ContraBanda Famicom League#5 - Victory Madness
*

Online OsA

  • ***
  • 587
    • #58OsA
Odp: ContraBanda Famicom League#5 - Victory Madness
« Odpowiedź #30 dnia: Kwietnia 22, 2021, 19:57:34 »
Kiedy reszta gier i paczka romow?!?
Nie wiedzieliśmy, że tworzymy wspomnienia. Po prostu dobrze się bawiliśmy.

*

Offline żur0

  • Administrator
  • *****
  • 960
  • Piszcie posty Kamraci Pegasusa!
    • Contrabanda. O Retro. Po Bandzie.
Odp: ContraBanda Famicom League#5 - Victory Madness
« Odpowiedź #31 dnia: Kwietnia 22, 2021, 21:33:08 »
Weekend i przyszły tydzień Panowie!
Wszystko będzie!
Lepiej powiedzcie jak wyglądają stany osobowe drużyn, bo chyba są przemeblowania po ostatnich wydarzeniach. Każda drużyna, która odpadnie to będzie problem.

*

Offline MWK

  • Asystent Administratora
  • *****
  • 1412
    • www.mwkpegasus.prv.pl
Odp: ContraBanda Famicom League#5 - Victory Madness
« Odpowiedź #32 dnia: Kwietnia 22, 2021, 21:45:22 »
Grecka w chuj dobry ma stan - bez zmian 8)

*

Online Krisuroku

  • *
  • 562
  • くりすろく
    • Krisuroku Twitch
Odp: ContraBanda Famicom League#5 - Victory Madness
« Odpowiedź #33 dnia: Kwietnia 22, 2021, 22:23:24 »
FamiKillers na ten moment:

Krisuroku - będzie
Gargi - będzie
Helper - marne szanse :/
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 22, 2021, 22:32:42 wysłana przez Krisuroku »
Nie w tym roku! XD

*

Offline Mcin

  • ***
  • 815
  • أَلْقُنْتْرابَنْديطا
Odp: ContraBanda Famicom League#5 - Victory Madness
« Odpowiedź #34 dnia: Kwietnia 23, 2021, 20:27:53 »
Niezarejestrowani jeszcze "Z Buta Wjeżdżam!" mają problem ze składem - gdy już byliśmy gotowi i mieliśmy pukać do drzwi urzędu rejestracji jeden z kolegów się wymiksował po angielsku, czyli zniknął bez słowa i przestał odpowiadać na komunikaty.
Niniejszym Ja, Mati i Miesny szukamy jeszcze jednego gracza do zespołu. Wciąż mam cheć odpaść w barażach, a nie na etapie rejestracji :)

*

Offline żur0

  • Administrator
  • *****
  • 960
  • Piszcie posty Kamraci Pegasusa!
    • Contrabanda. O Retro. Po Bandzie.
Odp: ContraBanda Famicom League#5 - Victory Madness
« Odpowiedź #35 dnia: Kwietnia 24, 2021, 09:41:06 »
Powiem wprost Panowie, czuje pismo nosem i ono nie pachnie za ładnie. Kolejny rok przewiduje ubytki w składach czego chciałem za wszelką cenę uniknąć.

Nie ma co prawda jeszcze oficjalnych zapisów na zlot, składki etc. ale ja już wiem, że frekwencja jeśli chodzi o składy drużyn CFL będzie niepełna.

Nie chcę już w tym roku słuchać o nagiętych zasadach, robieniu czegoś pod kogoś, zmienianiu czegoś za pięć dwunasta etc.

W związku z tym widzę dwie opcje (ewentualnie niechętnie trzecią).

Pierwsza: wybija czas ogłoszenia składki itd. - w ciągu dwóch tygodni kapitanowie dochodzą do konsensusu ze swoimi graczami (będą czy nie) i jasno w tym temacie to komunikują. Jeśli nie ma jakiegoś gracza to do końcówki zapisów mają znaleźć nowego albo się wycofują (ew. wycofując się zasilają braki w innych drużynach).

Druga opcja: znów godzimy się na granie w 2-osobowych składach. Kapitanowie drużyn ponownie jasno to komunikują tutaj i nie ma żadnych gadek na ten temat podczas trwania turnieju.

Jeśli nie będzie ośmiu pełnych zespołów lub kapitanowie zdecyduja ze nie moze byc dwuosobowych skladow, turniej odwołujemy. Ogólnie mi też przeszkadzają niepełne składy - granie w dwóch stoi w sprzeczności z ideą zawodów.

Za wszelkie obsuwy z grami bardzo Was przepraszam, dziś popołudniu wjedzie kolejna gra, uwiniemy się z tym do połowy maja.

*

Online OsA

  • ***
  • 587
    • #58OsA
Odp: ContraBanda Famicom League#5 - Victory Madness
« Odpowiedź #36 dnia: Kwietnia 27, 2021, 13:05:13 »
Nikt się nie odzywa, więc odezwę się ja.


Osobiście jestem za utrzymaniem obowiązku 3-osobowych zespołów. Można powiedzieć, że to była i jest najważniejsza rzecz wyróżniająca CFL na tle wszystkich innych wydarzeń wszystkich Famiconów razem wziętych. O to właśnie chodziło, aby po raz pierwszy angażować w turniej jak najwięcej ludzi, po drugie integrować zespoły i po trzecie, aby pojawiały się niesnaski między drużynami. To już taka tradycja która wyrosła na przestrzeni tych kilku lat.


Dochodzi ważny element strategiczny - kogo wytypować do gry. Niekoniecznie najlepszy zawodnik to najlepszy wybór co pokazywała przeszłość. Tacy kozacy często potrafią stracić życie już na początku, właśnie przez swoje kozaczenie. No i osoba trzecia nie grająca, stanowi prawdziwe wsparcie, prawdziwy filar. Daje rady, drze się, przeżywa razem z zawodnikami rozgrywkę. To kolejny punkt, którego zabraknie, gdy zostaną dwu osobowe składy.


Ogólnie rzecz ujmując grając dwu-osobowymi składami - CFL traci całą swą wyjątkowość. Oczywiście to tylko moje zdanie, nie każdy musi się z nim  zgadzać.


---


Ja nawet posunął bym się dalej i jeżeli z podstawowego składu historycznego ubyło dwóch zawodników (a powiedzmy, że został tylko kapitan) - to taka drużyna powinna zmienić nazwę i grać pod nowym szyldem. Ale to już może moje fanaberie.


---


Tak jak piszesz żur0 - kapitanowie powinni określić ile zawodników będzie na turnieju. W razie czego dobrać kogoś z "wolnych" zlotowiczów. A nóż ktoś się znajdzie. W razie gdy się nie uda, wtedy taka drużyna się rozpada i to zawodnicy z tej ekipy mogą zasilić szeregi innych.


---


I moim zdaniem nie powinieneś zakładać wymogu 8 drużyn w turnieju. Rozumiem i zgadzam się, że taka ilość jest najbardziej optymalna i ogólnie najlepiej się wtedy spina turniej, ale mniejsza liczba zgłoszeń to moim zdaniem nie powód do odwoływania zawodów. Grając w 6 drużyn też można zrobić dwie grupy, tylko po 3 zespoły. Nawet grając w 4 zespoły - też można to jakoś ugryźć. Nagrody nie są ważne liczy się prestiż i właśnie samo to, aby tradycja CFL była kontynuowana.


Po jednym czy dwóch chudszych turniejach - znów CFL może rozkwitnąć za rok, dwa czy trzy i powróci do formy 8-drużynowej.


Reasumując jestem za:
1. Utrzymaniem wymogu 3-osobowych zespołów
2. Rozgrywaniem turnieju co rok niezależnie od liczy zgłoszonych zespołów.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 27, 2021, 13:07:25 wysłana przez OsA »
Nie wiedzieliśmy, że tworzymy wspomnienia. Po prostu dobrze się bawiliśmy.

*

Offline żur0

  • Administrator
  • *****
  • 960
  • Piszcie posty Kamraci Pegasusa!
    • Contrabanda. O Retro. Po Bandzie.
Odp: ContraBanda Famicom League#5 - Victory Madness
« Odpowiedź #37 dnia: Kwietnia 27, 2021, 14:29:06 »
No i bardzo dobrze, że mamy pierwszy głos w tej dyskusji. Przychylam się jak najbardziej do utrzymania 3-osobowych składów - to esencja rozgrywek.
Co do ilości drużyn - jestem na maksa niechętny do grania tego turnieju w innym formacie niż dwie grupy po cztery drużyny - jest co prawda w regulaminie ten alternatywny zapis o turnieju w formacie jednej tabeli, ale jestem przeciw. Do turnieju w określonym formacie została przygotowana aplikacja sterująca, której poświęciłem bardzo dużo czasu, nie ma tam możliwości zaimplementowania jakiegokolwiek innego formatu. Obsługa elektroniczna turnieju daje pozwala nam skracać czas na wiele rzeczy: obliczanie wyników, tabel etc. Bez tego robi się to rozwleczone i nieefektywne. Poza tym dzięki aplikacji możemy wiernie odtworzyć historie turnieju (wiemy kto z kim w jaką grę, jaki był wynik), wszelkie statystki (także do historycznej tabeli ze wszystkich edycji) - to dla mnie ważne.

Problem tkwi bardziej w tym, żeby kapitanowie wzięli się za swoje zespoły - tam gdzie są jakieś zagrożenia czy niepełne składy. Wydaje mi się, że wystarczy pomęczyć, napisaćtu i ówdzie i skład się złoży. Na pewno więcej bedziemy wiedzieć po pierwszych składkach itd. Póki co chcę tylko zasygnalizować za wczasu problem - żebyśmy nie robili wszytskiego na ostatnią chwilę, bo to się źle kończy, trzeba naciągać coś itd.

Żeby znaleźć pozytyw - cieszą mnie poszukiwania Mcina. Myślę, że warto się jeszcze odezwać do paru osób, może a nuż ktoś dołączy. W tym roku o ile się nie mylę, wedłgu wsytępnych deklaracji możemy mieć nowych zlotowiczów, więc warto będzie tam uderzyć.

Nie wszyscy kapitanowie wypowiedzieli się jeszcze w kwestii startowej, więc prosiłbym o informacje od Was, bardzo pomoże to w organizacji.

*

Online Krisuroku

  • *
  • 562
  • くりすろく
    • Krisuroku Twitch
Odp: ContraBanda Famicom League#5 - Victory Madness
« Odpowiedź #38 dnia: Kwietnia 27, 2021, 14:51:01 »
Jak będę wiedział na 100% o zaklepaniu przez nas remizy to wtedy zagadam ze Skonesem, który jest szansa, że w tym roku zajrzy na jeden dzień (sobotę). Jeżeli tak się wydarzy to z miejsca Go werbuję do drużyny FamiKillers. Ciężko jest werbować zespół jak się nie ma listy osób, które na bank się na zlocie zjawią. Dla przykładu dwa lata z rzędu mieliśmy ChipJockey'a w zastępstwie za Helpera. Niestety w tym roku ChipJockey nie wie na ten moment czy będzie w stanie zajrzeć na zlot. Wobec czego muszę czekać.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 27, 2021, 17:59:43 wysłana przez Krisuroku »
Nie w tym roku! XD

*

Online OsA

  • ***
  • 587
    • #58OsA
Odp: ContraBanda Famicom League#5 - Victory Madness
« Odpowiedź #39 dnia: Kwietnia 27, 2021, 15:04:33 »
Tutaj też dochodzi kolejna kwestia:
1. Czy ten "brakujący"  zawodnik nie jest obecny wyjątkowo, tj. jednorazowo.
2. Czy jednak już raczej ten "brakujący" zawodnik się nie pojawi na zlocie bo: znudziło mu się/obraził się/stracił zajawkę/został pantoflem, etc. (wybierz właściwe).


W tej drugiej opcji no to wiadomo, że trzeba "przebudować drużynę", bo trzymanie tego składu i co rok liczenie: a może przyjedzie - sensu nie ma.


edit
I żeby nie było - jeśli do wyboru jest:
1. brak drużyn 3 osobowych - brak turnieju
2. dopuszczone drużyny 2-osobowe - turniej odbywa się normalnie.

To wybieram opcję numer 2.
Przy czym nadal w przypadku drużyn 3-osobowych wymagał bym jakieś rotacji. Może nie takiej jak w przypadku normalnego turnieju, ale np. w danej "partii" każdy zawodnik drużyny musi chociaż raz zasiąść przed konsolą.
« Ostatnia zmiana: Kwietnia 29, 2021, 14:34:35 wysłana przez OsA »
Nie wiedzieliśmy, że tworzymy wspomnienia. Po prostu dobrze się bawiliśmy.

Odp: ContraBanda Famicom League#5 - Victory Madness
« Odpowiedź #40 dnia: Maja 02, 2021, 15:23:43 »
Decyzja przykra, ale "Z Życia Wzięci" w tym roku wycofują się z turnieju. Niezależnie czy gra byłaby możliwa w 2 czy 3 osobowych składach, na tę chwilę w naszej ekipie jest tylko jedna osoba stuprocentowo gwarantująca obecność na zlocie. Aby zatem nie stawiać Cię Żuro w trudnej sytuacji i zamieszaniu na ostatnią chwilę, z naszej strony po wewnętrznej dyskusji, pada taka niestety deklaracja. Mimo wszystko nie rozwiązujemy drużyny i przy dobrym wietrze liczymy na powrót do CFL w komplecie, następnego roku.

*

Offline Mcin

  • ***
  • 815
  • أَلْقُنْتْرابَنْديطا
Odp: ContraBanda Famicom League#5 - Victory Madness
« Odpowiedź #41 dnia: Maja 02, 2021, 16:57:33 »
Czy można pozostałego gracza zgarnąć do "Z buta Wjeżdżam!"?

Po liście wpłat widzę, ze to Rocket :P

*

Online Krisuroku

  • *
  • 562
  • くりすろく
    • Krisuroku Twitch
Odp: ContraBanda Famicom League#5 - Victory Madness
« Odpowiedź #42 dnia: Maja 02, 2021, 22:28:43 »
Oficjalnie ogłaszam, że drużyna FamiKillers wystartuje na najbliższym CFL w następującym składzie:

Krisuroku (c)
Gargi
Ćwirek
Nie w tym roku! XD

*

Offline daf

  • *****
  • 1743
Odp: ContraBanda Famicom League#5 - Victory Madness
« Odpowiedź #43 dnia: Maja 03, 2021, 07:39:50 »
Zajebiście, że w to wchodzisz, Ćwirek. Powodzenia!

Odp: ContraBanda Famicom League#5 - Victory Madness
« Odpowiedź #44 dnia: Maja 03, 2021, 08:16:22 »
Dzięki Daf :)! Teraz zostaje tylko trenować, bo czasu coraz mniej :D
« Ostatnia zmiana: Maja 03, 2021, 15:42:44 wysłana przez MWK »