Bambetle Zlotowe Vol. 9
*

Offline żur0

  • Administrator
  • *****
  • 960
  • Piszcie posty Kamraci Pegasusa!
    • Contrabanda. O Retro. Po Bandzie.
Bambetle Zlotowe Vol. 9
« dnia: Maja 31, 2017, 10:37:10 »
Temat, który musiał powstać na lekko ponad 40 dni przed zlotem. Standardowo: co, kto zabiera, w jakiej ilości? Do tego krótka lista bambetlowych/okołobambetlowych problemów.

1. Problem podstawowy, o którym do tej pory nie pisaliśmy: nagłośnienie. To jest obecnie główna rzecz, o którą musimy zadbać. Ustaliliśmy, że od Mikołaja nie bierzemy sprzętu w tym roku, ze względu na problemy jakie generował np. podczas koncertów niełączenie, brak kanału itd. Zastanawialiśmy się nad wynajęciem nagłośnienia od profesjonalnej/mniej profesjonalnej firmy - moim zdaniem koszty takiego wynajmu, już po wstępnym wywiadzie środowiskowym przekraczają nasze możliwości finansowe. Uważam, że lepiej zakupić jakieś używane kolumny (chociaż nie jestem orędownikiem piewców oldschoolu typu Unitry, Tonsile i reszta tego typu, musimy jednak kierować się również ograniczonymi środkami) - czekamy na propozycje co można rozsądnie zakupić, jakieś oferty itd. Potrzebujemy z 70 W do nagłośnienia sali. Fajnie byłoby zamknąć temat w 200 zł. Do tego potrzebujemy wzmacniacz, który obsłuży kolumny i przydałby się mikser (coś niewielkiego jak Soundcraft Compact 4). Jeśli ktoś z Was posiada takie rzeczy to będziemy wdzięczni jeśli się ujawnicie. Do tego konkretne okablowanie nie jakieś luty gluty co nie łączą i po godzinie grania są problemy.

2. Kwestia zaciemnienia sali.  Jak się orientujecie (albo jeszcze nie)  po wirtualnym jutubowym spacerze po remizie Tomka nowa miejscówka posiada dużo więcej okien niż ta w Laskach. Tu mamy dwa rzędy dużych okien, do których nie ma żadnych zasłon, rolet. Jest po prostu jebutnie jasno. Doskonale zdajemy sobie sprawę że tak być nie może, potrzebne jest zaciemnienie sali ze względu na kwestie techniczne (np. projektor, refleksy telewizorów) jak i kwestie samego klimatu imprezy. Stąd też prośba o możliwość przywiezienia/załatwienia/zorganizowania zasłon/kotar do wspomnianego celu. Żabki jakieś muszą być bo wiszą firanki, ew. poradzimy sobie jakoś inaczej z zawieszeniem, ale trzeba to zrobić koniecznie.

3.  Jako, że jest ograniczona liczba gniazdek to będziemy potrzebowali również pokaźnej liczby przedłużaczy etc. Tomek sprawdzi niebawem pozostałości w naszym magazynie i będziemy dobierać. Tego nigdy za mało!

Wróćmy do pierwszego pytania: co zabieracie i w jakiej ilości?
« Ostatnia zmiana: Maja 31, 2017, 10:39:40 wysłana przez żur0 »

*

Offline daf

  • *****
  • 1743
Odp: Bambetle Zlotowe Vol. 9
« Odpowiedź #1 dnia: Maja 31, 2017, 10:51:45 »
W zasadzie znowu mógłbym skopiować tu listę z ostatnich lat (i tak zrobię):

- 1x większy TV,
- 1x Famicom AV + EverDrive,
- 1x Super Famicom (Europa) + Super EverDrive,
- 1x NES Four Score,
- garść jakichś bardziej zacnych kartridżów,
- kilka listw przedłużających (wezmę trochę więcej),
- aparat Nikon D80 + Nikkor 18-200mm + statyw,
- dysk 320 GB pod USB do zgrywania materiałów,
- FamiBusiness też wezmę na wszelki wypadek,
- samochód, wódka, Arek.

Nie biorę w tym roku laptopa, ale to chyba nie problem - zawsze ktoś tam ma sprzęt, na którym można zgrać materiały.

Co do zaciemnienia sali - myślę, że możemy znaleźć pomoc na Allegro. Żuro już widział, Wam też wkleję:
http://allegro.pl/tkaniny-blackout-zaciemniajace-matowe-4-kolory-i6831310366.html
Za około stówkę moglibyśmy całkowicie zaciemnić salę. Myślę, że wystarczyłoby powiesić je jedynie z jednej strony (na trzech oknach). Potrzebne byłyby jednak wymiary okien oraz zwrócenie uwagi, jak można by zamontować te zasłony (czy na żabki od firan dałoby radę?). No i myślę, że w takim razie zrzutka zlotowa musiałaby być ciut większa - także ze względu na nagłośnienie, które musimy ogarnąć...

A nagłośnienie to w dalszym ciągu nasz największy problem, na który totalnie nie mam racjonalnego pomysłu... Oprócz takiego, żeby po prostu kupić zlotowe kolumny za parę stówek (czyli patrz wyżej - dodatkowy hajs).

Ponadto - musimy ogarnąć sprawę okablowania. Kupić dużo długich kabli - także zapasowych.
« Ostatnia zmiana: Lipca 12, 2017, 08:04:44 wysłana przez daf »

*

Offline Krisuroku

  • *
  • 562
  • くりすろく
    • Krisuroku Twitch
Odp: Bambetle Zlotowe Vol. 9
« Odpowiedź #2 dnia: Maja 31, 2017, 18:46:03 »
Ja w tym roku zabiorę ze sobą:
-TV Grundig 14"
-Konsole MT-777DX, SP60 + pady
-Moją kolekcję gier na Pegasus (może nie całą ale przynajmniej większość)
-Moją kamerkę HD, która mimo, iż nagrywała słabo dźwięk to została przeze mnie ciut zmodyfikowana. Usunąłem z niej uszczelki dzięki czemu mikrofon powinien więcej wyłapywać (nadal nie rozwiązałem problemu szumów/zakłóceń --> Jakich? Dowiecie się oglądając relację :/
-Netbooka Asus EEEPC by mieć do czego podłączyć tuner TV (plus odpalić relację o ile pociągnie, jeżeli nie poradzi sobie z odtwarzaniem filmu to może zorganizuję jakiś większy laptop)
-Medion TV Tuner by zgrywać sygnał z konsoli podczas mojego turnieju
- 2 przedłużacze (jeden 4 gniazdkowy standardowe okrągłe) drugi zaś krótszy, posiada co prawda też 4 gniazdka ale zewnętrzne są okrągłe a wewnętrzne płaskie) Nie podam długości kabli gdyż są aktualnie używane i bym musiał się pogimnastykować by je wydobyć co mi aktualnie nie jest na rękę)
Nie w tym roku! XD

*

Offline robi

  • *
  • 80
Odp: Bambetle Zlotowe Vol. 9
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwca 01, 2017, 06:50:20 »
cała zeszłoroczna afera to wina jednego kabla łączącego kompa z mikserem, był tylko jeden, nic więcej. ja myślę, że można pożyczyć znów te kolumny, wzmacniacz i mikser od vinyla, choć jak coś mikser mam kable też zabiorę, a po tym zlocie można zrobić jakąś zrzutę całoroczną na nagłośnienie zlotowe.
zabiorę:
 
- everdrive
- klawisz
- kable audio (wszelakie)
- dwie listwy zasilające
- mikser

To na razie tyle, będę aktualizował jak coś.
« Ostatnia zmiana: Czerwca 22, 2017, 23:37:24 wysłana przez Robi »
''co do tygodnia to polecam w granicach 500-600 zł na zlot zabrać.''

*

Offline dziat

  • *****
  • 1172
Odp: Bambetle Zlotowe Vol. 9
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwca 06, 2017, 00:54:40 »
1. Nagłośnienie. Poprosiłem Vinyla aby nam skrobnął parę słów. Jak pisałem w innym wątku, mnie stać na kolumny za paręset złotych maksymalnie, za to kable mogę wziąć na siebie (jeśli to rozwiazaloby problem kolumn Vinyla - tak jak Robi pisze)

2. Zaciemnienie - które kupił daf i leci do mnie pocztą (zasłony do poszycia pod format okien w remizie)

3. Gniazdka - są 4 na sali, biore 9 zlotowych przedłużaczy. Podpinamy się pod kontakty na innych fazach w kuchni i korytarzu,

4. Biorę ze sobą:
- 2x NES
- 1x Jaguar
- 1x projektor
- 3x telewizor (1 zarezerwowany dla Grzesia)
- rytualną nalewkę na spirytusie.
- Pegasusa na rzut (którego jak co roku muszę kupić)
- plachte pod projektor,
- megafon Leszka,
- bambetle zlotowe (w tym roku najważniejsze są worki na śmieci. Których mamy +/- wystarczająco)
-
« Ostatnia zmiana: Czerwca 11, 2017, 18:11:02 wysłana przez dziat »

Odp: Bambetle Zlotowe Vol. 9
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwca 06, 2017, 13:57:41 »
Dziatku ja bym jak co rok z chęcia zarezerwował jedno z Twoich telepudeł aby podłączyć cesarza Famicoma ;)

*

Offline dziat

  • *****
  • 1172
Odp: Bambetle Zlotowe Vol. 9
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwca 06, 2017, 14:28:51 »
Zapraszam Grzesiu. Przypomnij się proszę w niedzielę rano to sprawdzę jaki mam egzemplarz NTSC kompatybilny, okej?

Odp: Bambetle Zlotowe Vol. 9
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwca 07, 2017, 11:47:26 »

*

Offline YERZMYEY

  • **
  • 291
  • 8-BIT MUSIC: http://yerzmyey.i-demo.pl/
    • Yerzmyey - 8-BIT MUSIC
Odp: Bambetle Zlotowe Vol. 9
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwca 09, 2017, 00:07:26 »
Jeżeli nie zostałbym wyrzucony, to może i ja bym wpadł (oczywiście jedynie na 3 dni - emeryci muszą się już oszczędzać).

Jakkolwiek tradycyjnie musiałbym przybyć autobusem, nie mogę więc zabrać telewizora.

Czy byłaby możliwość skołowania jednego, działającego, np. z antenowym + cinch lub scart?
Tak pytam.

Gdybym jechał, to już tym razem zabrałbym moje dwa nowe FC (famicom stacjonarny i ten mobilno-stacjonarny; oba zapewne produkcji Chińskiej Republiki Ludowej).
Z cartem Krzysztofowym, a w nim cała kolekcja od Lio.

A może ktoś chciałby sobie coś zobaczyć? Poprzednim razem było zamówienie na konsolę Atari Lynx 1.

Ktoś chce se rzucić na coś gałką oczną? Np. z listy przygotowanej naprędce i z pamięci -

- ZX81
- Spectrum 48 gumiak
- Spectrum 48+ (plastik)
- Spectrum 128+
- Timex 2048
- Atari 600XL (ale 256 kb RAMu, więc większość rzeczy chodzi)
- ryzykowny byłby pomysł zabrania któregoś z serii 264, bo do tego wchodzi stacja, ale ewentualnie: Commodore 116, Commodore 16 (nieprzerobiony na 64K, więc nie ma za bardzo sensu, bo mało co pójdzie), Commodore Plus/4
- C64 mam, ale bez oprogramowania, więc bez sensu
- komputery 16-bitowe to chyba już u Was niedozwolone...? Typu Amiga, Atari ST, Falcon...

Nie wiem. Reszta generalnie się powtarza (różne ZX, różne XL/XE, różne Amigi i eSTeki).

Ale jeśli nie ma na to zapotrzebowania, to jest OK - mniej noszenia dla mnie. :)
« Ostatnia zmiana: Czerwca 09, 2017, 00:09:03 wysłana przez YERZMYEY »
8-BIT & 16-bit MUSIC:
http://yerzmyey.i-demo.pl/

*

Offline dziat

  • *****
  • 1172
Odp: Bambetle Zlotowe Vol. 9
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwca 09, 2017, 00:27:08 »
Yerzu, wyrzucić to za takie teksty możemy. Bierz Spectruma i szeroki uśmiech w torbę i widzimy się w Nowej Wsi! W tym roku mamy śliczną scenę, i akustykę w sali niezłą, wiesz, możnaby fajnie wybić szyby dźwiękiem, co nie? No i 5 litrów fog dżusu do dymnicy. I ja z epapierosem - to jak 10 litrów fog dżusu.

PS. Na pewu już odpisuję!

*

Offline YERZMYEY

  • **
  • 291
  • 8-BIT MUSIC: http://yerzmyey.i-demo.pl/
    • Yerzmyey - 8-BIT MUSIC
Odp: Bambetle Zlotowe Vol. 9
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwca 09, 2017, 08:48:53 »
Yerzu, wyrzucić to za takie teksty możemy. Bierz Spectruma (...)

Noooo wiesz; nie ma co się wpi*rdalać na chama (syna Noego). :)
Wobec tego mógłbym wziąć 128+ na przykład. Oraz - wzorem roku ubiegłego - zaprezentować moją nową grę, huhhhuhu. ;) I zapewne znowu przejdą ją żołnierze i milicjanci. :)
No pomyślę (zakładając, że znajdzie się jedno tieliewidenije, Drodzy Towarzysze.
Pozdrawiam.
8-BIT & 16-bit MUSIC:
http://yerzmyey.i-demo.pl/

*

Offline MWK

  • Asystent Administratora
  • *****
  • 1412
    • www.mwkpegasus.prv.pl
Odp: Bambetle Zlotowe Vol. 9
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwca 09, 2017, 21:28:27 »
Dokładnie Yerzmyeyu, zabierz ze sobą tylko 128+ wraz z potrzebnym wyposażeniem, demami i nową grą oraz koniecznie Famicoma zdjelano w kitajce, stacjonarnego jak i przenośnego wraz ze wszystkim co masz co ich dotyczy, wszak to tematyka zlotu 8)
Odbiornik telewizyjny Dziadek da, to dobry chłop, natomiast ja - wzorem roku ubiegłego - z przyjemnością przewiozę Cię z dworca na partyplace i odwrotnie.
Do zobaczenia!

*

Offline YERZMYEY

  • **
  • 291
  • 8-BIT MUSIC: http://yerzmyey.i-demo.pl/
    • Yerzmyey - 8-BIT MUSIC
Odp: Bambetle Zlotowe Vol. 9
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwca 10, 2017, 22:04:00 »
Uprzejme pozdrowienia / pozdrowienia i ukłony ( (C) by Demolition Man) dla obu panów - MWK + DZIAT: coś tam wezmę, jak również moje oba Famicomy, gdzie aktualnie próbuję grać w coś, co nazywa się "parasol coś tam coś tam" jak mawiała po pijanemu posłanka Kruk, i chociaż gra jest niestety wybitna, to moje zdolności raczej wręcz przeciwnie...

8-BIT & 16-bit MUSIC:
http://yerzmyey.i-demo.pl/

*

Offline żur0

  • Administrator
  • *****
  • 960
  • Piszcie posty Kamraci Pegasusa!
    • Contrabanda. O Retro. Po Bandzie.
Odp: Bambetle Zlotowe Vol. 9
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwca 11, 2017, 09:17:57 »
Czy ktoś z Was posiada Segę Master System z jakimiś grami i mógłby ją zabrać na zlot? Jakoś nigdy nie miałem okazji pograć, a chciałbym stestować rywala Famicoma.

*

Offline Krisuroku

  • *
  • 562
  • くりすろく
    • Krisuroku Twitch
Odp: Bambetle Zlotowe Vol. 9
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwca 11, 2017, 10:30:39 »
Ta Sega to byłby dobry pomysł. Bo do swojej, która gdzieś tkwi w czeluściach komórki nie mam nawet zasilacza. Tak to bym sprawdził czy działa ona w ogóle. Więc dołączam się do prośby Żura!!

Edit:
Właśnie się zorientowałem, że nie posiadam Master System tylko Mega Drive :P
« Ostatnia zmiana: Czerwca 11, 2017, 10:32:25 wysłana przez Krisuroku »
Nie w tym roku! XD