Tropem Pana Marka Jutkiewicza - Ojca Pegasusa.
*

Offline MWK

 • Asystent Administratora
 • *****
 • 1289
  • www.mwkpegasus.prv.pl
Tropem Pana Marka Jutkiewicza - Ojca Pegasusa.
« dnia: Kwietnia 04, 2016, 22:37:50 »

Pan Marek Jutkiewicz. Postać, której chyba nie muszę i nie będę nikomu przedstawiał. Jeżeli nie wiesz kto to jest... to... weź się kurwa dowiedz!

Rocznik '60. Wieloletni biznesmen. Założyciel, współwłaściciel, prezes najrozmaitszych spółek.  Wiemy o nim wiele, ale tak na prawdę to nie wiemy nic. Nic poza jednym małym detalem, który dla nas wszystkich jest motywem przewodnim od zarania naszych dziejów. To dzięki niemu jesteśmy kim jesteśmy, mamy to co mamy i robimy to co robimy. Jednym słowem PEGASUS.

Nie chciałbym się wdawać w szczegóły życiorysu Pana Marka, ponieważ sam dokładnie go nie znam, najchętniej usłyszałbym go od niego samego. Przejdę natomiast od razu do tak zwanej rzeczy. Otóż pod sam koniec zeszłorocznego zlotu... a może to było dwa lata temu (pomóż mi żurek, rozkminialiśmy to razem), wpadliśmy na pomysł, aby za wszelką niemalże cenę, chociaż postarać się w jakikolwiek sposób dotrzeć do Pana Marka. Zastanawialiśmy się przez długie godziny co należałoby zrobić i czy to tak na prawdę jest dla nas możliwe? Otóż okazuje się, że nie ma rzeczy niemożliwych, co przecież już tyle razy udowadnialiśmy, a przynajmniej 7 ;-)

Ostatnie tygodnie mojej nieobecności zaowocowały tym, że udało mi się zdobyć taki kontakt do Pana Marka. Potwierdzony, bo z pewnego acz dyskretnego źródła. Pozostaje tylko pytanie czy aktualny.

Nie. Nie chciałem i nie mogłem sprawdzać tego samemu. W żaden sposób. O takich rzeczach musimy decydować wspólnie. W tak kluczowej dla nas sprawie musimy działać razem. Dlatego też, zwracam się niniejszym DO WAS WSZYSTKICH z pytaniem oraz prośbą >> Mianowicie, co zrobić i czy ktoś będzie w stanie mi w tym pomóc.

Moja propozycja jest taka. Pamiętacie tamtą akcję contrapropagandową z Perłą? Myślałem, aby napisać do Pana Marka w jakiś podobny sposób. Zaprezentować się, ale bez robienia z tego gazetki (to na wypadek jeżeli kontakt będzie spalony albo nieaktualny). Coś prostego acz treściwego, wyczerpującego. Info + Zaproszenie.

To może być wyjątkowa szansa aby jedno z naszych największych marzeń zostało zrealizowane - gościć  Ojca naszego ukochanego Pegasusa na zlocie!

*

Offline dziat

 • *****
 • 1140
Odp: Tropem Pana Marka Jutkiewicza - Ojca Pegasusa.
« Odpowiedź #1 dnia: Kwietnia 06, 2016, 01:05:58 »
Marek, masz moje włosy. Wchodzę w to do cna. Co do materiałów - był taki katalog z epoki w którym były gry na Pegasusa, nie mam go teraz pod ręką, ale jestem przekonany że wiecie o czgm mówię - zrobił bym analogiczną wersje, tylko z historią naszych spotkań i tego, co razem stworzyliśmy. Takie jeszcze raz głośno wykrzyczane jak na PGA - Pegasus żyje, i ma się dobrze! Chętnie zredaguje część i zepne taki "katalog" treściowo w całość jeśli będziemy chcieli go wydać. Pachnie mi to pyszną wkładką do pudełka z relacją z siódemki ;)

Ja od dwóch tygodni mam pomysł na namiar na Pana Marka - tylko trudny w zrealizowaniu, ale nie niemożliwy. Dzisiaj też wpadłem na dwa kolejne "tropy" które w najbliższych dniach będę szlifował. Nie wiem czy którykolwiek wypali, bo każdy zakłada parę podań rąk po drodze - ale jedyne co może się stać, to to może się udać.

Jedno jest pewne i trzeba o tym pamiętać zarówno planując ten kontak, jak i już nawiązując go. Pegasus z racji na swoją szemraną legalność może być ciemną kartą w historii Pana Marka. Trzeba uderzyć w ton nostalgii z tym związany i uważać na te biznesowe konotacje, bo może być to różnie odebrane.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka


*

Offline MWK

 • Asystent Administratora
 • *****
 • 1289
  • www.mwkpegasus.prv.pl
Odp: Tropem Pana Marka Jutkiewicza - Ojca Pegasusa.
« Odpowiedź #2 dnia: Kwietnia 06, 2016, 21:50:54 »
Doskonale! Zawsze wiedziałem, że jesteś specjalistą od pijaru 8)

Wiesz, z tym okresem Pegasusa to też tak myślałem, nawet dokładnie tak, ale potem opowiedziałem o całej akcji rodzicom i oni oboje, niemal jednocześnie odpowiedzieli mi, że jeśli nawet to i tak było to tak dawno, że już nikt z tego najmniejszej afery robił nie będzie, i w sumie, ciężko się również i z tym argumentem nie zgodzić. Jak myślisz?

Cholera, może po prostu popierdolić i zwyczajnie zadzwonić pod numer, który dostałem i już... tylko co gadać, CO GADAĆ? Mnie język w gardle stanie :-[

*

Online daf

 • *****
 • 1541
Odp: Tropem Pana Marka Jutkiewicza - Ojca Pegasusa.
« Odpowiedź #3 dnia: Kwietnia 06, 2016, 22:24:10 »
Doskonale! Od kilku lat chodziła mi po głowie jakaś akcja z tym człowiekiem. Jakoś po pierwszym Silly Venture na którym byliśmy, MWK - pamiętasz nasze dialogi w PKSie dotyczące invitki na zlot autorstwa jakiegoś człowieka z branży? Wtedy właśnie jakoś to się zaczęło. W życiu jednak nie miałbym pojęcia, jak w ogóle zacząć szukania kontaktu do takiego człowieka, toteż całkowicie zaniechałem pomysłu już na poziomie samej idei. Tym bardziej ogromny szacunek dla Ciebie, Marek, że dotarłeś już tak daleko i niemal zapukałeś do samych drzwi.
Uważałem zawsze, że wielkim wydarzeniem byłby sam wywiad przeprowadzony z panem Markiem J. Ale kto wie, może pójść krok dalej...? Tylko jak?

Forma napisania do niego wiadomości opisującej krótko naszą społeczność, F*CONy, niestarzejącą się miłość do Pegasusa poprzez ukazanie tego także na załącznikach graficznych... Jestem również za czymś takim. Pytanie tylko - do czego ma to prowadzić? Realnie myśląc, nie śmiałbym człowieka zapraszać na nasz zlot (a jeżeli już tak, to trzeba napisać, że do końca kwietnia trzeba wpłacić hajs)... Nie ta liga, nie ten świat. Myślałbym bardziej o czymś w postaci oryginalnego wywiadu. Jako, że to jeden z najbogatszych i poważniejszych ludzi w kraju - wywiad mocno niepoważny! Ciężkie, pegasusowe klimaty i trzymanie się tej ścisłej tematyki. Może nawet zdradziłby nam, ile razy zginął w Jungle. Jak to dobrze zostało napisane wyżej - ton nostalgii bardzo wskazany.
Słusznie, że poruszyliście temat całej tej legalności oraz szarej strefy na rynku konsolowym. Może to stanowić problem, ale cóż... Ja bym tam się tym nie przejmował i zaryzykował, bo w końcu to ma być oś tego wywiadu i nie będziemy chyba pytać go o smak Hoop-Coli. Albo się uda, albo nie - nie ma co się bać.

Jestem do Waszej dyspozycji, tylko ciężko ułożyć mi jakiś ogólny plan działania - odpowiedzieć na pytania: co chcemy właściwie uzyskać i poprzez jaką formę? Jestem jednak chętny na wszelkie działania związane z wywiadem, grafiką oraz wszystkim innym, czym moglibyśmy spełnić moje małe marzenie.

*

Offline dziat

 • *****
 • 1140
Odp: Tropem Pana Marka Jutkiewicza - Ojca Pegasusa.
« Odpowiedź #4 dnia: Kwietnia 06, 2016, 23:43:01 »
Pomyślmy o materiałach które dla tej okazji przygotujemy. W międzyczasie narodzi się więcej pomysłów i koncepcji na wywiad, albo i kontaktów wokół do podgryzania.
Ja bym p. Marka zapraszał - co złego może się stać? Bariera tak jak napisał daf i tak jest gigantyczna i nie do przeskoczenia, więc olejmy ją, tylko zastanówmy się jak. To jak z podrywem, tylko bezczelny może się udać. A jak się uda, to już na pewno w tym roku będziemy jeździć Melexem po remizie. Odbierzemy go nim z jego willi.

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka


*

Roben

Odp: Tropem Pana Marka Jutkiewicza - Ojca Pegasusa.
« Odpowiedź #5 dnia: Kwietnia 09, 2016, 09:12:20 »
Fajnie jakby ktoś miał dostęp do kamery i spotkał się przy kawie i miską gruzu z panem Markiem. Zrobić z tego wywiad, uszykować pytania. Na bank by to wypaliło.

*

Offline dziat

 • *****
 • 1140
Odp: Tropem Pana Marka Jutkiewicza - Ojca Pegasusa.
« Odpowiedź #6 dnia: Kwietnia 19, 2016, 01:12:49 »
Pożartowałem w poprzednim poście, a teraz na poważnie. Co działamy? Wzywam Żurka do odpowiedzi!

Wysłane z mojego LG-H815 przy użyciu Tapatalka


*

Offline Zelas12

 • **
 • 193
 • Zatracony w RETRO.........
Odp: Tropem Pana Marka Jutkiewicza - Ojca Pegasusa.
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwca 07, 2016, 23:47:45 »
Proponuję najpierw zadzwonić i się upewnić czy to ten gość.
Jeżeli się to potwierdzi to wtedy przedstawić mu sytuację że jesteśmy z forum o Pegasusie i chcielibyśmy z nim zrobić wywiad gdzieś na neutralnym terenie.W trakcie ewentualnego spotkania o ile by do niego doszło zapytać o zlot.
To mój punkt widzenia.

Odp: Tropem Pana Marka Jutkiewicza - Ojca Pegasusa.
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwca 19, 2016, 17:09:26 »
Nak się rozwinęła sprawa?

*

Offline Zelas12

 • **
 • 193
 • Zatracony w RETRO.........
Odp: Tropem Pana Marka Jutkiewicza - Ojca Pegasusa.
« Odpowiedź #9 dnia: Lipca 17, 2016, 12:11:28 »
Cisza w temacie:) dzwonił ktoś ?

*

Offline MWK

 • Asystent Administratora
 • *****
 • 1289
  • www.mwkpegasus.prv.pl
Odp: Tropem Pana Marka Jutkiewicza - Ojca Pegasusa.
« Odpowiedź #10 dnia: Maja 30, 2018, 00:20:19 »
2 lata nadzieji...

Pół roku trudności...

Trudności i Niepowodzeń.

Wreszcie.

5 lat od zrodzenia się idei...

UDAŁO SIĘ : )


Wiecie co? Chyba jednak dobrze, że wydygałem a potem nie mogłem sie dodzwonić do Pana Marka Jutkiewicza.

Piszę jeszcze całkowicie "na świeżo" po powrocie z Wrocławia.
Umówiłem się TOTALNIE spontanicznie na wywiad z szefem firmy TATAREK - Panem Jerzym (uwaga!) Tatarkiem 8)
Człowiek OTWARTY i PRZESYMPATYCZNY! Pełen rozmaitych zainteresowań i pasji, nie tylko zawodowych lecz również i tych z nutką (bądź nawet nutą) nostalgii.
Pan Jerzy gdy tylko dowiedział się o nas, o naszym zgromadzeniu, o tym co robimy już od (ponad) 10 lat, to zaprosił mnie, przyjął i ugościł jak swojego, za co Mu bardzo gorąco w imieniu swoim jak i nas wszystkich podziękowałem!
Podyskutowaliśmy, powspominaliśmy, mam wszystko nagranę, jak tylko posklejam to będzie fajny i unikatowy na skalę kraju wywiad/dokument, bo wydaje mi się, że do tej pory nikt tego nie próbował w odniesieniu do Pegasusa.
Na razię tylko taki mały smaczek :


Co było dalej, przeszło moje NAJŚMIELSZE oczekiwania. Mianowicie, gdy poruszyłem wiadomy temat, Pan Jerzy "idąc za ciosem" chycił za telefon i począł przeczesywać kontakty.
[tutaj tylko wtrącę, że kontakt do Pana Marka, który zdobyłem z poufnego źródła był dobry (meh!)]
W wielkim skrócie, żeby nie przedłużać, nagrał nam spotkanie z Panem Markiem, które potem telefonicznie potwierdziłem (niestety Pan Dariusz Wojdyga przebywa obecnie i coraz częściej/dłużej jak sie okazało za granicą, tak więc jest i będzie poza jakimkolwiek zasięgiem, a przynajmniej narazie) oraz "uruchomił" jeden inny kontakt, o którym nikt nigdy nie wspominał, o którym nie ma nigdzie żadnych info, a jest to według relacji Pana Jerzego osoba kluczowa bo zarządzająca całą logistyką firmy Bobmark - Pan Roman Kląskała.
Słyszeliście kiedykolwiek/gdziekolwiek o tym nazwisku?

Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem to Pana Romana właśnie będziemy gościć na naszym zlocie w piątek 13 lipca, Pan Jerzy również się zapowiedział na piątek, jednak z uwagi na to, że akurat tamten lipcowy weekend ma obłożony to zostaje to jeszcze w kwestii do rozważenia/potwierdzenia.

BANG!

NIECH ŻYJE PEGASUS!!!

*

Offline dziat

 • *****
 • 1140
Odp: Tropem Pana Marka Jutkiewicza - Ojca Pegasusa.
« Odpowiedź #11 dnia: Maja 30, 2018, 00:24:53 »
Marek! Chylę czoła, jesteś niezłomnym psycholem! Gratki i wielkie dzięki za wzniesienie jeszcze raz ContraBandy na wysokości!

*

Offline Mati

 • *
 • 400
 • Gilop
Odp: Tropem Pana Marka Jutkiewicza - Ojca Pegasusa.
« Odpowiedź #12 dnia: Maja 30, 2018, 00:29:56 »
To jest chyba 1 z najpiękniejszych wieczorów kiedy to przed pójściem spać przeczytałem coś takiego. Świetna inicjatywa Marek. Czekam na jakieś nagrywki z wydarzenia i na prawdę tyle już się tu dzieje, że coś czuję, że ten zlot będzie takim ostrym walnięciem ponad poprzeczkę. Już nie mogę się doczekać, na prawdę.

*

Roben

Odp: Tropem Pana Marka Jutkiewicza - Ojca Pegasusa.
« Odpowiedź #13 dnia: Maja 30, 2018, 06:17:04 »
Wyjaśniłeś ten rok na suke. Gratulacje MWK i czekam na dalszy przebieg relacji z polowania na ojca pegasus.

*

Offline robi

 • *
 • 80
Odp: Tropem Pana Marka Jutkiewicza - Ojca Pegasusa.
« Odpowiedź #14 dnia: Maja 30, 2018, 06:45:29 »
Poszanowane w opór Marek! Niecierpliwie już wyczekuje wywiadu z Panem Tatarkiem jak i najazdu na chatke dla Jutkiewicza.
« Ostatnia zmiana: Maja 30, 2018, 06:48:14 wysłana przez robi »
''co do tygodnia to polecam w granicach 500-600 zł na zlot zabrać.''