Zastępczy slot / connector z Aliexpress do Pegasus
*

Offline MWK

  • Asystent Administratora
  • *****
  • 1412
    • www.mwkpegasus.prv.pl
Zastępczy slot / connector z Aliexpress do Pegasus
« dnia: Kwietnia 23, 2021, 18:28:55 »
Kilka dni temu dotarł do mnie (zapomniany) zakup od kitajców w postaci konektora do konsoli Pegasus.

Skorzystałem z tej oferty >> https://pl.aliexpress.com/item/32962184475.html

Jak widzicie produkt kosztował dosłownie złotówki... i raczej tak trzeba do niego pochodzić, z dużym dystansem. Nie twierdze, że nie spełnia on oczekiwań potencjalnego ludzika, który potrzebuje sobie (tanim kosztem) przelutować uszkodzony slot na kartridże, ale z dużą dozą prawdopodobieństwa mogę stwierdzić, że nie będzie to najlepsze tudzież najrozsądniejsze rozwiązanie. Dlaczego wysuwam takie tezy nie sprawdziwszy nawet omawianego złącza w praktyce? Ano już Wam piszę.



Wizualnie wygląda bardzo podobnie (oprócz tych styków, widzicie jakie są... "krótkie"?). Wykonany jest rzekłbym poprawnie. ALE. No właśnie jedno ALE... Mianowicie jak wkładam kartridż do connectora w moim Pegasusie, to z trudem jestem w stanie go wyjąć, tak mocno siedzi, podczas gdy ten sam kartridż wkładam do omawianego zastępczego, nowego gniazda, to wchodzi on bardzo płytko i trzyma się bardzo słabo (piny złącza nie stanowią praktycznie żadnego oporu dla płytki kartidża). Owszem, ktoś by mógł powiedzieć "no i co z tego, przecież liczy się styk oraz to, jak dobrze i ile to będzie działać". SŁUCHAJ! OK. Może tak być. Zatem jak ktoś jest chętny, to mogę z przyjemnością udostępnić opisywany egzemplarz do długoterminowych testów 8)

Słowem podsumowania. Nie zrozumcie mnie źle. Nie wiem czy w praktyce ten slot będzie się sprawował dobrze czy nie i ile będzie w stanie wytrzymać, lecz bazując jedynie na tym takim bezpośrednim organoleptycznym porównaniu z "oryginałem", to mam mocno średnie odczucia...

*

Offline daf

  • *****
  • 1743
Odp: Zastępczy slot / connector z Aliexpress do Pegasus
« Odpowiedź #1 dnia: Kwietnia 23, 2021, 21:13:14 »
Cytuj
podczas gdy ten sam kartridż wkładam do omawianego zastępczego, nowego gniazda, to wchodzi on bardzo płytko i trzyma się bardzo słabo
Czyli jak mocniej odłożysz szklankę z pivem w pobliżu konsoli grając w Crisis Force, to jest spora szansa, że grę w ostatnim levelu po prostu wywali?  8)

Cytuj
SŁUCHAJ! OK
Szanuję.

*

Offline MWK

  • Asystent Administratora
  • *****
  • 1412
    • www.mwkpegasus.prv.pl
Odp: Zastępczy slot / connector z Aliexpress do Pegasus
« Odpowiedź #2 dnia: Kwietnia 23, 2021, 21:32:47 »
Cytuj
podczas gdy ten sam kartridż wkładam do omawianego zastępczego, nowego gniazda, to wchodzi on bardzo płytko i trzyma się bardzo słabo
Czyli jak mocniej odłożysz szklankę z pivem w pobliżu konsoli grając w Crisis Force, to jest spora szansa, że grę w ostatnim levelu po prostu wywali?

Dokładnie takie mam obawy, że kartridż nie będzie się dobrze trzymał, to raz, a dwa, że z czasem będzie tylko gorzej. ALE NIE WIEM bo fizycznie slotu slota nie wlutowałem (nie testowałem).


P.S.:: jak se nalejesz pół lytrową szklanicę czarny fortuny i ją odłożysz w pobliżu jakiejkolwiek konsoli, to reset masz gwarantowany tak czy siak 8)