Utwory waszego życia - z gier na Pegasus
*

Offline Jimm

  • *
  • 33
  • Pozytywny retro gracz
Odp: Utwory waszego życia - z etapów w grach
« Odpowiedź #30 dnia: Stycznia 20, 2019, 16:50:17 »
Podobnie jak daf, ostatnimi czasy również sporo pogrywam sobie w Mitsume ga Tooru i koniecznie muszę wspomnieć o pewnym utworze, który jest dla mnie osobiście najlepszy, mianowicie chodzi o ten z ostatniego poziomu 5-3.
Chciałbym również przytoczyć pewien kawałek z Tetrisa (z takiej dosyć badziewnej wersji, w którą niewygodnie mi się grało, jakoś nigdy nie czułem tego portu),  mowa tutaj o nutce w której osobiście się zakochałem, czyli "Technotris", potrafię jej słuchać godzinami :).

*

Offline daf

  • *****
  • 1743
Odp: Utwory waszego życia - z etapów w grach
« Odpowiedź #31 dnia: Stycznia 20, 2019, 17:48:22 »
Oj tak, za gówniarza też bardzo uwielbiałem Technotris. Baaardzo rzadko odpalałem tę wersję Tetrisa od Bullet-proof Software aby w nią pograć (zawsze wygrywała wersja Tengena ze 168in1), ale często aby popatrzeć na demo i posłuchać tej muzyki. Wryła mi się już wersja tego kawałka z dźwiękami układanych klocków przez CPU i aż dziwnie mi słuchać teraz "gołej" wersji. ;)

*

Offline MWK

  • Asystent Administratora
  • *****
  • 1412
    • www.mwkpegasus.prv.pl
Odp: Utwory waszego życia - z etapów w grach
« Odpowiedź #32 dnia: Lutego 09, 2019, 23:04:08 »
HAHA Dokładnie tak!
Co ciekawe, mój Brat miał właśnie zupełnie odwrotnie - nie mógł patrzeć na Tengenową wersję i ze 168in1 uruchamiał zawsze BPSowskiego Tetrisa i tylko przy akompaniamencie Technotrisa 8)


edit:: to chyba najodpowiedniejszy temat aby wrzucić ten filmek, który opowiada o części muzycznej historii firmy Natsume.
Zatem daf, Jimm i wszyscy pozostali entuzjaści - enjoy 8)

« Ostatnia zmiana: Lutego 09, 2019, 23:15:36 wysłana przez MWK »

*

Offline Preki

  • **
  • 431
Odp: Utwory waszego życia - z etapów w grach
« Odpowiedź #33 dnia: Lutego 10, 2019, 19:35:17 »
Zajebisty art na miniaturce tak btw. Od lewa do prawa postaci z Shatterhand, Wild Guns, Dragon Fighter, Shadow of the Ninja i SC... znaczy się Final Mission, jak dobrze poznaję.


Zaś nie znam żadnej gry od Natsume która by ssała, a tym bardziej soundtracku z każdej z nich. No i pozazdrościć kolesiowi że ot tak podbił do niego gościu pracujący dla Natsume i wręczył mu płytkę z remiksami. To się nazywa szczęście.

*

Offline daf

  • *****
  • 1743
Odp: Utwory waszego życia - z etapów w grach
« Odpowiedź #34 dnia: Lutego 10, 2019, 19:59:47 »
Bardzo solidny materiał, dziękuję, Marek. Wiele wspaniałych kawałków się tam przewinęło. No i chłop na intro wybrał kawałek, którego sam kiedyś użyłem na rozpoczęcie filmiku - to się ceni. ;)

*

Offline daf

  • *****
  • 1743
Odp: Utwory waszego życia - z gier na Pegasus
« Odpowiedź #35 dnia: Kwietnia 04, 2020, 22:23:26 »
Ostatnio styrał mi łeb (ale tak pozytywnie) motyw z odwiedzin bożków w Argos no Senshi - czyli z japońskiej wersji i to jest ważne, bo w Rygar ta nuta brzmi zupełnie inaczej. Świetny kawałek, który dotychczas raczej ignorowałem, a raczej nigdy nie wsłuchałem się w niego wystarczająco.
Ostatnio jednak odpowiednio oświetliłem sobie pokój, zamknąłem oczy i gdybym tylko miał zacząć próby z medytacją, to chyba właśnie miało to nastąpić w tamtym momencie. Muzyka leciała jakieś 5 minut, a ja wsiąknąłem całkowicie - świetny klimat. Za to właśnie kocham tę grę.



Odp: Utwory waszego życia - z gier na Pegasus
« Odpowiedź #36 dnia: Kwietnia 05, 2020, 16:28:28 »
To prawda Daf .Soundtrack u bożka jest mega klimatyczny i wciąga :)Mnie natomiast ,mocno pochłonął utworek z Endingu "The Adventure of Bayou Billy" Po prostu sztosik ! Polecam przesłuchać :D
 

Do listy dodał bym jeszcze utworek z "Bio Sanshi Dan"
Utwór z "Hi no Tori" dla którego za każdym razem przechodzę całą grę :D
Dorzucam Genialny utworek z Getsu Fumma Den .
« Ostatnia zmiana: Listopada 01, 2020, 18:09:38 wysłana przez Ćwirek »

*

Offline Mcin

  • ***
  • 813
  • أَلْقُنْتْرابَنْديطا
Odp: Utwory waszego życia - z gier na Pegasus
« Odpowiedź #37 dnia: Maja 23, 2020, 22:09:50 »
No, soundtracków z Pegaza, które lubię, jest sporo... Generalnie jakoś tak, nie wiem, czy z sentymentu czy co, lubię po prostu 8-bitowe brzmienie i podoba mi się bardziej niż muzyka z gier z 16-bitowych systemów.
Pora na wyliczankę. Kolejność "Jak mi się przypomni"

Super Mario Bros - obowiązkowa obowiązkowość, każdy z motywów muzycznych nabity w łeb i tam zostanie.

Contra - gra życia, muzyka też. świetnie skomponowana i oddająca klimat, jedynie brakuje oddzielnej muzyki na 7 poziom...

Contra Force - Gra może nie tak wybitna jak oryginał, ale muzyczka pierwsza klasa. Szczególnie wrył mi się w łep nastrojowy motyw z 3 poziomu... może dlatego, że za dzieciaka nie potrafiłem przejść dalej i ogrywałem go non-stop :)

Jackal - "Paint it Black" i klimat Rambo w jednym. Kapitalna, zagrzewająca do boju muzyka.

Castlevania III - okej, główny motyw z jedynki to klasyka, ale cała reszta jakoś umyka mojej pamięci... Za to muza w trójce, łohohooo, co poziom, to lepiej. No, może jednak nie - ClockWork to jeden z najlepszych motywów muzycznych na konsolę, basta. Jakbym umiał grać na organach, grałbym jak powalony. Dwójka też ma fajną muzę, ale ze sama gra jest gniotem, to się mało nasłuchałem.

Kage - kapitalna muzyka zagrzewająca do walki, w późniejszych poziomach wprowadza coraz bardziej "ciężki" klimat.

Shatterhand - cały soundtrack to szybki, japoński metal, przeniesiony na 2A03. i to jeszcze jak!

Fantastic Adventures of Dizzy - Motyw główny nucę regularnie. Ta muzyka wprowadza w klimat takiej beztroskiej przygody.

Robocop 3 - muza w intro to bezapelacyjnie najlepszy utwór w całej bibliotece gier na NES. Jak usłyszałem po raz pierwszy, kopara mi opadła i zbierałem do wieczora...

Ninja Gaiden - Najbardziej za motyw z poziomu 4-2, który brzmi jak intro do kreskówki, ale cała reszta też niczego sobie...

Teenage Mutant Ninja Turtles - Tournament Fighters - za motyw na moście, brzmiący jak muza z filmu "Mortal Kombat".

Shockwave - w grze przygrywają nam dwie melodyjki, ta irytująca w klimatach egipsko-bliskowschodnich i powolny, jazzowy, kapitalnie wpadający w ucho motyw.

Mappy - za najlepszy NESowy kontrabas w muzyczce po bonusowym poziomie B) chociaż ta melodia przy zwykłej grze tez niczego sobie.

Goal 3 - Czy muszę mówić czemu? Kilka kapitalnych utworów w różnych klimatach, a ten z tytułowy to jak z walki o przetrwanie świata.

Nekketsu! Street Basket - Ganbare Dunk Heroes - Kapitalne soundtracki pasujące klimatem do lokacji, szczególnie wryły mi się w pamięć motywy z Teksasu, przepiękna melodyjka Country i z Florydy, te technologiczne pipczenie... ależ ci goście z Florydy mieli przesadzone umiejkę, grr...

Nekketsu Kakutō Densetsu - Czy tylko ja z kumplami z okolicy, czy może też ktoś z forum też słysząc melodię z przerywników z Tygrysami podśpiewywał "kotty-dziady, kotty-dziady..." :P

Przepraszam jak moje wypociny brzmią tak se, ale pisanie o muzyce to jak tańczenie o malarstwie, nie działa i już :P

*

Offline sdm

  • **
  • 182
Odp: Utwory waszego życia - z gier na Pegasus
« Odpowiedź #38 dnia: Maja 25, 2020, 10:53:59 »
Mitsume w sumie kazda melodia to najwyzszy poziom muzyki w NES, ale ulubiony to 5-2

Jak wyzej uwielbiam tez Theme z Robocop 3, cos pieknego.

Co tam jeszcze: Hi no Tori, tez calkosc wpada w ucho nieziemsko.

Predator - wszystko, ale wydaje mi sie zwlaszcza swietna melodia Lev 3:
Oraz Lev 2:

Megami Tensei II - Utwor EXPLORER 21:50:
« Ostatnia zmiana: Maja 25, 2020, 10:55:40 wysłana przez sdm »

*

Offline MWK

  • Asystent Administratora
  • *****
  • 1412
    • www.mwkpegasus.prv.pl
Odp: Utwory waszego życia - z gier na Pegasus
« Odpowiedź #39 dnia: Września 27, 2020, 20:42:20 »
Wrzucam tutaj, bo nie wiem czy jest sens zakładać nowy/następny temat o muzyce w grach.

Rusek pokrzywiony mistrz wrzucił ostatnio bardzo ciekawą nagrywkę traktującą o muzyce pod kątem coverów z muzyki z filmów. Polecam oglądnąć, bariera językowa nie stanowi tu praktycznie żadnej przeszkody, no może pod koniec jak opowiada o ciekawostkach ze stajni SunSoft, gdzie Kodaka ze spółką samplowali bas z Akai do DPCM jakimś magicznym programem 8)


Odp: Utwory waszego życia - z gier na Pegasus
« Odpowiedź #40 dnia: Listopada 22, 2021, 19:43:57 »
"Layla - The Iris Missions" Choć to tylko hack oryginalnego romu z Japan "Layla" , to bije on na głowę oryginał pod względem Sountracku  8)

*

Offline Preki

  • **
  • 431
Odp: Utwory waszego życia - z gier na Pegasus
« Odpowiedź #41 dnia: Listopada 22, 2021, 20:48:54 »
Można powiedzieć, że ten konkretny upload spowodował, że ponownie zacząłem się jarać pegazem i ogólnie retrogamingiem. Nie ma tu sunsoft bassu czy bajeranckich mapperów, za to jest okropny sound driver, i aż dziw że SupperTails potrafił tyle z niego wycisnąć. Utwory były pisane w ModPlugTrackerze jako moduły Impulse Trackera i eksportowane do gry autorskim narzędziem. Na moją między innymi prośbę kolega acrouzet wykonał wideło z oscyloskopem na swoim kanale.

*

Offline żur0

  • Administrator
  • *****
  • 960
  • Piszcie posty Kamraci Pegasusa!
    • Contrabanda. O Retro. Po Bandzie.
Odp: Utwory waszego życia - z gier na Pegasus
« Odpowiedź #42 dnia: Listopada 22, 2021, 20:53:20 »
Uważam, że całościowo jest to jeden z najlepszych soundtracków jaki powstał na Famicom. Tam nie słabego czy nużącego numeru. Muzyczna masakra po prostu.

Odp: Utwory waszego życia - z gier na Pegasus
« Odpowiedź #43 dnia: Stycznia 19, 2023, 10:41:52 »
Na NES-a powstało wiele zapadających w pamięć soundtracków. Wymienię tylko kilka, które przychodzą mi na myśl. Kolejność przypadkowa:

1. Chip & Dale Rescue Rangers - motyw z AREA J (na internetach krąży wersja "symfoniczna" tej melodii)

https://www.youtube.com/watch?v=u0EnL4M1jjE

2. Fantastic Adventures of Dizzy - motyw ze statku pirackiego

https://www.youtube.com/watch?v=3Wi9p8zPMus

3. Batman - motyw ze Stage 1 (ale reszta niewiele odstaje)

https://www.youtube.com/watch?v=JvzsFS4Plmw

4. Battletoads - motyw z sekwencji skuterów z Levelu 3 - ma tego powera i zagrzewa do walki (omijania przeszkód), chyba każdy kojarzy

https://www.youtube.com/watch?v=-kt0PJzUYqY

5. Battletoads & Double Dragon - motyw z Etapu 5, czyli rakieta. Gdzieś można znaleźć ciekawie przerobioną wersję.

https://www.youtube.com/watch?v=zH1l8KrloLY

To tak na szybkiego.


*

Offline Duobix

  • **
  • 190
Odp: Utwory waszego życia - z gier na Pegasus
« Odpowiedź #44 dnia: Stycznia 26, 2023, 09:51:45 »
Istnieje jeden utwór który pasuje do wszystkiego. I to nie ważne,
czy własnie budujesz dom, robisz kupę, czy kosisz trawnik - ten kawałek pasuje do wszystkiego: