Wideorelacja z FamiCON The 13th
*

Offline OsA

  • ***
  • 587
    • #58OsA
Wideorelacja z FamiCON The 13th
« dnia: Grudnia 12, 2019, 20:49:54 »
Wszem i wobec, nieśmiało wychodzę przed szereg i melduję gotowość do montowania relacji z Famiconu 13.
Oczywiście jeszcze kawał czasu i wiele się może zmienić, ale skoro to już tu piszę to chyba właśnie dlatego, aby samemu się do tego zmotywować (czyt. zmusić) i aby np. Marek mi wytknął za rok, że przecież pisałem, że w końcu się tego podejmę.


A tak btw. To robię to głównie dla społeczności contrabandy. Po prostu chcę też dać coś od siebie, dołożyć cegiełkę. No i dla Marka, który suszy mi głowę od prawie 2 lat :)


Oczywiście przeraża mnie ilość godzin, która mnie czeka, aby podołać temu zadaniu, ale olewka. Jeszcze tyle czasu, że kłade na to lache na ten moment xD
Nie wiedzieliśmy, że tworzymy wspomnienia. Po prostu dobrze się bawiliśmy.

*

Offline MWK

  • Asystent Administratora
  • *****
  • 1412
    • www.mwkpegasus.prv.pl
Odp: Wideorelacja z FamiCON The 13th
« Odpowiedź #1 dnia: Grudnia 15, 2019, 19:45:45 »
Dziękówa OsA!
Jestem wielkim miłośnikiem Twoich nagrywek, masz dobre oko oraz dryg i myślę, że relacja spod Twojej ręki będzie wyjątkowa.

*

Offline daf

  • *****
  • 1743
Odp: Wideorelacja z FamiCON The 13th
« Odpowiedź #2 dnia: Grudnia 16, 2019, 15:58:37 »
Super, OsA. A nie chcesz robić już za rok z 12-tki?

*

Offline OsA

  • ***
  • 587
    • #58OsA
Odp: Wideorelacja z FamiCON The 13th
« Odpowiedź #3 dnia: Grudnia 16, 2019, 22:49:27 »
Co za duzo to nie zdrowo :)


Mam nadzieje ze znajdzie sie chetny. Ja moze i bym podolal, ale nie chce sie deklarowac na ten moment bo przyszly rok moze byc dla mnie ciezki czasowo.


Jesli by sie nie pojawil chetny, bedzie termin blizszy zlotu i u mnie bedzie git sytuacja - to moze i bym sie podjal. Pozyjemy zobaczymy, ale nie obiecuje.


13 za to obiecuje.
Nie wiedzieliśmy, że tworzymy wspomnienia. Po prostu dobrze się bawiliśmy.

*

Offline Gargi

  • **
  • 139
Odp: Wideorelacja z FamiCON The 13th
« Odpowiedź #4 dnia: Lutego 24, 2020, 09:46:37 »
Świetna wiadomość!!!

*

Offline OsA

  • ***
  • 587
    • #58OsA
Odp: Wideorelacja z FamiCON The 13th
« Odpowiedź #5 dnia: Maja 11, 2021, 13:08:37 »
Powiedziało się A - 1,5 roku temu.
Trzeba powiedzieć i B.


Więc tak - będę kręcił i montował film z Famicon #13.
Paradoksalnie nagle okazało się, że wjeżdża nowa miejscówka, więc będzie to zlot i relacja wyjątkowa.
I w sumie z mojej perspektywy ma to dużo plusów, ale też kilka minusów.


W większości będę korzystał z własnych materiałów, ale wiadomo, że nie da się być wszędzie.
Dlatego oczywiście bardzo mile widziane są również wasze ujęcia, jednakże z tej strony moja prośba, aby:
1. Nagrywajcie w najlepszej jakości jaką wasz sprzęt udźwignie. Docelowo 1920x1080. Ewentualnie 1280x720. Jeśli to kalkulator no to jakakolwiek najlepsiejsza.
2. Skupcie się na łapaniu chwili. Rzeczy z harmonogramu ja sobie ogarnę, ale np. jakiegoś gruzu - już nie zawsze.
3. Błagam - lepiej więcej filmików, ale krótkich. Nie róbcie filmiku trwającego 15 czy 20 minut. Zróbcie 5 filmików po 2 minuty. Zaoszczędzi mi to sporo pracy.
4. Swoje filmiki wrzućcie po zlocie na dysk google - najpóźniej do listopada.


Z góry dziękuję.


Oczywiście to tylko moja skromna prośba. I nie obiecuję, że wykorzystam wszystkie/większość filmików "nadesłanych". Cały film tworzony według własnego widzimisię.


Tyle.
Premiera: lipiec 2022.
Nie wiedzieliśmy, że tworzymy wspomnienia. Po prostu dobrze się bawiliśmy.

*

Offline daf

  • *****
  • 1743
Odp: Wideorelacja z FamiCON The 13th
« Odpowiedź #6 dnia: Maja 11, 2021, 13:23:46 »
Ode mnie masz zagwarantowany najlepszej jakości gruz w 1080p i max 2 minuty każdy. Doskonale wiem, jak to jest lepić relację, więc pełen mylfon.

*

Offline Liseq

  • **
  • 230
  • Amarena
    • Nowy kanał
Odp: Wideorelacja z FamiCON The 13th
« Odpowiedź #7 dnia: Maja 11, 2021, 14:15:37 »
Moje Siajomi bez problemu łyka 1080p wiec tak też będę kręcił. Jeśli masz możesz w sumie wziąć jakiś dysk na zlot to od razu moglibyśmy zrzucać dla ciebie materiały
Czasami doceniamy niektóre rzeczy dopiero gdy staną się wspomnieniami.

*

Offline daf

  • *****
  • 1743
Odp: Wideorelacja z FamiCON The 13th
« Odpowiedź #8 dnia: Maja 11, 2021, 14:47:05 »
Dokładnie tak, tak jak zawsze zgrywałem w ostatni dzień wszystko na dysk Krzychuroku.

*

Offline OsA

  • ***
  • 587
    • #58OsA
Odp: Wideorelacja z FamiCON The 13th
« Odpowiedź #9 dnia: Maja 11, 2021, 14:56:50 »
Ok, ogarnę jakiś dysk :)
Nie wiedzieliśmy, że tworzymy wspomnienia. Po prostu dobrze się bawiliśmy.

*

Offline Mcin

  • ***
  • 813
  • أَلْقُنْتْرابَنْديطا
Odp: Wideorelacja z FamiCON The 13th
« Odpowiedź #10 dnia: Maja 15, 2021, 19:57:30 »
Mogę wziąć taką oto kamerkę https://www.x-kom.pl/p/117282-kamera-internetowa-microsoft-lifecam-hd-3000-hd.html i internet służbowy do przerzucania towaru do chmury, jakby miejsca zabrakło. 2x 1TB transferu robi robotę.

Kamerka może i nie jest zbyt wybitna, ale ma solidny uchwyt przez co może się przydać do robienia statycznych ujęć z turniejów czy kącertów.
A tak co do technikaliów, na świeżo, po przejrzeniu relacji z Famiconu 11 jeszcze raz, mam jedna uwagę. Otóż o ile jakość materiału wideo jest wystarczająca, tak dźwięk zbierany przez mikrofony jest tak przesterowany, że uszy wykręca. Ja zdaje sobie sprawę, że niewiele da się zrobić bez wiedzy, drogiego oprogramowania i materiału źródłowego, ale... no właśnie, tu pytanie, czy da się poprawić jakość nagrywanego dźwięku?

1990in1 - dzięki, poprawione :P
« Ostatnia zmiana: Maja 16, 2021, 00:58:10 wysłana przez Mcin »

*

Offline daf

  • *****
  • 1743
Odp: Wideorelacja z FamiCON The 13th
« Odpowiedź #11 dnia: Maja 15, 2021, 20:45:34 »
No w telefonie raczej tego nie poprawisz w ustawieniach. Wg mnie na nasze potrzeby jakość dźwięku jest wystarczająca.

Odp: Wideorelacja z FamiCON The 13th
« Odpowiedź #12 dnia: Maja 15, 2021, 22:32:48 »
Cytuj
czy da się poprawić jakość nagrywanego dźwięku?
Wszystko zależy od wszystkiego. Jeśli masz ziemniaka to tak, są takie małe mikrofony pod jacka/usb budżetowe od np. Mozos ponizej 100golda.
Ale jeśli masz flagowca nawet sprzed kilku lat to nie warto, bo różnica w dźwięku jest zauwazalna tylko w ludzkich warunkach (w miarę cicho).
Do wielu relacji były dodawane napisy i ogladajac to na fconach tylko tak bylem w stanie zrozumieć co kto mówi. Chyba, że mowa była o ziarenkach kawy, albo ktoś pytał o wynik meczu w dialekcie mandaryńskim, wtedy wszystko git słychać.

O, dopiero zauważyłem: 2011?:D pierwszego smartfona mialem kilka lat później:D

*

Offline OsA

  • ***
  • 587
    • #58OsA
Odp: Wideorelacja z FamiCON The 13th
« Odpowiedź #13 dnia: Maja 15, 2021, 23:34:47 »
Słaba jakość dźwięku w dawniejszych relacjach wynika ogolnienze slabej jakosci sprzetu ktorym bylo to nagrywane.


Obecne aparaty, kamery czy nawet telefony naprawde niezle sobie radza z dzwiekiem. Oczywiscie wciaz wiele zalezy od modelu, ale jednak i tak jest zdecydowanie lepiej.
Nie wiedzieliśmy, że tworzymy wspomnienia. Po prostu dobrze się bawiliśmy.

*

Offline żur0

  • Administrator
  • *****
  • 960
  • Piszcie posty Kamraci Pegasusa!
    • Contrabanda. O Retro. Po Bandzie.
Odp: Wideorelacja z FamiCON The 13th
« Odpowiedź #14 dnia: Maja 16, 2021, 10:55:58 »
Nie przesadzajmy, są napisy - taka świecka tradycja z początków lotnictwa. Nie będziesz miał dźwięku dolby atmos jak najebane chłopy nagrywają swoimi kalkulatorami w sali gdzie nagina wymieszany chiptune z 12 telewizorów albo na werandzie gdzie każdy z innej partii drze ryja, że wolny Begazuz najważniejszy. Nie bądźmy Pewexami, nie mieszajmy myślowo dwóch różnych systemów walutowych.