*

Offline MWK

• 517
    • www.mwkpegasus.prv.pl
Ostatnio natrafiłem w sieci na szalenie ciekawą stronkę (stety/niestety w cyrylicy) w całości poświęconą Rosyjskiemu Pegasusowi czyli konsoli Dendy firmy Steepler, ale nie od strony sprzętowej tylko edukacyjnej.

W roku 1993 powstało bowiem w Rosji czasopismo "Dendy", które propagowało nie tylko samą konsolę oraz gry do niej, lecz również bogate było w różnorakie opisy, porady tudzież artykuły związane z tak zwanym "światem gier komputerowych" w nowoodrodzonej, kwazi-kapitalistycznej, czerwonej, geopolitycznej potędze ;-) W późniejszym okresie czasu pojawiały się również działy 16-bitowe, czyli Sega MD, aż w końcu roku 1994 powstał "prawdziwy" program telewizyjny, będący rozszerzeniem czasopisma, dzięki któremu można było "na żywo" pooglądać gry na ulubione konsole, a także uzyskiwać porady "pro-playerów" oraz wygrywać nagrody. Słowem, wszystko o czym my Polacy mogliśmy tylko pomarzyć... chociaż my też mieliśmy tam jakieś "komputerowe" progamy i teleturnieje, ale to już nie było to samo co uśmiechnięty Pan pokazujący nam na ekranie telewizora "nowości" na Pegasusa i próbujący przekręcić nas, że Mario 16 został wydany przed Joe & Mac i że to ten ostatni jest perfidnym hackiem Maryjana 8) i to wszystko na legalu. Raj na ziemi.

Dzięki wspomnianej stronie możemy i my zafundować sobie teraz taką podróż w czasie i przestrzeni, do czego zachęcam, namawiam i serdecznie polecam :-)

« Ostatnia zmiana: Kwiecień 06, 2017, 23:05:45 wysłana przez MWK »

*

Offline Roben

• Kraniarz
  • 462
Oglądałem to, pierwszy raz trafiłem na odcinek o Samurajach z pitca Kot (gnije z tytułu polskiego).
Ciekawe jak sie czuje po latach ktoś kto pisał scenariusz.

Już dawno nie chciałem się tak bardzo uczyć j. rosyjskiego. Nie istnieja zadne translacje na angielski czy cuś? Może ktoś z forum by się pokusil...?

*

Offline MWK

• 517
    • www.mwkpegasus.prv.pl
Postanowiłem nie zakładać nowego tematu o Kinamanie, skoro już jeden "ruski" temat jest otwarty.

Otóż, nie wiem czy wiecie, ale wspomniany pokrzywiony rusek przekozak, znany z wielu nagrywek tak bardzo nam bratnich - bo począwszy od "Klątwy Szarego Słonika" [Проклятие Серого Слонёнка], przez rozmaite historie o kartridżach [Dendy Chronicles], na let's playach oraz live streamach skończywszy [На кухне] - raz jeszcze pokazał jakim jest mistrzem, bowiem jest właśnie w trakcie produkcji/wydawania swojej nowej, 4 odcinkowej serii pod luźno przetłumaczonym tytułem "Jeden Dzień z Dzieciństwa" [Один День Детства].

Dosłownie wczoraj ukazał się drugi odcinek opowiadający o całej historii gier, konsol i komputerów w Rosji, o tym jak się sprawy miały od wczesnych lat 80 aż do końca 90. Jest to materiał o tyle bogaty o ile paradoksalnie bardzo nam bliski. Oglądając krok po kroku, minuta po minucie, człowiek czuje się tak, jakby przeżywał tamte czasy na nowo i aż dziw bierze, że te tematy były w naszych krajach tak skrajnie bliźniacze... chociaż z drugiej strony nie ma się co dziwić skoro bliźniaczy mieliśmy również ustrój 8)

Generalnie to prawie 2 godziny przefantastycznej encyklopedii podanej w postaci ultraprzyjemnej podróży do przeszłości, którą polecam każdemu z Was :

Zatem, не забывайте, друзья i paigrajcie w Pegasus!
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 06, 2017, 23:04:09 wysłana przez MWK »

*

Offline Roben

• Kraniarz
  • 462
Był Filmik ostatnio oglądałem, gdzie był materiał o dumpingu jakiejś składanki.
Ale tego pana wyżej wymienionego to Contrabandyci szanują?

*

Online żur0

• 534
  • Piszcie posty Kamraci Pegasusa!
    • Contrabanda. O Retro. Po Bandzie.
Rusek jest szanowany od zawsze tutaj, bo Rusek jest dobry wariat i chłop wie o czym mówi.
"Dalej nie ma sensu rozmawiać, bo ty przychodzisz i zaczynasz robić politykę, ja nie chcę tu z tobą politykować tylko rozmawiać o tym jak jest. Oczywiście teraz zrobisz ze mnie głupka, bo jesteś wielki polityk, ale ja się nie dam, bo wstaję i mam ciebie i twoje gadki w d... " ~ Lio

*

Offline MWK

• 517
    • www.mwkpegasus.prv.pl
Dostałem od Ruska przekozaka specjalny materiał "off the record" - z tribjutem dla nas - który nigdy w pełni nie zostanie opublikowany.
Jaki to ukłon w naszą stronę? Ano jak się przyglądniecie to na bank zauważycie // Dlaczego filmek niepubliczny? Ano jak oglądniecie do końca to się dowiecie, to tylko 23 minuty a jaja na chuja 8)

A tak swoją drogą to kurcza nie wiedziałem, że tak się da farmić Kapitana Amerykę i wymaksować postacie zanim się w ogóle zacznie na poważnie grać, haha, oni to tam zawsze jakieś swoje patenty mają 8)

Stylówa jak się masz!
Mi Ukraiński kolega gorąco polecał zmienić taką koszulkę na jakąś neutralną, zanim wyjdziemy na miasto (Odessa, Ukraina), chyba że szybko biegam. Mam nadzieję, że niepubliczność jest tylko ze względu na te jaja, co se zaraz dooglądam:)

*

Offline Roben

• Kraniarz
  • 462
Marku, ja tak przecież grałem jakiś czas by wyexpić postacie, wtedy rozkurwiam całą grę do mandaryna xD

*

Offline MWK

• 517
    • www.mwkpegasus.prv.pl
A to ja o tym nie wiedziałem / tego nie widziałem, przepraszam.
Nie zmienia to faktu, że posłużę się powyższymi tipsami podczas najbliższego posiedzenia z tą grą 8)