Les Abbayes Des Morts (port na Nes)
*

Offline Krisuroku

  • *
  • 550
  • くりすろく
    • Krisuroku Twitch
Les Abbayes Des Morts (port na Nes)
« dnia: Grudnia 31, 2021, 11:00:34 »
Les Abbayes Des Morts


Jak napisał Mono na Żerańskim, ukazał się porcik wyżej wymienionej gry na naszą konsolkę ;)

Romik można zgarnąć pod tym linkiem --> http://www.indieretronews.com/2021/12/hot-news-as-labbaye-des-morts-nes-port.html

Nie w tym roku! XD

*

Online Mcin

  • ***
  • 792
  • أَلْقُنْتْرابَنْديطا
Odp: Les Abbayes Des Morts (port na Nes)
« Odpowiedź #1 dnia: Stycznia 02, 2022, 19:57:46 »
Ściągnąłem, zagrałem, przeszedłem. Nie było to trudne, bo choć same wyzwania w grze nie są banalne, to gra oferuje spory zapas życiek na starcie, drugie tyle do zebrania po drodze i gęsto rozsiane punkty kontrolne.

Na początku trochę chciałem ponarzekać na kolejny leniwy produkt z piwnicy, gdzie programistom nie chciało się ogarnąć scrollowania, ale sobie przypomniałem, że to tylko port z uboższej (przepraszam, yerzmyey) platformy. Spodobało mi się od razu tło historyczne - może w Polsce pogromy Katarów, zwanych też albigensami, nie były niczym znaczącym, ale we Francji to jedna z najmocniejszych kart w ich bogatej kolekcji wojen religijnych. Szkoda z drugiej strony, że motywu pogoni z początku nie pociągnięto dalej i zamiast czegoś oryginalnego mamy klasyczny, ekranowy platformer, niczym Montezuma's Revenge. Podobało mi się też, że jest to przede wszystkim gra, a nie pokaz scenowych sztuczek.

Gra jest dość krótka - te około 20 ekranów, 3 podejścia i chyba nieco ponad godzina w sumie. mamy solidna muzykę, z wyraźnymi przeciwnikami i przyciemnionym tłem, fajną muzykę, jedynie ten "szybki" motyw powtarza się za często i jest trochę jakby męczący, zdrowy, minimalny poziom chodzenia po własnych śladach i kilka prostych zagadek. Szkoda, że to tak niewiele, bardziej mam wrażenie obcowania z wersją demo, compowym zgłoszeniem czy częścią większej kompilacji niż pełnoprawną, dużą grą.

Za darmo polecam, za grosze pewnie też, pełnej ceny bym nie dał.

*

Offline daf

  • *****
  • 1729
Odp: Les Abbayes Des Morts (port na Nes)
« Odpowiedź #2 dnia: Kwietnia 11, 2023, 13:01:19 »
Fajna gra, odkryłem ją przypadkiem, w gąszczu romów z Gr8Fam. Grałem i cieszyłem się, że odkryłem coś wartościowego, nawet nie wiedziałem, że założyliście już temat tu na forum. Nie wiedziałem też, że to port gry z innej platformy - dowiedziałem się przypadkiem, szukając informacji w internecie.

Taka produkcja na 20 minut, ale będzie to przyjemne 20 minut. Bardzo fajnie wygląda grafika, sterowanie nie jest sztywne i toporne. Polecam.