ContraBanda Famicom League - First Stage
*

Offline żur0

  • Administrator
  • *****
  • 960
  • Piszcie posty Kamraci Pegasusa!
    • Contrabanda. O Retro. Po Bandzie.
ContraBanda Famicom League - First Stage
« dnia: Kwietnia 11, 2017, 20:24:33 »

Szanowni Gracze Pegasus w Polsce!

Mam zaszczyt zaprosić Was do wzięcia udziału w pierwszej edycji e-sportowej ligi famicomowej!
Czas wyłonić najlepszych graczy klasycznych 8-bitowych tytułów w Polsce!

Kiedy?
Turniej rozpocznie się o 18:00 w sobotę 15.07 podczas zlotu FamiCON#9 w Nowej Wsi k. Pruszkowa.

Za ile?
Zgłoszenie i uczestnictwo w turnieju jest darmowe.

Co należy zrobić aby wziąć udział w CFL: First Stage?
Do 2 lipca czekamy na zgłoszenia Waszych 3-osobowych drużyn w tym temacie! Zgłoszenie powinno zawierać:
a) nazwę drużyny
b) ksywki zawodników
c) oznaczenie kapitana drużyny (C)

W jakie gry zagramy?
W turnieju ogrywane będą klasyczne tytuły z konsoli Famicom.  Kolejne gry z listy turniejowej będą ogłaszane w temacie oraz na profilu facebookowym. Podamy tytuły 15stu gier w jakie zagracie na CFL, dodatkową grę będą mogli zgłosić uczestnicy turnieju - zostanie ona wybrana w głosowaniu. Tytuły gier będziemy ogłaszali w środy oraz piątki o godzinie 20:00.

A zasady?
Rywalizacja będzie toczyć się pomiędzy zgłoszonymi drużynami. Szczegółowy regulamin zostanie opublikowany wkrótce. Formuła turnieju gwarantuje sporą dawkę emocji!

Nagrody?
Dla najlepszych poza tytułem najlepszej drużyny graczy Famicom w Polsce czekają atrakcyjne nagrody rzeczowe.

Serdecznie zapraszamy do udziału w turnieju! Zwołujcie się, rejestrujcie drużyny! Widzimy się w lipcu podczas pierwszej odsłony ContraBanda Famicom League!

=======================================================
Regulamin rozgrywek ContraBanda Famicom League: First Stage
=======================================================
A) Organizacja rozgrywek.

Rozgrywki mogą odbywać się w dwóch formatach w zależności od liczby zgłoszeń:

JEDNA GRUPA - Wszystkie zespoły rywalizują w jednej grupie systemem każdy z każdym. Za każde zwycięstwo drużyna otrzymuje 3 punkty, za remis 1 punkt. W sytuacji remisu punktowego w tabeli o pierwszeństwie decyduje bilans wygranych partii. Faza Pucharowa: w pierwszej kolejności rozgrywany jest mecz o 3. miejsce, w którym biorą udział zespoły z 3 i 4 miejsca fazy grupowej. W finale spotykają się zespoły z miejsc 1. i 2. po fazie grupowej.

DWIE GRUPY - Zespoły rywalizują w dwóch grupach A i B w systemie “każdy z każdym”.  Za każde zwycięstwo drużyna otrzymuje 3 punkty, za remis 1 punkt. W sytuacji remisu punktowego w tabeli o pierwszeństwie decyduje bilans wygranych partii. Faza Pucharowa: w półfinałach biorą udział zespoły z 1. i 2. miejsca każdej z grup w systemie 1A-2B, 1B-2A. Zwycięzcy półfinałów spotykają się w finale, zespoły pokonane w meczu o 3 miejsce.


B) Mecz

1. Mecze rozgrywane są zgodnie z ustalonym harmonogramem.
2. Kapitan przed rozpoczęciem  pierwszej partii losuje grę w jaką będzie prowadzony pojedynek.
3. Drugi kapitan losuje tryb, w jakim drużyny rozegrają spotkanie.
4. Po ogłoszeniu tytułu gry, drużyny wyznaczają dwóch zawodników, którzy będą grali w danej partii. Kapitanowie zgłaszają swój skład w ciągu 30 sekund i gracze zasiadają na wyznaczonych stanowiskach.
5. W każdy meczu rozgrywanych jest 3-5 partii.
6. Partia rozpoczyna się na komendę pierwszego sędziego.
7. Każda partia trwa maksymalnie 3 minuty.
8. Partia kończy się:
  • po upływie przewidzianego czasu - według wylosowanych zasad pojedynku: TagTeam, DeathMatch, Co-op
  • w momencie kiedy odpadną obaj zawodnicy drużyny przeciwnej (strata pierwszego życia)
  • w wyniku automatycznej dyskwalifikacji drużyny po naciśnięciu “PAUSE” przez któregoś z jej zawodników
9. O wyniku każdej partii informują światła umieszczone na stanowiskach graczy: czerwone informuje o przegranej, zaś zielone o zwycięstwie drużyny.
10. Po ukończeniu partii kapitan drugiej drużyny losuje kolejną grę.
11. Mecz kończy się po wgraniu trzech partii przez jedną drużynę.


C) Tryby rozgrywania partii

TagTeam:
Gracze rozgrywają partię na wspólny rachunek, po upływie przewidzianego czasu brane są pod uwagę zsumowane wyniki obydwu graczy

DeathMatch:
Po upływie przewidzianego czasu brany pod uwagę jest wynik najlepszego gracza każdej z drużyn.

Co-op:
Tryb rozgrywki dla gry Battle Tank. Zawodnicy  drużyny grają wspólnie na jednej konsoli. Nie obowiązują restrykcje związane ze stratą życia, liczy się łączna liczba punktów każdego zespołu po 3 minutach gry.

Contra Team Speed:
Tryb rozgrywki dla gry Contra. Zawodnicy  drużyny grają wspólnie na jednej konsoli. Czas rozgrywki to 2 minuty. Gracze mają za zadanie wspólnie dojść jak najdalej. Po dwóch minutach na znak sędziego gracze wciskają pause. Pokonany przez drużynę obszar wyznacza linia przechodząca przez ostatniego na ekranie gracza. W przypadku gdy obie drużyny zatrzymaja się na walce z bossem w momencie zakończenia pojedynku, dwaj wyznaczeni gracze rozgrywają minutową dogrywkę.


------------------------------------------------------------------------
Zgłoszone drużyny:

The Resistance:
- dziat / Tomasz Miecznikowski (C)
- Kompocki / Wojciech Wicherski
- Piła*T / Kornel Nurzyński
 
Grecka Z Gwinta Mouzakis:
- Lio (C)
- daf
- MWK

FamiKillers:
- Krisuroku (C)
- Helper
- Gargi

Wnuki Siudyma:
- Mejs (C)
- Robi
- MaarioS

Z Życia Wzięci:
- Nielogiczny (C)
- Zelas
- Rocket

Menele Włodarczyka:
- Roben (C)
- Jockey
- Dred

Wyrwani z pola cebuli:
- Osa (C)
- Arek
- Preki

-------------------------------------------------------------------
Ogłoszone gry:

14.04.2017:


Arkanoid (Taito, 1987, U)

19.04.2017:


Baloon Fight (Nintendo, 1987, J)

21.04.2017:


Road Fighter(Konami, 1985, J)

26.04.2017:


Gradius (Konami, 1986, J)

28.04.2017:


Mario Bros(Nintendo, 1983, J)

03.05.2017:


Galaga(Namco, 1985, J)

05.05.2017:


Mappy(Namco, 1984, J)

10.05.2017:


Millipede(Namco, 1983, J)

13.05.2017:


Tetris(Tengen, 1988)

17.05.2017:


Pac Man(Namco, 1984, J)

20.05.2017:


Dr Mario(Nintendo, 1990, J)


24.05.2017:


Battle City(Namco, 1985, J)

27.05.2017:


F1 Race(Nintendo, 1984, J)

31.05.2017:


Donkey Kong(Nintendo, 1983, J)

02.06.2017:


Contra(Konami, 1988, U)

05.06.2017, WYBÓR GRACZY:


Warpman(Namco, 1985, J)

================================================================================
PACZKA DO EVERDRIVE'ÓW: Link? Link is dead!
================================================================================
PODZIAŁ NA GRUPY

GRUPA A:
1. Grecka z Gwinta Mouzakis
2. Famikillers
3. Menele Włodarczyka
4. Wyrwani z Pola Cebuli


GRUPA B:
1. Wnuki Siudyma
2. The Resistance
3. Z Życia Wzięci


================================================================================
TERMINARZ SPOTKAŃ:

18:00 Grecka z Gwinta Mouzakis – Famikillers 3:0

18:15 Wnuki Siudyma – The Resistance 3:0

18:30 Menele Włodarczyka – Wyrwani z Pola Cebuli 0:3

18:45 Z Życia Wzięci – Wnuki Siudyma 1:3

19:00 Menele Włodarczyka – Grecka z Gwinta Mouzakis 0:3

19:15 Famikillers –Wyrwani z Pola Cebuli 3:2

19:30 The Resistance– Z Życia Wzięci 0:3

19:45 Wyrwani z Pola Cebuli – Grecka z Gwinta Mouzakis 0:3

20:00 Famikillers–Menele Włodarczyka 3:0

20:15 PÓŁFINAŁ: A1-B2 Grecka z Gwinta Mouzakis - Z Życia Wzięci 1:3

20:30 PÓŁFINAŁ: A2-B1 Famikillers - Wnuki Siudyma 1:3

21:00 MECZ O 3 MIEJSCE Grecka z Gwinta Mouzakis - Famikillers 3:1

21:30 FINAŁ Z Życia Wzięci - Wnuki Siudyma 3:2
« Ostatnia zmiana: Lipca 07, 2020, 21:10:22 wysłana przez MWK »

*

Offline dziat

  • *****
  • 1172
Odp: ContraBanda Famicom League - First Stage
« Odpowiedź #1 dnia: Kwietnia 11, 2017, 21:06:33 »
Zgłaszam drużynę:
1) "The resistance"
Na razie jestem ja sam jeden - i chętnie przyjmę dwie osoby do wspólnej rozgrywki. Mój profil jest głównie zręcznościowy, mam świetnie wymasterowaną Contre (wszystkie części) i Codename: Viper, ale z drugiej strony, także Silk Worm. A przede wszystkim, chętnie obejmę całą kategorię gier czy gatunek do wymasterowania na turniej.

Poszukuję raczej cierpliwca, który jest w stanie w spokoju nie zresetować konsoli po stracie życia i 30 minutach masteringu (na przykład dający radę po stracie życia na końcu drugiej mapy w Ikari Warriors). Druga osoba chciałbym aby miała świetny refleks na krótkie gry, wymagające mocnego, ale krótkiego skupienia (chociażby Track n Field).
Niedługo napiszę więcej.

*

Offline MWK

  • Asystent Administratora
  • *****
  • 1412
    • www.mwkpegasus.prv.pl
Odp: ContraBanda Famicom League - First Stage
« Odpowiedź #2 dnia: Kwietnia 11, 2017, 21:36:10 »
HAHA Pietrek ale to jest cudowne zaaranżowane - w Twoim stylu 8)
Pytanie techniczne - w tytule jest "CFL: First Stage" podczas gdy w opisie już jest "CFL: Final Stage", ja nic nie mówię ale przypomina mi to pewną urban legend z dzieciństwa, kiedy to sprzeczaliśmy się z kumplem, że gra Final Mission (hello Qurek) miałaby nazywać się Last Mission, taki kurcza efekt mandeli trochę ;-)

A teraz z wnioskiem formalnym - Dziadek, przyjmiesz mnie do swojej drużyny? Jestem zwyczajowo cierpliwcem ale w Ikari Warriors to gram TYLKO do momentu jak mi czołg rozpierdolą 8) Poza tym, czy masz "świetnie wymasterowaną Contre" to się dopiero na zlocie okaże 8) Umiem grać też w krótkie gry wymagające refleksu, ale do pełnego skupienia będzie potrzebne pivo 8) To jak będzie?

Ty! Ale wiecie, że jak Lio wpadnie to drużyna się będzie nazywać GZG << Grecka Z Gwinta 8)

*

Offline żur0

  • Administrator
  • *****
  • 960
  • Piszcie posty Kamraci Pegasusa!
    • Contrabanda. O Retro. Po Bandzie.
Odp: ContraBanda Famicom League - First Stage
« Odpowiedź #3 dnia: Kwietnia 11, 2017, 21:59:17 »

Pytanie techniczne - w tytule jest "CFL: First Stage" podczas gdy w opisie już jest "CFL: Final Stage", ja nic nie mówię ale przypomina mi to pewną urban legend z dzieciństwa, kiedy to sprzeczaliśmy się z kumplem, że gra Final Mission (hello Qurek) miałaby nazywać się Last Mission, taki kurcza efekt mandeli trochę ;-)

Mareczku moja wina! Pomyślałem o czymś innym i z rozpędu tak! :) Czekamy na zgłoszenia! Super, że jest odzew! To będzie naprawdę moc!

*

Offline daf

  • *****
  • 1743
Odp: ContraBanda Famicom League - First Stage
« Odpowiedź #4 dnia: Kwietnia 11, 2017, 22:03:43 »
Chłopaki, ja to bym się chętnie wpisał do Was, ale... wchodzę do drużyny Grecka Z Gwinta Mouzakis, nawet bez wiedzy Lio! Jak nie będzie chciał grać, to zmuszę go siłą, albo wódką. Robimy casting na trzeciego zawodnika, zapraszam!

Jeżeli Ty również dosyć masz dyskryminacji dobrych alkoholi, to miejsce dla Ciebie!

- Lio (C)
- MWK
- daf

Kompletna!
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 19, 2017, 08:01:25 wysłana przez daf »

*

Offline dziat

  • *****
  • 1172
Odp: ContraBanda Famicom League - First Stage
« Odpowiedź #5 dnia: Kwietnia 12, 2017, 01:26:35 »
MWK, na razie prowadzę rozmowy z dwoma obiecującymi kandydatami. Muszą przejść kilka testów, odezwę się jak tylko będę znał ich wyniki!

*

Online Krisuroku

  • *
  • 562
  • くりすろく
    • Krisuroku Twitch
Odp: ContraBanda Famicom League - First Stage
« Odpowiedź #6 dnia: Kwietnia 13, 2017, 05:56:27 »
Zgłaszam drużynę
"FamiKillers"

Edit:

Stan drużyny:
Krisu (c)
Helper
Gargi

Kompletna :)
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 16, 2017, 21:10:36 wysłana przez Krisuroku »
Nie w tym roku! XD

*

Offline Mejs

  • *
  • 249
  • # Joint ROM System #
Odp: ContraBanda Famicom League - First Stage
« Odpowiedź #7 dnia: Kwietnia 16, 2017, 20:59:57 »
Prosto z głębin najcięższego gruzu, wstaje ostatnia nadzieja Pegazusa, Wnuki Siudyma

- Mejs (c)
- Robi
-


Negocjacje z ostatnim graczem, wciąż trwają

*

Offline daf

  • *****
  • 1743
Odp: ContraBanda Famicom League - First Stage
« Odpowiedź #8 dnia: Kwietnia 19, 2017, 08:02:05 »
Dobrałem do teamu MWK i mamy gotową drużynę!

*

Offline MWK

  • Asystent Administratora
  • *****
  • 1412
    • www.mwkpegasus.prv.pl
Odp: ContraBanda Famicom League - First Stage
« Odpowiedź #9 dnia: Kwietnia 21, 2017, 21:51:46 »
Dziękuję daf! To będzie prawdziwie "Czysta Przyjemność" 8)

Odp: ContraBanda Famicom League - First Stage
« Odpowiedź #10 dnia: Kwietnia 23, 2017, 22:11:09 »
Niczym pogrom z jasnego nieba zgłasza się drużyna "Z Życia Wzięci" w składzie:

- Nielogiczny (c)
- Zelas
- Rocket

*

Offline żur0

  • Administrator
  • *****
  • 960
  • Piszcie posty Kamraci Pegasusa!
    • Contrabanda. O Retro. Po Bandzie.
Odp: ContraBanda Famicom League - First Stage
« Odpowiedź #11 dnia: Kwietnia 23, 2017, 22:37:01 »
Ale szanuje!!!!
Już dodaje do turnieju drużynę "Z Życia Wzięci"!

*

Offline dziat

  • *****
  • 1172
Odp: ContraBanda Famicom League - First Stage
« Odpowiedź #12 dnia: Kwietnia 24, 2017, 00:55:43 »
Mamy zagadnienie techniczne - czy spośród dostępnych w ogóle wersji ROMóe gier turniejowych są duże różnice między nimi? Czy można śmiało na nich szlifować skilla?

*

Offline żur0

  • Administrator
  • *****
  • 960
  • Piszcie posty Kamraci Pegasusa!
    • Contrabanda. O Retro. Po Bandzie.
Odp: ContraBanda Famicom League - First Stage
« Odpowiedź #13 dnia: Kwietnia 24, 2017, 08:00:07 »
Mamy zagadnienie techniczne - czy spośród dostępnych w ogóle wersji ROMóe gier turniejowych są duże różnice między nimi? Czy można śmiało na nich szlifować skilla?

Ostatnia literka jest oznaczeniem wersji. Myślę, że większych różnic nie powinno być, ale zaznaczyłem to - chodzi o finalne wersje J bądź U.

*

Offline dziat

  • *****
  • 1172
Odp: ContraBanda Famicom League - First Stage
« Odpowiedź #14 dnia: Kwietnia 24, 2017, 22:40:05 »
Dzięki za odpowiedź żur0.
Mam jeszcze jedno około konkursowe pytanie, podejrzewam że do dafa - daf, mogę Cię poprosić o logo do druku, a konkretniej - nadruku? Myślę, że innym drużynom też się przyda. Dziękuję!