Puste/zastępcze kartridże do Pegasusa/Famicoma [Mindkids™ i inne]
Odp: Puste/zastępcze kartridże do Pegasusa/Famicoma [Mindkids™]
« Odpowiedź #15 dnia: Stycznia 20, 2019, 13:41:19 »
Jeśli już naprawdę zamierzacie kupić to podpowiem troszkę w temacie bo importuję od naszych dalekowschodnich przyjaciół  ;)

Jedyna szansa na ominięcie VAT i cła to wysyłka przez Chungwa Post / EMS. Usługodawcy tacy jak DHL, UPS czy TNT równa się zatrzymanie paczki w urzędzie celnym na 100%

Kupując na firmę płaci się VAT przy wprowadzeniu towaru do kraju po czym odbija ten VAT w miesięcznym rozliczeniu. W konsekwencji poza papierologią pieniążki się zgadzają.

Cło na plastikowe obudowy w moim domyśle będzie wynosić 0% ale dla pewności trzeba popatrzeć w ISZTAR i wyszukać po kodzie. Tutaj aby było łatwiej warto dopytać dostawcę o kod produktu.

Można wszystko powyższe ominąć kupując towar w ramach próbek. Wtedy oznaczone jako samples z niewielką wartością przechodzą bez żadnych zbędnych zapytań ze strony urzędu celnego. Musi to jednak być mała przesyłka, przy 1000 sztuk tego gabarytu obudów trudno mówić o próbkach.

Poza tym dostawcy z państwa środka z uśmiechem pójdą na rękę i zaniżą wartość na fakturze tak aby opłaty celne wyszły niższe. To dobra opcja przy zamawianiu prywatnie, ale przy braniu na firmę trzeba skrupulatnie dopilnować żeby faktura zgadzała się z deklarowaną wartością na przesyłce bo w przeciwnym razie wychodzą straszne cyrki.

*

Offline Gargi

 • **
 • 138
Odp: Puste/zastępcze kartridże do Pegasusa/Famicoma [Mindkids™]
« Odpowiedź #16 dnia: Lutego 03, 2019, 15:24:46 »
Ciekawy artykuł! Zaciekawił mnie też ten ShellNes, czy jest jakiś osobny wątek na ten temat bo mam pytanie, czy kto używał.

*

Online daf

 • *****
 • 1706
Odp: Puste/zastępcze kartridże do Pegasusa/Famicoma [Mindkids™]
« Odpowiedź #17 dnia: Marca 22, 2019, 15:18:12 »
I co, poruszamy ten temat dalej? Kupujemy, zamawiamy? Ja nadal chętny.

*

Offline MWK

 • Asystent Administratora
 • *****
 • 1401
  • www.mwkpegasus.prv.pl
Odp: Puste/zastępcze kartridże do Pegasusa/Famicoma [Mindkids™]
« Odpowiedź #18 dnia: Marca 23, 2019, 13:16:57 »
Ja podtrzymuję to, co pisałem 3 posty wyżej - zamiast robić większe zamówienie i oszczędzać 50 centów na sztuce ALE narażać się na VAT/CŁO to uważam, że każdy może sobie indywidualnie w fajnej cenie kupić te 10 czy 20 sztuk bezpośrednio i bez ryzyka.

Swego czasu drążyłem temat kontaktując się z kilkoma sprzedawcami, nie tylko w kwestii jakiejś zniżki na większą ilość, ale również apropo tego "logo" na kartridżach... to ku*wa nie ma najmniejszego sensu, Ci z "Mindkids" mogą nam zrobić bez logo lub nawet z własnym logo ale dopiero od ilości 1000+ (wszystkie w jednym kolorze co akurat rozumiem bo jakby robili jedną partię to z jednego wsypu) i do tego w jakichś horrendalnych cenach za sztukę, natomiast tamta reszta to albo w ogóle nie odpisuje albo robi to tak połamaną angierszczyzną, że totalnie nie da się z nimi dogadać, ALE generalnie wszystkie obudowy mają ten znaczek i nic na to nie poradzimy.

Polecam dwie poniższe "aukcje", najlepsze ceny w stosunku do ilości a i często pojawiają się tam okresowe rabaty nawet do 25%

>> https://www.aliexpress.com/item/10PCS-Replacement-Game-Cartridge-For-NES-FC-8-bit-game-card-Shell-For-Japanese-version/32868570666.html

>> https://www.aliexpress.com/item/20PCS-For-Nintendo-FC-Shell-Gaming-Card-box-case-cover-Game-Cartridge-Replacement-Plastic-Japanese-version/32870227192.html

*

Offline MWK

 • Asystent Administratora
 • *****
 • 1401
  • www.mwkpegasus.prv.pl
Odp: Puste/zastępcze kartridże do Pegasusa/Famicoma [Mindkids™]
« Odpowiedź #19 dnia: Lipca 06, 2020, 00:44:27 »
Pewien ziomuś z forum na famicomworld właśnie się pochwalił, że skończył produkować formę wtryskową do kartridży Famicom (te od MMC5) i w ten sposób można nabywać puste obudowy w rozmaitych kolorach za jedyne $5/szt.>> https://www.muramasaentertainment.com/product-category/new-game-components/nes-game-components/nes-fc-supporting-components/famicom-cartridge-shells/

*

Offline MWK

 • Asystent Administratora
 • *****
 • 1401
  • www.mwkpegasus.prv.pl
Odp: Puste/zastępcze kartridże do Pegasusa/Famicoma [Mindkids™]
« Odpowiedź #20 dnia: Listopada 28, 2020, 02:15:59 »
Czołem. Kontynuuję wątek zastępczych obudów do naszych kartridży.

Nareszcie dopłynęły do mnie chyba jedne z najlepiej prezentujących się skorupek dostępnych na aliexpress:
1. https://www.aliexpress.com/item/4000316965059.html
2. https://www.aliexpress.com/item/1005001310975741.html
Pierwsza to kopia jednej z najbardziej klasycznych form pirackich kartridży. Druga natomiast to kopia oryginalnego kartridża do Famicoma. Na wstępie powiem, że kitajce pederasty zrobili się w tym temacie naprawdę zacni i tym razem prawie im się udało zrobić to w 100% dobrze. No ale po kolei :-)

W pierwszej kolejności pirat. Na pewno większości z Was wystarczy jeden rzut oka i skojarzycie, który to typ kartridża. Ja dla przykładu posłużyłem się Felixem.Kto kiedykolwiek otwierał ten rodzaj obudowy doskonale wie, że bywa on oporny jak jasny fiks. Wodzony tymże doświadczeniem źle dobrałem siły na zamiary i oczywiście podczas otwierania rozkurwiłem jeden górny zatrzask... ale jak się za moment okaże, nie było w tym całej mojej winy.

Na pierwszy rzut oka kopia prezentuje się doskonale. Wygląda tak samo jak staroszkolny pirat. Z grubsza tak właśnie jest. To naprawdę bardzo solidnie i wiernie odwzorowana obudowa. Niemniej jednak po bliższym zapoznaniu się z tematem wychodzą na wierzch pewne drobne różnice.

W dotyku, gdy macamy i ściskamy chińską obudowę, można w zasadzie stwierdzić fakt, że nie różni się ona niczym od tajwańskiej obudowy i ja podtrzymuję to stwierdzenie, natomiast chińczyk jednak musiał coś spieprzyć i niestety wszystkie zatrzaski są mniej więcej o połowę chudsze... jest to w mojej osobistej ocenie nieakceptowalne, chociaż nadal nie skreślam tego produktu. Zwyczajnie, trzeba to mieć na uwadze i jednak otwierać/zamykać tę obudowę o wieeele bardziej delykatnie.

Przejdźmy dalej, czyli spasowanie samych płytek drukowanych (pi si bi). Na pierwszy ogień poszła ta zwykła z otworami, mocowana na kołkach.

Spasowanie wzorowe. Siedzi idealnie... przynajmniej ta moja konkretna, hehe. Dalej klasyczna PCB z ptasim mleczkiem, którą przełożyłem z modelu porównawczego.

No i tutaj konieczne były pierwsze cięcia, aby dopasować obudowę do naszych potrzeb. Musiałem skrócić wystające kołeczki boczne, a środkowy postanowiłem wyciąć całkowicie. Całkowicie wyciąć.Co sie okazało sie. Ano, że mimo pięknych postępów nadal coś blokuje...

Niestety, tu wyszła kolejna różnica w detalach wewnętrznych tej obudowy. Te boczne uchwyty na płytkę  były zbyt wystające i wymagały drobnego przycięcia.

Teraz wszystko spasowało się idealnie :-) Spróbowałem jeszcze kilka innych odmian tego samego typu PCB. Bez zastrzeżeń. Można powiedzieć, że to pierwszy wariant modyfikacji, który nas czeka po zakupie tej obudowy.Teraz przyszedł czas na "scalaki". Jak się pewnie domyślacie znowu na przeszkodzie stanęły te boczne uchwyty, które wymagały dalszej obróbki ;-)

Po tym zabiegu już wszystko gra. Niestety, po wykonaniu tych cięć, nieodwracalnie utracimy kompatybilność z poprzednim typem płytek. Trzeba być tego świadomym.No i to w zasadzie tyle. Cóż mogę dodać. Bardzo fajna obudowa. Na pewno bardzo wiernie naśladuje "oryginał" sprzed lat i mimo kilku drobnych modyfikacji, które będziemy zmuszeni popełnić, to wydaje mi się, że wpasujemy doń większą część naszych piratów/reprodukcji. Polecam, chociaż tamte zatrzaski nie dają mi spokoju...

A teraz druga obudowa - oryginalna. Przepraszam, za czarny model porównawczy, ale akurat nie miałem pod ręką nic białego, a Sweet Home leżał rozbebeszony, to wjechał na test. Tutaj jest już znacznie lepiej! Zewnętrznie, obudowy nie różnią się praktycznie niczym. Ja nic nie zauważyłem. Idealne odwzorowanie - szok i niedowierzanie ;-) Dotyk, plastik, grubość dokładnie taka sama jak w oryginale. Jest nawet ta taka lekko chropowata fakturka z przodu i z tyłu. To samo tyczy się gładkich powierzchni. Doskonała robota! Nawet zatrzaski zdają się być tej samej grubości, chociaż z drugiej strony obudowę jakoś tak o wiele łatwiej było mi otworzyć w stosunku do oryginału, z którym jak wiemy często gęsto lubią być problemy. Od środka natomiast widać kilka różnic, ale tylko jedna - w moim konkretnym przypadku - zagrała główne skrzypce.Popatrzcie na ten środkowy "dzings". Jak to wygląda w oryginale, a jak w tej kopii. Jak tam kartridż siada w oryginale, a jak w chińczyku.Tak. Niestety ten element wymagał drobnego przycięcia. Nie rozumem, dlaczego zrobili ten detal taki szeroki w momencie gdy wszystko inne jest wymiarowo OK - podkreślam - w przypadku tego PCB, nie wiem jak z innymi grami. No ale dobra wiadomość jest taka, że to istotnie był jedyny bajer wymagający naszej interwencji chirurgicznej ;-)Na koniec postanowiłem pobawić się jeszcze pirackimi płytkami, tak, dla jaj. No i rzeczywiście, były jaja. A w zasadzie loteria. Jedne pasowały idealnie, inne wymagały dalszych modyfikacji, a jeszcze inne nawet później i tak nie pasowały. Ale to już pozwolę sobie na chwilę obecną pominąć. Wiadomo, wszystko jest do zrobienia, ale z drugiej strony po co masakrować tak dobrze (wreszcie!) wykonaną kopię oryginalnej obudowy?

Zostawiam Was z przemyśleniami dotyczącymi powyższej "ekspertyzy" (śmiech!), czy warto, czy nie warto, czy to się godzi czy może na stos ...oraz z pierdolnikiem jaki po sobie zostawiłem na stole 8)


*

Online daf

 • *****
 • 1706
Odp: Puste/zastępcze kartridże do Pegasusa/Famicoma [Mindkids™]
« Odpowiedź #21 dnia: Listopada 29, 2020, 12:23:36 »
Rewelacyjna ekspertyza oraz w ogóle zajebista informacja, że udało się w końcu znaleźć godne kartridże famicomowe. Jeżeli ktoś by zamawiał, proszę się do mnie zwrócić z pytaniem - na pewno również byłbym chętny.

Cytuj
Kto kiedykolwiek otwierał ten rodzaj obudowy doskonale wie, że bywa on oporny jak jasny fiks.
Ktoś powinien iść siedzieć za te pieprzone zatrzaski, których nie da się otworzyć i często się łamią. A za to, że ktoś zrobił je 2x cieńsze, niż zazwyczaj... Dożywocie.
Mimo wszystko, na szczęście pegasusowymi obudowami nie jestem zainteresowany.

A pierdolnik na stole szanuję!

*

Offline Preki

 • **
 • 410
Odp: Puste/zastępcze kartridże do Pegasusa/Famicoma [Mindkids™]
« Odpowiedź #22 dnia: Listopada 29, 2020, 13:25:50 »
Na te a'la Famicom zdecydowanie będę się pisał. Pytanie tylko w jakich kolorach są dostępne?

Odp: Puste/zastępcze kartridże do Pegasusa/Famicoma [Mindkids™ i inne]
« Odpowiedź #23 dnia: Lipca 03, 2021, 11:34:55 »
Jakiś czas temu również zamówiłem zastępcze obudowy stylizowane na oryginalne FamiComowe kartridże, bliźniaczo-podobne do tych, które zamówił @MWK i muszę przyznać, że są fantastycznej jakości (wychodzi coś około 5zł za sztukę), a co mi się bardzo w nich podoba, to fakt, że zatrzaski nie są aż tak solidne jak te w oryginałach, dzięki czemu łatwiej można otworzyć obudowę bez jej uszkodzenia. Jedynym mankamentem jest nieprzystosowanie do płytek z glutem - ta giba się w przód i w tył (co w sumie nie dziwi, bo biorąc pod uwagę różnicę budowy scalaków, a płytek z glutem), jednak można sobie z tym poradzić (jak ja) podklejając przednią cześć filcem - tak, tym którego używa się do podklejania nóg przy krzesłach :)

Poniżej kilka zdjęć z progresu "upiększania bazarowej kolekcji" na przykładzie Darkwing Duck'a:

1. Taki był początek kartridża


2. Zastąpienie etykiety


3. Podłożenie filcu pod przednią część obudowy


4. Ułożenie glutowej płytki


5. Finalny wygląd kartridża

*

Offline MWK

 • Asystent Administratora
 • *****
 • 1401
  • www.mwkpegasus.prv.pl
Odp: Puste/zastępcze kartridże do Pegasusa/Famicoma [Mindkids™ i inne]
« Odpowiedź #24 dnia: Lipca 03, 2021, 22:59:37 »
No i pięknie Rob3rt! Doskonała robota i fajny patent z tym filcem 8)