Kontroler od PSX na przejściówce USB - problem
*

Offline Preki

  • **
  • 410
Kontroler od PSX na przejściówce USB - problem
« dnia: Listopada 19, 2017, 22:52:21 »
Przez parę ładnych lat grałem na emulatorach za pośrednictwem pada od PSX podłączonego do PC odpowiednią przejściówką USB. Do czasu zmiany kompa na nowy wszystko było cacy. Jednak po przełączeniu na nowy sprzęt przycisk L1 (w systemie jako "7") jest ciągle wykrywany jako wciśnięty, choć faktycznie nie jest. Podłączyłem przejściówkę z powrotem do starego laptopa i... dzieje się to samo jakimś cudem.Nie wiem co może nie grać - sama przejściówka może jest walnięta już jakoś albo coś z padem. Sprawdziłbym na PSX który oczekuje na uruchomienie, ale potrzebuję do niego okablowania i gier (a to za jakiś czas dopiero) więc na razie sprawdzenie go w ten sposób odpada niestety.

*

MaarioS

Odp: Kontroler od PSX na przejściówce USB - problem
« Odpowiedź #1 dnia: Listopada 20, 2017, 20:22:08 »
Nie sądzę żeby to był problem ze sterownikami tylko jakieś uszkodzenie mechaniczne kontrolera/przejściówki. Zamiast motać to najpierw powinieneś to przetestować na prawdziwym sprzęcie bo tak to trzeba by było niepotrzebnie grzebać w obydwu rzeczach a jeżeli na prawdziwym PS1 przycisk będzie cały czas wciśnięty to logicznie najpierw grzebałbym w kontrolerze a jeżeli na PS1 nie byłby wciśnięty to najpierw rozkręciłbym przejściówkę

*

Offline machbed

  • *
  • 22
  • Elektryk za dychę
Odp: Kontroler od PSX na przejściówce USB - problem
« Odpowiedź #2 dnia: Listopada 21, 2017, 18:34:25 »
Rozkręć pada i zobacz czy czasem gumka w jakiś dziwny sposób się nie przylepiła do styku, czy coś w tym stylu. Mimo wszystko byłoby najlepiej przetestować tego pada na PSX/PSone lub na PS2. Przejedź się w wolnym czasie do jakiegoś znajomego, który posiada którąś z tych konsol i sprawa ci się delikatnie wyjaśni.
Popełniając setki błędów, okazujesz swoje niechlujstwo, brak zaangażowania w to, co robisz i brak szacunku dla osoby, która ma to czytać.

*

Offline Preki

  • **
  • 410
Odp: Kontroler od PSX na przejściówce USB - problem
« Odpowiedź #3 dnia: Listopada 22, 2017, 20:53:18 »
Kolega jeszcze sugeruje mi, że wewnątrz mogło dojść do zwarcia, i tu cytuję: "Albo zwarcie gdzieś się tobie zrobiło. Przy padzie od pegaza miałem to samo. Zwarcie i ch**, pad żył jak chciał."

*

MaarioS

Odp: Kontroler od PSX na przejściówce USB - problem
« Odpowiedź #4 dnia: Listopada 22, 2017, 21:50:38 »
Nie słuchaj się plebsów którzy jednocześnie gadają że można przerobić PS1 tak żeby grało w gry z PS2. Z tego co wiem to interfejs kontrolera w PS1 jest szeregowy czyli szansa na zwarcie w kablach i takie objawy jednocześnie jest równa 0. To może być zwarcie, spięcie czy wuj wie co się stało w kontrolerze ale jeszcze nie wiemy czy tam jest wina. Jak chcesz to możesz spędzić jakieś 2h i rozkręcać te skomplikowane bydle i sprawdzić czy tam coś w prosty sposób się może przekręciło albo przykleiło. Jeżeli to będzie jednak bardziej gruba sprawa to trzeba dojść do tego czy to bardziej wina kontrolera czy przejściówki i którąś z tych rzeczy dokładnie przeskanować
« Ostatnia zmiana: Listopada 22, 2017, 22:10:31 wysłana przez MaarioS »

*

Offline Preki

  • **
  • 410
Odp: Kontroler od PSX na przejściówce USB - problem
« Odpowiedź #5 dnia: Grudnia 08, 2017, 13:30:36 »
No więc byłem u kolegi, spróbowaliśmy zagrać w Soul Calibura III i niestety, kontroler szwankuje i tam. Czyli wychodzi na to, że winny jest sam pad i nie, żadne zwarcie, tylko problem natury mechanicznej.