Drukarka po gwarancji
« dnia: Luty 06, 2018, 08:17:05 »
Hej,
Zepsuła mi się drukarka, a  raczej urządzenie wielofunkcyjne CANON Pixma MG2550S i to oczywiście po gwarancji. Do Canona nie będę wysyłał, bo pewnie będę czekał kilka miesięcy. Kolega polecił mi taki serwis pogwarancyjny, ale wołałbym coś sprawdzonego. Zna ktoś jakiś sprawdzony serwis pogwarancyjny, gdzie nie wyciągnął ze mnie za dużo. Drukarka kosztowała chyba z 200 zł, więc nawet nie opłaca mi się za dużo płacić za naprawę.
Zachęcam do obejrzenia mojej strony internetowej tutaj.

*

Offline OsA

• **
  • 77
    • #58OsA
Odp: Drukarka po gwarancji
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 06, 2018, 13:07:15 »
Jeśli drukarka kosztowała 200zł, to wątpie aby opłacalna była jej naprawa w serwisie.

Ewentualnie możliwe, że jest wlutowany jakiś chip, który "ją zepsuł" po jakimś czasie/wydrukowaniu jakieś ilości stron (czyt. po zakończeniu gwarancji).

« Odpowiedź #2 dnia: Luty 06, 2018, 13:39:08 »
Też się zgadzam, ogólna zasada jest taka, że elektronika która ma więcej niż 5 lat jest śmieciowo tania i niewarta jakiejkolwiek reperacji i jest ogólna zasada, że takich rzeczy się nie naprawia tylko od razu wywala. Ewentualnie możesz sam zrobić coś prostego na własną rękę, rozkręcić i zobaczyć co jest nie tak czy może coś prostego się spaliło i samemu wymienić. Sam wpompowałem prawie 250PLN na naprawę starego aparatu i to wszystko było co najmniej H#J warte, nie wiem czy chociaż przeżył tydzień i nauczyłem się swojej lekcji, że te rzeczy jak się spierd@lą to po prostu od razu trzeba wywalać do śmietnika i nie zawracać se 4 liter...

*

Offline Krisuroku

• 179
  • くりすろく
    • Krisuroku Mapping Site
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 06, 2018, 22:29:41 »
Wiele też zależy też od rodzaju usterki.  Mógłbyś przybliżyć nieco uszkodzenie?

*

Offline Roben

• Kraniarz
  • 462
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 11, 2018, 22:03:26 »
A MI SIĘ WYDAJE ZE KOLEGA SPRYTNIE OMIJA ZASADY NA CONTRABANDZIE I REKLAMUJE JAKIŚ SYF, CO Z RESZTĄ UDOWODNIŁ, JESZCZE JEDNA PRÓBA JAKIEJŚ REKLAMY I ZOSTAJESZ SPIERDOLONY ZE STANOWISKA, A TEMAT ZAMYKAM.