Kunio-Kun No Nekketsu Soccer League / Goal3
*

Offline Kaz

  • 5
Kunio-Kun No Nekketsu Soccer League / Goal3
« dnia: Października 15, 2015, 20:54:26 »


Kunio Kun No Nekkersu Soccer League lub jak kto woli Goal3, to gra wyprodukowana w 1993 roku przez firmę Technos. Tytuł został wydany tylko na 8 bitową konsole Nintendo- FAMICOM/NES. Goal3 może pochwalić się świetnym gameplayem, oraz piękną jak na tamte czasy grafiką, oraz muzyką. Prawdopodobnie Nekketsu Soccer League jest najlepszą piłką kopaną na FAMICOMA.
« Ostatnia zmiana: Listopada 18, 2015, 15:31:21 wysłana przez daf »

*

Offline Mati

  • *
  • 437
  • Gilop
Odp: Kunio-Kun No Nekketsu Soccer League u nas znany jako Goal3
« Odpowiedź #1 dnia: Października 16, 2015, 10:34:57 »
Z grą nie spotkałem się za dzieciaka mając pegasusa, dopiero na emulatorze. Dla mnie natomiast najlepszą piłką nożną na naszą wspaniałą konsolę będzie Soccer simulator.

Odp: Kunio-Kun No Nekketsu Soccer League u nas znany jako Goal3!!!
« Odpowiedź #2 dnia: Października 16, 2015, 14:21:49 »
Cytuj
Czy wy też macie wrażenie czytając teksty poświęcone starym grom, że są bardzo sterylne, sztywne i najprawdopodobniej pisane przez kogoś kto w nie nawet nie grał, tylko przez popełnieniem tekstu odpalił wikipedię i filmik na youtube? Zalewa się nas toną tabelek z specyfikacją i podaje masę dat, które w gruncie rzeczy dziś nie są tak istotne. Na koniec przypadkowy screen z google, który nie raz pochodzi z innej wersji opisywanej gry i odbębnione.
~Doolo z forum.pegasus-gry.com

Na stronie, skąd pochodzą obrazki w pierwszym poście jest też kilka cennych informacji m.in. o obsłudze czterech padów jedocześnie.
« Ostatnia zmiana: Października 16, 2015, 14:24:35 wysłana przez 1990in1 »

*

Offline Jaro

  • *
  • 21
Odp: Kunio-Kun No Nekketsu Soccer League / Goal3
« Odpowiedź #3 dnia: Kwietnia 08, 2021, 14:34:59 »
Dla mnie natomiast najlepszą piłką nożną na naszą wspaniałą konsolę będzie Soccer simulator.

I spoko, każdy ma swoje gusta. Ale nie nazywaj się więcej Polakiem.

No dobra, Goal 3 może do polskości niczyjej nic nie ma, ale dobrze zacząć memikiem. Natomiast ma wiele do (moich) pegasusowych wspomnień. Cytując śp. Krzysztofa Kowalewskiego "Ty stara ku[szo], zmarnowałaś mi dwadzieścia lat życia". Ale piękne to były wspomnienia, nie zapomnę ich nigdy. Ale od początku.

Goal 3 (choć pełna nazwa ma pewny wdzięk, to tej krótszej będziemy się trzymać) to piłka kopana od firmy Technos.  Protagonistą jest oczywiście Kunio, który miał już wcześniej okazję biegać, skakać, latać (?), pływać, a teraz wraca do kopania piłki wraz z reprezentacją Japonii – tym razem na międzynarodowej arenie (choć tu zależy, jak rozpatrujemy Nintendo World Cup, bo Nekketsu Kōkō Dodgeball Bu: Soccer Hen było rozgrywane tylko w Japonii, ale NWC już nie, więc może nie jest to jego pierwszy raz na międzynarodowej scenie, ale zdania ekspertów są podzielone, później zadzwonię i dowiem się, czy już ustalili ostateczną wersję).



Kwintesencją Goala 3 nie jest oczywiście oddanie realizmu piłki kopanej. Do tego stopnia, że trudno tę grę w ogóle nazwać symulatorem (a jeśli tak, to Rocket League też chyba można pod symulatora podciągnąć). Tak jak w innych grach od Technosa mamy do dyspozycji rozmaite zagrania oprócz tych standardowych z futbolu, a wśród nich super strzały, które wysyłają rywali w przestrzeń kosmiczną, możliwość noszenia kompanów na barkach, wejścia z kolanka prosto w (nie)spodziewających się tego rywali, czy też jedno z moich ulubionych – obroty w podskoku z wysuniętą jedną nogą, jak Ryu ze Street Fightera podczas Tatsumaki Senpukyaku.  Wszystko to mające na celu umieścić piłkę w bramce rywala albo powstrzymać go przed dokonaniem tego samego. W sensie nie do swojej bramki, tylko rywala, czyli bramki rywala naszego rywala aka nas.

To jednak tylko połowa prawdziwego Goala 3 i to chyba ta mniej ważna połowa. Goal 3 nie byłby Goalem 3, gdyby nie warunki atmosferyczne, które dodają tej produkcji tak zajebiście dużo smaczku, że pies Makłowicza rzuca koperek i pędzi do konsoli. Piłka leci w kierunku twojej bramki, ale możesz być spokojny, bo pilnuje jej bramkarz? JEB, Zeus trafia prosto w golkipera i przegrywasz 0:1. Chcesz przejść do ataku po wygranej walce w środku pola? JEB, tornado pochłania ciebie razem z piłką i wyrzuca obu za linię boczną. A skoro ty ostatni dotknąłeś futbolówki, no to aut dla przeciwnika, gg wp. Nie pamiętam tak szczerze, czy jest to bardzo frustrujące podczas gry solo, bo – tu jedyna łyżka dziegciu – tak naprawdę solowa kampania jest w sam raz na raz i jak już się ją raz przejdzie, żeby tylko dostać ten puchar, to kolejne nie dają takiej frajdy. Zwłaszcza że sztuczna inteligencja nie umie w szybkie sprinty*, przez co jest znacznie łatwiej (ale też nie do tego stopnia, że w finale pokonamy Włochy 10:0, co to to nie). Ale jeśli chodzi o najlepszą zabawę w duecie (albo większej liczbie, o ile jest taka możliwość), trudno mi o lepszą grę spośród pegasusowych. Wybaczcie fani wszelkich Kontr (ups), Doubdo Dubgonów, Battletołdsów i innych bijatyk, czy też Soccerów, Hockeyów, Ice Climberów, Mikro Maszyn, you name it.

Konkluzja: GOAL 3 jest grą super w duecie i mniej super solo. Na większe szczegóły nie będę się tu rozbijał, bo trochę zakurzony jestem w kwestii pisania o Pegasusach, ale może przy innej okazji się uda. Ocenki sobie jednak nie odmówię:

(GOAL )3/3,157894736842105. Czyli jakoś 9,5/10


*Dla niewiedzących – kontrolowany przez was pan kopacz może zasuwać jeszcze szybciej, jeśli zamiast dwukrotnie tapnąć dla zwyczajnego sprintu będziecie naparzać strzałkę w kierunku biegu (ang. press repeatedly).

*

Offline Mcin

  • ***
  • 813
  • أَلْقُنْتْرابَنْديطا
Odp: Kunio-Kun No Nekketsu Soccer League / Goal3
« Odpowiedź #4 dnia: Kwietnia 08, 2021, 19:23:44 »
Do tego dodajmy wybitną, polską wersję językową... <3

*

Offline Jaro

  • *
  • 21
Odp: Kunio-Kun No Nekketsu Soccer League / Goal3
« Odpowiedź #5 dnia: Kwietnia 08, 2021, 21:58:00 »
...która przepadła na wieki wieków ejmen. Chyba że sobie kiedyś wrócę do romhackingu i zrobię wszystko na nowo, ale wątpię. Oj, a razem z nią przepadło tyle (niskiej jakości) innych spolszczeń, DZIEMKI EMCIN ZA SMUTNE WSPOMNIENIA NA WIECZÓR.

Żart. W momencie pisania tego posta coś mnie naszło, żeby wyszukać GOAL 3 PL w google'u i bum, tak powstał chocapic, a razem z nim nadzieja na odzyskanie spolszczenia do tejże gierki. Daruję sobie wrzucenie linku (nie umiem w czytanie regulaminów, a kto nie ryzykuje, ten se dłużej pobędzie na forach), ale po wyszukaniu wspomnianej frazy pojawia się pewna strona, na której można grać online w pewne gierki, a wśród nich jest pewny rom Goal 3... w spolszczeniu właśnie mojego autorstwa. Pytanie dla bardziej ogarniętych sieciowo-htmlowo – czy jest jakaś możliwość, aby wyciągnąć tego roma z powrotem, żeby był na dysku mym (i ew. kogokolwiek innego)?

*

Offline Mcin

  • ***
  • 813
  • أَلْقُنْتْرابَنْديطا
Odp: Kunio-Kun No Nekketsu Soccer League / Goal3
« Odpowiedź #6 dnia: Kwietnia 08, 2021, 22:36:11 »
mam u siebie na kompie, zaraz zarzucam :>
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 08, 2021, 22:43:44 wysłana przez Mcin »

*

Offline Jaro

  • *
  • 21
Odp: Kunio-Kun No Nekketsu Soccer League / Goal3
« Odpowiedź #7 dnia: Kwietnia 08, 2021, 23:30:56 »
No mówiłem, że żart, ale nie o taki mi chodziło. Chyba zarezerwowałeś sobie u mnie noszenie Cię na rękach przez rok, danke szyn  :-*

Ale aż się sam sobie dziwię, jak bardzo perfekcjonistą kiedyś byłem, nawet sprite'y zmieniałem, żeby polskie nazwy drużyn były :o gdzie to się podziało na przestrzeni lat, sadge

*

Offline OsA

  • ***
  • 587
    • #58OsA
Odp: Kunio-Kun No Nekketsu Soccer League / Goal3
« Odpowiedź #8 dnia: Kwietnia 09, 2021, 07:09:04 »
Za dzieciaka to Goal 3 był najbardziej poważaną sportową grą bez dwóch zdań. Żadne inne soccery. To Goal3 wyróżniał się wszystkim: humorem, klimatem, grafiką i przede wszystkim muzyką. Dodajmy do tego super strzały, które za dzieciaka były czymś naprawdę wyjątkowym - i mamy przepis na grę w którą gra i o której mówi całe osiedle.


No i ten tryb multiplayer :) Soccerowe karne. Ahhh, piękna to gra jest.


I paradoksalnie największym plusem i jednocześnie minusem jest to, że gra się jednym zawodnikiem. Plusem - bo nie trzeba wcale wymiatać, a i tak można świecić triumfy. Minusem, bo jednak czasem wkurwiają się twoi zawodnicy


Miałem, mam do dziś, grałem, gram do dziś. Jedna z ważniejszych  gier na pegasus dla mnie.
Nie wiedzieliśmy, że tworzymy wspomnienia. Po prostu dobrze się bawiliśmy.

*

Offline MWK

  • Asystent Administratora
  • *****
  • 1412
    • www.mwkpegasus.prv.pl
Odp: Kunio-Kun No Nekketsu Soccer League / Goal3
« Odpowiedź #9 dnia: Kwietnia 11, 2021, 13:52:46 »
[offtopic]
Mcin, Jaro, nie sprawdzałem wszystkich tytułów od A do Z (oczywiście z tych, których "polskie tłumaczenie" ograniczyło się do zmiany napisów na stronie tytułowej i kilku stałych bloczków podczas gry), aczkolwiek gra Bucky O'Hare jest wybrakowana, przeleciałem całą i niestety polski tekst kończy się na Zielonej Planecie, wszystko dalej jest pozostawione po anglosasku... bardzo to nieładne... ja bardzo za to dziękuję ;-)
[/offtopic]

Gry z kuniem są spoko 8)
Od przeszło 5 lat zakładamy ten temat (hello daf!), haha.