Pomyślmy o FamiCONie 10 - Grand DecADe!
*

Offline dziat

  • *****
  • 1172
Pomyślmy o FamiCONie 10 - Grand DecADe!
« dnia: Lipca 24, 2017, 23:21:34 »
Chłopy, zgodnie z tym co mówił MWK, zgodnie z luźnymi pomysłami na przyszłość rzuconymi na F9 i uwagami pojawiającymi się na zlocie i w Relacyji z F9, zacznijmy myślenie o zlocie 10 wcześniej. Dopóki jesteśmy świeżo po zlocie, zbierzmy świeże żniwo pomysłów na kolejny!

Mamy rok od teraz na zrobienie największego zlotu w dziejach, i szczerze mówiąc, po 9 będzie to naprawdę obligujące zadanie. Na wstępie ode mnie - kilka zagadnień dla których zakładam ten temat:

1) Motyw przewodni. Mnie wyjątkowo uczepił się teraz (reminescencje z pompek na maluchu) tekst Marka z kapiszonowej ruletki: "Panowie! To zaszczyt grać z Wami w Pegasus!". Rzucam tylko pomysł, myślę, że wszystko wokół zlotu powinno być jednym wielkim nawiązaniem do pierwszej jego edycji - tak jak powiedział MWK.

2) Miejsce. Zakładam, że wybór jest prosty - albo będą to Laski, albo będzie to nasz nowy dom, czyli Nowa Wieś.
O dostępności Lasek będziemy wiedzieć we wrześniu, gdy aktualny najemca kończy aktualną umowę - i zakładam że jako że jest to sala rehabilitacyjna, nie przeliczyli się z miejscem i będą chcieli osiąść w Laskach na stałe - ale jak będzie rzeczywiście, pokaże czas. Jednak puszczając wodze fantazji, z całym sentymentem jaki mam do tego miejsca o którym myślę ciepło jak o drugim domu: wolę Nową Wieś. FamiCON 10 nie powinien być obwarowany ani jednym hamulcem, a w nowowiejskiej boazerii nie zablokowało nas nic. Pomimo walki bokserskiej, pomimo kręcenia bączków na trawie maluchem dnia "zerowego" w rytm hardbassu i ciężkich alkoholizacjach nocnych na spacerniaku. Laski, czy Nowa Wieś?

3) Rzut Terminatorem. To tradycja, przy której w tym roku dałem dupy podwójnie - i wybierając trochę z braku laku, a trochę z fantazji, inną konsolę, i wybierając fatalne miejsce na rzut. Zatem mój wniosek formalny: w Nowej Wsi rzucamy terminatorem BS-500AS na gigantycznym polbrukowym podjeździe. Jest tam duże pasmo trawy, więc konsola nie schrzani się od razu.
Jeśli będziemy rzucać w Laskach, to zorganizujemy rzut w tradycyjnym miejscu.

4) Środki. Założyłem już temat o stanie zlotowych bambetli (http://forum.contrabanda.eu/index.php?topic=566.0), z moich obliczeń wynika, że w puli mamy 215 PLN.
Możemy je rozdysponować albo na zlot, albo na serwer i domenę płatną w lutym 2018 - albo na cokolwiek innego.

5) Zbieranie środków. Chciałbym poprosić jedną osobę o pomoc w przyszłym roku przy zbiórce. Szczególnie mając na uwadze to, że w przyszłym roku na zlocie na pewno będzie więcej wydatków które wiele osób (głównie KORBA) ponosiła samodzielnie - czy to oprawa, gadżety, plakaty, zasłony, sprzęt dyskotekowy, czy drobiazgi organizacyjne. Skoro tyle było wydatków na F9, niemniej będzie na F10, a i zaplanować będzie to trzeba lepiej.
Na razie rzucam to w eter jako sprawę otwartą do której będziemy wracać, niemniej po tym roku stwierdzam, że na pewno mamy lepszych księgowych ode mnie ;)

Dodawajcie swoje zagadnienia, pomysły, przemyślenia. Mając rok, możemy się pokusić o tak wiekopomne pomysły jak ten Twój niegdyś Nielogiczny - z biciem rekordu Guinessa. Szczególnie biorąc pod uwagę kondycję działu hi-score!
« Ostatnia zmiana: Lipca 24, 2017, 23:34:00 wysłana przez dziat »

Odp: Pomyślmy o FamiCONie 10 - Grand DecADe!
« Odpowiedź #1 dnia: Lipca 25, 2017, 11:29:35 »
1) Motyw przewodni.
... Rzucam tylko pomysł, myślę, że wszystko wokół zlotu powinno być jednym wielkim nawiązaniem do pierwszej jego edycji ...

Owszem, gdyby nie pierwszy zlot, nie byłoby dziesiątego ;) ale lepsze wydaje mi się nawiązywanie do wszystkich edycji (maskotek itp.) FamiCONu. Oczywiście z należytą uwagą dla samego początku.
Jeśli wszystko ma być nawiązaniem do "jedynki", czy spotkania zerowego to fajnie by było odhermetyzować to na tyle, by było zrozumiałe dla nowoprzyjaciół i contrabandytów z mniejszym stażem, niż 10 lat.

PS: Zapraszamy ciocię Kasię?

*

Offline Zelas12

  • **
  • 201
  • Zatracony w RETRO.........
Odp: Pomyślmy o FamiCONie 10 - Grand DecADe!
« Odpowiedź #2 dnia: Lipca 25, 2017, 14:36:46 »
 "Panowie! To zaszczyt grać z Wami w Pegasus!"
Podoba mi się i to bardzo,przemawia to za mną.Wypowiem się w kwestii miejscówki mianowicie byliśmy w Nowej Wsi pierwszy raz i odniosłem wrażenie jakbym był tu nie jeden raz(wiecie o co mi chodzi).Lokacja bardzo dobra ,wszystko blisko(chodzi mi o knajpy itp).
Jednym słowem jestem na TAK!!

*

Online OsA

  • ***
  • 587
    • #58OsA
Odp: Pomyślmy o FamiCONie 10 - Grand DecADe!
« Odpowiedź #3 dnia: Lipca 25, 2017, 16:10:29 »
Po rozmowach na F#9 wiedziałem jedno... Jeśli Laski okażą się wolne za rok - będzie dylemat w kwestii remizy. Obie miejscówki mają swoich zwolenników, choć wydaje mi się, że większość tak czy siak oponuje za Nową Wsią.

Jak dla mnie Nowa Wieś to remiza z którą powinniśmy się teraz związać na dłużej (zawsze?). Przede wszystkim bliskość sklepów i knajp, ale także jak już wspomniano - hulaj dusza, piekła nie ma. Można robić co się chce, pełna wolność przez wszystkie dni.
Nie wiedzieliśmy, że tworzymy wspomnienia. Po prostu dobrze się bawiliśmy.

*

Online daf

  • *****
  • 1743
Odp: Pomyślmy o FamiCONie 10 - Grand DecADe!
« Odpowiedź #4 dnia: Lipca 25, 2017, 16:44:36 »
Cytuj
1) Motyw przewodni.
Możemy w zasadzie uderzyć w tego Grand Dad (choć jak MWK zauważył - trzeba było wykorzystać to na siódmym zlocie), ewentualnie zrobić jakieś nawiązanie do przeszłości. Jeszcze nie mam pomysłu, ale będę myślał. Może jakiś zgrabny mix tego wszystkiego co było do tej pory...

Cytuj
2) Miejsce.
Jeżeli Laski będą w ogóle dostępne (w co wątpię), możemy się cieszyć, że możemy wybierać pomiędzy świetnym, a świetnym. Mi nie robi to większej różnicy. W sumie dojazd do tego Pruszkowa mam nieco lepszy, w pobliżu jest sklep elektroniczny (czynny także w sobotę), żarcie i kilka sklepów spożywczych (chociaż w Laskach Przyjazny był bliżej niż Lidl w Nowej Wsi). Ja tam nie będę kręcił nosem na żaden wybór.

Cytuj
4) Środki.
Warto przeznaczyć tę nadwyżkę na opłatę serwerów, ponieważ mam wrażenie, że temat ten jest jakoś tak rzadko poruszany. A później obudzimy się nagle bez forum. Swoją drogą - celowałbym ze zrzutą na fCONX wzwyż. Każdy o 20 zł więcej i będzie spokój przed zlotem. Ale to jeszcze KORBA poruszy ten temat nie raz.

*

Offline Arek

  • **
  • 126
Odp: Pomyślmy o FamiCONie 10 - Grand DecADe!
« Odpowiedź #5 dnia: Lipca 25, 2017, 19:49:22 »
Cytuj
1) Motyw przewodni.
Możemy w zasadzie uderzyć w tego Grand Dad (choć jak MWK zauważył - trzeba było wykorzystać to na siódmym zlocie), ewentualnie zrobić jakieś nawiązanie do przeszłości.

https://i.ytimg.com/vi/Q1ArDHq5zRM/maxresdefault.jpg :D

*

Online Krisuroku

  • *
  • 562
  • くりすろく
    • Krisuroku Twitch
Odp: Pomyślmy o FamiCONie 10 - Grand DecADe!
« Odpowiedź #6 dnia: Lipca 25, 2017, 19:54:16 »
Jestem jak najbardziej za tym by te 215 PLN przeznaczyć na serwer ^_^
Co do pomysłów to aktualnie mam łeb pusty jak opróżnione wiadro :P
Nie w tym roku! XD

*

Offline Preki

  • **
  • 431
Odp: Pomyślmy o FamiCONie 10 - Grand DecADe!
« Odpowiedź #7 dnia: Lipca 25, 2017, 21:26:40 »
Cytuj
Grand DecADe!
No widzę że ktoś wziął tu mój... "kolaż" z tematu o relacji na poważnie xD Tym razem chyba skuszę się nawet na koszulkę zlotową. Make it happen!

FLEENTSTONS? Ohhh...

*

Online daf

  • *****
  • 1743
Odp: Pomyślmy o FamiCONie 10 - Grand DecADe!
« Odpowiedź #8 dnia: Lipca 25, 2017, 22:15:48 »
Grand Decade to było już wstępnie ustalone przed F9, panie...

*

MaarioS

Odp: Pomyślmy o FamiCONie 10 - Grand DecADe!
« Odpowiedź #9 dnia: Lipca 25, 2017, 22:26:02 »
Zlot to jest zlot a serwer to jest serwer. Ja zwyczajnie bym nadwyżkę zlotową przetrzymał na następny zlot a zbiórka za serwer byłaby zbierana oddzielnie tak jak to było (chyba) zawsze. Co do następnego zlotu to może wyjątkowo nazwałbym go FamiCON X

*

Roben

Odp: Pomyślmy o FamiCONie 10 - Grand DecADe!
« Odpowiedź #10 dnia: Lipca 26, 2017, 07:13:18 »
Ja zwyczajnie bym nadwyżkę zlotową przetrzymał na następny zlot a zbiórka za serwer byłaby zbierana oddzielnie tak jak to było (chyba) zawsze.
Z nadwyżki za fCON8 był opłacony serwer na kolejny rok.
Co do Jubileuszowego postaram się coś skrobnąć, pozbierać jakieś motywy z poprzednich zlotów i coś skleić.

Myślałem nad jakimś autorskim pixelartem z DDRką jak na FamiCON#1

Odp: Pomyślmy o FamiCONie 10 - Grand DecADe!
« Odpowiedź #11 dnia: Lipca 26, 2017, 11:46:12 »
Zacznijmy od kwestii oficjalnej nazwy - FamiCON #10 czy Famicon X. Jak dla mnie X jest kapitalne!

Od kilku zlotów dało się zauważyć, a właściwie usłyszeć brak "Jakiej to NESowej melodii" punktu, którego na jubileuszowym zlocie nie może zabraknąć, toteż od razu deklaruję przygotowanie tegoż konkursu. Mam też kilka pomysłów na poprawę formy, ale chyba są trochę za bardzo odjechane. No zobaczymy, w każdym razie konkurs będzie!

Bicie rekordu Guinessa byłoby rewelacyjnym punktem programu. Dodatkowo moglibyśmy streamować i zbierać donacje. Temat na osobny wątek - podejmę się zorganizowania.

Przyznam także, że chętnie sklecę relację z dziesiątego zlotu. Tak, na czas! Bo czekanie na materiały ze zlotu przez półtorej roku to było za czasów emunesa. Mam kilka pomysłów, podobnie jak w relacji z #4.

No i przydałoby się jakiegoś dużego fajerwerka wystrzelić z okazji 10-lecia.  :D

*

Offline Zelas12

  • **
  • 201
  • Zatracony w RETRO.........
Odp: Pomyślmy o FamiCONie 10 - Grand DecADe!
« Odpowiedź #12 dnia: Lipca 26, 2017, 17:46:31 »
Odnosząc się do nazwy to FamicomX jak dla mnie nie może być innej nazwy:)
Tak sobie przeglądałem internety i trafiłem na ciekawą stronkę http://www.speedrun.com/cv1/full_game

I tak sobie myślę ,że na jubileuszowym zlocie mógłbym spróbować swoich sił i  wbić się do setki(nie mylić z inną setką) graczy na świecie.
Ktoś by kręcił i może by to jakoś wyszło.

*

Offline Mati

  • *
  • 437
  • Gilop
Odp: Pomyślmy o FamiCONie 10 - Grand DecADe!
« Odpowiedź #13 dnia: Lipca 26, 2017, 20:42:20 »
Zacznijmy od kwestii oficjalnej nazwy - FamiCON #10 czy Famicon X. Jak dla mnie X jest kapitalne!

Od kilku zlotów dało się zauważyć, a właściwie usłyszeć brak "Jakiej to NESowej melodii" punktu, którego na jubileuszowym zlocie nie może zabraknąć, toteż od razu deklaruję przygotowanie tegoż konkursu. Mam też kilka pomysłów na poprawę formy, ale chyba są trochę za bardzo odjechane. No zobaczymy, w każdym razie konkurs będzie!

Bicie rekordu Guinessa byłoby rewelacyjnym punktem programu. Dodatkowo moglibyśmy streamować i zbierać donacje. Temat na osobny wątek - podejmę się zorganizowania.

Przyznam także, że chętnie sklecę relację z dziesiątego zlotu. Tak, na czas! Bo czekanie na materiały ze zlotu przez półtorej roku to było za czasów emunesa. Mam kilka pomysłów, podobnie jak w relacji z #4.

No i przydałoby się jakiegoś dużego fajerwerka wystrzelić z okazji 10-lecia.  :D
Konkursu jaka to nesowa melodia nie było tylko na F9 i na jedynce. W tamtym roku oczywiście był ten konkurs. Miałem go zrobić w tym roku, ale mi się po prostu nie chciało, bo uznałem, że chciałbym się zmierzyć w tym konkursie a nie go organizować.

*

Offline Preki

  • **
  • 431
Odp: Pomyślmy o FamiCONie 10 - Grand DecADe!
« Odpowiedź #14 dnia: Lipca 26, 2017, 22:23:46 »
Bardzo chętnie bym wziął udział w takim czymś, Mati. Nawet wracając z FConu zastanawiałem się, czemu takiego konkursu nie zrobiono teraz.