Fantastic Adventures of Dizzy (wersja Red/Aladdin) padła w 43:25:
Udało się nie zginąć ani razu, ale sporo krwi mi motyle napsuły, pod koniec dziad mi z minutę zmarnował. No cóż. Raczej nie będę już tego rekordu* poprawiał, ale z drugiej strony trochę kusi popracować i zejść poniżej 40 :P
* czy jest szybszy speedrun to nie wiem nawet, ale możliwe, że nie?

*

Offline daf

  • *****
  • 1743
Odp: Co ostatnio przeszliście??
« Odpowiedź #142 dnia: Kwietnia 09, 2021, 08:08:32 »
Podziwiam. Gratulacje - nigdy nie zyskam chyba tyle cierpliwości, żeby przejść tę grę. Raz przeszedłem wersję Blue - z solucją. ;)

*

Offline yojc

  • **
  • 108
Odp: Co ostatnio przeszliście??
« Odpowiedź #143 dnia: Kwietnia 09, 2021, 09:43:27 »
Szczerze mówiąc to do wersji Blue też nie mam cierpliwości i nigdy jej nie przeszedłem, Dizzy się w niej snuje powoli jak ślimak, a nie toczy szybciutko jak jajco. :P (wg speedruns.com obecny rekord dla wersji Blue to ponad pół godziny dłużej!)

*

Offline MWK

  • Asystent Administratora
  • *****
  • 1412
    • www.mwkpegasus.prv.pl
Odp: Co ostatnio przeszliście??
« Odpowiedź #144 dnia: Kwietnia 21, 2021, 22:04:25 »
A ja ostatnio przeszedłem hacka autorstwa dafa oraz dizzyego p.t. Contra Reload >> http://forum.contrabanda.eu/index.php?topic=575.msg6846

Początkowo myślałem, że to niemożliwe, bo tam jakieś krzaki się w bazie pojawiały i nie było ammo żeby dalej iść. Ale jednak po kilku próbach dotarłem do Garumakirumy i po wystrzeleniu ostatniego pocisku wyskakiwał czerwony orzełek z dodatkowymi 15 pociskami. Czyli jednak da się! Zmotywowany dotarłem do Snow Field i... niestety musiałem zacząć używać save state (via Everdrive), ponieważ zbyt dużo się tam zaczynało dziać, a ponieważ na tym etapie wyjeżdżają dwa czołgi, to nie można sobie pozwolić na oddawanie zbędnych strzałów. Niestety, co by jak nie było to ammo wystarcza tylko na pokonanie jednego czołgu, na drugim przymusowa skucha. Ale spoko, w hangarze jest ich więcej, bo tam już kompletnie nie ma naboi, a co chwilę z ziemi wysuwają się te ściany z kolcami, a przypominam, że gdy raz przegapimy kapsułkę z dodatkową amunicją (bo w nią nie trafimy), to pozamiatane.

Gra niestety posiada pewną dozę wciąż obecnych bugów i tak w tym przypadku może dojść do sytuacji, że nawet po stracie życia i wystrzeleniu wszystkich przydzielanych nam wraz z nowym lajfem patronów, kapsułka z orzełkiem nadal nie wyleci. Stąd konieczność używania sejwów. Podobnie jest na bossie na wodospadzie. Nie wiem czy to tylko ja i moja konsola, ale tam kapsułka z orzełkiem nie wylatuje w ogóle, albo próbuje i znika, bo 1 dodatkowy nabój potrzebny na zestrzelenie pojemnika nam się dolicza, lecz szansy na oddanie strzału brak. No i są takie kwiatki tudzież "reguły gry", o których należy pamiętać. Albo jak jeden orzełek jest już na planszy i nam akurat zabraknie ammo, to też są jaja, albo jak zestrzelimy ratujący nas w pociski orzełek i wtedy zginiemy, to też może być różnie, hehe, gra żyje swoim życiem - i to jest wspaniałe! 8)

Gdy już przebrnąłem przez hangar, tracąc większość uzbieranych żyć, prawdziwe piekło czekało na mnie dopiero w ostatnim etapie ;-) Bez bicia przyznam się, że zapisywałem i odczytywałem stan gry w Aliens Lair chyba ze sto razy... najmniej. Ale jak już doszedłem cudem do Serducha, to walka stała się czystą przyjemnością, zaś korzystanie z dodatkowych, wylatujących kapsułek z nabojami i systematycznie wyniszczanie ostatniego bossa z kokonów, cudownym przeżyciem!

Cóż. Podsumowując. GRĘ DA SIĘ PRZEJŚĆ, haha! Polecam każdemu, kto wyposażony jest w Everdrive oraz nieskończone pokłady cierpliwości. A jak nie, to mam wszystkie (edit:: ostatnie) save'y na moim urządzeniu - kto jest chętny, to na zlocie zapraszam do gry ;-)
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 21, 2021, 22:11:31 wysłana przez MWK »

*

Offline daf

  • *****
  • 1743
Odp: Co ostatnio przeszliście??
« Odpowiedź #145 dnia: Kwietnia 21, 2021, 22:30:09 »
Ja już Ci pisałem, Marek... Przejść hack, którego nie da się przejść, bo został niedokończony. Jesteś wariat. Ogromny szacunek oraz brawa za cierpliwość i dokonanie niemożliwego!
Grę testowaliśmy z Dizzym może z 2 tygodnie, mnóstwo rzeczy zostało niedokończonych (brak czasu, nie chciałem też chłopka maglować za bardzo), niestety - projekt umarł, a szkoda. Gdybym tylko umiał w asm, na pewno by to powstało, bo pomysłów miałem na rozwiązanie występujących problemów sporo.

Pivo dla Ciebie!

*

Offline Mcin

  • ***
  • 816
  • أَلْقُنْتْرابَنْديطا
Odp: Co ostatnio przeszliście??
« Odpowiedź #146 dnia: Kwietnia 24, 2021, 23:50:26 »
Blob Quest, czyli tegoroczne Homebrew. Niewybaczające błędów hitboxy załagodzono nieskończonymi życiami, a zamiast punktów, konkurujemy na ilość zgonów i czas przejścia.Widzę potencjał rekordowy do kręcenia naczasów, bo mi pierwsze przejście zajęło 33 minuty, a przez te hitboxy nie będzie łatwo o perfekcyjny bieg i czuję walkę o każdą sekundę.

*

Offline MWK

  • Asystent Administratora
  • *****
  • 1412
    • www.mwkpegasus.prv.pl
Odp: Co ostatnio przeszliście??
« Odpowiedź #147 dnia: Kwietnia 25, 2021, 18:29:13 »
A to mi poszło troszkę lepiej z czasem 8)



Bardzo fajna i wciągająca gra.

*

Offline Mcin

  • ***
  • 816
  • أَلْقُنْتْرابَنْديطا
Odp: Co ostatnio przeszliście??
« Odpowiedź #148 dnia: Kwietnia 25, 2021, 20:03:14 »
Bo widziałeś już jak ja gram :)

*

Offline yojc

  • **
  • 108
Odp: Co ostatnio przeszliście??
« Odpowiedź #149 dnia: Maja 13, 2021, 22:27:25 »
Włączanie dla jaj kiepskich gier z nielimitowanymi continue jest skrajnie niebezpiecznie, ja zrobiłem ten błąd i kląłem półtorej godziny na Garfield no Isshukan: A Week of Garfield:
https://www.twitch.tv/videos/1021498670
Ta gra jest tak chujowa, że to fascynujące trochę. Ale prędko wracać nie zamierzam :P