*

Online żur0

• 534
  • Piszcie posty Kamraci Pegasusa!
    • Contrabanda. O Retro. Po Bandzie.
Thank You For Playing (2015)
« dnia: Październik 03, 2015, 19:37:15 »
Thank You For Playing (2015)

Film o kulisach powstawania polskiej prasy gamingowej. Rzecz świeża.

Trailer: https://www.youtube.com/watch?v=duVLoHrU238

Występują:
Michał "ManJAk"Adamczak, Marcin "Borek" Borkowski, Michał "Krooger" Cichy, Adrian Chmielarz, Aleksandra "Krupik" Cwalina, Jacek "Dr Destroyer" Grabowski, Marcin "Gulash" Górecki, Robert "Mr. Root" Korzeniewski, Waldemar "Pegaz Ass" Nowak, Michał "Elektryczny" Nowakowski, Piotr "Bazyl" Orcholski, Dariusz "Konsolite" Pasturczak, Piotr "Naczelnik" Pieńkowski, Kamil "Roos" Ruszkowski, Wojciech Setlak, Michał "Śledziu" Śledziński, Aleksy "Alex" Uchański, Tadeusz "Zooltar" Zieliński

Opis:
“Thank You For Playing: Kultowe magazyny o grach” jest pasjonującą podróżą wgłąb Polski lat 90., kiedy większość dzisiejszych gatunków gier dopiero się rodziła, a polskie magazyny o grach były czytane na przerwie w każdej szkole. To czasy wielu początków, gdy rynek opanowany był przez pirackie wersje gier, wydawanych w małych nakładach i tylko po angielsku. To historia gorących sporów, ciętych ripost i regularnych przepychanek między magazynami. Największe nazwiska lat 90. zgodziły się wystąpić w tym wyjątkowym dokumencie, aby opowiedzieć, czemu “Polska była zawsze trochę inna”. Ten film to sukces i powód do dumy - z tamtych czasów i obecnych, bo powstał dzięki wsparciu 404 osób w crowdfundingowej zbiórce.

Strona gdzie można nabyć film:
http://thankyouforplaying.pl/

Oglądał już ktoś? Zapewne kiedyś obejrzę, choćby dla tej wspaniałej ballady z trailera.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 08, 2015, 21:03:28 wysłana przez żur0 »
"Dalej nie ma sensu rozmawiać, bo ty przychodzisz i zaczynasz robić politykę, ja nie chcę tu z tobą politykować tylko rozmawiać o tym jak jest. Oczywiście teraz zrobisz ze mnie głupka, bo jesteś wielki polityk, ale ja się nie dam, bo wstaję i mam ciebie i twoje gadki w d... " ~ Lio

*

Offline sjdr

• *
  • 10
  • Węglojad
Odp: Thank You For Playing (2015)
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 25, 2015, 20:56:40 »
Widziałem na Pixel Heaven 2k15 :)
Film to kawał dobrej historii polskich czasopism o grach komputerowych :) Top Secret, Gambler, Bajtek, Commodore & Amiga, Secret Service :)
Oglądając film nie było znużenia, co chwile dowiadywałeś się czegoś zaskakującego o danym Autorze, czasopismie, Gulash i jego mortal korner, KGB, itp.

Warto ale baaaardzo warto obejrzeć :) Szczególnie dla tych, co czytali kiedyś owe pisemka ^^
Co ma górnik po śmierci ? Trzy dni wolnego i znów pod ziemie.

*

Offline MWK

• 517
    • www.mwkpegasus.prv.pl
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 26, 2015, 22:47:22 »
Jasna cholera, Panowie, przecież ta zajawka to jakby ktoś kite wywinął, hehe. Ja rozumiem, że tego typu materiały z założenia kipią nostalgią i sentymentem związanym z powrotem do przeszłości, ale będąc absolutnie szczery, po tym co oglądnąłem to nie mam ochoty zapoznawać się z całością, ponieważ to mnie dobije już całkowicie.

Jestem człowiekiem skrajnie sentymentalnym. Atari XE, Pegasus to mój dom pachnący rozgrzaną elektroniką, powiewem ciepłego wiosennego wiatru zwiastującego zbliżające się beztroskie wakacje oraz spadającymi ze sztucznej choinki zielonymi igiełkami przy akompaniamencie kolorowych, napełnionych blaskiem światełek bańkach, pod którą to choinką zawsze... no, prawie zawsze wygrzebywałem coś do mojego małego Atari bądź poczciwego szaraka eMTeka.

Dodatkowo spotykam na swojej drodze dość sporo osób, którzy w mniejszy/większy sposób uwikłani byli w tworzenie lub dystrybucje gier. W pracy po sąsiedzku mam człowieka, który za czasów rzeszowskiego Avalonu współtworzył oprawę muzyczną do takich kultowych już dzisiaj produkcji na PC jak Sołtys czy A.D. 2044. Świadectwa, wspomnienia takich ludzi są dla mego serca nie tylko jako ten miód, lecz bagnet jednocześnie.

OK, jebać, muszę obejrzeć ten film! Muszę to kontrolować aby nie zwariować ;-)

*

Offline dziat

• 831
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 03, 2015, 00:15:35 »
Jeszcze nie oglądałem, ominęła mnie premiera na Pixel Heaven - wcale się nie spieszyłem na premierę.
Dopiero w wątku zobaczyłem że w filmie występuje Wojtek Setlak co biurko obok w pracy siedzi - i to mnie najbardziej przekonało do obejrzenia.

*

Online żur0

• 534
  • Piszcie posty Kamraci Pegasusa!
    • Contrabanda. O Retro. Po Bandzie.
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 29, 2017, 18:29:41 »
Ostatecznie dopiero wczoraj to obejrzałem. Powiem krótko: masakra! Odniosłem wrażenie że przynajmniej połowa ludzi tam występujących ma jakieś problemy z własnym ego i w niektórych miejscach pewne osoby poniosła megalomania. Po obejrzeniu tego dokumentu masz wrażenie, że obejrzałeś dramat. Jeśli chcielibyśmy kiedyś robić dokument o Pegasusie (hello Chipjockey!) to od razu oszczędźmy sobie takiego zadufania, bo to słabo wygląda  :o Ogólnie dla mnie dokument bez szału, połowa filmu to deliberacje nad Secret Service.
"Dalej nie ma sensu rozmawiać, bo ty przychodzisz i zaczynasz robić politykę, ja nie chcę tu z tobą politykować tylko rozmawiać o tym jak jest. Oczywiście teraz zrobisz ze mnie głupka, bo jesteś wielki polityk, ale ja się nie dam, bo wstaję i mam ciebie i twoje gadki w d... " ~ Lio

*

Offline MWK

• 517
    • www.mwkpegasus.prv.pl
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 31, 2017, 02:17:14 »
O i hooy, czyli dobrze wyczułem. No to w takim razie popierdolić...