What's the best HD NES system? 8 Bit HD review
*

Offline YERZMYEY

 • **
 • 283
 • 8-BIT MUSIC: http://yerzmyey.i-demo.pl/
  • Yerzmyey - 8-BIT MUSIC
What's the best HD NES system? 8 Bit HD review
« dnia: Kwietnia 12, 2017, 15:01:46 »
Gosciu zrobił video omawiającej współczesne klony NES.
Jak rozumiem, będzie to seria materiałów.
https://youtu.be/tkHiMtt6S5g
Pzdrrrrrrr.
8-BIT & 16-bit MUSIC:
http://yerzmyey.i-demo.pl/

*

Offline MWK

 • Asystent Administratora
 • *****
 • 1295
  • www.mwkpegasus.prv.pl
Odp: What's the best HD NES system? 8 Bit HD review
« Odpowiedź #1 dnia: Kwietnia 21, 2017, 21:11:03 »
Ludzie tam niby polecają bardzo tego "AVS - z retroUSB", nawet kiedyś się sam Kevtris przyglądał sprawie >> https://www.youtube.com/watch?v=fc4JcYDEico i jakby nie było jest to bardzo fajna "budżetowa" opcja nowoczesnych reedycji NESa wyposażonych w wyjście HDMI.

Ja jednak nadal będę trwał przy tym, że jeżeli chcemy się w pełni cieszyć prawdziwie profesjonalnie wyprowadzonym HD z naszej oryginalnej konsoli to produkt autorstwa wyżej wymienionego geniusza "Hi-Def NES" >> https://www.game-tech.us/product/hi-def-nes/ nie ma absolutnie żadnej konkurencji. Niestety, jedyny minus - a w zasadzie dwa minusy - są takie, że sam moduł kosztuje prawie tyle co wspomniana konsola "AVS" i dodatkowo musimy posiadać odrobinę skilla aby sobie owy "Hi-Def NES kit" samodzielnie zainstalować w naszej konsoli.

Owszem, jest opcja dla leniwych, czyli nabycie gotowej konsoli NES AV wraz z całym wyposażeniem, która posiada już zamontowany "Hi-Def NES", ale koszt taki, że można sobie za to kupić "Analogue Nt mini". Ta ostatnia konsolka to niby "najwyższa półka" jeśli chodzi o wykonanie, ale ja tam nic na ten temat nie wiem więc lepiej aby się wypowiedział ktoś inny.

Reasumując, mimo iż obecnie jest dość spory wachlarz możliwości zakupu "nowoczesnej" konsoli NES/FC, ze wszystkimi korzyściami jakie oferuje teraźniejszość, to jednak osobiście uważam, że wybór śmiało można ograniczyć do zaledwie kilku modeli. Fajnie, że są ludzie/firmy, które podtrzymują w ten sposób życie naszego gatunku (bo nie ma się co oszukiwać, prędzej czy później wszystkie Pegasusy szlag trafi), jednak do tego czasu - nazwijcie mnie starym grzybem - wolę pozostać przy prawdziwym 2A03, uważam, że nawet najlepszy FPGA nie będzie w stanie w 100% naśladować oryginału.

*

Offline YERZMYEY

 • **
 • 283
 • 8-BIT MUSIC: http://yerzmyey.i-demo.pl/
  • Yerzmyey - 8-BIT MUSIC
Odp: What's the best HD NES system? 8 Bit HD review
« Odpowiedź #2 dnia: Kwietnia 21, 2017, 23:46:21 »
> Fajnie, że są ludzie/firmy, które podtrzymują w ten sposób życie naszego gatunku (bo nie ma się co oszukiwać, prędzej czy później wszystkie Pegasusy szlag trafi),
---------------
Z dumą informuję, że stałem się (well, waiting' for the muthafuckin' post-office) posiadaczem dwóch kloniastych FamiComów -
- FamiCom  Pocket do tak zwanej kieszeni, czyli DO ŁAPY, tudzież:
- FamiCom Compact - jako urodziwy mebel pod telewizor.
Uroczyście niniejszym zawiadamiam, że zostałem uprzednio poinformowany, iż jest to SYF - ale ponoć jest to "najnowocześniejszy syf z możliwych", więc lec czek yt ałt.
Przynajmniej będę miał na czym rozpowszechniać pośród znajomych osobników powstałe na tym dzieła.
A może nawet zagram sobie na tym muzykę, ale najpierw zobaczymy, jaka jest kompatybilność. A pod tym względem będę raczej nieprzyjemny.

> jednak do tego czasu - nazwijcie mnie starym grzybem - wolę pozostać przy prawdziwym 2A03, uważam, że nawet najlepszy FPGA nie będzie w stanie w 100% naśladować oryginału.
--------------------------------------------
No jeżeli załatwisz konsolę po rozsądnej cenie, to już zapowiedziałem, że ja łykam. :)

Byez.
Y
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 21, 2017, 23:48:22 wysłana przez YERZMYEY »
8-BIT & 16-bit MUSIC:
http://yerzmyey.i-demo.pl/