Former Dawn (Inversion Project) [Something Nerdy / Frankengraphics]
*

Offline lubone

  • **
  • 272
Former down (we wczesnej fazie twórczej pod kryptonimem Inversion Project) to gra tworzona przez studio Something Nerdly składające się z kilku znanych w świecie gier homebrew twórców m.in. znaną nam Ellen z Frankengraphics.

Jest to gra RPG akcji z rozbudowaną fabułą science fiction (w stylu Fallout), osadzoną w obcym świecie, w którym miała miejsce nieudana misja terraformacji. Tajemnica, intryga, zagadki, eksploracja ...

Nowością jest Mapper, o który oparta jest gra, a mianowicie MXM-0, pozwalający wycisnąć z poczciwego NESa efekty, o których kiedyś można było tylko pomarzyć.

Muszę przyznać, że materiały, które dozują twórcy gry działają na wyobraźnię... Czasami myślę, że oglądam obrazy z jakiejś gry na SNESa... Robią wrażenie.

Z resztą sprawdźcie sami, takie sobie pomieszczenie że sporą ilością detali:A tutaj pokaz możliwości nowego mappera, załączony gif robi wrażenie!!! Postać porusza się w niesamowity sposób:

https://mobile.twitter.com/FrankenGraphics/status/1356693906457509890

Więcej szczegółów na koncie na Tweeterze dewelopera:

https://mobile.twitter.com/SomethinNerdy

Kolejna gra, na którą czekam... A jakie są wasze opinie? :)

lubone edit: Przesyłam link do trzech filmików przedstawiających efekty wizualne w powstającej grze... Wygląda na to, że fizyka również będzie na bardzo wysokim poziomie. Efekty pracy Santaldpixel, jednego z Twórców gry:

https://mobile.twitter.com/saltandpixeldev/status/1356772232870174721

Dziś gra otrzymała oficjalny tytuł, który brzmi FORMER DOWN. Poniżej przesyłam grafikę udostępnioną przez developera:Oto Durple, stworek ewoluował ze szkicu w piksele:lubone edit: Świetny artykuł dewelopera opisujący chronologicznie wszystkie powstałe na NESa mappery wraz z przykładami gier. Najciekawsze jest jednak na samym końcu artykułu... Twórcy podają, że kolejny artykuł będzie dotyczył ich nowego mappera MXM-0. Jak deklarują ich nowa gra na NESa, Former Down będzie wielkości CD-romu! Poniżej link:

https://somethingnerdy.com/mappers-matter/
« Ostatnia zmiana: Lutego 26, 2021, 18:37:06 wysłana przez lubone »