FamiCON The 13th [09-14 Lipca 2021]
*

Offline Liseq

  • **
  • 230
  • Amarena
    • Nowy kanał
Odp: FamiCON The 13th [09-14 Lipca 2021]
« Odpowiedź #105 dnia: Kwietnia 09, 2021, 10:10:01 »
Dowiedzcie się co do mikrofali, ew zapakuje do bagażnika moją "wyjazdową", już raz była ze mną. Co do parkingu bardzo słuszna uwaga, żeby nie wyszło tak, że dnia 0 i 1 wszyscy zajmą parking a reszta bedzie musiała faktycznie stać tam pod tym stadionem :v
Czasami doceniamy niektóre rzeczy dopiero gdy staną się wspomnieniami.

*

Offline Martin

  • **
  • 120
  • Oldschool come back!
    • Zapraszam do obejrzenia mojej kolekcji:
Odp: FamiCON The 13th [09-14 Lipca 2021]
« Odpowiedź #106 dnia: Kwietnia 10, 2021, 02:19:31 »
@MWK - zgadza się, zapomnieliśmy wpisać o cieksyńskich przygodach z korkami, których standardowo sami nie moglibyśmy podnosić.

Co do miejsca parkingowego w Błędowie, to z tego co pamiętam jest zaraz za tą "dziurą" w płocie, przez którą będziemy chodzili do TOP Marketu miejsce na kilka samochodów. Rocket sprawdzi niebawem ile dokładnie, niestety nie ogarnąłem, żeby strzelić fotkę z tej perspektywy. :(
Zapraszam do obejrzenia mojej kolekcji:

*

Offline dziat

  • *****
  • 1172
Odp: FamiCON The 13th [09-14 Lipca 2021]
« Odpowiedź #107 dnia: Kwietnia 10, 2021, 10:30:05 »
Dzięki za dobre pytania chłopy, wrzucajcie nam ich jak najwięcej i sprawdzimy podczas wizji lokalnej pt. 2 w przyszły weekend!

*

Offline Mcin

  • ***
  • 815
  • أَلْقُنْتْرابَنْديطا
Odp: FamiCON The 13th [09-14 Lipca 2021]
« Odpowiedź #108 dnia: Kwietnia 11, 2021, 00:41:06 »
JA widzę kolejny plus - boisko do rozegrania zbijaka jak znalazł :)

*

Offline dziat

  • *****
  • 1172
Odp: FamiCON The 13th [09-14 Lipca 2021]
« Odpowiedź #109 dnia: Kwietnia 18, 2021, 22:30:12 »
Byliśmy z Rocketem w Baccarze i zaklepaliśmy miejscówkę na zlot. Przemyśleń mam sporo, ale najważniejsze na początku - dzięki Rocket za te miejscówkę, jest więcej niż dobra na nasze potrzeby w 2021! Pomimo różnych niepokoi związanych z nowym miejscem, czuję, że będzie tam piękny zlot.


Obiekt jest nieczynny od lat, utracił trochę dawnego uroku, ale ma wszystko czego potrzebujemy - kulę disco, dużą przestrzeń (dwie sale!), przestrzeń na powietrzu (i dwa małe stoliki piwne, i pole na parę namiotów - myślę, że z 8 wejdzie), ma też to czego nie mieliśmy wcześniej - prysznic. No ale żeby nie być gołosłownym - naprawdę daje się odczuć że w tym miejscu dawno nic się nie działo:

no będzie tutaj szorowane mocno


fontanna nie wytrzymała naporu czasu - nie odpalimy jej na zlocie, bo ma kable na wierzchu :D


Podzieliliśmy cały obiekt na dwie części z określonymi funkcjami:
1. duża sala. Tutaj jest masa słupów z lustrami, stoły jadalne, i sporo przestrzeni, ale jest też niski sufit i okna prosto na ulicę. Dlatego pomimo że jest duża - będzie miała określone funkcje:
- tutaj jest miejsce na projektor (biała płachta na ścianie) i turnieje z nim związane + krzesła,

- duża sala styka się z kuchnią - i stoły po prawej części tego zdjęcia będą służyły nam za jadalnię, idąc dalej w prawo - będzie część projektorowa;
- ten długi prostokąt na końcu pomieszczenia na zdjęciu będzie nam służył za sypialnie. Odgrodzimy tę część krzesłami od reszty sali;




2. mała sala:

- tutaj rozstawiamy stanowiska + nagłośnienie;
- to miejsce wychodzi na zewnątrz - nie będzie problemu z otwartymi drzwiami wieczorem, bo spanie jest gdzie indziej;
- jest kula disco!
- stanowisk zmieścimy tutaj 16-18 sztuk, jeśli to będzie mało, to kilka ustawimy w dużej sali.


Koszty sali są spoko - płacimy 500 PLN za dzień, więc razem z dniami organizacyjnymi zamkniemy się w 3000 PLN. Do tego dojdzie sprzątanie - pani która nam wynajmuje szuka kogoś, sprzątania jest tam sporo bo miejscami czuć i że miejsce nie było wietrzone, i zwyczajnie jest sztynks odczuwalny z chłodni. To wszystko musi być wywietrzone i wyszorowane wcześniej. W salach wystarczy odkurzanie, mycie podłóg i stołów, ale prysznic i kuchnia to tragedia - tam trzeba bombą z cifa to potratować. Zamkniemy się z całym najmem w 3500 PLN - i to są koszty podobne do Nowej Wsi.


I taką bardzo chłodną kalkulacja z czym się będziemy dilować w Baccarze.

Plusy:
- wielkie miejsce, w końcu nie będziemy musieli się tłoczyć ze sprzętem;
- korytarz między salami z kanapami;
- blisko sklepy;
- mała sala w której będzie gralnia ma idealne miejsce na koncert - są za nimi lustra które odbijają światła;
- obiekt jest zamknięty, a my rozmawiamy z jego właścicielką która jest super-do-dogadania i kumpluje się z Rocketem (to jest plus sam w sobie!). Gdyby ktoś pytał o cel naszego spotkania, to 13sty Famicon odbywa się pod banderą urodzin jej syna Konrada ;)
- topmarket bardzo blisko, odido też blisko, biedronka mniej niż 500m od partyplace;
- wielki grill - nadgryziony zębem czasu, ale poradzimy sobie z nim;
- z kilometr od partyplace jest boisko gminne, na którym można grać w piłkę, robić turnieje na świeżym powietrzu czy rzucać terminatorem;
- parę kilometrów od miejsca jest duży staw;
- miejsce jak na wielkość i urządzenie kosztuje grosze;
- kula disco! 
- klaustrofobiczna, ale dobrze wyposażona kuchnia;
- CHŁODNIA! ile byśmy nie mieli lodówek, miejsca i tak zawsze brakowało. w obiekcie nie ma lodówek, jest chłodnia która jest wielkości z 15m2 z regałami. nie ma ilości jedzenia i alkoholu jaka się tam nie zmieści ;
- wydawka hotelowa łącząca kuchnię z korytarzem - jak ją zobaczyłem, od razu poczułem gamę możliwości wykorzystania :D


Minusy:
- pole namiotowe jest bez porównania mniejsze do Lasek czy Nowej Wsi, zmieści się tu 6-10 namiotów;
- parking - ten na naszym terenie nie jest za duży, to wąskie miejsce, więc dwa rzędy aut nie wejdą. liczę jeden rząd aut, maksymalnie 8 sztuk, jest parking tuż obok;
- bliskość mieściny - obiekt jest tuż przy ulicy, i tuż obok parkingu jest wyjście do topmarketu - jakieś 30 metrów od wejścia na teren hotelu :D oczywiście postawimy tam banner i ogrodzenie;
- wcale nie tak daleko jest posterunek policji;
- niewiele przestrzeni na powietrzu. hotelowa część na dworze to parking, nieczynna fontanna, i małe miejsce bardziej dla palaczy niż biesiadników. są tam dwa małe stoły piwne + parasol który je zakryje, myślę, że bedzie trzeba zorganizować więcej stołów
- brak mikrofali;
- lokal jest nieużywany - no i cuchnie w nim. szczególnie w kuchni. prysznic też jest dosyć zapyziały. niemniej - nie jest to nic, z czym duża ilość wietrzenia i cifu sobie nie poradzi;
- ściana dużej sali wychodząca na ulicę ma dużo szyb. to + kubatura dużego pomieszczenia z niskim pomieszczeniem sprawia, że z tego pomieszczenia będzie nas mocno słychać w Błędowie. dlatego ono będzie do korzystania z projektora, spania i jedzenia - główne party place to mała sala, która wychodzi bezpośrednio na zewnątrz, i tam też będą stanowiska;
- będą nam potrzebne dwa zestawy nagłośnienia - jeden do sali z projektorem, drugi do sali ze stanowiskami.
- są dwa klimatyzatory w dużej sali - ale one nie grzeją. są tylko kaloryfery;
- brak klimatyzatorów w małej sali;
- logistyka... mam z nią okropny problem przy Baccarze. Jedyna opcja to dostać się do Grójca, a tam PKSem do Błędowa. To oznacza, że nie da się tak po prostu skoczyć do Warszawy po jakieś większe zakupy. Trzeba będzie jeszcze lepiej zaplanować logistykę aby niczego nam nie zabrakło - ale to rozwiążemy przywożąc sprzęt na miejsce jeszcze przed dniem zero, i jeszcze wcześniej wszystko planując i ogarniając.


Za to lokalizacja jest spoko dla kierowców - jest blisko od autostrady


i zdjęcia ode mnie i Rocketa z wizytacji tu:
https://wetransfer.com/downloads/b7d20114824f1b8192b6820ef60ad40720210418194501/ee12fb
https://we.tl/t-rP4Wi1X9d9

Na pewno Baccare odwiedzimy przed zlotem jeszcze conajmniej raz, aby zwozić już tam sprzęt i zerknąć jak się mają sprawy ze sprzątaniem. Jak będzie potrzeba jeszcze coś ważnego tam sprawdzić, to pojedziemy tam jeszcze jeden raz :)

Niedługo wystartuje topic zbiórkowy - zakładamy z Rocketem dedykowane konto na to (jak macie jakiś bank na którym można trzymać kasę, wypłacać z bankomatów, i wyrobić dwie karty płatnicze za mały koszt - dajcie znać!) . Koszt wjazdu na całość zlotu będzie podobny do ubiegłorocznego, a zbiórkę zamkniemy z końcem czerwca

*

Offline MWK

  • Asystent Administratora
  • *****
  • 1412
    • www.mwkpegasus.prv.pl
Odp: FamiCON The 13th [09-14 Lipca 2021]
« Odpowiedź #110 dnia: Kwietnia 19, 2021, 00:00:02 »
Zajebista miejscówka Dziadek, Rocket. Podziękowania za ogarnięcie tematu!

3 pytania:
- czy będzie można się w tym murku wjazdowym zakotwiczyć (wywiercić ze 2 otwory wiertarką), bo nie widzę innej opcji rozciągnięcia tam baneru, no chyba, że macie inny pomysł aby się maksymalnie i odgrodzić od Top Marketu?
- na jednym ze zdjęć (tuż przy tym tylnym wejściu/wyjściu) pod ścianą stoi nalewak do piva, czy to są same krany czy może jest tam cały zestaw (z końcówkami, agregatem n'shit), bo jeżeli tak, to może będziemy mogli się podłączyć? Jak zrzucimy się na dodatkowy hajs, to mógłbym po kosztach pobrać jednego/dwa petkegi z Browaru Łańcut i przywieźć. Tylko czy to na chodzie jest?
- skoro już Pani Właścicielka jest tak dobra, że ogarnie kogoś do sprzątania (jak rozumiem przed i po party), to co Wy na to, żeby również wynajęła kogoś aby nam partyplace przyozdobił w klimat halloweenowy jak przystało na Straszny Dwór? Ja się nawet nie porywam na to (onz bodajże), aby samemu przygotować dekorację na tak duży metraż...

Co do drugiego soundsystemu pod projektor, to może wystarczy ten mój zestaw Creative Inspire P380? On jest malutki, ale ma pierdolnięcie. Tylko i tak trzea jakiś malutki mikserek, żeby chociażby zgrać to z mikrofonami.

*

Offline Mcin

  • ***
  • 815
  • أَلْقُنْتْرابَنْديطا
Odp: FamiCON The 13th [09-14 Lipca 2021]
« Odpowiedź #111 dnia: Kwietnia 19, 2021, 00:11:58 »
nie ma ilości jedzenia i alkoholu jaka się tam nie zmieści ;Potrzymaj mi pivo...
już poczułem potrzebę rozegrania tam rundki w Antarctic Adventure :P

*

Offline dziat

  • *****
  • 1172
Odp: FamiCON The 13th [09-14 Lipca 2021]
« Odpowiedź #112 dnia: Kwietnia 19, 2021, 08:55:58 »
Marek,


- brama - tak, zrobimy ją z banneru obitego otworami metalowymi. Z lewej strony jest szczelina w murze w którą możemy się wpiąć hakami, z prawej jest słupek o który te haki opleciemy,
- nalewak prawdopodobnie jest sprawny i go użyjemy :)
- tak, będzie sprzątanie przed i po party. O dekoracjach pogadamy - jak im coś przygotujemy, to pewnie ktoś kto będzie sprzątał imprezę przed da radę!


Sound system - też tak myślę. Mocne kolumny potrzebujemy na małą salę pod muzykę, na małą takie creativy w zupełności wystarczą!

*

Offline MWK

  • Asystent Administratora
  • *****
  • 1412
    • www.mwkpegasus.prv.pl
Odp: FamiCON The 13th [09-14 Lipca 2021]
« Odpowiedź #113 dnia: Kwietnia 21, 2021, 21:10:35 »
Tomek,

- brama - tak, zrobimy ją z banneru obitego otworami metalowymi. Z lewej strony jest szczelina w murze w którą możemy się wpiąć hakami, z prawej jest słupek o który te haki opleciemy,

Ja sobie tego nawet nie wyobrażam. Przydałoby się aby ktoś, kto jest ogarnięty w takich tematach montażowych i ma bliżej niż z Rzeszowa, podjechał tam i zrobił rozeznanie, a potem wziął, odwinął baneru (niezadrukowanego), uciął pod wymiar, zgrzał, zaoczkował, kupił linki/haki/cotambeepotrzebne i podjechał zamontował i potem nawet zdeponował w środku u Pani Cioci. Ja tego wszystkiego na odległość nie zrobię. Nie ma bata. A robić to "na drutach" w czwartek/piątek przed zlotem to istne szaleństwo...

- nalewak prawdopodobnie jest sprawny i go użyjemy

Prawdopodobnie? Użyjemy? Dziadek, od kogo jak od kogo, ale od Ciebie spodziewam się więcej konkretów ;-)
Bo nie wiem czy wiesz, ale do takiego nalewaka potrzebny jest nie tylko agregat ssąco/chłodzący, ale również butla z gazem i sprawne/czyste okablowanie. Jak ten wózek tam stał dwa lata nieużywany, to pierun wie w jakim to jest stanie i czy w ogóle nadaje się do "spożycia"...

- tak, będzie sprzątanie przed i po party. O dekoracjach pogadamy - jak im coś przygotujemy, to pewnie ktoś kto będzie sprzątał imprezę przed da radę!

Właśnie chodziło mi o to, że my nic nie przygotujemy (dekoracje), żeby to oni coś zaproponowali, wycenili i ewentualnie ogarnęli.

Sound system - też tak myślę. Mocne kolumny potrzebujemy na małą salę pod muzykę, na małą takie creativy w zupełności wystarczą!

OK, zatem wezmę te moje Creativy. Tylko potrzea zorganizować jakiś jeden niewielki mikser, który ogarnie to co będzie wchodziło do niego z laptoka/konsoli + mikrofon i poda to wszystko dalej na głośniki.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 21, 2021, 21:15:56 wysłana przez MWK »

*

Offline Mcin

  • ***
  • 815
  • أَلْقُنْتْرابَنْديطا
Odp: FamiCON The 13th [09-14 Lipca 2021]
« Odpowiedź #114 dnia: Kwietnia 23, 2021, 20:50:35 »
Hm, takie pytanie, czy jest na sali zwykła, biała tablica do pisania mazakiem?  Czasem mają takie badziejstwa do wypisywania menu czy czegoś podobnego?
A na co to nam by było? Ano pomyślałem, że skoro dział rekordowy ma się nieźle, to można zrobić niezobowiązującą tabelę wyników zlotowych. Grałeś? Zapisz swój nick, tytuł gry i wynik, może ktoś pobije. Forma totalnie ekskluzywna, bez dyskryminacji konkretnych konsol czy romów, za wyjątkiem cheatów i hacków z ułatwieniami i z założeniem, że każdy gra fair i nie potrzeba ciecia.I tym oto prostym trikiem można mieć kolejną atrakcję, a jak się przyjmie "rozbudować" w kolejnych iteracjach Famiconu.

*

Offline daf

  • *****
  • 1743
Odp: FamiCON The 13th [09-14 Lipca 2021]
« Odpowiedź #115 dnia: Kwietnia 23, 2021, 21:06:28 »
Można kupić blok formatu A2, powiesić i na tym zapisywać (vide Kalambury na zlocie nr 3, czy ileś-tam). Swoją drogą - nie wiem, czy by to zatrybiło i funkcjonowało, ale nie jestem przeciw. Sam chętnie bym spróbował się powpisywać, bo mam zamiar pograć na zlocie trochę więcej.

Ja mam inne pytanie - bo tak nie wyłapałem z tego wszystkiego do końca. Jest tam kuchnia, w której będzie można coś ugotować, usmażyć, podgrzać, etc.? Z garnkami, jakąś patelnią na wyposażeniu... Wolę się upewnić na 100%.

*

Offline OsA

  • ***
  • 587
    • #58OsA
Odp: FamiCON The 13th [09-14 Lipca 2021]
« Odpowiedź #116 dnia: Kwietnia 23, 2021, 21:41:13 »
+ skoro oficjalnie nie ma mikrofali to Pieseu możesz potwierdzić na 100%, że przywieziesz tą o której wspominałeś?
Nie wiedzieliśmy, że tworzymy wspomnienia. Po prostu dobrze się bawiliśmy.

*

Offline Liseq

  • **
  • 230
  • Amarena
    • Nowy kanał
Odp: FamiCON The 13th [09-14 Lipca 2021]
« Odpowiedź #117 dnia: Kwietnia 26, 2021, 18:49:06 »
Tak, jak najbardziej mogę zagwarantować że mikrofalka pojedzie ze mną na zlot, nie jest to dla mnie żaden problem, aby rzucić ją do furki.
Aczkolwiek prosiłbym Dziatka o wyjaśnienie jednego aspektu dla mnie. Gdyż zapewne pojawię się dnia zero już i będę mógł co nieco pomóc przy zwózce sprzętu, ale zanim bym uderzył na Wawkę rozładowałbym się ze wszystkiego w Baccarze i dopiero pojechał na W-wę, masz możliwość załatwienia czegoś takiego? Bo dość sporo syfu będę miał ze sobą, nawet licząc tę mikrofalkę.
Czasami doceniamy niektóre rzeczy dopiero gdy staną się wspomnieniami.

*

Offline dziat

  • *****
  • 1172
Odp: FamiCON The 13th [09-14 Lipca 2021]
« Odpowiedź #118 dnia: Kwietnia 29, 2021, 20:06:10 »
Temat składkowy odpalony: http://forum.contrabanda.eu/index.php?topic=1237.new#new


Marek,
1) brama - tak, podziałamy z tym na miejscu przed zlotem;
2) nalewak - wiesz jak z nim jest bo gadaliśmy - nie sądzę że go użyjemy;
3) dekoracje - moim zdaniem nikomu się nie będzie chciało tym zając na miejscu...
Rocket, jak będziesz na miejscu w najbliższych dniach, to podpytaj proszę o tematy 2) i 3)


Mcin, spoko pomysł! Mamy taką tablicę którą kupił Żuro na pierwszą edycję CFLa. Sprawdzę w jakiej jest ona kondycji, bo od pierwszego CFLa z niej nie korzystaliśmy;


daf, kuchnia jest! Jest wielka chłodnia, są palniki, masa naczyń, garów i patelni (as usual - szkło będziemy chcieli skitrać).
Rocket gorąca prośba abyś ją obcykał na miejscu jak będziesz tam - bo nie wiem jakim cudem zapomnieliśmy to obcykać :D


Pieseu, myślę że zrzucenie sprzętu przed przyjazdem do Wawy będzie możliwe - ale trudno mi teraz odpowiedzieć. Generalnie, pomysł jest taki, żeby sprzęt zrzucić w remizie wcześniej (np weekend przed zlotem) z racji na to, jak daleko to jest, więc jak to się powiedzie - będzie minimalna ilość rzeczy do wzięcia na dzień zero ze stolicy

*

Offline daf

  • *****
  • 1743
Odp: FamiCON The 13th [09-14 Lipca 2021]
« Odpowiedź #119 dnia: Kwietnia 29, 2021, 20:13:14 »
Cytat: dziat
Generalnie, pomysł jest taki, żeby sprzęt zrzucić w remizie wcześniej (...)
Nawyków tak łatwo nie wyplenisz... ;)