*

Offline Jockey

• **
  • 28
  • 2A03 zawsze dobre
    • Milos & Chip Jockey
[PROJEKT] Rodzinna Gra Komputerowa - dokument o Pegasus
« dnia: Czerwiec 11, 2017, 19:40:24 »
256 PIXELS ENTERTAINMENT OGŁASZA NOWY PROJEKT!

256 Pixels Emtertainment w składzie Milos/Chip Jockey oraz PituDitu zaczynają pracę nad pierwszym polskim filmem dokumentalnym o miłośnikach Pegasusa oraz starych gier!  "Rodzinna Gra Komputerowa" to film ukazujący małą historię nie tylko słynnej konsoli Polsko-Tajwańskiej konsoli, ale i również wielu graczy, którzy brali pada do ręki i wiele godzin spędzali na ratowaniu księżniczek czy całego świata przed smokami lub kosmitami.

Założenia filmu:
Założenia naszej produkcji są proste: chcemy pokazać ludziom, że scena gier retro jest wciąż żywa i ma się dobrze, a ludzie nadal grają na starych konsolach. W filmie mamy zamiar zaprezentować działania sceny retro (nowe gry oraz muzyka na Pegasusa). Gry retro przecież złączyły nas wszystkich w jedną wielką rodzinę. Powstało wiele przyjaźni, które są silne do dziś - co widać na wielu zlotach FamiCON. Chcemy również przedstawić małą historię konsoli, jaką pamiętają gracze oraz ich pierwsze styczności z Pegasusem.  Do tego chcemy wpleść małą historię różnych for - również z perspektywy graczy.

Czemu piszemy o projekcie teraz - w fazie jego rozpoczęcia:
Oprócz tego, że chcemy troszeczkę wypromować projekt ;) , to poszukujemy osób, które chciałyby wziąć udział w projekcie, pogadać troszeczkę o tym czy tamtym, odpowiedzieć na parę pytań, pośmieszkować ciup przed kamerą. Na sto procent, parę rzeczy będzie nagrywanie na FamiCONie, np. różne ujęcia konsol, gier, ekranu, zabaw etc. Można na zewnątrz nagrać parę wywiadów, parę wywiadów również mogłyby być nagrane w domach osób - w tym ukazywanie konsol, kolekcji, kartridży etc. Jeśli ktoś jest chętny, piszcie tutaj!

Chcemy również usłyszeć co myślicie o samej idei/koncepcie projektu, jak wam się podoba etc. Każda opinia czy pomoc będzie mile widziana!
~CJ

« Ostatnia zmiana: Czerwiec 11, 2017, 22:01:05 wysłana przez Jockey »

*

Offline daf

• 825
Odp: [PROJEKT] Rodzinna Gra Komputerowa - dokument o Pegasus
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 11, 2017, 20:00:01 »
Oczywiście, że trzymam kciuki oraz chętny jestem do wszelakiego wsparcia i pomocy. Działajcie chłopaki, w Nowej Wsi na pewno uda się sklecić sporo materiału.

*

Offline żur0

• 534
  • Piszcie posty Kamraci Pegasusa!
    • Contrabanda. O Retro. Po Bandzie.
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 11, 2017, 22:21:54 »
Jeśli chcecie to powiem do kamery kilka słów o co w tym wszystkim tak naprawdę chodzi! Bardzo podoba mi się pomysł i inicjatywa :)
"Dalej nie ma sensu rozmawiać, bo ty przychodzisz i zaczynasz robić politykę, ja nie chcę tu z tobą politykować tylko rozmawiać o tym jak jest. Oczywiście teraz zrobisz ze mnie głupka, bo jesteś wielki polityk, ale ja się nie dam, bo wstaję i mam ciebie i twoje gadki w d... " ~ Lio

*

Offline Mati

• *
  • 177
  • Gilop
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 12, 2017, 00:32:04 »
Jeżeli mógłbym sprawdzić się jako osoba niewidoma w filmie, która grywa na pegasusie i jest tutaj już od wielu lat, to jestem chętny by pomóc w rozwinięciu projektu tak jak to możliwe i uważam, że to genialne plany na przyszłość. Świetna wizja Kamil :). Popieram ślepymi oczyma, zdrowym gilopem i całą resztą ciała.

*

Offline dziat

• 831
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 12, 2017, 08:53:08 »
Świetny pomysł! Chętnie nawinę do kamery parę słów na zlocie, pomogę przy zdjęciach, scenariuszu, koncepcji, kontaktach - gdzie tam będziecie potrzebowali rąk, to dawajcie znać. A Mati - Ty definitywnie mógłbyś zostać lektorem filmu!

« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 12, 2017, 09:08:20 »
Mati - Ty definitywnie mógłbyś zostać lektorem filmu!
Zdecydowanie!

W ogóle co do zabaw pegazusowych to można wykorzystać nagrania z poprzednich FConów, czyż nie?

*

Offline MWK

• 517
    • www.mwkpegasus.prv.pl
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 12, 2017, 20:17:10 »
Ja również jestem jak najbardziej za! Świetny pomysł, aby ktoś  to wszystko raz a porządnie zebrał do przysłowiowej kupy. [["ktoś powinien coś z tym zrobić"]]

Kwestia tylko doprecyzowania o co tak na prawdę będzie chodziło, bo tytuł i okładka (jeżeli to okładka oczywiście, chociaż jeśli promo poster to tym bardziej) sugerują, że skoncentrujecie się na Pegasusie, a przynajmniej to będzie Waszym głównym celem, i bardzo dobrze, podczas gdy w "zamiarach" piszesz, że zamierzacie "zaprezentować działania sceny retro", no to to wybaczcie mi ale są dwa diametralnie różne tonaże. Pegasus to jeden element całej układanki, natomiast z "retro" dzisiaj kojarzy się w zasadzie już wszystko od Deamcasta w dół. Jeżeli to drugie to chyba trzeba będzie zmienić  tytuł ;-) Natomiast jeśli nie, jeśli przez retro do Pegasusa właśnie, to ja nie widzę absolutnie żadnego innego źródła, które byłoby bardziej obfite niż Contrabanda, czyli my 8)

W kwestii dem (chociaż tych akurat praktycznie nie ma), muzyki (oprócz Ciebie to też raczej niewiele) oraz nowych gier (też jak na lekarstwo) to proponowałbym jednak otwarcie się na źródła zagraniczne, na takim nesdevie chociaż dzieje się cała masa fantastycznych rzeczy, owszem, wiele z nich nigdy nie doczekało swych narodzin, ale chłopaki tam ciągle coś dłubią. Jest jeszcze jedna, chyba najważniejsza rzecz jeśli chodzi o Pegasusa, ale o tym jak/jeśli przyjedziesz na zlot.

Trzymam kciuki za Wasze przedsięwzięcie i pozdrawiam staroszkolnym - jak mogę to pomogę!

*

Online Roben

• Kraniarz
  • 462
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 17, 2017, 13:48:00 »
Wchodze w ten matkojebny biznes.

*

Offline Krisuroku

• 179
  • くりすろく
    • Krisuroku Mapping Site
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 19, 2017, 21:30:19 »
Również jestem chętny do pomocy.  Co do śmieszkowania przed kamerą--> przeca to mój żywioł XD