*

Offline Qurek

• 223
CBC - ContraBanda Channel
« dnia: Listopad 22, 2016, 23:29:43 »
Drzewiej bywało:
Godz 9:30, Mieszkanie jednego z trzech kolegów z 4 klasy szkoły podstawowej przed popołudniowymi lekcjami (rodzice oczywiście w robocie). Zasilacz od Pegasusa rozgrzany do czerwoności. W slocie kartridża "Ninja Ryukenden III". Wypieki na twarzy i pad przekazywany z ręki do ręki po stracie życia, bądź po przejściu etapu. Słowo odpowiedzialność zbiorowa (za powodzenie bądź jego brak) jak najbardziej na miejscu...

Drzewiej, tak właśnie bywało. Dlaczego nie powrócić do korzeni?

Mam dla Was kochani propozycję. Aby w oparciu o przytoczoną wyżej historyjkę stworzyć livestreamowy filmik z udziałem wielu osób (grający i reszta loży szyderców, tudzież innych pomoczników). Każdy siedzący przed komputerem, wyposażony w kamerkę, mikrofon, Skype i emulator Nestopia gra na zmianę w zadany tytuł, przekazując - po utracie życia bądź ukończeniu poziomu - save state do gracza po prawej.

Rozmawiałem już na ten temat z żurkiem i koncepcja mu się spodobała.

Czekam na opinie i sugestie nt. samego pomysłu, tytułów które można by wrzucić na warsztat oraz najważniejsze nt. czasu w którym dany livestream mógłby się potoczyć.

Sądzę że z zarejestrowanego materiału można by stworzyć filmik zawierający kwintesencję i mógłby być swoistą wizytówką ContraBandy.
Pomyślcie nad tematem. Ogromne pozdro dla wszystkich.

*

Offline daf

• 825
Odp: CBC - ContraBanda Channel
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 23, 2016, 09:55:54 »
Z jednej strony pomysł ciekawy i klimatyczny. Kojarzący się co prawda nie tyle z dzieciństwem, co z początkami naszej społeczności i NES Champions League. ;)

Z drugiej zaś strony zniechęca mnie mocno motyw grania na emulatorze (zwłaszcza, że nie posiadam już żadnego pada pod USB), używania Skype'a (nie używam) i wiązania tego wszystkiego (gra, obraz z kamer, save'y) do kupy poprzez internet. W dodatku ciężko będzie - jak zawsze - ustalić jakiś termin, który wszystkim pasuje, ale akurat w tym przypadku nie jest to wielką przeszkodą, bo to nie jest w końcu jakiś turniej, gdzie trzeba zebrać wszystkich chętnych. Po prostu kto chce, to wpada.

Podsumowując - jestem z Wami, spróbować zawsze można. Ale nie czuję tego aż tak, jak miało to miejsce 10 lat temu - a wtedy ten jeden wieczór przy Contrze to było coś!

*

Online Krisuroku

• 179
  • くりすろく
    • Krisuroku Mapping Site
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 23, 2016, 22:21:04 »
Pomysł mi się podoba.
Puki co kamerki internetowej nie posiadam (co prędzej czy później się zmieni bo myślałem o stream'owaniu)
Troszkę granie na emu mnie odpycha - konsola to jednak konsola.
Nie wiem jeszcze jak będzie z czasem by przynajmniej te 4 osoby zebrać.

*

Offline Roben

• Kraniarz
  • 462
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 26, 2016, 18:22:31 »
>brak kamersk, emulatory
Prawda jest taka ze nikomu by się nie chciało tego realizować ;) tak o

*

Online żur0

• 534
  • Piszcie posty Kamraci Pegasusa!
    • Contrabanda. O Retro. Po Bandzie.
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 06, 2016, 22:12:11 »
Zupełnie mi to umknęło, może przez to, że miałem trochę roboty, a rozmawiałem z Qurkiem o tym jako pierwszy po tym jak zarzucił tym pomysłem. Ja jestem za, kamery internetowe to już nie jest jakiś wielki wydatek, myślę, że moglibyśmy, któregoś wieczoru w zimie zorganizować taki evencik. Trzeba by technicznie wszystko dogadać. Ja jestem za, bo pomysł jest bardzo ciekawy i chociaż można by spróbować coś takiego zrobić. Nie ma jakichś platform, gdzie można by tak kolektywnie poszpilać? Są chętni?

BTW. Sorry Quras za taki powolny ogar, ale na drugi dzień coś mnie musiało żywo zająć i zapomniałem zupełnie. Wybacz bratku :)

"Dalej nie ma sensu rozmawiać, bo ty przychodzisz i zaczynasz robić politykę, ja nie chcę tu z tobą politykować tylko rozmawiać o tym jak jest. Oczywiście teraz zrobisz ze mnie głupka, bo jesteś wielki polityk, ale ja się nie dam, bo wstaję i mam ciebie i twoje gadki w d... " ~ Lio

*

Offline dziat

• 831
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 07, 2016, 10:04:35 »
Ja jestem chętny aby grać. Z każdej ogranej gry i materiałów z jej ogrywania można by montować jeden film z najlepszymi akcjami, albo przeskokami - tak, aby spiąć maksymalną ilość mięsa w krótkim materiale.

Póki co nie mam komputera, ale to jeszcze w tym roku powinno się zmienić. :)
« Ostatnia zmiana: Grudzień 07, 2016, 10:06:13 wysłana przez dziat »

*

Offline Gargi

• **
  • 37
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 09, 2016, 21:14:21 »
Heja, Heja!!! Mi pomysł się bardzo podoba. Chętnie bym pograł. Nie zrażajcie się emulatorami, przecież to dzięki nim większość z nas w na pewnym etapie odświeżało wspomnienia o Pegasusie:). Pomysł Bomba, bomba no i oryginalny. Jedyny minus, że będę kompanem ze słabym skilem.

Często oglądam potyczki Mariosa i jest to bardzo fajne, ale brakuje mi tam obrazu z kamerki, a gdyby jeszcze dodać tutaj większą ilość graczy i nasze ryjce to już w ogóle byłby kosmos!:). Kamerki teraz to podejrzewam, że już są jakieś grosze, poza tym, jeśli ktoś ma laptopa to zwykle są na wyposażeniu. Nie wiem, jak wygląda technicznie ogarnięcie czegoś takiego, ale na pewno wszystko się da;).

« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 09, 2016, 23:41:37 »
Często oglądam potyczki Mariosa i jest to bardzo fajne, ale brakuje mi tam obrazu z kamerki
Tam brakuje przede wszystkim, żeby on chociaż czat widział z yt :>

PS Też oglądam.