Unicorn, czyli Pegasus classic mini z opcją odczytu romów z karty SD
*

Offline robi

  • *
  • 80
Odp: Pegasus HD z opcją wgrywania Romów na karcie SD
« Odpowiedź #15 dnia: Lutego 10, 2020, 16:29:36 »
Jedną z stosunkowo niedrogich opcji reklamy jest wysłanie dobrego prototypu do gościa co oddał dziecko do bidula żeby nagrywać gierki jak ktoś nie wie o kogo chodzi to chodzi o archona, myślałeś o tym Grzesiek? Wtedy to mocno by sie przyczyniło do sprzedaży nawet pod nazwą unicorn.
« Ostatnia zmiana: Lutego 10, 2020, 16:40:04 wysłana przez robi »
''co do tygodnia to polecam w granicach 500-600 zł na zlot zabrać.''

Odp: Pegasus HD z opcją wgrywania Romów na karcie SD
« Odpowiedź #16 dnia: Lutego 10, 2020, 18:05:17 »
Hm no nie jest to tak że pokazałem protoyp na zlocie i na tym koniec. Postowałem bardzo dużo na przeróżnych retro grupach na facebooku licząc na zainteresowanie i dalsze nagłaśnianie projektu przez ludzi wkręconych w retro. Pamiętam jakim echem odbił się post na fakeforge gdzie zaprezentowano dla żartu Pegasusa mini, ile było zachwytów, lajków i chętnych na taki sprzęt. Poszedłem tym tropem, ale niestety w przypadku prawdziwej konsoli nie było już takiego odzewu - zamiast zachwytów dużo wątpliwości. I tutaj dochodzimy do głównego problemu - braku gotowych sztuk do zaprezentowania. Owszem jest prototyp, nawet nowszy niż ten który oglądaliście na Famiconie, ale to wciąż niezbyt piękny wydruk 3D dalece odbiegający od wersji finalnej która będzie dokładnie taka jak na zdjęciach.

Myślałem o Archonie, to oczywiste, ale nawet nie odpisał na maila. Rozmawiałem także z innymi youtuberami. Sęk w tym, że prezentowanie prototypu mnie martwi czy aby nie przyniesie odwrotnego efektu - bo posypią się komentarze ignorantów że jak to wygląda itd. zapewne ignorując informację że to prototyp. Stąd też na chwilę obecną poszukuję inwestora, który będzie skłonny pomóc wypuścić chociażby kilkanaście sztuk do prezentowania na eventach i rozesłania do youtuberów. Jeśli się nie uda to oczywiście wszyscy którzy złożyli preorder otrzymają zwroty wpłaconych pieniędzy, to nie podlega dyskusji.

*

Offline MWK

  • Asystent Administratora
  • *****
  • 1412
    • www.mwkpegasus.prv.pl
Odp: Pegasus HD z opcją wgrywania Romów na karcie SD
« Odpowiedź #17 dnia: Lutego 10, 2020, 22:44:41 »
Nielogiczny, miałem się nie wypowiadać w temacie, bo nie ma to większego sens(h)u, niemniej ograniczę się tylko do jednego. Mianowicie, doskonale wiesz, że od samego początku ciągnąłeś ten projekt sam i tylko wedle tego co sam uznałeś za najlepsze, mimo iż kilku dobrych ludzi udzielało Ci kilku dobrych rad (sam wiesz kto, gdzie i kiedy). Wobec tego wszelkie (ewentualne) pretensje możesz mieć tylko i wyłącznie do siebie - zrobiłeś coś, zakładając, że wypali, a rynek to zweryfikował. Tyle. No hard feelings.

Natomiast już tak całkowicie prywatnie, to nie Ty pierwszy i jedyny :: wziąłeś kredyt/wtopiłeś hajs/zrobiłeś coś bezinteresownie :: tylko dla samej idei więc bardzo Cię proszę daruj sobie takie gadki. Szczególnie tutaj.

To tyle tak bardzo krótko ode mnie. Może będzie okazja rozwinąć (w końcu) temat podczas tegorocznego zlotu... może.

*

Offline Mejs

  • *
  • 249
  • # Joint ROM System #
Odp: Pegasus HD z opcją wgrywania Romów na karcie SD
« Odpowiedź #18 dnia: Lutego 10, 2020, 23:24:44 »
Cytuj
Jeśli kwestią ważącą nad zakupem bądź nie ma być napis na klapce urządzenia które 1:1 odzwierciedla Pegasusa to zakrawa to na obłęd, ale cóż...


Heh, gdyby to ograniczało się tylko do napisu na klapce. Chyba naturalnym jest to, że jeżeli chce ktoś kupić cokolwiek związanek w Pegazusem to wpisuje frazę Pegazus w allegro. Ty jednak boisz się użyć tego słowa, mimo posiadania praw do znaku i dziesiątków Januszy którzy bezkranie zarabiają na nim siano, bo Jutkiewicz pogroził Ci paluszkiem przez telefon.

Cytuj
Z kolei jeśli 360zł to dla ciebie niebotyczny koszt za kompletne urządzenie na którym można uruchomić cały romset i inne platformy to też podziwiam. Kup everdriva i konsolę, przerabiaj na HDMI to na pewno wyjdziesz na tym lepiej. Na dzień dzisiejszy sam everdrive to ~500zł (129USD) + wysyłka
Koszt nie jest niebotyczny, tylko nieadekwatny. Porównywanie prawdziwej konsoli do emulatora, wow to ja pozostanę przy swojej głupocie. A i nowe Playstation Classic kosztuje 163 złote, dwa razy mniej niz Twoje nieistniejące urządzenie.  Jego przeróbka polega na wetknięciu pendrive'a z romami i emulatorami. Za te pieniądze otrzymujemy oryginalny, japoński sprzęt Sony, dwa wygodne duże pady, mamy go jutro w domu i w niczym Unicornowi nie ustępuje. Możesz się kurwa obrażać na cały świat, ale Twój projekt wygląda absurdalnie, miałbym to w dupie i nie pisał tak dobitnie, ale oskarżasz nas, jakbyśmy się przyczynili do Twojej porażki.

Gdyby to naprawdę było robione dla idei, podzieliłbyś się z nami pomysłami, istniałby temat na forum i może wspólnie wymyślilibyśmy coś dobrego.  Każdy dorzuciłby 5 groszy, czy w kwestii rozwiązań technicznych, czy reklamowych. Ty jednak zrobiłeś wszystko SAM bo chciałeś na tym ZAROBIĆ i nie ma w tym nic złego oprócz tego, że twierdzisz że jest inaczej.

Odp: Pegasus HD z opcją wgrywania Romów na karcie SD
« Odpowiedź #19 dnia: Lutego 11, 2020, 01:34:36 »
Od początku wiedziałem że zakładanie tutaj tematu nic nie zmieni toteż go nie zakładałem bo widziałem jakie jest nastawienie. Chciałbym podziękować tym którzy wspierali od początku i wspierają projekt nadal - był on bowiem utrzymywany w wąskiej grupie a jego ukazanie się miało być zaskoczeniem. I nie było żadnych wielkich dylematów technicznych czy innych nad którymi trzeba byłoby dyskutować w szerszym gronie bo to udało się przebrnąć bez przeszkód, zawiódł po prostu ostatni element - społeczność. Nie wiem też dlaczego są tu wpisy jakobym oskarżał i winił mikrospołeczność forum o cokolwiek toteż byłbym wdzięczny za nie dopisywanie mi wymyślonych historii. Zaś twoje teorie spiskowe Mejs o grożeniu palcem czy próbie dorobienia się fortuny zostawiam Tobie abyś nadal w nie wierzył skoro tak bardzo je lubisz. Przecież nie będę tu wklejał korespondencji czy faktur by cokolwiek udowadniać, z resztą to i tak bez sensu. Tyle z mojej strony, udzieliłem się by odpowiedzieć na zamieszczone tutaj pytania, natomiast nie zamierzam do bólu indywidualnie przekonywać czy tłumaczyć. Unicorn nadal pozostaje w sprzedaży.

*

Offline lubone

  • **
  • 272
Odp: Pegasus HD z opcją wgrywania Romów na karcie SD
« Odpowiedź #20 dnia: Lutego 11, 2020, 06:41:57 »
Nielogiczny, dzięki za odpowiedź, na założony przeze mnie temat. Jestem osobą, która nie miała okazji poznać Was osobiście, ale jako hobbysta szukam w sieci odpowiedzi na nurtujące mnie pytania. Jak pewnie wielu mi podobnych, po znalezieniu aukcji z Unicornem od razu zacząłem szukać opinii o sprzęcie w sieci, których nigdzie nie mogłem znaleźć... Nie spodziewałem się, że tutaj trafię na samego autora projektu. Teraz wiem dużo więcej, szykuję się do zakupienia jakiegoś nowego sprzętu, więc kto wie, może Unicorn. A do szerokiej rzeszy retro... Prawda zawsze leży gdzieś po środku. A w tym temacie każdy z nas musi wyrobić sobie własną opinię... A na rzetelne recenzje pewnie musimy poczekać na moment, aż pierwszy Unicorn trafi na rynek do odbiorcy niezależnego, który swoimi wrażeniami podzieli się z resztą Retro-społeczności, w którą wierzę, i która w Polsce cały czas rośnie w siłę! Pozdrowienia i powodzenia. Joł!

Odp: Pegasus HD z opcją wgrywania Romów na karcie SD
« Odpowiedź #21 dnia: Lutego 11, 2020, 11:55:29 »
Ja chciałbym wiedzieć tylko jedną rzecz..

Padło w specyfikacji, że jest to "spegasusowane" Raspberry Pi, można się dowiedzieć w dokładnie jaki sposób?

Jeżeli to siedzi na jakimś linuxie, który ma darmową licencję... To ty też jest trochę kłopot
Podać pomocną dłoń zawsze można

*

Offline lubone

  • **
  • 272
Odp: Pegasus HD z opcją wgrywania Romów na karcie SD
« Odpowiedź #22 dnia: Lutego 11, 2020, 21:57:53 »
Jak budujesz np nespi i ładujesz na kartę SD Retropie, to to też jest na linuxie wszystko... Myślę, że to nie problem, wielu użytkowników z tego korzysta... Przecież android to tak na prawdę linux, każdy go ma na telefonie... Jakie mogą być z tym kłopoty?

*

Offline Mcin

  • ***
  • 816
  • أَلْقُنْتْرابَنْديطا
Odp: Pegasus HD z opcją wgrywania Romów na karcie SD
« Odpowiedź #23 dnia: Lutego 12, 2020, 18:01:22 »
Linux (dla purystów GNU/Linux) nie jest na DARMOWEJ licencji, tylko WOLNEJ. Free as in freedom, not free as in beer, jak to mawiał Stallman.
Oznacza to, że każdy może:
0. Używać tego oprogramowania;
1. Dzielić się nim
2. Modyfikować;
3. Dzielić się modyfikowaną zawartością

Zgodnie z założeniami wolnego oprogramowania, możesz sprzedawać soft, który każdy inny może modyfikować i udostępniać wedle swojego widzimisię :)
Wymóg wynikający z Licencji GNU GPL w wersji drugiej jest taki, że każdy musi mieć dostęp do kodu źródłowego, co obecnie każdy może osiągnąć, szukając repo Linuxa w sieci.
Czyli prawnych żadnych. Inaczej można by pozwać jakieś 99% branży IT. praktyczne takie, ze masz coś, co działa.

Odp: Pegasus HD z opcją wgrywania Romów na karcie SD
« Odpowiedź #24 dnia: Lutego 13, 2020, 22:26:23 »
Odnośnie licencji nie ma z nią problemów. Właściwie od tej kwestii zacząłem cały projekt i kontaktowałem się z twórcami RetroPie - sprawa wygląda tak, że można tego systemu/software'u używać i można dowolnie modyfikować. Warunkiem jest iż musi on pozostać darmowy i nie może być dołączany do sprzedawanych urządzeń. W związku z tym przygotowany "spegasusowany" RetroPie dostępny będzie do pobrania i każdy będzie mógł go pobrać (nie tylko ci którzy kupią Unicorna). Dołączana do konsolki karta microSD będzie bez załadowanego systemu. Jego instalacja będzie sprowadzać się do włożenia karty microSD do komputera i kliknięcia w przygotowany link. Prosto i całkowicie legalnie. Sama forma "spegasusowania" polega na odciążeniu RetroPie'a z niepotrzebnych modułów i przygotowaniu szaty graficznej oraz oprawy dźwiękowej nawiązującej do Pegasusa. Dodatkowo system będzie dostosowany do customizowanej wersji Pi zamieszczonej w środku Unicorna (oznacza to tyle, że w przypadku używania go z innymi Pi niż tym w Unicornie może nie działać poprawnie).

*

Offline lubone

  • **
  • 272
Odp: Unicorn, czyli Pegasus classic mini z opcją odczytu romów z karty SD
« Odpowiedź #25 dnia: Lutego 15, 2020, 09:25:22 »
Nielogiczny, z ciekawości sprawdziłem... Nasi rosyjscy sąsiedzi również fantazjują na temat swojej ukochanej konsoli, czyli Dendy w wersji Classic Mini. Nawet tamtejszy YouTuber rozkminia nad takim projektem na swoim kanale. Jak widać stara miłość nie rdzewieje  ;)



https://youtu.be/FQ1U23wTmwQ
« Ostatnia zmiana: Lutego 15, 2020, 09:37:25 wysłana przez lubone »

Odp: Unicorn, czyli Pegasus classic mini z opcją odczytu romów z karty SD
« Odpowiedź #26 dnia: Lutego 15, 2020, 13:31:20 »
O widzisz lubone, to interesujące! Trzymam kciuki by im się udało  :)

*

Roben

Odp: Unicorn, czyli Pegasus classic mini z opcją odczytu romów z karty SD
« Odpowiedź #27 dnia: Lutego 15, 2020, 14:18:40 »
Grzesiek, Senshu mówił o tym na Żeraniewie niedawno by też zrobić tam Dendy Mini bo tam dobry zbyt jest

Odp: Unicorn, czyli Pegasus classic mini z opcją odczytu romów z karty SD
« Odpowiedź #28 dnia: Lutego 18, 2020, 20:59:41 »
Rozmawiałem o tym z Senshu jeszcze w zeszłym roku na zlocie. Nawet gdybaliśmy, że można spróbować jeśli na naszym podwórku przyjmie się reedycja Pegasusa.
« Ostatnia zmiana: Lutego 19, 2020, 22:03:13 wysłana przez MWK »

*

Offline lubone

  • **
  • 272
Odp: Unicorn, czyli Pegasus classic mini z opcją odczytu romów z karty SD
« Odpowiedź #29 dnia: Lutego 21, 2020, 07:31:12 »
Cześć, przesyłam ciekawostkę. Rosjanie już korzystają z marki "Dendy", uruchomili sprzedaż w rosyjskich sklepach AliExpress. Pewnie mają prawa do marki, a może nie? :D. Przesyłam linki :

https://m.pl.aliexpress.com/item/10000028695592.html?trace=wwwdetail2mobilesitedetail&spm=a2g0o.detail.1000014.7.567b7dff7JW3TP&gps-id=pcDetailBottomMoreOtherSeller&scm=1007.13338.132444.000000000000000&scm_id=1007.13338.132444.000000000000000&scm-url=1007.13338.132444.000000000000000&pvid=eeb12682-8fb1-4483-8aa7-9879b4d6bace

https://m.pl.aliexpress.com/item/10000028703356.html?trace=wwwdetail2mobilesitedetail&spm=a2g0o.detail.1000014.33.567b7dff7JW3TP&gps-id=pcDetailBottomMoreOtherSeller&scm=1007.13338.132444.000000000000000&scm_id=1007.13338.132444.000000000000000&scm-url=1007.13338.132444.000000000000000&pvid=eeb12682-8fb1-4483-8aa7-9879b4d6bace

Chyba nie da się tych konsol zamówić do Polski, przynajmniej taką informację wyświetla sklep sprzedawcy. Może kwestia dogadania. Przypuszczam, że konsole trzymają poziom chińskich famiklonów, jednak nie jestem tego pewien, trzeba by zamówić i zobaczyć. W Dendy 300 wg opisu znajduje się oryginalna płytka z procesorem, pamięcią itd. Ciekawe... Tak więc reasumując, skoro "Dendy wróciło" to myślę że powrót marki "Pegasus" w postaci dobrze wykonanej konsoli również znajdzie swoją niszę  ;) Poniżej załączam zdjecia:



« Ostatnia zmiana: Lutego 21, 2020, 07:52:04 wysłana przez lubone »