Doodle World [Mate Peters]
*

Offline lubone

  • **
  • 272
Doodle World [Mate Peters]
« dnia: Lutego 16, 2021, 20:51:16 »
Doodle World

Piszę o tej grze z wielką przyjemnością, ponieważ grałem w demko z konkursu Byte Off... I muszę przyznać, że grało się tak miło, że postanowiłem kupić grę, gdy tylko się pojawi... Teraz już jest na ich.io za 10$ i wpisuje ja na marcowy budżet do wydania :D Muszę przyznać, że takie produkcje są dla mnie kwintesencją gier na NESa.



Historia:
Zły Król Gumka i jego sługusy ukradli magiczną kredkę, którą stworzono niesamowity świat Gryzmołków! Graj jako Doodle (Gryzmołka) i podróżuj po całym świecie, aby pokonać złego Króla i jego wysłańców. Po drodze napotkasz wielu wrogów z wyposażenia biurowego i bossów Gumki.

Rozgrywka:
- 5 światów,
- 15 poziomów,
- 5 ekscytujących bitew z bossami,
- Innowacyjny „Tryb dla dzieci”.
- Dzięki „Kids Mode” młodsi gracze mogą cieszyć się grą z większą liczbą żyć, mniejszą liczbą poziomów oraz łatwiejszymi przeciwnikami i bossami!

Muzyka:
Projekt muzyczny i dźwiękowy do Doodle World został stworzony przez niezwykle utalentowanego artystę chiptune Takumi Graingera!

Projekt:
Twórca próbując wymyślić koncepcję nowej gry na NES, obserwował, jak jego córka rysuje na papierze z notatnika. Wtedy narodził się pomysł na Doodle World. Jej gryzmoły zostały ożywione, uwzględniając ograniczenia sprzętu NES, stworzono grę o wyglądzie świata rysowanego karetkami na kartce z zeszytu.





Poniżej kickstarter'owa prezentacja filmowa:


Polecam zagrać chociażby w demko, choć ja już rozgrzewam pady na pełną wersję gry! Pozdro!