Wlutowanie portu rozszerzeń na glucie
Odp: Wlutowanie portu rozszerzeń na glucie
« Odpowiedź #15 dnia: Lutego 17, 2020, 18:17:20 »
Kiedy wsadziłem soczewkę, założyłem luźno obudowę i wsadziłem w szparę śrubokręt, po wielu próbach udało mi się trafić kaczkę, ale nie udało mi się tego "wyczynu" powtórzyć".  Wniosek - jakaś obsługa (choćby niekompletna) pistoletu została przez Chińczyków zaimplementowana.  Sprawą otwartą jest, czy znajdę w pełni współpracującego  z konsolą gnata - kwestia PAL/NTSC jest niewyjaśniona.

*

Offline lubone

  • **
  • 272
Odp: Wlutowanie portu rozszerzeń na glucie
« Odpowiedź #16 dnia: Lutego 17, 2020, 18:43:53 »
Chińska konsola więc najpewniej chiński pistolet powinien być kompatybilny... Za dużo na Ali tego nie ma. Sklep HAMY proponuje coś takiego na 9 pinów:

#Aliexpress 42,26 zł | Pistolet ZAPP na 8-bitową konsolę TV/gra wideo
https://a.aliexpress.com/_U5K2U

Tylko pytanie czy to nie będzie to samo gónwo, co ten od polystation... A cena bardzo średnia... Na allegro 9 pin owych nie ma. Jeden sprzedawca pisze, że czasami mu się trafiają, ale aktualnie brak:

https://allegro.pl/oferta/pistolet-pegasus-iq-502-mt-777dx-9pin-15pin-7527460802

*

Offline MWK

  • Asystent Administratora
  • *****
  • 1412
    • www.mwkpegasus.prv.pl
Odp: Wlutowanie portu rozszerzeń na glucie
« Odpowiedź #17 dnia: Lutego 17, 2020, 20:08:11 »
Dlatego zamiast się bawić i sprowadzać więcej klamotów, które nie wiadomo czy zadziałają, to najlepiej zrobić tak, jak napisał dic-sc7:

Najlepiej dołożyć kolejne gniazdo, ale tym razem 15 pin.
Wtedy będzie zachowany oryginalny standard wyprowadzeń.

Jeżeli byłbyś zdecydowany ale nie masz takiego gniazda 15pin, to mogę Ci wysłać, bo mam jeden zezłomowany z jakiegoś trupka.
Niemniej jednak z góry oświadczam, że modyfikacji się nie podejmuję (lutowanie to jeszcze pikuś, ale port wypadałoby jakoś ładnie zamontować/wkomponować w obudowę), zatem jeżeli sam nie czujesz się na siłach, to musisz popytać kto Ci to zrobi.

Tutaj masz schemat/pinout portów joypadów >> https://wiki.nesdev.com/w/index.php/Controller_port_pinout

Odp: Wlutowanie portu rozszerzeń na glucie
« Odpowiedź #18 dnia: Lutego 17, 2020, 20:57:31 »
Niestety w najbliższym czasie nie będę miał czasu i głowy do takich rzeczy.  Kiedyś się z dużym prawdopodobieństwem się z kimś zgadam, żeby mi to zrobił - w międzyczasie znajdzie się okazyjnie pistolca do nabycia.  Można też zrobić, tak jak mówi kolega lubone - Terminator to nie majątek, ale z drugiej powiedziałem sobie, że jak uzupełnię kolekcję kartridży o może dwie, trzy pozycję, to zacznę temacik z jakimś innym sprzętem i jeden "pegazus" mi wystarczy.
No nic, dzięki chłopaki za pomoc - tematu nie zamykam na razie, bo może ktoś coś jeszcze ciekawego napisze.

Edit: @MWK A  umiałbyś zrobić "za flache" przejściówkę 15 do 9 pin ?
« Ostatnia zmiana: Lutego 17, 2020, 21:04:57 wysłana przez MarcinSzabla »

*

Offline lubone

  • **
  • 272
Odp: Wlutowanie portu rozszerzeń na glucie
« Odpowiedź #19 dnia: Lutego 17, 2020, 21:20:12 »
Marcin, im lepszy sprzęt kupisz tym dłużej Ci posłuży.
Możliwe będą jego naprawy jak coś się zepsuje... Bo glut to wiesz co się dzieje jak zdechnie... A także komfort gry, pady, kompatybilność rosną wraz z jakością... Ja w środę mogę sprawdzić czy czasem jakiś 9cio pinowy pistolet mi się nie zapodział w gospodarczym, bo pamiętam że miałem jakieś stare pistolety. Sam korzystam z Casela na Pegasusie, ale to 15 pinowiec... Ma ok 25 lat tak samo jak Pegasus i śmigają aż miło... No i to jest właśnie ta jakość...   ;) Dzięki za fotki konsolki, lubię wiedzieć na bieżąco co tam na rynku krąży i co te konsolki mają w środku :) Pozdrowienia

PS. Odnośnie przejściówki to kiedyś widziałem na jakimś forum, że Krzysiobal oferował takie przeróbki. Jeśli się dogadacie to daj znać. Sam chciałbym przejściówkę z 15 lub 9 pin do nesowej 7 pin...
« Ostatnia zmiana: Lutego 17, 2020, 21:48:35 wysłana przez lubone »

*

Offline MWK

  • Asystent Administratora
  • *****
  • 1412
    • www.mwkpegasus.prv.pl
Odp: Wlutowanie portu rozszerzeń na glucie
« Odpowiedź #20 dnia: Lutego 17, 2020, 21:38:10 »
Problem polega na tym, że nie mamy 100% pewności czy pinout w Twojej konsoli Marcin jest zgodny ze standardem i wobec tego robienie przelotek niczego tu nie rozwiąże. Piszę z pewną dozą niepewności, ponieważ bazując tylko na wstawionych przez Ciebie zdjęciach coś mi nie gra w poprowadzonych liniach, albo ja nie potrafię tego dokładnie wypatrzeć z tych zdjęć.

Jeśli masz czas i jesteś bardzo uparty to możesz spróbować kabelkami "wpiąć się" w podane w temacie 4 potrzebne linie z płytki konsoli i podłączyć je "na ostro" do tego Twojego pistoletu w odpowiednie piny bazując na linku z wiki.nesdev

ALE (szczerze) ja to bym to wszystko wyrzucić do kosza i kupił sobie jedną normalną konsole, z tym, że jak piszesz, że to tylko na chwilę, to faktycznie szkoda zachodu ;-)

*

Offline lubone

  • **
  • 272
Odp: Wlutowanie portu rozszerzeń na glucie
« Odpowiedź #21 dnia: Lutego 17, 2020, 21:53:17 »
Zgadam się z MWK, raz zainwestujesz w dobra konsolę i masz problemy z głowy. A i spotkać się ze znajomymi przy klasyku robi klimat. Śledząc rynek chińskich konsol nauczyłem się jednej rzeczy... Zawsze coś sknocą...  ;)

Pomysł nad "oryginalnym Pegasusem", znajdziesz trochę aukcji na allegro... Jest też oryginalny Famicom, pewnie do rozważenia. Przesyłam link :

https://allegro.pl/oferta/famicom-classic-hvc-001-nintendo-av-mod-pegasus-8519908228

Pozdr.
« Ostatnia zmiana: Lutego 18, 2020, 09:16:54 wysłana przez lubone »

Odp: Wlutowanie portu rozszerzeń na glucie
« Odpowiedź #22 dnia: Lutego 19, 2020, 15:47:38 »
Ja w środę mogę sprawdzić czy czasem jakiś 9cio pinowy pistolet mi się nie zapodział w gospodarczym
Jakbyś akurat był, to możesz sprawdzić i napisac mi na priva ,jeśli  coś znajdziesz.

*

Offline lubone

  • **
  • 272
Odp: Wlutowanie portu rozszerzeń na glucie
« Odpowiedź #23 dnia: Lutego 22, 2020, 20:11:53 »
Marcinie, dzisiaj nie byłem, chyba jednak jutro będę... Jak znajdę to dam znać.

Mam dwa niestety 15 pinowe złomki... Nie podłączałem ich, ale raczej są do naprawy. Nie są to guny Casel, ale mają podobny kształt. W gospodarczym lądował zwykle już dość sponiewierany sprzęt.


Ale boli Cię opcja edycji poprzedniego posta, cooo? Gryzie przycisk /daf
mwk edit:: spokojnie Panie Dafczyński, nie denerwuj się, to się wyklepie, a jak nie to przełożymy z mojego wozu 8)

Kurka znów  :D pracuję nad tym. Stare przyzwyczajenia... Cały czas się na tym łapię...
« Ostatnia zmiana: Marca 03, 2020, 15:48:18 wysłana przez lubone »