Promocje na homebrew w itch.io
*

Offline lubone

  • **
  • 272
Promocje na homebrew w itch.io
« dnia: Maja 12, 2021, 07:56:54 »
Hej,

Przesyłam linki do gier NES na itch.io, które są aktualnie w promocji!

Dziś gry, za które zwykle trzeba zapłacić, są za darmo:

Bat Lizard Bonanza (John Vanderhoef) - jeszcze przez kilka godzina za friko!

https://itch.io/s/49424/the-bat-lizard-bonanza-flash-giveaway?fbclid=IwAR3g_iIvNe4Ke3Fzo0-WW9pWLC-QaXDAmdwTm98y7KEYaJWEJMhL3PQnO0A

Orphea (Skyboy Games) - jeszcze 22 dni za darmo!

https://itch.io/s/49194/free-nes-game-for-free

Pozdro!
« Ostatnia zmiana: Maja 13, 2021, 20:57:38 wysłana przez lubone »

*

Offline Mcin

  • ***
  • 813
  • أَلْقُنْتْرابَنْديطا
Odp: Promocje na homebrew w itch.io
« Odpowiedź #1 dnia: Maja 12, 2021, 20:33:29 »
Szkoda wielka, że niby za darmo, ale każom się zalogować i podać grupę krwi...

*

Offline lubone

  • **
  • 272
Odp: Promocje na homebrew w itch.io
« Odpowiedź #2 dnia: Maja 12, 2021, 20:43:45 »
To prawda. Generalnie na ich.io można pobierać bez konieczności zakładania konta, ale aby skorzystać z promocji już konto trzeba mieć... Jest to logiczne działanie portalu, umożliwiają wprowadzenie promocji, a przy okazji pozyskują nowych użytkowników. Dla pocieszenia powiem, że założenie konta na itch.io nic nie boli, sam od dawna mam tam konto,  jest bezpłatne, chyba, że chcesz kupić grę, która jest płatna... Wtedy opłaty można dokonać PayPalem ;) Portal jak każdy inny z możliwością zakupów online... :P

Przy okazji podrzucam link do jeszcze jednej gry od Johna Vanderhoefa, promocja pt. Justice for Palestine: Gra Wampus jest jeszcze przez kilkanaście godzin za friko!

https://itch.io/s/49442/justice-for-palestine-wampus-giveaway

Miłego grania! ;)
« Ostatnia zmiana: Maja 13, 2021, 20:58:05 wysłana przez lubone »

*

Online Duobix

  • **
  • 190
Odp: Promocje na homebrew w itch.io
« Odpowiedź #3 dnia: Maja 13, 2021, 09:15:12 »
To jak już poruszamy wątek darmówek z itcha, to zapraszam do zapoznania się w pełni darmo z moją grafomanią:
https://duobix.itch.io/

*

Offline lubone

  • **
  • 272
Odp: Promocje na homebrew w itch.io
« Odpowiedź #4 dnia: Maja 13, 2021, 21:13:54 »
Duobix, dzięki za to info. Widzę, że kolega trochę grzebie w gamedevie. Mnie oczywiście najbardziej interesuje This is You, sam tworzyłeś w NESmakerze? Dlubiesz jeszcze coś? Fajny koncept z tymi tłami-napisami... :) Kolega przynajmniej rozumie jakie dłubanie w NESmakerze potrafi być irytujące... Łatwo można osiągnąć poziom Champion w poirytowaniu ;) Planujesz jeszcze robić jakieś gierki w formacie .nes? :) Może jakiś większy projekt niezwiązany stricte z konkursami? :)

*

Online Duobix

  • **
  • 190
Odp: Promocje na homebrew w itch.io
« Odpowiedź #5 dnia: Maja 14, 2021, 07:32:16 »
Mnie oczywiście najbardziej interesuje This is You, sam tworzyłeś w NESmakerze? Dlubiesz jeszcze coś? Fajny koncept z tymi tłami-napisami... :) Kolega przynajmniej rozumie jakie dłubanie w NESmakerze potrafi być irytujące... Łatwo można osiągnąć poziom Champion w poirytowaniu ;) Planujesz jeszcze robić jakieś gierki w formacie .nes? :) Może jakiś większy projekt niezwiązany stricte z konkursami? :)
Primo, to Game Jamy nigdy nie są dla mnie konkrusami :) Jam zawsze jest okazją do tego żeby się czegoś nauczyć,
szczególnie te stacjonarne, gdzie można zobaczyć jak wygląda "warsztat" innych twórców.
Akurat na jamie gdzie "This is You" robiłem, próbowałem NESMaker'a ogarnąć, i szczerze powiem że jako narzędzie
NESmaker był wybitnie wtedy irytujący (nie wiem jak teraz - próbowałem raz do tego usiąść żeby się lepiej ogarnąć
z NESmakrem, ale jakoś nie wyszło; generalnie to robiłem gry już w paru technologiach na różne sprzęty, także mam
ogólne porównanie).

Czy planuję robić jeszcze gry na NES'a? Tak, mam nawet pewien pomysł na projekt pod NES'a za który chcę się zabrać
kiedyś, ale to na 99% nie w NESmakerze - tbh bardziej do mnie przemawia http://8bitworkshop.com/ , który nawet
ma dość fajną książkę opisującą jak się zabrać do tematu.

*

Offline lubone

  • **
  • 272
Odp: Promocje na homebrew w itch.io
« Odpowiedź #6 dnia: Maja 14, 2021, 21:01:14 »
Spoko, dobre podejście ;)

Dzięki za info, książka na Amazonie jest dostępna... Może też sobie kupię, żeby sprawdzić temat. Ja chciałbym z NesMakera stopniowo przechodzić na Assembly... Ale to będzie długa droga :P Szkoda, że nie ma polskich publikacji o NESowym Assembly 6502... Jedyna książka, którą da się zdobyć dotyczy kodowania dla Atari...

Ale to, co przesyłasz może okazać się bardzo pomocne :) Powodzenia w planowanych projektach, będę śledził konto na itch.io ;)

*

Offline Mcin

  • ***
  • 813
  • أَلْقُنْتْرابَنْديطا
Odp: Promocje na homebrew w itch.io
« Odpowiedź #7 dnia: Maja 14, 2021, 22:53:46 »
Ten NESLib to co innego niż CC65? Czy biblioteka do niego?

*

Offline lubone

  • **
  • 272
Odp: Promocje na homebrew w itch.io
« Odpowiedź #8 dnia: Maja 14, 2021, 23:14:05 »

*

Offline MWK

  • Asystent Administratora
  • *****
  • 1412
    • www.mwkpegasus.prv.pl
Odp: Promocje na homebrew w itch.io
« Odpowiedź #9 dnia: Maja 18, 2021, 00:48:33 »
Duobix, ty weź jakąś graficzkę zrób/zakoduj na compo, A NIE!  8)