Immunatio - gra dla WOŚP [Roman Subik]
*

Offline lubone

  • **
  • 272
Immunatio - gra dla WOŚP [Roman Subik]
« dnia: Stycznia 24, 2021, 22:00:00 »
Immunatio to nowa gra na Pegasusa napisana przez Romana Subika. Kartridż został wystawiony na aukcję 29 finału WOŚP, gdzie osiągnął kwotę 1050 zł, licytowało 15 osób. Kartridż został wydany w nakładzie 1 sztuki specjalnie z myślą o WOŚP. Nadal można kupić plik rom na aukcji allegro w cenie 10 zł. Wspaniałe jest to, że pasjonaci Pegasusa potrafią wyjść z taką inicjatywą w celu wsparcia wspaniałej inicjatywy jaka jest WOŚP. Ja w tym roku m. in. właśnie w taki sposób mam zamiar wesprzeć fundację Jurka Owsiaka ;) Link do aukcji gry w wersji cyfrowej:

https://allegro.pl/oferta/rom-immunatio-nowa-gra-na-pegasusa-o-pandemii-10086894572?utm_medium=app_share&utm_source=facebook

Tak wygląda jedyny, unikatowy kartridż z grą:



Opis gry z aukcji oraz odpowiednie zdjęcia:

- Wciel się w rolę dzielnego leukocyta i staw czoło hordom koronawirusów (w tym ostatniej zajadliwej formie odkrytej w grudniu).



- Wykaż się zręcznością i refleksem w pięciu typach zadań na 32 dostępnych poziomach.



- Rozwijaj swojego bohatera, ulepszając 3 unikalne atrybuty, wpływające na jego szybkość, szczęście i zaciekłość w walce.



- Korzystaj z opcji haseł, aby kontynuować grę od miejsca, do którego doszedłeś.



- Posłuchaj dwóch 8-bitowych utworów napisanych specjalnie dla gry

Warto wspomnieć, że udział w projekcie miał użytkownik forum krzysiobal, który wykonał za darmo kartridż na którym nagrana została gra.

*

Offline MWK

  • Asystent Administratora
  • *****
  • 1412
    • www.mwkpegasus.prv.pl
Odp: Immunatio - gra dla WOŚP [Roman Subik]
« Odpowiedź #1 dnia: Stycznia 25, 2021, 21:53:53 »
Nie no, fajno, fajno.

*

Offline lubone

  • **
  • 272
Odp: Immunatio - gra dla WOŚP [Roman Subik]
« Odpowiedź #2 dnia: Stycznia 26, 2021, 08:40:27 »
Super inicjatywą... Grę już pobrałem. Na allegro cena romu wynosi 10 zł, aukcja jest oznaczona przez allegro jako wsparcie dla WOŚP, a pod ceną pojawiają się cztery prostokąty z dodatkową opcją wsparcia akcji: 5 / 10 / 15 / 20 zł. Całość kwoty idzie na sprzęt dla dzieciaków:

https://www.wosp.org.pl/final/29-final-wosp

Gra jest pod względem grafiki bardzo prosta, jak widać na załączonych obrazkach. Jednak grywalność po 15 minutach gry oceniam bardzo pozytywnie. Jest to typowy challenge, przed każdą planszą jest opis z misją do wykonania. Misje są bardzo różne, pierwsze uczą gry, kolejne to już wyzwanie na refleks i koordynację na padzie. Wirusy są różne, od wolnych po szybkie i inteligentne, które gonią nas po całej planszy. Mamy do zbierania powerupy, takie jak turbo dopalacze prędkości, czy pozwalające na zaatakowanie wirusa. Postać rozwijamy w kierunkach: luck, attack, speed, co jest odczuwalne w grze. Na razie nie wiem jak działa luck... Tyle udało mi się rozpoznać po szybkiej rozgrywce, ale na pewno jest jeszcze sporo do odkrycia. Gra ma system password, co pozwala kontynuować od moment w którym skończyliśmy. Dla graczy lubiących gimnastykę na padzie. Polecam ;)

*

Online daf

  • *****
  • 1744
Odp: Immunatio - gra dla WOŚP [Roman Subik]
« Odpowiedź #3 dnia: Stycznia 26, 2021, 11:22:07 »
Ja bardzo krótko - szanuję!