Spacegulls
*

Offline sdm

  • **
  • 182
« Ostatnia zmiana: Marca 01, 2021, 13:02:45 wysłana przez sdm »

*

Offline lubone

  • **
  • 272
Odp: Spacegulls
« Odpowiedź #1 dnia: Marca 01, 2021, 13:32:02 »
sdm, dzięki za info, nie słyszałem wcześniej o tym... Ale chyba niedawno się za to wzięli pod 
kątem NESdevv compo... Świetny koncept i co-op! Zawsze jestem ciekawy co znajdzie się na cartach z tych konkursów. Fajnie poruszają się te ptaszki, jak te szare, szybko biegające na bałtyckich plażach... Pliszki? ;P :)

*

Offline MWK

  • Asystent Administratora
  • *****
  • 1412
    • www.mwkpegasus.prv.pl
Odp: Spacegulls
« Odpowiedź #2 dnia: Marca 04, 2021, 22:22:33 »
Zajebista giera. MEGAgrywalna i w końcu normalny pasek z energią jaki pamiętamy z "czasów Pegasusa" i za jakim tęskniliśmy, A NIE - jeden hit i zgon!
Mi ten ptaszek, jak zapiernicza, to przypomina tego z gry Joust 8)

Nie wiem jak Wam, ale mi ta gra się już 2 razy wykrzaczyła. Raz na emulatorze i raz na konsoli z Everdrivem - w różnych momentach, ale oba przypadki zaraz po śmierci, ekran zamiast wrócić do pokoju z save to się zrobił czarny i echo. Poza tym, na te platformy/deski, na które można wskoczyć pionowo od spodu, można też wskoczyć będąc nie do końca na nich, w konsekwencji biegamy z nogami do połowy w desce ;-) Niby detal, ale są momenty w grze, gdzie potrzebujemy wykonać minimalny skok, no i zahaczamy tym sposobem o te deche.

*

Offline daf

  • *****
  • 1743
Odp: Spacegulls
« Odpowiedź #3 dnia: Kwietnia 13, 2021, 22:57:49 »
Haha, i jest ptasiek Sir Loin znany z Super Bat Puncher (siedzi tam na półce zaraz na starcie). Dobre smaczki, świetna grafika, rewelacyjna grywalność. Ale cudo się trafiło. Morphcat to jednak kozak. Będę w to grać seryjnie niedługo, na razie musnąłem jedynie.

*

Offline MWK

  • Asystent Administratora
  • *****
  • 1412
    • www.mwkpegasus.prv.pl
Odp: Spacegulls
« Odpowiedź #4 dnia: Kwietnia 13, 2021, 23:03:24 »
A to z tej gry! Widzisz, patrzyłem na ten obrazek, ale nie skojarzyłem. Podobnie jak nie wiem skąd jest taki stworek uchwycony w tle jakby poza "oknem" u góry, ale to w późniejszym etapie gry. Wygląda znajomo, ale nie przypomnę sobie... Siudym by wiedział 8)

Gra generalnie ZAJEBISTA! Fajny końcowy pojedynek z bossem.


edit:: apropo, odkryłem jeden tajny tunel pod podłogą, ale odnoszę wrażenie, że jest jeszcze jeden, bo widziałem jakąś prawą stronę, że tak powiem, labiryntu, do której nie znalazłem dojścia. Kto wie, może to tylko dekoracja, a może da się tam jakoś dostać?
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 13, 2021, 23:06:41 wysłana przez MWK »

*

Offline daf

  • *****
  • 1743
Odp: Spacegulls
« Odpowiedź #5 dnia: Kwietnia 14, 2021, 22:00:19 »
Mam uchwyconego tego stworka, o którym piszesz, Marek. Nie kojarzę, co to za dziwiadło, ale wydaje mi się podejrzanie bardzo znajome...:



Też odkryłem ten system tuneli, ale ciężko mi się połapać, czy znalazłem wszystkie sekrety, czy nie... Wydaje mi się, że tak. Ciężko powiedzieć.

Cytat: MWK
Poza tym, na te platformy/deski, na które można wskoczyć pionowo od spodu, można też wskoczyć będąc nie do końca na nich, w konsekwencji biegamy z nogami do połowy w desce ;-)
Zgadza się, parę razy miałem taką sytuację i przynajmniej 2 razy przeszkodziło mi to w rozgrywce. Jednak innych gliczy o których piszesz, nie wychwyciłem. Ale grałem tylko raz, około 25 minut...

Gra godna polecenia. Krótka, łatwa, ale satysfakcjonująca.


*

Offline lubone

  • **
  • 272
Odp: Spacegulls
« Odpowiedź #6 dnia: Kwietnia 17, 2021, 20:22:42 »
Dokończona / poprawiona wersja jest już ogólnie dostępna pod linkiem:

https://morphcatgames.itch.io/spacegulls

Miłego! :)

*

Offline daf

  • *****
  • 1743
Odp: Spacegulls
« Odpowiedź #7 dnia: Kwietnia 18, 2021, 17:17:00 »
Dzięki za info. Ogólnie bez większych zmian, po prostu zniwelowali bugi, o których pisaliśmy oraz dodali dwie osoby do creditsów. Czyli jest super.

*

Offline Mcin

  • ***
  • 816
  • أَلْقُنْتْرابَنْديطا
Odp: Spacegulls
« Odpowiedź #8 dnia: Kwietnia 19, 2021, 20:56:00 »
Przeszedłem przy pierwszym włączeniu! Kapitalna oprawa, mechanika latania z Flappy Birda też niczego sobie. Wszystkich sekretów nie odkryłem, jestem pewien, że widziałem odnogę tunelu, w którą nie wlazłem. No i to magiczne bieganie ptaszka, tuputuputuputuputuputupu.......

Odp: Spacegulls
« Odpowiedź #9 dnia: Kwietnia 29, 2021, 14:41:05 »
Cytuj
Przeszedłem przy pierwszym włączeniu! 
Ja też! :D

Bardzo przyjemna gra. Niektore plansze ze stworkami byly powtarzalne, ale kilka bylo pomysłowych (np. tam, gdzie nie można wylądować przez kolce i cała walka musi być w locie).

Fajna muzyczka i satysfakcjonujące dźwięki tuptania, w ogóle mi sie nie znudziły podczas całej rozgrywki:D