Friday The 13th
*

Offline Rascal

  • *
  • 61
  • http://rascal.pl
    • Rascal Blog
Friday The 13th
« dnia: Grudnia 20, 2016, 14:30:33 »
Podobnie jak kilkanaście lat temu, zakładam i tutaj wątek dotyczący tej gry.
Za dziecka bałem się w to grać (miałem 5 lat jak dostałem Pegasusa, chyba na Wielkanoc z tego, co pamiętam). 3 carty były w zestawie, oczywista Złota Czwórka, składak z Warpmanem, Ice Climberem, Front Line i Galagą no i kolejny składak - Bump'n'Jump oraz Friday The 13th. Co ciekawe, gry przełączało się klawiszem reset na konsoli.

Z tego co pamiętam, moja mama się zagrywała w tę grę (mój tata za to poświęcił kilka nocy na rozpracowanie Super Robin Hooda), a jak tylko oglądałem, za każdym razem jak na ekranie pojawiał się Jason, to chowałem głowę pod kołdrę :D
W późniejszych latach oczywiście problem ze strachem ustąpił, ale przyznajcie sami, ten dźwięk poprzedzający wkroczenie Jasona udał się twórcom wyjątkowo dobrze i rzeczywiście wprowadza element grozy.

Mnie osobiście nigdy nie udało się przejść tej gry, lądowałem co najwyżej w 2 etapie. Pierwszy raz widziałem zakończanie "na żywo" na FamiConie 7, nie pamiętam już kto to tak katował, ale miał on tak rozpracowaną tę grę, że aż miło było patrzeć.
Z tego co mi wiadomo, bronie w grze można zdobyć na różne sposoby (nie tylko za pomocą notatek). Oprawa wizualna może nie jest najwyższych lotów, tak samo jak ścieżka dźwiękowa (składająca się - o ile dobrze pamiętam - z 3 utworów, z czego jeden przeznaczony jest na walkę z Jasonem i generalnie rzecz ujmując składa się z 2 zapętlonych nut, a drugi słyszymy w pomieszczeniach). Cieszą z pewnością parallaxowane tła.

*

Offline Krisuroku

  • *
  • 562
  • くりすろく
    • Krisuroku Twitch
Odp: Friday The 13th
« Odpowiedź #1 dnia: Grudnia 20, 2016, 22:19:15 »
(mój tata za to poświęcił kilka nocy na rozpracowanie Super Robin Hooda),
Szanuję!!!!

Pierwszy raz widziałem zakończanie "na żywo" na FamiConie 7, nie pamiętam już kto to tak katował, ale miał on tak rozpracowaną tę grę, że aż miło było patrzeć.
Obstawiam MaarioSa ale pewien nie jestem :P

Friday The 13th początkowo traktowałem jako kiczowaty crap. Dziś jednak stwierdzam, że jest to w sumie fajna giera. Osobiście też nie przeszedłem ale MaarioS narobił mi ochoty na jej przejście przy którymś streamie. Tak więc pewnego dnia po prostu muszę usiąść i roznieść Jasona XD
Nie w tym roku! XD

*

Offline Gargi

  • **
  • 139
Odp: Friday The 13th
« Odpowiedź #2 dnia: Grudnia 21, 2016, 09:44:19 »
Ja uwielbiam całą serię filmów Friday The 13th, oglądałem je wszystkie chyba ze dwa razy, jak również polskie parodie, Piotrek 13-ego I i Piotrek 13-ego dwa (BARDZO POLECAM obejrzenie właśnie w tej kolejności!), dlatego też mimo, że nie idzie mi zbytnio gra w Jasona na Pegasusie to bardzo chętnie włączam ten tytuł, chociażby dla klimatu.