Unicorn, czyli Pegasus classic mini z opcją odczytu romów z karty SD
*

Offline lubone

  • **
  • 272
Cześć. Dziś przeglądając allegro wpadłem na taką ciekawostkę:

https://allegro.pl/oferta/mikrokomputer-retro-konsola-unicorn-tpe-777-xs-8761430740

Nostalgiczna obudowa, możliwość wgrywania romów, pady Quick shoot, soft podobny do tego od retro pie, obraz HD... Co o tym myślicie? Kojarzy ktoś kto to będzie produkować? Gdyby jeszcze odpalała kartridże to byłaby fajna opcja. A tak czy nie lepiej złożyć sobie nesa na raspberry? 😉 Znalazłem jeszcze stronę oficjalną sprzedawcy:

https://littleunicorn.pl/Mikrokomputer-retro-konsola-%5BUNICORN%5D-TPE-777-XS-p61

Dajcie znać co myślicie.
Pozdrowienia



« Ostatnia zmiana: Lutego 15, 2020, 09:09:26 wysłana przez lubone »

*

Offline OsA

  • ***
  • 587
    • #58OsA
Odp: Pegasus HD z opcją wgrywania Romów na karcie SD
« Odpowiedź #1 dnia: Stycznia 27, 2020, 07:14:44 »
Projekt Nielogicznego tutaj z forum.


Był chyba nawet temat o tym, ale nie mogę teraz znaleźć. Może usunięty?
Nie wiedzieliśmy, że tworzymy wspomnienia. Po prostu dobrze się bawiliśmy.

*

Offline daf

  • *****
  • 1743
Odp: Pegasus HD z opcją wgrywania Romów na karcie SD
« Odpowiedź #2 dnia: Stycznia 27, 2020, 08:11:34 »
Właśnie największy problem w tym, że tego wątku nigdy nie było.

*

Offline lubone

  • **
  • 272
Odp: Pegasus HD z opcją wgrywania Romów na karcie SD
« Odpowiedź #3 dnia: Stycznia 27, 2020, 08:20:48 »
Dobrze, wątek już jest 😉 Nielogiczny, to Twój autorski pomysł, napisz coś więcej o konsoli... Pomysł jest ciekawy, tego jeszcze nie było... Na razie puki co romy odpala się na emulatorach bądź Krzysiocarcie... Ewentualnie retro pie. Tutaj mamy całkiem nową konsolkę. Do tego w naszej ulubionej obudowie. Napisz coś więcej o tym sprzęcie, sam może się skuszę na jeden egzemplarz. Jest to limitowany pomysł autorski, więc warto mieć coś takiego w swojej kolekcji 😉

*

Offline lubone

  • **
  • 272
Odp: Pegasus HD z opcją wgrywania Romów na karcie SD
« Odpowiedź #4 dnia: Stycznia 27, 2020, 11:33:57 »
Może sprecyzuję... Brakuje mi dokładniejszej specyfikacji... Np.
- czy konsola ma możliwość wyboru pal/ntsc, regulacja audio/video, czy można zgrywać romy do pamięci wewnętrznej, itp?
- czy dołączone pady są przewodowe czy konsola obsługuje standard bezprzewodowy?
- czy jest wyposażona w slot kartridży, czy tylko karty sd?
- czy konsola oparta jest o raspberry pi, może to sugerować podobny soft, czy konsola jest zbudowana wg własnego projektu?
- czy odpala 100% romów wydanych na nes/famicom?
- romy jakich konsol odpalę na unicornie?
Pomysł jest fajny, konsola na zdjęciach wygląda znakomicie, brakuje mi tylko parametrów, dokładniejszej specyfikacji. Dokładną specyfikacja, atuty konsoli wyróżniłyby ją na tle masy podobnych urządzeń. Pomysł z odpowiedzią na serię konsol mini przez rodziego Pegasusa w postaci Unicorna, bezcenne ☺️

Odp: Pegasus HD z opcją wgrywania Romów na karcie SD
« Odpowiedź #5 dnia: Lutego 07, 2020, 19:49:57 »
Zamierzałem założyć wątek i opisać tutaj więcej szczegółów niż na stronie. Był już nawet omówiony plan by Contrabandę podpiąć do całokształtu, a po sprzedaży konsoli sfinansować następny Famicon. Wszystko wyglądało bardzo dobrze do momentu kiedy doszło do składania zamówień, ale po kolei.

Pegasus Mini, który wychodzi oficjalnie pod nazwą Unicorn jest projektem ukończonym. Istnieje działający prototyp, powstała strona sprzedażowa jak również profil sprzedażowy na allegro. Dopięte jest wszystko na ostatni guzik: produkcja, spedycja, rachunkowość, zarejestrowane są na mnie znaki towarowe Pegasus oraz Unicorn. Aby dojść do obecnego stanu poświęciłem rok pracy i wziąłem kredyt na trudną dla mnie teraz do spłacenia kwotę.


Mikrokomputer - bo pod taką klasyfikacją urządzenie zostało zarejestrowane - jest piękną ideą w swej prostocie. Czerpie z najlepszego wzorca miniaturyzacji jaki już na rynku mieliśmy - z Famicoma mini. Unicorn odwzorowany jest 1:1 z Pegasusa i zmniejszony do rozmiaru mini w takiej skali w jakiej zrobiło to ze swoim sprzętem Nintendo. W środku znajduje się bardzo proste rozwiązanie - customizowana płytka Pi oraz dodatkowa elektronika obsługująca wyprowadzenia USB oraz przyciski power i reset. Cały system - zmodyfikowany i "spegasusowany" retropie wystarczy umieścić na karcie micro sd, wrzucić na nią romy i to wszystko, można grać. Poza grami 8-bitowymi można także uruchamiać 16-bitowe, wachlarz platform jakie można uruchomić jest spory, można nawet wrzucić film na kartę i też go obejrzeć. Wyjście do TV to HDMI, zasilanie uniwersalnym kabelkiem "ładowarkowym" 5V. Porty USB umieszczone na froncie obsługują nie tylko dołączone do zestawu pady quickshoot - można podpiąć inne, np. większe gabarytowo. Całość wykonana jest z wielką dbałością i przede wszystkim z plastiku takiej jakości jak w dawnym Pegasusie. Realizacją projektu zainteresował się z resztą sam P. Jutkiewiecz który nawiązał ze mną kontakt i gdyby nie trudności ze spotkaniem się to promowanie produktu mogło nastąpić z rozmachem.

Tyle w temacie specyfikacji. Punktem przełomowym było uruchomienie sprzedaży. Z uwagi na brak środków na płatne reklamy (poza kilkoma na facebooku i allegro) liczyłem na rozpromowanie Unicorna przez retrospołeczność. I ten punkt planu zawiódł, bo jak się okazuje retrospołeczności w Polsce nie ma, są tylko jednostki. Odniosłem wrażenie, że to jakieś zaszczytne działanie by zmieszać z błotem pomysł reedycji Pegasusa i ludzie wręcz się prześcigają kto bardziej wbije szpilkę. I generalnie odbiór projektu można podzielić na kilka grup:

- Królowie aliexpresu. Największa grupa, ludzie do których nie docierają argumenty o jakości, stawiający Unicorna w jednym szeregu z najtańszymi gumowoplastikowymi klonami z Chin. Oczywiście argumentem nadrzędnym jest dla owych cena bo kto by płacił kilka razy więcej "za to samo". Próby uświadamiania daremne, ale śmiechom i hejtom nie ma końca. Byle zgnoić.

- Janusze biznesu. Kolejna liczna grupa, która o ile rozumie jak sprzęt działa i jest świadoma jego jakości, nie potrafi pojąć kosztów produkcji sprowadzając całość do kosztów Pi i obudowy. I daremne są dla tychże argumenty ile faktycznie to wszystko kosztuje: od wykonania form wtryskowych specjalnie tylko pod ten projekt, wykonania elementów plastikowych, gumowych, elektroniki, jej montażu, testowania każdej sztuki, spedycji, cła, 23% vatu, prowizji strony sprzedażowej, kosztów opłacenia ludzi którzy się tym wszystkim zajmują i wielu innych czynników które długo jeszcze można by wymieniać, a które kosztują tak jak i wszystko inne. Ale nie, co by nie powiedzieć to i tak będą twierdzić że cena jest niebotyczna i na pewno się na tym dorabiam. No przecież nawet tutaj na Contrabandzie jest jeden z takich idiotów, który rzucał hasła że to skok na kasę. Szkoda strzępić po prostu.

- Kibice. Grupka osób, która docenia Unicorna i mentalnie wspiera ale sama nie składa zamówień. Wiadomo z pieniędzmi jest różnie, niestety dobrym słowem produkcji uruchomić się nie da.

- Miłośnicy retro. Osoby które zamówiły preorder, rozumieją jak działają preordery i wiedzą co i jak. Wielu z nich wcześniej pisało wiadomości, pytało o różne szczegóły. Po prostu ludzie dojrzali, którzy chcieliby aby na półkach w ich kolekcjach stanęła mini wersja rodzimej kultowej gry telewizyjnej.

I na tym projekt obecnie stoi. Aby uruchomić produkcję potrzeba najpierw z góry ją opłacić. Aby ją opłacić trzeba sprzedać 5000 sztuk. Aby sprzedać 5000 sztuk... trzeba większej ilości kupujących. Na tę chwilę daleko jest do 5000. Ponieważ zrealizowanie 5000 sztuk to i tak będzie sukces, ograniczyłem sprzedaż do tejże ilości i uczyniłem z Unicorna produkt limitowany, który chciałbym aby trafił w ręcę tylko prawdziwych miłośników polskiej sceny retro. Dla mnie w przypadku sprzedaży tych 5000 sztuk uda się wyjść z kredytu jaki zaciągnąłem aby dojść do obecnego etapu, taką bowiem mam umowę że w razie startu produkcji wrócą mi się poniesione do tej pory koszty. I nie zarobię na tym, z resztą od początku nie był to projekt zarobkowy. Uwierzyłem w to, że mogę zrobić coś fajnego, coś co się przypodoba większej ilości osób i będzie miłym niuansem w retroświecie. Niestety rzeczywistość zdruzgotała tę ideę i o ile nie nastąpi zwrot akcji to długo będę żałować że uwierzyłem w siłę społeczności. I mowa tu nie tylko o szerokiej społeczności bo nawet na tym forum trudno o osoby które są zainteresowane wydaniem Pegasusa mini, choć w lipcu doniosłe deklaracje padały jedne po drugiej.

Na chwilę obecną trwają rozmowy z potencjalnym inwestorem, ale aby go przekonać potrzebna jest większa ilość zamówień. Tak więc tych, którzy chcieliby dołożyć swoją cegiełkę od jasnej strony i przyczynić się do powrotu legendy, zachęcam do podejmowania działań. Może jednak siła społeczności zadziała, trochę jak bomba z opóźnionym zapłonem ale jednak?

*

Offline robi

  • *
  • 80
Odp: Pegasus HD z opcją wgrywania Romów na karcie SD
« Odpowiedź #6 dnia: Lutego 07, 2020, 22:38:22 »
Ja mam Grzesiek jedno pytanie, czemu konsola nie nazywa sie ''microkomputer pegasus'' jeśli masz do niej prawa? to też bardzo przyczyniło się do słabej sprzedaży.
''co do tygodnia to polecam w granicach 500-600 zł na zlot zabrać.''

*

Offline daf

  • *****
  • 1743
Odp: Pegasus HD z opcją wgrywania Romów na karcie SD
« Odpowiedź #7 dnia: Lutego 07, 2020, 22:54:20 »
Mam z tym sprzętem od początku tylko jeden, jedyny problem. Nazwa. Nie rozumiem, dlaczego to nazywa się Unicorm, a nie Pegasus Mini. To psuje mi całą ideę tribute'u dla tej konsoli. I powiem otwarcie - gdyby nie to, zamówiłbym ten sprzęt. Chociażby po to, aby w salonie pod tv stał sobie miniaturowy Pegasus - konsola która mnie ukształtowała.

Może ktoś pomyśleć, że coś ze mną nie tak, że przez taki detal rezygnuję z zakupu, jednak to coś nie tak jest w fakcie nazwania konsoli Unicorn, mając prawa do marki Pegasus.

Nawet mnie korci, żeby kupić mimo tego, ale muszę to przemyśleć. Raczej nie teraz.

Szkoda spierdolenia tak poważnego biznesu taką pierdołą, Grzesiek. Wiem, że to nie tylko moja opinia...


edit: o i Robuś mnie wyprzedził...

*

Offline lubone

  • **
  • 272
Odp: Pegasus HD z opcją wgrywania Romów na karcie SD
« Odpowiedź #8 dnia: Lutego 07, 2020, 22:58:48 »
Dzięki za wyczerpującą odpowiedź. Co za historia... Skoro sam "The Maker" starego Pegasusa zainteresował się ideą stworzenia wersji mini, to już nie lada gratka dla kolekcjonerów by mieć to u siebie na półce RTV ☺️ Szkoda, że na razie wolno rusza sprzedaż. Sam początkowo porównywałem projekt do nespi... Po Twoim opisie jak najbardziej kalkuluje mi się zakup Unicorna... Jeśli chodzi o porównanie do nespi... Po pierwsze malina 3b+ to jakieś 200 zł... Po drugie obudowa ta tańsza bez wentylatora to ok 120 zł... To już mamy 320 zł... W przypadku Unicorna wychodzi ok 360 na allegro. Ale jak sam piszesz: dobre plastiki, Pegasusowy soft, obudowa jak Mt 777 DX... No i mam gotowy produkt, nie muszę nic składać, skręcać, instalować... A jeszcze opłaty itp. Kurcze, może nagraj jakiś filmik promocyjny i wrzuć na YouTube... Pokaż prototyp... Jego potencjał. Nie wiem... Faktycznie mało o Unicornie można znaleźć w internecie... Mam nadzieję, że to ruszy, bo chciałbym obok mojego Iq 502 i Mt 777 dx postawić to cudeńko. Szacun dla Ciebie za odwagę i pomysł, nie poddawaj się, kombinuj, jest sporo darmowych możliwości promocji... A odbiorcy się znajdą... W końcu na tej konsoli, tych grach wyrosło pokolenie.

*

Roben

Odp: Pegasus HD z opcją wgrywania Romów na karcie SD
« Odpowiedź #9 dnia: Lutego 08, 2020, 09:13:21 »
Może któryś z Redaktorków zasranych skrobnie coś na Fanpag. Grzesiu jakbyś mógł to niebawem napisze dla ciebie co i jak.

*

Offline lubone

  • **
  • 272
Odp: Pegasus HD z opcją wgrywania Romów na karcie SD
« Odpowiedź #10 dnia: Lutego 08, 2020, 13:13:37 »
Nielogiczny... Czytając głosy ekipy z Contrabandy tak sobie myślę... Może faktycznie w allegro i na stronke, w tytule aukcji wpisz nazwę "Pegasus", skoro i tam masz do niej prawa autorskie... Bo tak patrzę i jak wpiszesz w wyszukiwarce na allegro Pegasus to wyskakuje milion gniotów za 30 zł, ciężko znaleźć Unicorna.
Druga sprawa... jak patrzę na zdjęcia konsolki to nie widzę nazwy na klapce itp, a nie ma na rynku bardziej zbliżonej wizualnie konsoli... Samo nasuwa się skojarzenie, że to Pegasus. Dlatego nie przeszkadza mi nazwa Unicorn, skoro i tak nie ma jej na obudowie. Z ciekawostek jakis czas temu na allegro był sprzedawany popularny ostatnio klon z Chin, ten z bezprzewodowymi padami, tyle że na klapce zrobiono nadruk "Pegazus" (Z zamiast S), sprzedawany był w kartonie bliźniaczo podobnym do tego od oryginalnego Pegasusa... i sprzedał się jak świeże bułeczki... Sprzedawca podaje, że zasoby zostały wyczerpane... Nawet są o nim filmy na YouTube. Faktycznie pomyśl o wykorzystaniu nazwy Pegasus. Wiesz, te toksyczne polystation na allegro też opisują nazwą Pegasus... Co myślicie?

*

Offline Mejs

  • *
  • 249
  • # Joint ROM System #
Odp: Pegasus HD z opcją wgrywania Romów na karcie SD
« Odpowiedź #11 dnia: Lutego 09, 2020, 18:03:52 »
Grzesiek przykro mi, ale wszystko to co piszesz jest conajmniej nielogiczne...

Cytuj
Był już nawet omówiony plan by Contrabandę podpiąć do całokształtu, a po sprzedaży konsoli sfinansować następny Famicon.

Cytuj
Dla mnie w przypadku sprzedaży tych 5000 sztuk uda się wyjść z kredytu jaki zaciągnąłem aby dojść do obecnego etapu, taką bowiem mam umowę że w razie startu produkcji wrócą mi się poniesione do tej pory koszty.

To w jaki sposób miałeś zamiar finansować zloty, skoro po sprzedaży 5000 sztuk wychodzisz na zero?

Cytuj
Z uwagi na brak środków na płatne reklamy (poza kilkoma na facebooku i allegro)

Kurcze, skoro niby podjąłeś takie ryzyko i wziąłeś tak potężny kredyt (360*5000 = 1,8 mln) to chyba inwestycja w reklamę byłaby ułamkiem?

Cytuj
Janusze biznesu. Kolejna liczna grupa, która o ile rozumie jak sprzęt działa i jest świadoma jego jakości, nie potrafi pojąć kosztów produkcji sprowadzając całość do kosztów Pi i obudowy.

Kogo interesują koszty produkcji? Klienta interesuje cena produktu i to co on oferuje. Co oferuje? Retropie w ładnej obudowie, bez ani jednej gry, bez portu na kartridże. To wszystko za 360 zł. Marzę kurwa o takim sprzęcie od lat!!!


Cytuj
zarejestrowane są na mnie znaki towarowe Pegasus oraz Unicorn

Jeśli to jest prawda, to czemu konsola reklamowana jest jako Unicorn? Kolejna bzdura, nonsens i strzał w stopę. Little Unicorn brzmi jak My Little Pony, sprzęt targetowany do pasjonatów z Nowego Sącza.

Cytuj
bo jak się okazuje retrospołeczności w Polsce nie ma, są tylko jednostki
Poważnie? Może warto było się tym zainteresować wcześniej?

Cytuj
bo nawet na tym forum trudno o osoby które są zainteresowane wydaniem Pegasusa mini, choć w lipcu doniosłe deklaracje padały jedne po drugiej.

Nawet jakby cały zlot kupił to niesamowite urządzenie, to zostaje jeszcze 4960 sztuk do sprzedania. Sam sobie zrobiłeś kuku.

Cytuj
No przecież nawet tutaj na Contrabandzie jest jeden z takich idiotów, który rzucał hasła że to skok na kasę

Trochę kulturki. I zastanów się kto robi z siebie idiotę nieścisłościami i pierdoleniem o idei. Przykro mi ale to wszystko brzmi jak ściema bądź zespół urojeniowy.

*

Offline lubone

  • **
  • 272
Odp: Pegasus HD z opcją wgrywania Romów na karcie SD
« Odpowiedź #12 dnia: Lutego 09, 2020, 18:29:00 »
Kurcze, zakładając ten temat z czystej ciekawości nie miałem pojęcia, że włożę kija prosto w mrowisko... Sorry chłopaki... Łączy nas retro pasja i zawsze jestem ciekawy Waszego zdania na retro tematy... Po to jest to forum. Ale tutaj sprawy wymknęły się spod kontroli...

Odp: Pegasus HD z opcją wgrywania Romów na karcie SD
« Odpowiedź #13 dnia: Lutego 10, 2020, 14:04:46 »
Odnośnie nazwy: Sprzęt wyszedł pod nazwą Unicorn po konsultacjach z samym P. Jutkiewiczem i na jego prośbę abym mimo posiadania praw do znaku towarowego wypuścił reedycję pod nawiązującą nazwą. Prośbę uszanowałem i tak też zrobiłem - ot cała tajemnica. Jeśli kwestią ważącą nad zakupem bądź nie ma być napis na klapce urządzenia które 1:1 odzwierciedla Pegasusa to zakrawa to na obłęd, ale cóż...

Co do ciebie Mejs to brak słów. Mógłbyś się wysilić na odrobinę myślenia i czytania ze zrozumieniem, ale jak widać to dla ciebie o wiele za wiele. Zastanawia mnie tylko czy to z twojej strony przejaw tak dalece posuniętej głupoty czy inteligentna złośliwość. W każdym razie widać że jeśli ci się nie wytłumaczy jak krowie na rowie to nic nie pojmiesz. Zatem skrótowo bo nawet szkoda mi strzępić:

Dofinansowanie zlotu ze sprzedaży było planowane, wtedy gdy sprzedaż była jeszcze przewidziana na ponad 5000 sztuk i wedle założeń miała wygenerować nadwyżkę. Widać nie doczytałeś, że na tę chwilę sprzedaż została ograniczona do limitowanych 5000 sztuk dzięki czemu jedyne co mogę osiągnąć to zwrot poniesionych kosztów. I tyle, nie będzie z tego nadwyżek.

Z kolei jeśli 360zł to dla ciebie niebotyczny koszt za kompletne urządzenie na którym można uruchomić cały romset i inne platformy to też podziwiam. Kup everdriva i konsolę, przerabiaj na HDMI to na pewno wyjdziesz na tym lepiej. Na dzień dzisiejszy sam everdrive to ~500zł (129USD) + wysyłka.

I naprawdę myślisz że jako startup dostałem kredyt 1,8 mln PLN ? Kurtyna...

*

Roben

Odp: Pegasus HD z opcją wgrywania Romów na karcie SD
« Odpowiedź #14 dnia: Lutego 10, 2020, 16:09:34 »
Grzesiek, ale skad te 5000 sztuk? Pokazales raptem 30-40 osobom prototyp z drukarki 3d i nie ma rzeczywistej konsoli i zamiast zrobic crowfunding to wziąłeś kredyt i z dniem jak informowales ze masz prawo do nazwy pegasus to reklamowales kilku osobom projekt, a potem na slepo szukales 5k osób chetnych. Widzisz sam ze sie zesrało. Tez nie szukaj winy w każdym.

Swoja droga jak nie zrobisz 5 tysi sztuk to co sie stanie z osobami ktore wplacily kase? Odsylasz pieniadze?